Świat kolejek wąskotorowych

CZYNNE => Starachowicka Kolej Wąskotorowa => Wątek zaczęty przez: andy on 16 Września 2006, 09:31:29



Tytuł: Starachowicka kolejka przejechała bez torów
Wiadomość wysłana przez: andy on 16 Września 2006, 09:31:29
http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3621884.html


Tytuł: Starachowicka kolejka przejechała bez torów
Wiadomość wysłana przez: emibe on 16 Września 2006, 15:39:38
A jeszcze w ostatniej Gazecie Starachowickiej można było przeczytać:

 ZŁE DROGI - SPRZYMIERZEŃCEM?

Tak wynikało z odpowiedzi, jaką Leszek Śmigas, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, udzielił na skargę dotyczącą złego stanu przejazdu przez kolejkę wąskotorową na ulicy Leśnej. Na jakość przejazdu narzekał radny powiatowy Andrzej Sendecki.

- Wcześniej asfalt jest wypoziomowany, ale przy samym dojeździe, a potem między torami, samochodem rzuca na nierównościach - mówił radny.

- Stan przejazdu przez kolejkę ma swoje dobre i złe strony. Dobra to ta, że pojazd musi siłą rzeczy zwolnić prędkość. Dlatego na te chwilę bym to pozostawił tak, jak jest - udzielił zaskakującego wyjaśnienia dyrektor Śmigas.

- Ta odpowiedź mnie zdumiewa - nie wierzył własnym uszom radny.

- Z tego wniosek, że pofałdujmy wszystkie drogi w mieście, a na pewno nikt nie przekroczy 50 km na godzinę. Być może nierówność drogi to pożyteczny aspekt, ale wszędzie jednak ambicją administratorów dróg jest wypoziomowanie przejazdów kolejowych - stwierdził, nie bez pobłażliwości dla "nowatorstwa" dyrektora Śmigasa, Andrzej Sendecki.

(iwo)

http://www.gazeta.org.pl/index.php?dzial=numer (wydanie 364)


Tytuł: Starachowicka kolejka przejechała bez torów
Wiadomość wysłana przez: Przemek on 16 Września 2006, 16:05:19
Cytat: "emibe"
ale wszędzie jednak ambicją administratorów dróg jest wypoziomowanie przejazdów kolejowych

Jestem absolutnie przeciw!!
Nierówności powinny się zaczynać już przed przejazdem żeby kierowcy zwolnili i mogli się rozejrzeć na prawo i lewo. Niby dlaczego kolejki mają ustępować pierwszeństwa? Niby dlaczego kolej ma zwalniać (zatrzymywać się) przed przejazdami??
Potem jeden z drugim wsiada w pociąg i narzeka że wolno jedzie. Debile!!!!!

Przed przejazdami tak ze 20m powinne być progi zwalniające.


Tytuł: Starachowicka kolejka przejechała bez torów
Wiadomość wysłana przez: Kristofor_z_domu on 16 Września 2006, 19:54:23
Tak to jest w naszym kraju, dla przykładu podam że jak kretyni się zaczęli rozbijać na przydrożnych drzewach to zaczęto te drzewa wycinać.
Jak przejazd przeszkadza - wywalić go, pociąg hałasuje - zlikwidować!


Tytuł: Starachowicka kolejka przejechała bez torów
Wiadomość wysłana przez: Ernie on 17 Września 2006, 10:44:55
Jestem za, i dodam ze powinni sadzić drzewa itd. żeby ci kretyni sie wreszcie porozbijali raz na zawsze.