Tytuł: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: ICkonduktor on 15 Czerwca 2011, 21:48:54 Witam
Szukam jakie hamulce sa stosowane w wagonach Bxhpi FAUR. Sa hamulce G czy P. Jaka jest tez masa hamujaca tych wagonow. Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 15 Czerwca 2011, 22:05:31 Wagon posiada zespolony hamulec pneumatyczny systemu Knorra z zaworem rozrządczym KE1-SLa i zbiornikiem pomocniczym o pojemności 100l oraz hamulec ręczny postojowy działający na jeden wózek będący po przeciwnej stronie niż przedziały WC i c.o. Wszystkie zestawy kołowe hamowane są jednostronnie. Każdy wózek posiada po dwa cylindry hamulcowe o średnicy 8".
Masę hamującą określa rozporządzenie (http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/1444.htm): § 120, ust. 4. Masa hamująca wagonu jest równa masie brutto wagonu będącej sumą masy własnej wagonu i masy ładunku; dla wagonów pasażerskich jako masę ładunku przyjmuje się 1 tonę na każdą rzeczywistą oś wagonu. Dalej niech Kolega sobie sam obliczy ile to wyniesie. Wynik powinien oscylować w sąsiedztwie 23 tysięcy kilogramów. Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: ICkonduktor on 15 Czerwca 2011, 22:21:59 Dziekuje bardzo za szybka i bardzo dokladna odpowiedz. Czyli masa hamujaca to 23 t. Nie jestem biegly z hamulcow i nie wiem czy hamulce te sa szybko dzialajace, czy wolno dzialajace. Potrzebuje tego bo nie wiem do ktorej rubryki wykazu wagonow wpisac mase R P czy G ?
Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 15 Czerwca 2011, 22:29:36 A od kiedy IC tak zdziadziało że eksploatuje wagony Bxhpi FAUR?
Macie tu Towarzyszu (w załączeniu) Kartę Próby Zwalniacza i jej lepiej używajta, jak chceta być kondupierzem na wąskim! Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: SMKZnin on 15 Czerwca 2011, 22:31:20 R- rapid- hamulec szybko działający do pociągów kursujących z prędkością przekraczającą 100 km/h,
P- pasażerskie, G- towarowe. Więc raczej P ;) Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: E583.002 on 16 Czerwca 2011, 06:25:36 Kucyku, niestety wrzucone przez Ciebie wzory karty próby hamulca są nie aktualne przynajmniej od 4 lat. Proponuje wyjśc z bimbrowego zagłebia i zapoznać się z Rozporządzeniem w sprawie dokumentów, które powinny znajdować się w pojeździe kolejowym z 2 listopada 2006 które określa nowy wzór karty próby hamulca i urządzeń pneumatycznych.
Kolego konduktorze IC tutaj masz kartę obowiązującą: http://www.nettax.pl/dzienniki/du/2007/9/poz.63.htm (http://www.nettax.pl/dzienniki/du/2007/9/poz.63.htm) Karta: http://www.nettax.pl/serwis/imgpub/du/2007/9/63_1_2.pdf (http://www.nettax.pl/serwis/imgpub/du/2007/9/63_1_2.pdf) Dodam, że wypełnienie jej wbrew pozorom nie jest taką prostą sprawą :) @SMKŻnin Podane przez Ciebie nazwy określają nastawy hamulca to znaczy że ten sam wagon w różnych nastawach ma różne masy hamujace. I można ustawić hamulec na "G" i wagon będzie wiózł ludzi i wcale to nie będzie towarowy. Co do hamulca <R> to nie jest to hamulec szybkodziałający bo obecnie stosowane hamulce wszystkie są szybkodziałające (nawet Westinghouse Lu.V.1 i Lu.XR.1) tylko jest to hamulec o masie hamującej zmiennej w funkcji prędkości. Jeżeli zaś <R> jest czerwone to oznacza to dodatkowo, że hamulec posiada przyspieszacz nagłego hamowania - a to nie jest to samo co hamulec szybkodziałający. Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: ICkonduktor on 16 Czerwca 2011, 14:30:06 Dziekuje za informacje o hamulcach. Stosuje karty proby hamulca ktore sa obecnie stosowane w IC. Z druzyn wzialem. Tylko pytanie moje nie dotyczy karty proby hamulca, tylko WYKAZU WAGONOW W SKLADZIE POCIAGU. Do jakiego typu hamulca wpisac mase G P czy R.
Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: SMKZnin on 17 Czerwca 2011, 22:02:11 Cytuj Kucyku, niestety wrzucone przez Ciebie wzory karty próby hamulca są nie aktualne przynajmniej od 4 lat. Może i nieaktualne ale nadal stosowane w wielu firmach kolejowych więc ciekawe gdzie tutaj jest luka :] Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 17 Czerwca 2011, 22:33:17 Karty zaprezentowane nie są "nieaktualne" - pomimo wiekowego wyglądu zawierają wszelkie wymagane informacje zarówno o próbach hamulca, jak i o charakterystyce szlaku, a zwłaszcza ciężarach hamujących i hamowanych.
Mając jednakże na uwadze stan techniczny tabory wąskotorowego, o którym powiedzieć beznadziejny - to jakby go pochwalić, sugerował bym Koledze Fidziowi większe zaangażowanie w reanimację tego, co jeszcze fizycznie istnieje, niż kierunkowanie energii w stronę dywagacji teoretyczno-prawnych. Bo tak na prawdę, to nie wzór karty próby hamulca hamuje skład. 8) Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: ICkonduktor on 19 Czerwca 2011, 22:43:21 Przyjalem ze w wagonach sa hamulce P. A takie inne pytanie. Czy posiada ktos schemat instalacji wodnej w tym wagonie. I tak z ciekawosci na ktorej kolei jest jeszcze oryginalna, dzialajaca instalacja wodna(zlew, kibelek)
Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: Bartosz Uryga on 19 Czerwca 2011, 23:05:53 OIDP schemat instalacji wodnej jest w "instrukcji" do MBxd2/Bxhpi.
Tytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: E583.002 on 19 Czerwca 2011, 23:34:17 , niż kierunkowanie energii w stronę dywagacji teoretyczno-prawnych. Jeżeli chodzi o dywagacje teoretyczno prawne to naprawde chowam się przy Tobie (patrz lista i treść twoich postów) :PTytuł: Odp: Wagon FAUR Wiadomość wysłana przez: grzegorz_sykut on 20 Czerwca 2011, 00:07:11 Panowie, skierujcie swą energię w dyskusje a nie przytykaniu sobie kto lepiej zna i stosuje obowiązujące przepisy. Tak grzecznie proszę. A jak nie dajecie rady - pójdźcie na grzyby, ryby, na piwo, do kościoła.
|