Świat kolejek wąskotorowych

CZYNNE => Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa => Wątek zaczęty przez: daca92 on 28 Sierpień 2008, 11:50:51Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: daca92 on 28 Sierpień 2008, 11:50:51
Czy i jeżeli tak to o której będzie ostatniego dnia sierpnia pociąg pielgrzymkowy do Wąwolnicy...a no i z jakiej stacji?


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: grzegorz_sykut on 28 Sierpień 2008, 11:55:46
Z tego co się orientuje połączenia telefoniczne są obecnie już powszechnie dostępne. Proponuję więc wykręcić numer tel. (+48) 81 828 70 18 lub połączyć się z telefonem komórkowym naczelnika NKD tel. kom. 0 506 346 639 i po prostu zapytać.

Będzie to zdecydowanie łatwiejsze i mniej czasochłonne niż pisanie na forum.


Tytuł: Re: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek on 28 Sierpień 2008, 12:26:47
Cytat: "grzegorz_sykut"
Będzie to zdecydowanie łatwiejsze i mniej czasochłonne niż pisanie na forum.

Pytanie składało się z jednego zdania, twoja nędzna odpowiedź z trzech, więc nie wiem kto tutaj marnuje czas.

Cytat: "daca92"
Czy i jeżeli tak to o której będzie ostatniego dnia sierpnia pociąg pielgrzymkowy do Wąwolnicy...a no i z jakiej stacji?

Dotychczas pociąg pielgrzymkowy wyjeżdżał z Opola (8.30), przez Karczmiska (9.15) i Wąwolnicę (10.05) jechał do Nałęczowa (10.35), po chwili (10.55) wracał do Wąwolnicy (11.25), gdzie odbywają się uroczystości. Po południu z Wąwolnicy (14.10) wyruszał do Nałęczowa (14.40), skąd wracał (14.50) przez Wąwolnicę (15.20) i Karczmiska (16.10) do Opola (16.50). W zeszłym roku kursował 2 września, w tym roku nie wiem, ale godziny pewnie będą podobne. Jest też niemal pewne, że pociąg pojedzie tylko na trasie Opole - Wąwolnica - Opole z powodu remontu wiaduktu, o którym w równie miłym tonie jak w tym wątku, pisał mój przedmówca w innym miejscu na tym forum. W sygnaturce jak byk stoi "Nałęczowska KD SKPL", ale to przecież do niczego nie zobowiązuje. Ba, nawet numer telefonu dostaliśmy!


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: grzegorz_sykut on 28 Sierpień 2008, 12:43:24
Nędznie odpowiadam że pociąg pielgrzymkowy jedzie 7 września. Dziękuje Krzysztofie za konstruktywną krytykę. Okazuje się Twoja odpowiedz to nadal  są to tylko domysły. Zaś nie wiadomo na 100 procent o której ten pociąg pojedzie. Więc okazuje się że Twoje słowa również są tylko paplaniną. Wykręcenie podanego przeze mnie numeru rozwiązało by wszelkie wątpliwości bez potrzeby pisania, kto tu udziela nędznych odpowiedzi.


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek on 28 Sierpień 2008, 12:51:15
Daruj sobie komentarze o paplaninie, ponieważ wyjaśniłem chociażby to, że pociąg jedzie z Opola. Mogłeś od razu napisać o terminie - 7 września, ale Ty od dłuższego czasu wolisz podawać numery, krytykować itp, a nie od tego jest to forum. Zauważ także, że nie każdego musi być stać na "połączenie się z telefonem komórkowym naczelnika NKD" bo przebywa np. w innym kraju. Idąc twoim tokiem myślenia, zapomniałeś podać adres strony operatora, bo przecież tam można znaleźć wszystkie informacje.

Nie zważając na powyższe, liczę, że informacje o pociągu pielgrzymkowym pojawią się na tym forum przed 7 września.


