Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Maja 2024, 04:12:13 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kradzieże na krośniewickiej  (Przeczytany 7989 razy)
Franc Maurer
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie


« : 04 Maja 2017, 21:28:20 »
+2

Witam. Miałem tematu nie poruszać bo nie zawsze warto . Ale mam pytanie czy chłodnice  z lokomotyw serii Lxd2 pasują do innych pojazdów m.in do LYd2 czy w ogóle juz nigdzie nie. Pytam się ponieważ były sobie chłodnice i sobie zniknęły .TPKKD zgłosiło sprawę na policję o kradziezy , tylko jest tu parę nieścisłości których nie powinienem tu pisac . To że jest na kolejce monitoring i nikt nie ma w niego wglądu oprócz towarzystwa to jedna . To że złodziej , złodzieje wynieśli nie lekki towar i nie mało kosztowny tylko z pojazdów nie sprawnych to drugie , czemu nie ze wszystkich. Tu odpowiedź akurat jest prosta. Trzecia rzecz to niby najlepiej sie mysli w nocy  - tak usłyszałem od jednego z młodych członków . Nikt nikogo za rekę nie złapał .
Zapisane
MichałŁ
Dyrektor
*****
Długość toru:: 673 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 05 Maja 2017, 15:28:22 »
0

Te chłodnice pasują do wszystkich rumuńskich produktów  Lxd, Lyd, LDH, LDE.
Zapisane
Franc Maurer
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 05 Maja 2017, 16:39:11 »
+1

I bardzo dziękuję za odpowiedź . W tym roku zadałem to samo pytanie na "wąskotorowcach" FB , dowiedziałem sie że nie pasują nigdzie oprócz Lxd2 .To akurat zostawiam dla teoretyków.  Teraz inna rzecz czy chłodnice poszły , pojechały sobie na złom czy w imie dobra finansowego poszły na sprzedaż do pojazdów gdzie ich brakowało . Tu robotę zostawiam kryminalnej  , ale poszlaki są bardzo ciekawe  .
ps. W jakim celu wyk.prace po nocach , przyjeżdżano długa przyczepa z wypozyczalni  , czemu zawsze po dłubaninie nocnej i jak to mówiła ochrona waleniu młotami do później nocy wyjeżdżano w pospiechu zawsze w nocy . Podczas kradzieży chłodnic monitoring za 8 koła nic nie nagrał ale tylko podczas kradzieży nie nagrywał zdarzenia . Następna sprawa dlaczego nie było śladów włamań do lokomotywowni  , a wszystko było zamknięte jak nigdy nic . Klucze posiadają kierowcy  , UM  i kto jeszcze ? a przecież UM wypozyczało klucze w celu wykonywania prac przy pojazdach zgodnie z umową dot.współuzytkowania taboru . A czy klucze sobie dorobiono i przyjeżdżano jak nikt nie widzi  , albo nikogo nie ma to już inna sprawa . Była członkini wspominała o ciekawych zdarzeniach ale to juz zostawiam organom ścigania .  Te słowa zostawiam zainteresowanym w temacie którzy tu takze wchodzą i czytają.
« Ostatnia zmiana: 05 Maja 2017, 16:55:07 wysłane przez Franc Maurer » Zapisane
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #3 : 05 Maja 2017, 20:53:13 »
+1

...oraz  060DA..., czyli ST43 także.

Pozdrawiam z MMz
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Franc Maurer
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #4 : 06 Maja 2017, 00:53:11 »
-2

« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2017, 09:34:06 wysłane przez Franc Maurer » Zapisane
dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1483 m

W terenie W terenie



bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #5 : 06 Maja 2017, 13:07:11 »
+6

Nie kumam. Nie chcesz pisać i nikogo oskarżać, dowiedzieć się tylko do czego te wymienniki pasują, a oplatasz to w historię kryminalną w stylu wiem, ale nie powiem... To co jest meritum? Wymienniki czy zawoalowane oskarżenia o kradzież?
Zapisane

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
Franc Maurer
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 06 Maja 2017, 20:11:33 »
+3

Bo żeby kogoś oskarżyć trzeba mieć na niego dowód. Kto to zrobił nie wiem, wyszło tylko tyle że towarzystwo pracami nocnymi sie zagalopowało , używając długiej przyczepy (to akurat słowa ochrony) , jak nigdy powrotami do domu o północy  lub po północy i własnie "kryminalna" m.in ten wątek wałkuje.  Moze to nic nie wskazywać a chłodnice dawno poszły na złom . Ale to własnie była członkini wspomniała o róznych sytuacjach  , o znajomościach z innymi kolejkami poszukujących części zamiennych. Dlatego wyjdzie to albo będzie wiadomo kto ukradł albo będzie umorzone i powstanie więcej pomników w postaci Lxd2. A moje pytanie dot.chłodnic że jakby ktoś to chcaił upłynnić to do czego innego niz Lxd2 pasują , dowiedziałem sie i ot tyle. Bo "milicja" w tym kierunku m.in prowadzi temat także . A jeżeli się zakłada serwer , monitoring  za nie 200zł kupę okablowania i żeby kradzież się nie nagrała? To można wnioskowac jedno , tego samego zdania sa kolejarze byli , którzy taki wątek przyjmują . Że kradzieży dokonał tzw. swój który miał klucze do budynku , czas , wiedział gdzie sie monitoring wyłącza , oraz to upłynnił . A zwykły pijaczek złodziejaszek nie wziął panelu chłodnicy pod pachę i nie niósł tego przez miasto . Tak jak pisałem mógł to zrobić każdy który miał dostęp do hali .Więc" milicja " wałkuje temat Urzędu Miasta  , kierowców gimbusów  , TPKKD  ktore to zgłoszenie zrobiło że nastapiła kradzież . A wiadomo że TPKKD podpisało umowę dzierżawy  , współużytkowania taboru i musiało mieć dostęp do budynków hali . Wiec w tym temacie sa podejrzane te 3 podmioty. Tyle. Mam nadzieję że nikt z TPKKD nie wpadł na pomysł zarobienia szybkiej kasy a potem zgłoszenia na "policaje" bo podkładka musi być .
« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2017, 20:16:17 wysłane przez Franc Maurer » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!