Świat kolejek wąskotorowych

FORA KOLEJOWE => Wąski tor za granicą => Wątek zaczęty przez: Romas on 05 Marzec 2010, 07:00:40Tytuł: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Romas on 05 Marzec 2010, 07:00:40
Doszły do mnie mało wiarygodne wieści o rzekomej rozbiórce tej linii. Ma ktoś może jakieś informacje?

Pytanie numer 2 .
Kto z Was tam był ? Może jakieś zdjęcia , rozkłady jazdy, wrażenia. Iinteresuje mnie wszystko co związane z tą kolejką , bo mam zamiar w tym roku tam dotrzeć. O ile oczywiście informacja z pierwszego pytania się nie potwierdzi.


Tytuł: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: luk on 05 Marzec 2010, 09:26:15
Rozklad masz tutaj (http://railway.lviv.ua/fileadmin/trafaret/d3/tro6391.txt)

Wszystko wskazuje na to, ze jezdzi. Jest tez druga para ale kursuje na zarządzenie.
Kolej niesamowicie klimatyczna, przez wszystkie te kilometry nie mija się żadnej asfaltowej drogi (wg polskich standardów).
Obsluga miła, pasażerowie sympatyczni.
Pozycja obowiązkowa! Szczególnie, że niedaleko...


Tytuł: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Romas on 05 Marzec 2010, 17:43:07
Bóg zapłać, dobry człowieku !!!!
Z odpowiedzi wnioskuję żeś tam był. No to pytanko.
Pociąg rusza o 7:coś , więc nie da rady "z marszu" przesiąść się na kolejkę. Jak rozwiązaliście (zakładam że nie byłeś sam) problem noclegu i to raczej dwukrotnego bo powrót dość późno wypada a ja nie cierpię jezdzić po nocy ?
Może jakiś link do zdjęć ?


Tytuł: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: luk on 05 Marzec 2010, 18:36:47
W Sarnach jest hotel, blisko stacji. Chociaz w sumie w Sarnach wszystko jest blisko stacji. Ceny zroznicowane, niedawno placilem 100 hrn za pokoj 2 osobowy i to chyba była najtańsza opcja.
Z Sarn do Antonówki i nazad dojedziesz 'dizel poizdem' , wszystko ładnie skomunikowane.
Albo zamiast hotelu jest fajna opcja z namiotem na miejscu - polecam szczególnie latem ;)
3 lekko przeterminowane fotki z czasów jak jeszcze bylem mlody i nadmiar energii wykorzystywałem na robienie zdjęć rupieciom:

(http://i397.photobucket.com/albums/pp56/Lukcudowny/th_ant2.jpg) (http://s397.photobucket.com/albums/pp56/Lukcudowny/?action=view&current=ant2.jpg)


(http://i397.photobucket.com/albums/pp56/Lukcudowny/th_ant1.jpg) (http://s397.photobucket.com/albums/pp56/Lukcudowny/?action=view&current=ant1.jpg)


(http://i397.photobucket.com/albums/pp56/Lukcudowny/th_ant3.jpg) (http://s397.photobucket.com/albums/pp56/Lukcudowny/?action=view&current=ant3.jpg)


Tytuł: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 05 Marzec 2010, 18:53:13
Na pierwszym zdjęciu coś wylazło?


Tytuł: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: AXEL on 05 Marzec 2010, 18:59:53
Mnie też to wygląda na wizytę między szynami :)


Tytuł: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: luk on 05 Marzec 2010, 19:14:02
Aaa nie, od lokomotywy odkręciła się jakaś sporej wielkosci osłona i waliła po podkładach. Obsługa próbowała to zignorować, ale nie bardzo sie dało, więc w koncu się zatrzymaliśmy i jakaś brechą próbowali urwać toto do końca.
Najlepsze w tym wszystkim bylo to, że z pociągu wyszło jakieś 90% pasażerów z czego połowa w szczególności starszych pań zaczęła doradzać mechanikom jak mają to naprawić :)
A potem przyszła pani kierownik, ryknęła na babcie i w 30 sekund byl spokoj, porządek i wszyscy w wagonach ;)


