Świat kolejek wąskotorowych SMF
13 Maja 2024, 08:36:30 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SKPL - Pleszewska Kolej Lokalna  (Przeczytany 79400 razy)
wagonownia
Gość
« Odpowiedz #40 : 13 Kwietnia 2007, 07:58:35 »
0

witam - jeden z kolegów pisał o częściach do lyd1 i mbxd2 - może mógłbym coś pomóc?
Dla Krosniewickiej KD kupiłem części do Mbxd1 wszystkie jakie potrzeba.Do Mbxd2 mogę mieć wszystkie , posiadam dojście w MZA.W Mbxd2 jest silnik od Ikarusa  Raba-Man  C-260  leżący , a co do Lyd1 - mószę wiedzieć co dokładnie potrzeba.Wszelkie części pasują od silnika 14H6  i 15H6 - części byłby  kupowane w Zakładach Mechanicznych PZL-Wola . Chociaż silniki 14H6 już nie robią seryjnie tylko pod zamówienie , to cały silnik nowy koszt  około 70 tysięcy pln , ale mam dojście do człowieka który posiada w/w silniki używane , sprawne i kompletne . Sam w miesiącu czerwcu jadę do niego po silnik do Lyd1 w Krośniewicach - tego typu silniki były używane do agregatów prądotwórczych w jednostkach wojskowych ale nie tylko - pozdrawiam
Zapisane
paliwo
Gość
« Odpowiedz #41 : 11 Maja 2007, 13:39:02 »
0

Cytat: "wagonownia"
no jeżeli piszesz że mogła być to sprawka pracowników kolejki to odpowiedzialni są bardzo. Oczywiście można popić , pobawić się ale żeby pozostawić poroztwierana szopę  -drezyna na zewnątrz to zobaczymy po świętach wiadomo że nie wszyscy świętują w domach z rodzinami tylko niektórzy wolą bardziej wyskokowo - więc zobaczymy czego będzie brakować czy metalu  czy szyb




Drogi kolego jak ty możesz tak opisywać porządnych pracowników Pleszewskiej Kolejki!! Hale są otwarte gdy ktoś jest w środku lub gdy  są w pobliżu! Ja jeden z miłośników tej kolejki! wiem trochę co tam się dzieje. Są tam bardzo mili i sympatyczni pracownicy. Nigdy nie zastałem ich nietrzeźwych. Więc ty  pomyśl najpierw co chcesz napisać a potem opisuj      (dotyczy to także innych)
Zapisane
paliwo
Gość
« Odpowiedz #42 : 27 Maja 2007, 10:42:37 »
0

Ma ktoś jakieś wieści  z Pleszewskiej? Dawno tam już niebyłem!
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #43 : 27 Maja 2007, 15:13:36 »
0

Cytat: "paliwo"
Ma ktoś jakieś wieści  z Pleszewskiej? Dawno tam już niebyłem!

To wsiądź na rower i sie przejedź i zapytaj, w końcu nie mieszkasz na drugim końcu Polski... Ech ta dzisiejsza młodzież, wszystko chcieliby z poziomu klawiatury załatwić... :-)
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
bartekmpl
Nowicjusz
*
Długość toru:: 20 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #44 : 28 Maja 2007, 21:25:34 »
0

bartekmpl Przepraszam Panowie co wy piszecie,najpierw  dokładnie sprawdzcie,  a potem zganiajcie wine na pracowników! Ja  wiem, że pracownicy byli na hali..

 Sorki za ostatnie błędy,szybko pisze..
Zapisane

bartek
bartekmpl
Nowicjusz
*
Długość toru:: 20 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #45 : 28 Maja 2007, 21:34:29 »
0

Pleszewska kolej ruszy od 1 wrzesnia,obecnie trwa remont mbxd2 216 oraz lyd1 253
Zapisane

bartek
wagonownia
Gość
« Odpowiedz #46 : 28 Maja 2007, 22:53:29 »
0

remont trwa to czyli co?
gdyz jak rozmawiałem z osobą z SKPL to miałem zalatwiać silnik do mbxd2 - to wychodzę na idiotę tam w zakładzie
Zapisane
Pechu
Młotkowy
**
Długość toru:: 107 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #47 : 29 Maja 2007, 07:36:44 »
0

Cytat: "wagonownia"
remont trwa to czyli co?
gdyz jak rozmawiałem z osobą z SKPL to miałem zalatwiać silnik do mbxd2 - to wychodzę na idiotę tam w zakładzie

Ja już od pewnego czasu nie przejmuję się tym co pisze młodzież na forach, gdyż 99% tych bzdur to nieprawda. Ktoś swego czasu już widział TGM-40 w Pleszewie...
Tak więc widać, że ów zawodnik niezłe środki farmakologiczne przyjmuje...
pzdr z Gdyni
Zapisane
bartekmpl
Nowicjusz
*
Długość toru:: 20 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #48 : 29 Maja 2007, 15:07:26 »
0