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: grzegorz_sykut on 28 Sierpień 2008, 13:04:08
Cytuj
Zauważ także, że nie każdego musi być stać na "połączenie się z telefonem komórkowym naczelnika NKD" bo przebywa np. w innym kraju


Tak pojechał na służbowe czasy do Bułgarii.

Miejscem gdzie znajdują się informacje o ofercie kolejki jest jej strona internetowa, zaś pierwszym miejscem gdzie podawane są informacje jest telefon na stację w Karczmiskach. Nie przesadzajmy już z tym brakiem pieniędzy.

Czepiasz się po prostu, starasz się być obrońcą uciśnionych, zupełnie nie wiem dlaczego. Skierowałem chłopaka do właściwego źródła, a Ty niepotrzebnie robisz aferę. Nie rozumiem zupełnie dlaczego.

Pozdrawiam i na przyszłość sugeruje mniej nerwów.


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: daca92 on 28 Sierpień 2008, 20:25:14
Spokojnie chłopaki!!! Wszystkiego jutro się dowiem i napisze na forum (ale myślałem że ktoś wie!) :cry:


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: kalito on 28 Sierpień 2008, 22:14:28
Grzegorz warna Ci daję za sianie zamętu. Jakiś strasznie zrzędliwy się stałeś. Do czego cholera jest to forum jak nie do zadawania pytań, dzielenia się informacją i do dyskutowania? Może w ogóle je zamknę i zamiast tego wystawię tablicę z numerami telefonów wszystkich operatorów i naczelników? Przecież u nich można zasięgnąć języka na każdy temat... Opanuj się!

Wracając do tematu, ja sam nawet nie wiedziałem, że taki pociąg pojedzie - dzięki za info. Jak ktoś będzie znał szczegóły, niech bez obaw poda.


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: statek on 29 Sierpień 2008, 16:09:53
Dziewczęta, nie kłócić się!

Rozkład pielgrzymkowego będzie wisiał na stronie kolejki najpóźniej w poniedziałek.

Pozdrawiam
Michał


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: statek on 31 Sierpień 2008, 20:22:47
Rozkład pielgrzymkowego na szybciutko:

Opole 9.30
Rozalin 9.50
Głusko 10.00
Karczmiska 10.15
Wymysłów 10.30
Obliźniak 10.40
Niezabitów 10.50
Wąwolnica 11.10

Odjazd z Wąwolnicy 14.30

Bilety:
Z Opola do Wąwolnicy 8,00PLN z pozostałych stacji do Wąwolnicy 5,00PLN, dzieci do lat 4 bezpłatnie

Pozdrowionka
Michał
P.S. Info na stronie będzie jutro, ewentualnie najpóźniej we wtorek :wink:


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: grzegorz_sykut on 31 Sierpień 2008, 21:06:34
Ubiegłeś mnie Michał o jakieś 20 minut.

Dodatkowo na odcinku pomiędzy 8.9 a 10.2 km szlaku Nałęczów-Karczmiska pasażerowie będą mogli podziwiać nowo odmalowane słupki z oznaczonym kilometrażem. Niestety więcej się nie udało gdyż dysponowałem tylko własnymi nogami do transportu i ograniczonym czasem.


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: Jarek Franczyk on 01 Wrzesień 2008, 07:19:50
Cytat: "grzegorz_sykut"

Dodatkowo na odcinku pomiędzy 8.9 a 10.2 km szlaku Nałęczów-Karczmiska pasażerowie będą mogli podziwiać nowo odmalowane słupki z oznaczonym kilometrażem. Niestety więcej się nie udało gdyż dysponowałem tylko własnymi nogami do transportu i ograniczonym czasem.