Tytuł: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Romas on 05 Marzec 2010, 20:02:16
Mam kolejnego zapytasa  :wink:
Oni tam jeżdżą codzienie czy tylko w dni robocze ? Jakoś się doczytać nie mogę (3 na maturze, ale to było 1/4 wieku temu  :mrgreen: )


Tytuł: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: luk on 06 Marzec 2010, 09:20:06
ЦІЛИЙ РІК ЩОДЕННО

Czyli ze codziennie ;)


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 16 Sierpień 2011, 17:38:19
Pozdrowienia z Antonowki.
Po powrocie do Polski fotorelacja z przejazdu.
Sloneczna pogoda wynagradza trud pokonania 200 km kolejka -bez wagonu z barem.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 19 Sierpień 2011, 21:13:03
Relacja z Antonówki będzie zamieszczana na:
www.poleskitramwaj.bloog.pl (http://www.poleskitramwaj.bloog.pl)
Zapraszam


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: bastionn on 22 Październik 2011, 20:45:53
Na początek chciałbym pogratulować a cyganowi za super blog i podziękować za miłe wspomnienia, jakie nawiedziły mnie przy oglądaniu zdjęć i czytaniu opisów.
My byliśmy tam w maju tego roku (czyli 2011), spaliśmy w tym samym miejscu czyli u Ludmiły, miejscówka super jeżeli chodzi o bliskość stacji i depo, entuzjazm gospodarzy (nieskażona niczym wiara że kolejka stanie się magnesem turystycznym regionu) i ewentualne extrasy (np. przyjazd wagonów 3AW z Lwowskiej Dziecięcej na platformach z  Beregowe); minusem lekki brudek, śmierdząca woda i wszechobecne muszki rano i wieczorem.
Dojazd do Antonówki jest prosty jak prosta jest droga  na Kijów - gdy samochodem. Główne drogi są znośne, jeżeli ktoś wybiera się w teren - przydałoby się auto w teren. Z uwagi na częste długie  kolejki w Dorohusku na wjazd do Polski, proponuję od razu kierować się na Hrubieszów.
Dla tych co jeżdżą koleją, najprościej jest wsiąść w pociąg do Kijowa o 16.06 z Wa-wy, wysiąść w Sarnach o 3.52. Poleski Tramwaj jest doskonale skomunikowany Sarnami, jest kilkanaście minut na przesiadkę zarówno rano jak i wieczorem. Nocny do Warszawy odjeżdża z Sarn o 21.46, więc cały Ukraiński projekt można zrealizować w jeden dzień i 2 noce - jeżeli komuś się spieszy.
Sama kolejka i podróż nią to kwintesencja tego co najbardziej lubimy w wąskotorówkach. Wprawdzie wykonuje tylko jedna parę połączeń  dziennie ale za to daje zatrudnienie kilkunastu osobom: maszyniści, mechanicy, konduktorzy, zawiadowcy stacji. Mnie najbardziej ujął starszy pan podający sygnał przejazdu przez most uniesioną ręką z chorągiewką – wykonuje tą czynność dokładnie 2 razy dziennie.  Proponuję na podróż zaopatrzyć się w świetne żywe piwo (czyli niepasteryzowane) którego szeroki wybór oferują miejscowe spożywczaki. Wielką zaleta jest również możliwość nabycia piwa lub kwasu z nalewaka w sklepie i jego konsumpcja na ławeczce lub przy stoliku pod sklepem. Podczas jazdy  można popatrzeć na miejscową młodzież surfująca na stopniach wagonów  i napić się z innymi podróżnikami za „Drużbę mieżdu narodami”.
Kolejka dociera do wiosek o których, jak to barwnie ujął mąż Ludmiły, wszyscy zapomnieli. Faktycznie - dojazd tam samochodem wymaga wielkiej cierpliwości i dobrych warunków pogodowych.  Na trasie jest wielki  drewniany most na rzece Styr a w dalekiej oddali widać parę z chłodni kominowych elektrowni jądrowej w  Nowokuzniecowsku.  Mimo swych 106 km nie może się jednak szczycić mianem najdłuższej w Europie: dłuższe są chociażby  koleje Harzeńskie,  koleje szwajcarskie (Glacier Express pokonuje na wąskim torze 290km), Septemvri–Dobrinishte w Bułgarii ma 125km a FEVE w Hiszpanii … też ma się dobrze
W zasadzie Poleski Tramwaj mógłby się stać kolejną „polską” wąskotorówką (podobnie jak np. Osoblaha w Czechach), a to z uwagi na łatwość  dojazdu (przynajmniej dla tych ze ściany wschodniej), polski akcent historyczny i klimat
Kto zmotoryzowany może się w drodze powrotnej wybrać do nieodległego Manewiczi a w zasadzie Prilisne, gdzie działa torfowa kolejka dowożąca urobek do kopcącego Torfzawodu.
I tyle ode mnie, kończę swą przydługą wypowiedź, zdjęcia można obejrzeć pod
https://picasaweb.google.com/101264624687458094068/Ukraina2011#
na koniec dziękuję Marcinowi za udostępnienie swoich zdjęć.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 07 Listopad 2011, 21:14:20
Znajomość z mieszkańcem Sarn zaowocowała ponownym wyjazdem na "Poleski Tramwaj" - zdjęcia na blogu http://poleskitramwaj.bloog.pl (http://poleskitramwaj.bloog.pl)
Na Ukrainie w Równem, ogłoszono konkurs - na "7 cudów" (7 чудес Рівненщини) . Wśród nagrodzonych znalazła się też kolejka wąskotorowa. Warto posłuchać pierwszej piosenki z relacji telewizyjnej o "Poleskim Tramwaju".
  http://rivne1.tv/Info/?id=3794 (http://rivne1.tv/Info/?id=3794)