TGM-40 nie ma jeszcze w  Pleszewie.. Do 20 Czerwca ma zostać sprowadzona, a co do tego silnika do mbxd2 216 nie mamy jeszcze,obecnie trwają prace malarskie
Zapisane

bartek
dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1483 m

W terenie W terenie



bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #49 : 29 Maja 2007, 15:23:44 »
0

Cytuj
mbxd2 216, ponieważ będzie malowany

Hmm a on nie wygląda czasem już tak?
Jak ma być więc malowany?
Zapisane

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
wagonownia
Gość
« Odpowiedz #50 : 29 Maja 2007, 16:10:01 »
0

no to jak macie upatrzony to ja   odwołuje jutro ten silnik  - miejskie zakłady autobusowe życzą sobie 1200 pln za w pełni sprawny -tylko potrzebuję aby skpl złozyło ofertę - bo ja go nie kupię - czekam na ich telefon  i do tego silnika dokładaja uszczelki pod głowice i kolektory ssące  - - Co??
Zapisane
Marcin Przybysz
Gość
« Odpowiedz #51 : 29 Maja 2007, 20:21:55 »
0

Wagonownia,  przestań wypisywać bzdury i żale tutaj. Albo masz  bujną wyobraźnię, albo nie wiesz do kogo się zwrócić Co? Czy to forum to tablica ogłoszeń SKPL, a może skrzynka pocztowa SKPL , a może automatyczna sekretarka SKPL?? Jak masz silnik to dzwoń do potencjalnego nabywcy, a nie wyżalasz/przechwalasz się tutaj. Rozsądku trochę, człowieku.
Zapisane
bartekmpl
Nowicjusz
*
Długość toru:: 20 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #52 : 29 Maja 2007, 20:32:01 »
0

Mbxd2 216 będzie w orginalnych barwach w jakich został wyprodukowany
Zapisane

bartek
bartekmpl
Nowicjusz
*
Długość toru:: 20 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #53 : 29 Maja 2007, 20:39:16 »
0

To podaj ten nr do tych zakładów jak mają silnik za 1200zł Coś mi się nie chce wierzyć..
Zapisane

bartek
wagonownia
Gość
« Odpowiedz #54 : 29 Maja 2007, 21:32:14 »
0

od dziś mnie to zwisa niech rozbiorą wszystko potną  ,bo najgorsze jest że ktoś się stara lub ma możliwości to się go opieprza -więc ok i od dziś nie życzę sobie uwag w moją stronę  - a wiecie z czego cieszę sie jeszcze - juz rozebrali koło przystronie  i juz zabieraja sie za linię do izbicy kujawskiej dzisiaj byli w mchówku -śpijcie dalej -
Zapisane
flugzeug30
Gość
« Odpowiedz #55 : 30 Maja 2007, 22:54:59 »
0

Czyli juz niedlugo wiekszosc tras Kujawskich KD zniknie w punktach skupu zlomu. Szkoda. Bardzo szkoda.  :evil:
Zapisane
Ernie
Młotkowy
**
Długość toru:: 89 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #56 : 31 Maja 2007, 13:09:28 »
0

Cytat: "wagonownia"
i ja też potne lxd2 -240


To my wykupimy wszystkie żyletki wyprodukowane z niej, i potniemy ciebie!!

I do drugiej strony konfliktu:
Skąd wiadomo że "Wagonownia" pisze o tym tylko tutaj?? Może SKPL  poinformował innym sposobem.
Uważam że to było niewporządku!
Zapisane

Małe jest piękne.
bartekmpl
Nowicjusz
*
Długość toru:: 20 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #57 : 01 Czerwca 2007, 21:15:32 »
0

Pilnie zakupimy silnik spalinowy typu RABAMAN (od autobusu IKARUS), kontakt tel. pod nr.695399013
Zapisane

bartek
mateo
Gość
« Odpowiedz #58 : 03 Czerwca 2007, 19:45:39 »
0

Cześć,
ostatnio będąc w Kowalewie ( Pleszew Wąsk ) zauwazyłem w trawie cześć zdemontowanej wcześniej mijanki, czy jest jakaś szansa na ponowne zamontowanie jej ? Sądzę że pozostawione w tym miejscu szyny i części mijanki są łatwym łupem złomiarzy.
Zapisane
bartekmpl
Nowicjusz
*
Długość toru:: 20 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #59 : 06 Czerwca 2007, 19:42:20 »
0

Obiazd w Kowalewie także będzie robiony[shadow=yellow][/shadow]
Zapisane

bartek
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!