Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: polo on 17 Sierpnia 2005, 20:20:42 ... już pod parą , podobno jeżdził już po stacji :lol: :lol:
Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: Krzysiek on 17 Sierpnia 2005, 21:28:15 Brawo! Nie spodziewałem się, że to nastąpi tak szybko.
Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: krzysiek20 on 17 Sierpnia 2005, 22:49:00 to naprawde su :) :) :) :) per
Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: Rogoz on 18 Sierpnia 2005, 08:30:30 Cytat: "Krzysiek" Brawo! Nie spodziewałem się, że to nastąpi tak szybko. Kolega Zbyszek T. siedzi już miesiąc w BKL. To on głównie pracował przy remoncie parowozu. Miło mi słyszeć, że Lasek już jeździ. Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: polo on 18 Sierpnia 2005, 19:03:36 Kolega Przemek też mieszka na BKL już 2 tyg.
i walczy wraz z ekipą nad ożywieniem martwej natury do życia a przypominam że ten parowóz to już stał jako pomnik mało kto wierzył że kiedyś będzie jeździł jutro jadę na BKL działać przy WMc postaram się porobić fotki Laskowi Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: Rogoz on 19 Sierpnia 2005, 17:21:04 Cytat: "polo" Kolega Przemek też mieszka na BKL już 2 tyg. i walczy wraz z ekipą nad ożywieniem martwej natury do życia Najświeższe info z BKL. Parowóz trochę pojeździł po stacji, ale niestety wykryto "wyciek" pary przy jednym z cylindrów. Będzie więc z nim trochę nieco roboty. Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: AXEL on 20 Sierpnia 2005, 11:36:17 Gdzie są jakieś fotosy... ?? To historyczna chwila !!!
Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: Przemek on 21 Sierpnia 2005, 21:18:31 Cytat: "Rogoz" Najświeższe info z BKL. Parowóz trochę pojeździł po stacji, ale niestety wykryto "wyciek" pary przy jednym z cylindrów. Będzie więc z nim trochę nieco roboty. To rzeczywiście problem 8) :D Nie takie imprezy się kładło :D:D:D:D:D:D:D :lol: :lol: :lol: Cytat: "polo" Kolega Przemek też mieszka na BKL już 2 tyg. i walczy wraz z ekipą nad ożywieniem martwej natury do życia Nad tym czajnikiem pracowało wielu ludzi i nawet nie miałem okazji wszystkich poznać. Mój wkład w to keremesło jest może i cenny ale nie tak wielki żeby mnie znowu chwalić na publicznym forum ;) Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: Piottr_tt on 27 Marca 2006, 10:13:45 W prasie się pojawiło, że w tym sezonie Las wejdzie do ruchu planowego. Ktoś zna szczegóły, jak będzie wyglądał drugi (wreszcie, przy takim popycie!) obieg na BKL?
Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: polo on 27 Marca 2006, 11:30:41 Las jest technicznie gotowy do jazdy ,
będzie uruchamiany jak tylko będą chętni zapłacić za pociąg specialny z parowozem , Las może pociągnąć tylko 2 wagony , więc w planowym ruchu pasażerskim nie będzie używany a gdzie taka informacja została umieszona ? Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: Piottr_tt on 27 Marca 2006, 11:39:09 Cytat: "polo" Las może pociągnąć tylko 2 wagony , więc w planowym ruchu pasażerskim nie będzie używany Cóż, szkoda. Moja wizja używania tak małego parowozu na BKL w ruchu planowym jest następująca: :arrow: parowóz rozpalamy w piątek rano, wygaszamy w niedzielę wieczorem :arrow: w piątek po południu, sobotę i niedzielę, robi kurs przeciwbieżny do obiegu głównego, z krzyżowaniem w Cisnej w drodze powrotnej :arrow: na pociag z parowozem obowiązuje bilet + miejscówka, rozwiązuje to problem dwuwagonowego składu i kosztów utrzymania Myślę, że przy takiej frekwencji jaką ma BKL latem, chętni na zapłacenie 15-20 zł dodatkowo za miejscówkę na pewno się znajdą. Jak będziesz w Bieszczadach podpowiedz ten pomysł Naczelnikowi. Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: gkw on 27 Października 2007, 20:31:42 No prosze jednak na YouTube można znaleźć coś ciekawgo:
http://pl.youtube.com/watch?v=rKTmwtKbQ54 Fenomenalny film z parowozem "Las" w roli głównej. Polecam obejrzeć Pozdrawiam Tytuł: Las Wiadomość wysłana przez: polo on 28 Października 2007, 09:33:20 fantastyczny , niestety nie było mi dane być wtedy na BKL
ale z relazcji moich rodziców , którzy byli na tym kursie to fajnie było , tylko trochę się dłużyły te fotostopy , najazdy do filmownia i t d Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: Ptr on 20 Stycznia 2011, 23:00:50 Bardzo fajny materiał z BKL - moim zdaniem naprawdę nieźle oddaje klimat Bieszczad i samej kolejki. Do tego tak rzadkie na naszych kolejkach ujęcia z samolotu.