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Ptr on 07 Listopad 2011, 22:52:01
Jakaś znajoma ta melodia ;)


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 12 Sierpień 2012, 21:34:43
Nieplanowana "wizyta" 9 sierpnia na tej kolejce.
Będąc we Lwowie po bilety kolejowe na koniec sierpnia, zaplanowałem ponowny wyjazd na kolejkę w Hajworonie. Niestety, w kierunku Odessy nie było biletów, podobnie jak i do Kijowa(kolejka dziecięca). Był za to bilet do Antonowki. Od czwartej rano czekać trzeba było na stacji do 7:05.
Tym razem zaplanowałem zobaczyć jezioro Białe, mające "podobno" bardzo dużą zawartość gliceryny.
Na stację podstawiono skład tylko z dwoma wagonami, ale tłoku nie było. Po dotarciu do wioski Bilja, miłe zaskoczenie - tor i stacja bardzo dobrze utrzymane. Odnowiono semafory, wymieniono część podkładów, widać "gospodarską rękę". Spacer na jezioro trochę zaskakuje - jedynie droga przelotowa przez wioskę ma asfalt, pozostałe to "drogi gruntowe". Jezioro zachwyca bardzo czystą wodą - niestety, gliceryny nie widziałem. Widziałem złowione okazałe ryby i zastawione liczne sieci.
Powrót zaplanowałem busem przez Kuzniecowsk, mając nadzieję na kupno biletów w kierunku Odessy. Niestety, nie było i nawet przejazd kolejnym busem do Równego na inną linię kolejową nic nie dał. Musiałem wracać do Lwowa "elektriczką" z sąsiedniego Zdołbunowa.
Pozostaje planować przejazd na kolejkę hajworońską jesienią.
   