Więc Twoja ostatnia wyprawa na NKD nie była tylko krajoznawcza :?: ... No ładnie...  :grin:


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: grzegorz_sykut on 01 Wrzesień 2008, 10:14:39
Aspekt krajoznawczy był również. Muszę przyznać że pomiędzy stacją Wąwolnica a Niezabitowem są naprawdę świetne motywy do robienia zdjęć kolejowych (żałuję że aparatu nie miałem). Szukam natomiast chętnych do dokończenia dalej mojej roboty, przynajmniej do do Niezabitowa a może i dalej. Ja niestety przez najlbiższe 3 weekendy nie będę mógł na kolejce się pojawić :(

Szablony mogę w każdej chwili wydrukować, białej farby do słupków się trochę ostało (poza tym nowa nie jest strasznie droga), czarny spray najwyżej trzeba będzie nabyć.

Kto chętny podjąć się wyzwania??


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: Jarek Franczyk on 01 Wrzesień 2008, 13:24:45
Wyślij mi te szablony Grzegorzu jak możesz  :wink: Pewnie się wybiorę którejś soboty - dokończyłbym odcinek do Niezabitowa  :smile: e-maila'a znasz.


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: Poldek on 06 Wrzesień 2008, 08:27:02
Mam pytanie, czy jest ktoś w stanie sfotografować pociąg stojący lub manewrujący na stacji Opole?Jeżeli tak to prosiłbym o to
Pozdrawiam


Tytuł: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: daca92 on 07 Wrzesień 2008, 17:47:08
Jechałem dzisiaj pielgrzymkowym i było super!!!


Tytuł: Odp: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: pawel.adamczyk on 04 Wrzesień 2015, 21:48:05
Witam.

Niniejszym informuję, że obiecany tegoroczny pociąg pielgrzymkowy na trasie Opole- Wąwolnica, został odwołany. :o :o

Domyślam się że to była odgórna decyzja, to miała być premiera (ostatni taki pociąg przyjechał do Wąwolnicy w 2008 roku) potem liniie wyłączono z ruchu.(jak i całą kolej)
Cały odcinek został przygotowany i opryskany.(chociaż powoli ale został) Stacja w Wąwolnicy została przygotowana (brałem w tym udział) na obsługę
pasażerską, torowisko zostało sprawdzone przejazdy oczyszczone, a tu takie kwiatki. :-[

Kilkakrotnie cały odcinek przejechała drezyna Wmd, celem sprawdzenia szlaku i nie rozumie takich decyzji, czyżby ZDP nie zależało na tej promocji? ???

Uroczystości koronacji figurki MB Kębelskiej odbędą się się w najbliszą niedzielę 6 września na placu różancowym obok bazyliki   o godz 12.00 (suma).

Mam wrażenie że w Karczmiskach robią tak, aby ,,Polska nie zgineła,, ale żeby coś dać od siebie więcej to już nie, zaraz pada odpowiedz ,,A PO CO
PO JASNĄ CHOLERĘ ,  przykładem może być brak tablic kierunkowych na wagonach, wspominałem o nich kilkakrotnie, odpowiedź a po co ? gdzieś tam leżą, albo te ciekawsze wagony towarowe można by je nieco wyeksponować , a tak toną w krzakach za szopą. :(

Mam nadzieję że za niedługi czas, się zmieni, czego Karczmiskim kolejarzom i wszystkim życzę.

Pozdrawiam.


Tytuł: Odp: Pociąg pielgrzymkowy
Wiadomość wysłana przez: Harry Potter on 05 Wrzesień 2015, 23:08:55
Sam też przyłączam się do życzeń...
Zdarzyło mi się być pasażerem na kolejce w czasach przed kolizją z mostem(2006 lub 2007rok) i wspominam to bardzo pozytywnie, mimo półtora kilometrowego biegu z Nałęczowa w dzień wcześniej kupionych glanach tylko po to, by zrobić kilka zdjęć składu na łuku (tam gdzie normalny i wąski tor oddalają się od siebie).
Oczywiście było to dogadane z mechanikiem by trochę zwolnił, by lipy przy dosiadaniu się niebyło ( fakt, nie było to zbyt mądre, ale ...) . Ogólnie fajny był tam klimat na trasie...na lewo chmiel, na prawo tytoń...(albo odwrotnie ;D ;D ;D). Taki wspomnień czar...

Pozdro z MMz