BIESZCZADZKA KOLEJKA LEŚNA PODRÓŻ SENTYMENTALNA (2007) (http://www.youtube.com/watch?v=8qT4y0WSPdc#) Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: polo on 21 Stycznia 2011, 07:01:30 to ja wam dołoże jeszcze jedne z 2008r,
BKL Las (http://www.youtube.com/watch?v=m-mSdft2Tsk#) Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: klon200 on 22 Stycznia 2011, 18:53:27 miałem okazję być na BKL w maju 2009 i LAS stał w lokomotywowni w Cisnej.
Rozmawiałem z naczelnikiem na temat jego kursowania. Pisząc krótko - względy ekonomiczne. http://picasaweb.google.com/www.skw.org.pl/BKLMaj2009#5418131169677209106 (http://picasaweb.google.com/www.skw.org.pl/BKLMaj2009#5418131169677209106) Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: Mateusz on 25 Lutego 2011, 13:21:51 A jakie plany ma LAS w nadchodzącym sezonie...?
Planuję wybrać się na BKL w okolicach lipca... Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: Romas on 03 Listopada 2012, 19:37:30 Las'ek w "kapeluszu". Rzadko ostatnio widywany widok, możliwe że prędko go w tym wydaniu nie zobaczymy. Inna sprawa, że raczej nie ma czego żałować.
Zdjęcie z mojej dzisiejszej bytności na stacji. (http://images45.fotosik.pl/1618/be1e73840e582fb7med.jpg) (http://www.fotosik.pl) Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 03 Listopada 2012, 19:53:21 Lasek wygląda mi na uschnięty...
Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: Romas on 03 Listopada 2012, 20:07:21 Bieszczadzkie Las'y o tej porze roku zapadają w sen zimowy. Jak niedźwiedzie.
Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: Kordek on 19 Listopada 2012, 14:30:57 Las'ek w "kapeluszu". Rzadko ostatnio widywany widok, możliwe że prędko go w tym wydaniu nie zobaczymy. Inna sprawa, że raczej nie ma czego żałować. Zdjęcie z mojej dzisiejszej bytności na stacji. ([url]http://images45.fotosik.pl/1618/be1e73840e582fb7med.jpg[/url]) ([url]http://www.fotosik.pl[/url]) Witam serdecznie. Jestem tutaj nowym użytkownikiem tego forum. Byłem w Bieszczadach w maju br. i z rozmowy z Panem Kierownikiem Wróblem dowiedziałem się, że problemem nie jest jego stan techniczny a jedynie słaba siła pociągowa. Ponoć już przy trzech wagonach (odkrytych) zaczyna mieć problemy z dojazdem do Balnicy. Zastanawiające jest to, kiedy (i czy w ogóle) zostaną sprowadzone nowe panewki do tendra KP4, które zostały pozacierane w czasie weekendu majowego ;D Pozdrawiam serdecznie ;) Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: Romas on 19 Listopada 2012, 14:43:05 Nowe, a raczej poprawione panewki do Kp4 już dotarły. Niestety problem nie został rozwiązany, ale wszystko jest na dobrej drodze.
Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: Kordek on 19 Listopada 2012, 15:03:43 To miło wiedzieć. Czytałem gdzieś, że Lxd2 ma ponoć iść do remontu albo raczej odbudowy - prawda to? Co z tymi odstawionymi Wls'ami? ::) Są przewidzane do reanimacji, czy jak na razie Kolejka ma ważniejsze wydatki? W weekend majowy było ponoć uruchamiane wszystko to, co było możliwe do uruchomienia a i tak chętnych było momentami zbyt wielu. ;D
Pozdrawiam serdecznie Tytuł: Odp: Las Wiadomość wysłana przez: Romas on 19 Listopada 2012, 17:41:23 To miło wiedzieć. Czytałem gdzieś, że Lxd2 ma ponoć iść do remontu albo raczej odbudowy - prawda to? Co z tymi odstawionymi Wls'ami? ::) Są przewidzane do reanimacji, czy jak na razie Kolejka ma ważniejsze wydatki? W weekend majowy było ponoć uruchamiane wszystko to, co było możliwe do uruchomienia a i tak chętnych było momentami zbyt wielu. ;D Wedle mojej wiedzy Lxd2 w najbliższym czasie nie będzie remontowany, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Z Wls'kami sytuacja jest zbliżona, na dodatek są zwyczajnie za słabe, że o komforcie obsługi nie wspomnę.Pozdrawiam serdecznie Problemem kolejki jest nie to czym ciągać, tylko co ciągać. Mimo zakupów z lat poprzednich, kolejka cierpi na niedobór wagonów. Owszem są wagony kryte, ale są w ruchu używane tylko dwa, góra trzy. Wszyscy chcą jeździć w "letniakach" i to właśnie tych wagonów brakuje. Gwoli ścisłości to Pan Stanisław Wróbel pełni obecnie funkcję Dyżurnego Ruchu, choć dla mnie osobiście zawsze będzie Naczelnikiem ;) |