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: buczek_pkp on 23 Czerwiec 2014, 18:39:07
A wiecie czy w tym roku kolejka jeździ?? Mamy plan wyruszyć tam ekipa ale nigdzie nie możemy znaleźć informacji czy kolejka jeździ. Z góry dzięki za pomoc:)


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 23 Czerwiec 2014, 22:07:31
Planowałem wyjazd do Antonowki, ale wybrałem wyjazd na Zakarpacie. Jak tylko dostanę informację z Kijowa, napiszę na forum.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: bastionn on 24 Czerwiec 2014, 13:23:55
Wg rozkładu jeździ codziennie i to chyba się długo nie zmieni bo dróg tam brak

Antoniwka - Zaryczne  7:02 - 11:07
http://rasp.yandex.ua/thread/6391A_9617657_g14_af/?station_to=9623187&point_from=c23145&departure=2014-06-24&point_to=c23149&station_from=9617657 (http://rasp.yandex.ua/thread/6391A_9617657_g14_af/?station_to=9623187&point_from=c23145&departure=2014-06-24&point_to=c23149&station_from=9617657)

i z powrotem 12:55 - 17:00
http://rasp.yandex.ua/thread/6392A_9623187_g14_af/?station_to=9617657&point_from=s9623187&departure=2014-06-24&point_to=s9617657&station_from=9623187 (http://rasp.yandex.ua/thread/6392A_9623187_g14_af/?station_to=9617657&point_from=s9623187&departure=2014-06-24&point_to=s9617657&station_from=9623187)Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: buczek_pkp on 24 Czerwiec 2014, 13:56:45
W takim razie wielkie dzięki za informację:)


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 24 Czerwiec 2014, 22:23:38
Ja też dziękuję.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: buczek_pkp on 25 Lipiec 2014, 12:02:44
No i niestety nie jeździ codziennie. Przekonałem się o tym osobiście. Wąskotorowi kolejarze w czwartki mają dzień techniczny czyli dzień, w którym smarują swoje organizmy rozmaitymi wyrobami własnej produkcji o wysokiej zawartości voltów.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 23 Sierpień 2015, 21:11:21
Z fb.........    
Поліська вузькоколійка та Біле озеро, 4-6 вересня
http://dobre-poixaly.livejournal.com/361367.html (http://dobre-poixaly.livejournal.com/361367.html)
    Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 06 Luty 2016, 09:37:47
Zaczyna się tak jak w Polsce, zawieszają przejazdy na kolejce.
Oficjalny komunikat - kradzież 5 km kabla (?).
https://www.facebook.com/publiccontrolUZ/posts/1058632824190332?fref=nf (https://www.facebook.com/publiccontrolUZ/posts/1058632824190332?fref=nf)
 


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: vutik on 06 Luty 2016, 10:15:23
Niedobrze, wybieram się tam od jakichś 15 lat...
O ile dobrze pamiętam, już kiedyś wisiała groźba zawieszenia przewozów, ale po protestach mieszkańców udało się przedłużyć żywot tej kolejki. Ciekawe, czy nie dałoby się zorganizować tam jakiegoś pociągu specjalnego?


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 11 Marzec 2016, 20:32:48
https://www.facebook.com/automaidan/photos/pcb.1122505701094110/1122505331094147/?type=3&theater (https://www.facebook.com/automaidan/photos/pcb.1122505701094110/1122505331094147/?type=3&theater)

Ну а це власне сама залізнична колія, яка була нещодавно зруйнована бурштинщиками біля с.Володимирець, Рівненська обл.
Робітники ремонтної служби говорять, що неодноразово писали звернення і в СБУ, і в прокуратуру з приводу нелегального видобутку бурштину, в тому числі безпосередньо біля залізничних колій, реакції - нуль.
Це просто пощастило, що колія зруйнувалася не під час проходження по ній поїзду. А так він міг разом з нею влетіти в бурштинові ями.
Їдемо далі.

Kolejne kłopoty na tej kolejce!!!!


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Zgroza on 11 Marzec 2016, 21:00:52
Bursztynnicy o'O


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Zielony on 08 Maj 2016, 22:02:05
Najnowsze wieści z Antonówki - kolejka jeździ. Po drodze widać ślady działania wspomnianych wcześniej bursztynników. W wolny dzień 1 maja pojechała na dwóch wagonach. Co do kursowania - według rozkładu lwowskiej żeleźnicy kolejka jeździ przez cały rok, natomiast na budynku dworcowym w Zaricznem, wisi stare ogłoszenie (bodajże z 2013 r.) iż w czwartki kolejka nie wyjeżdża na trasę bo..... jest to dzień na remont lokomotywy.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Dariusz on 26 Lipiec 2016, 15:44:15
Dla jednych jest oknem na świat, inni wysłaliby ją na złom. Wsiadamy do jedynej takiej kolejki w Europie [FOTOREPORTAŻ]
http://podroze.gazeta.pl/galerie/56,142744,20279011,dla-jednych-jest-oknem-na-swiat-inni-wyslaliby-ja-na-zlom.html (http://podroze.gazeta.pl/galerie/56,142744,20279011,dla-jednych-jest-oknem-na-swiat-inni-wyslaliby-ja-na-zlom.html)


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 26 Lipiec 2016, 23:26:57
Czas leci, kolejka nie zmienia się.
Po drodze do Odessy zajechałem do Antonowki, by pokazać "młodym" kolejkę. W niedzielne południe wszędzie było pusto, kolejka w Zaricznem, a tylko na sznurze do lokomotywy wisiał inny zestaw suszonej bielizny.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Dariusz on 29 Sierpień 2016, 07:43:34
Relacja zdjęciowa z jazdy "Poleskim Tramwajem" z Pohostu Zarzecznego do Antonówki.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1302170779823688&set=a.1302170689823697.1073741919.100000923344588&type=3&theater (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1302170779823688&set=a.1302170689823697.1073741919.100000923344588&type=3&theater)


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 29 Sierpień 2016, 21:47:31
Tak wyglądała stacja "Zariczne" w 2011 roku.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 04 Czerwiec 2018, 21:34:52
Pociąg z Chełma do Kowla (na Zdołbuniw), zachęcił mnie do kolejnego wyjazdu na "Poleski Tramwaj". Skład kursuje w środy, piątki i w niedzielę, jeździ TU 7 z trzema wagonami. Tor został poprawiony, wstawiono betonowe podkłady nie tylko w miejscach nielegalnego wydobycia bursztynu, ale na innych odcinkach tej ponad 100 kilometrowej linii. Małe zaskoczenie, miejscami skład jedzie około 60 km/h, a średnia prędkość to 25 km/h. Więcej zdjęć wkrótce. 


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Piottr_tt on 05 Czerwiec 2018, 08:44:02
A tak z ciekawości, jak wygląda frekwencja w te dni, kiedy kursuje?


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 05 Czerwiec 2018, 22:17:57
Ja jechałem w piątek, trzy wagony miały miejsca siedzące zajęte, ale była wycieczka szkolna. To jest 100 km w jedną stronę i większość jedzie max. około 50 km. Z okolic Antonowki jadą ludzie do Wołodimirca, miasta rejonowego - jest to najkrótsza i najlepsza droga. Wycieczki jadą (i wracają) nad jezioro Ostriwsk, a mieszkańcy okolicznych wiosek od 50 km jadą do miasteczka Zariczne. Na wielu stacjach czekają "podwody".


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Piottr_tt on 06 Czerwiec 2018, 09:06:31
Kiss and Ride w wersji ciągnikowej. Inteligentny człowiek sobie zawsze poradzi ;-)


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 11 Czerwiec 2018, 22:21:29
W czasie ostatniego pobytu na kolejce miałem okazję pokonać pieszo 22 km. Zainspirowany opowieścią mieszkańca ukraińskiej wioski o przedwojennych polskich osadach przy kolejce, postarałem się o więcej informacji w internecie i postanowiłem by odszukać je w terenie. Niestety, w lasach straciłem zasięg (mapę) i będąc 500 m od celu, zawróciłem. Historia tych osad jest tragiczna i na tyle mnie zainteresowała, że postanowiłem ponownie wybrać się do Antonowki.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 15 Kwiecień 2019, 23:43:41
Tak jak zaplanowałem, to zrealizowałam - odszukanie mogiły w Parośli. Dwie nocki w pociągu i pieszo z Antonowki, ale w poniedziałek - 8 kwietnia, dotarłem na leśną polanę. Od pomników do stacji "10 kilometr" kolejki jest około 2 km.
Kolejka kursuje nadal tylko 3 razy w tygodniu - środa, piątek i niedziela. Nadal też trwa nielegalne wydobycie bursztynu w okolicy toru kolejki.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 06 Czerwiec 2019, 09:02:41
Z kronikarskiego obowiązku........ zdrożały bilety. Cała trasa - 45 hr w jedną stronę, Młynok (most drewniany) - 27 hr, Borowa - 32 hr.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: kemot324 on 30 Listopad 2019, 22:11:08
Noszę się z zamiarem wyjazdu do Antonowki w przyszłym roku i tu mam kilka pytań do osób, które temat mają już obeznany.
Pojadę samochodem i mam dylemat, czy jechać do Sarn i nocować tam w hotelu, jeżeli tak, to jak tam wyglądają warunki, rezerwacje itp i czy uda się jakoś dogadać nie znając ukraińskiego i rosyjskiego?
Lub myślałem, żeby nocować po "naszej" stronie i na miejsce pojechać samochodem w nocy, może głupie pytanie, czy bezpieczne tam jest zostawić samochód w okolicy stacji? ;)
Do przejścia w Dorohusku mam 500km, wyjazd planuję na 3 dni


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 02 Grudzień 2019, 09:03:12
Wiadomości przez fb lub tel.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: kemot324 on 03 Grudzień 2019, 20:47:34
a cygan dzięki, na pewno się odezwę


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 03 Grudzień 2019, 22:21:14
Dodam tylko - nocowanie w Antonowce, granica w Zosinie lub Dołhobyczów, termin - najlepiej być w Antonowce rano w piątek, pojechać do Zariczne(go) i z powrotem, przenocować. Sobota - na zwiedzenie okolic elektrowni atomowej w Kuźniecowsku i okolic Maniewicz/Przylisne (kolejki torfowe - pozostałości) nocleg ponownie w Antowce, a rano przejazd kolejką do Włodzimierca i powrót np busem.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: vutik on 14 Marzec 2020, 13:19:10
Przykre wieści z Antonowki: 13 w piątek na stacji Zariczne zapaliła się lokomotywa, sprowadzona niedawno TU7A-3108.
https://chasdiy.org/events/na-rivnenshchyni-spalakhnuv-potiah.html?fbclid=IwAR3_6lw99aN0D1M8z1XACCZhTszdRLl7zWVBAqTvfBNsMFf5BeFnfq3SrVc (https://chasdiy.org/events/na-rivnenshchyni-spalakhnuv-potiah.html?fbclid=IwAR3_6lw99aN0D1M8z1XACCZhTszdRLl7zWVBAqTvfBNsMFf5BeFnfq3SrVc)


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 14 Marzec 2020, 18:10:55
To tylko prawdopodobnie planowo jeździ tylko kolejka Rudnica - Gajworon. Zakarpacka ma popsute obie lokomotywy i też nie jeździ.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Zgroza on 31 Lipiec 2021, 21:47:26

Na FB pojawiła się informacja o pociągu specjalnym na nieczynnej wąskotorówce:

Cytuj
Koledzy! Zapraszamy do podróży „Kukuszką” kolejką wąskotorową Antonówka – Zarichne!
Ta wąskotorówka nie działa już 1,5 roku, a przyszłość tej kolei jest dość niepewna.
Czeka na nas:
- Podróż zarezerwowanym pociągiem z Antoniwki do Biły i z powrotem (100 km)
- wizyta u rodziny Melnyków, na dziedzińcu której znajduje się całe zaimprowizowane muzeum maszyn wąskotorowych
- Przystanki fotograficzne w drodze, aby uchwycić najbardziej malownicze momenty podróży przez lasy, pola i bagna Polesia
- Zatrzymaj się w miejscu, gdzie wcześniej nielegalnie wydobywano bursztyn. Przespacerujmy się razem po tych miejscach
- Demonstracja semaforów, których na Ukrainie pozostało bardzo niewiele
- Przystanek na zdjęcia na wydmach, w pobliżu torów kolejowych
- Po przybyciu na stację Biła odwiedzimy Jezioro Białe - jedyne na Ukrainie o wysokiej zawartości gliceryny w wodzie, dlatego ma niezwykłe właściwości lecznicze.
- Malownicze pejzaże wsi Polesia, odciętych od cywilizacji popsutymi drogami
- Po powrocie do Antoniwki jemy pyszny obiad z rodziną Melnyków pod dworcem kolejowym
Nasz pociąg odjedzie ze stacji Antoniwka o 10:00 i powróci o 19:00 4 września. Pociąg będzie się składał z 65-letniej lokomotywy TU2, kilku wagonów osobowych i wagonu peronowego
Koszt wycieczki - 900 UAH (130 PLN). Obejmuje również obiad w Bilej i kolację w Antonowce
Z chęcią opowiem Wam o szczegółach programu wyjazdu i odpowiem na Wasze pytania w wiadomościach prywatnych lub mailowo: steamteam750@gmail.com
Uwaga! Aby dołączyć do wycieczki prosimy o wypełnienie krótkiego formularza: form.gle/qadw9s9fsxLL2xeo7 ([url]http://form.gle/qadw9s9fsxLL2xeo7[/url])
Strona imprezy na Facebooku: [url]https://fb.me/e/15fZlle2K[/url] ([url]https://fb.me/e/15fZlle2K[/url])
Kukuszka z powietrza: [url]https://youtu.be/wB1Dkf0dlPE[/url] ([url]https://youtu.be/wB1Dkf0dlPE[/url])
Do zobaczenia na Kukuszce!


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 01 Sierpień 2021, 21:01:10
Wróciłem z podobnej imprezy Hajvoron - Berszad, ale z parowozem. Nie mam okazji by na 750 zamieścić fotorelacji, ale było dużo u mnie na fb. Mimo że nie raz byłem na tej kolejce i nad jeziorem Białym, prawdopodobnie pojadę na ten przejazd.
Dodam tylko że prawdopodobnie zarezerwuję nocleg (lub nawet dwa) tylko po to by następnego dnia ponownie udać się na mogiłę w miejscu wioski Parośl. https://www.traseo.pl/trasa/do-mogil (https://www.traseo.pl/trasa/do-mogil)
Parośla I była polską osadą złożoną z 26 zagród, które zamieszkiwały ok. 130 osób. W dniu 9 lutego 1943 wszyscy zostali wymordowani. Zbrodnia ta była pierwszym masowym mordem UPA i uważana jest za początek rzezi wołyńskiej


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: kemot324 on 20 Sierpień 2021, 23:24:17
Czy udało się Panu zarezerwować miejsce na 4 września? Widzę, że strona fb już usunięta


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Zgroza on 21 Sierpień 2021, 18:41:43
Nie, nie planowałem rezerwować. Jeżeli odwołali - szkoda.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: Trabant on 21 Sierpień 2021, 22:03:54
Masz może więcej zdjęć?


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 22 Sierpień 2021, 21:31:25
Impreza jest odwołana, ja mam już kupione bilety do Antonówki, a potem na wieczór do Kijowa. Na szczęście nie dokonałem wpłaty na konto organizatora. Mam zamiar jechać, ale z Antonówki może zmienię bilet na Charków i dalej na pociąg do Geniczewska nad morzem Azowskim. Plan był na siedmiodniowy pobyt na Ukrainie, bo 10 września ma być impreza z parowozem na kolejce dziecięcej w Kijowie.


Tytuł: Odp: Antonówka na Ukrainie
Wiadomość wysłana przez: a cygan on 22 Sierpień 2021, 21:36:23
Pytanie o zdjęcia - zdjęcia z kolejki?