Świat kolejek wąskotorowych

CZYNNE => Średzka Kolej Powiatowa => Wątek zaczęty przez: Paskud on 19 Wrzesień 2016, 16:41:29Tytuł: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Paskud on 19 Wrzesień 2016, 16:41:29
Mając na uwadze zachowanie jako-takiego porządku informacyjnego, pozwoliłem sobie założyć nowy wątek skupiający się na ofercie pociągów rozkładowych na kolejce średzkiej.

Do rzeczy - jesienią także jeździmy:
(http://s21.postimg.org/7s89rhck7/DSC00501s.jpg)

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością ogłaszamy, że w najbliższą niedzielę pociągi turystyczne Średzkiej Kolei Powiatowej znów wyruszą na szlak! Wbrew pierwotnym planom, postanowiliśmy rozszerzyć ofertę na wszystkie niedziele aż do końca listopada wraz z dodatkowymi kursami w Święto Niepodległości!

Pociągi ze Środy Wielkopolskiej będą ruszać o godzinach 9:30 i 12:30, zaś z Zaniemyśla o 11:00 i 14:00. Cała podróż w jedną stronę trwa około godziny. W ramach przejazdów udostępnione do zwiedzania będą sala muzealna i parowozownia w Środzie oraz Izba Pamięci w Zaniemyślu!

Ponadto, w ramach kursowania pociągów odbędą się dwie imprezy tematyczne:
- 11.11: Pociąg do Niepodległości - Święto Niepodległości na Średzkiej Kolei Powiatowej,
- 27.11: Katarzynka - Święto Kolejarza na Średzkiej Kolei Powiatowej.
Więcej szczegółów na ich temat podamy później.

Bilety sprzedaje obsługa pociągu. Cennik (w jedną stronę):
- bilet normalny 10 zł,
- bilet ulgowy (dzieci i młodzież szkolna) 5 zł,
- bilet seniora (osoby powyżej 65 roku życia) 8 zł,
- bilet rodzinny 2+2 (dwoje dorosłych i dwoje dzieci) 25 zł,
- bilet rodziny 2 maxi (dwoje dorosłych i więcej niż dwoje dzieci) 30zł,
- przewóz roweru 2 zł.
Przypominamy, że dzieci do momentu ukończenia 4. roku życia podróżują za darmo!

Zapraszamy serdecznie!

(http://s16.postimg.org/pyyg2k30l/sredzka_rozk_ad_jesien_s.jpg)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Tx26 on 25 Kwiecień 2017, 22:05:09
W związku z tym, że maj już się zbliża należy odnotować, że w roku 2017 sezon rozpocznie się 1 maja i potrwa do 24 września . Tak jak w zeszłym roku rozkład przewiduje 3 pary pociągów w każdą sobotę i niedzielę, w nieco zmienionych godzinach. Pociągi będą kursować także przez wszystkie dni długich weekendów 15-18 VI, 12-15 VIII, a w majówkę od 1 - 3 V.

Do czasu ukończenia naprawy głównej parowozu wszystkie pociągi prowadzi lokomotywa spalinowa.

(http://ciuchcia-sroda.pl/galeria/20170406183706.jpg)

Pociągi kursują 1 V - 24 IX 2017 w soboty, niedziele i święta oraz 2 V, 16 VI, 14 VIII.


CENNIK:
  - bilet normalny w jedną stronę 10 zł,
  - bilet ulgowy w jedną stronę 5 zł,
  - bilet seniora powyżej 65 roku życia 8 zł w jedną stronę,
  - bilet rodzinny 2+2 w jedną stronę 25 zł, (dwoje dorosłych i dwoje dzieci),
  - bilet rodziny 2 maxi (dwoje dorosłych i więcej niż dwoje dzieci) 30zł,
  - przewóz roweru 2 zł,
  - przejazd drezyną ręczną 2 zł,
  - dzieci do lat 4 bezpłatnie.


Więcej informacji:
   https://www.facebook.com/TPKSBana (https://www.facebook.com/TPKSBana)
   http://www.ciuchcia-sroda.pl (http://www.ciuchcia-sroda.pl)Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 25 Kwiecień 2017, 22:41:45
Jak patrzę na rozkład to widzę pewną sprawę - pierwsze dwa pociągi stoją w Zaniemyślu 30 minut, a trzeci 40.
Tak mi się wydaję, że te pół godziny to na upieczenie kiełbasy może być mało - znaczy na upieczenie to starczy, ale jeszcze pozostaje konsumpcja, wytarcie buzi dziecku, spożycie trzech konserw chmielowych przez tatę, etc. Wiecie, ludzie jadą na piknik, a nie do pracy, może warto dać im trochę luzu, a nie gonić "bo trzeba odjechać rozkładowo", tym bardziej, że i tak w Środzie pociąg potem stoi bezczynnie godzinę, albo półtorej. To taka uwaga widziana oczami turysty.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: buczek_pkp on 25 Kwiecień 2017, 22:58:47
Hmmm, Kucu jak ja tam byłem w zeszłym roku to jakoś ognicha nie widziałem w Zaniemyślu. Szybki browar na peronie, pamiątkowe zdjęcie i powrót. Ale mi się tam podobało. Dzięki temu można zrobić sobie tam jednodniową wycieczkę z Piaseczna. Rano wyjazd, wieczorem powrót.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Jsz on 26 Kwiecień 2017, 00:43:29
Bo zamiast ognicha jest inna atrakcja czyli wyspa Edwarda,na którą ażeby się dostać trzeba skorzystać z promu linowego,a na samej wyspie znajduje się sympatyczna knajpa z dobrym jadłem i napitkiem oraz miłą obsługą.
Polecam jeszcze obejrzeć rynek miejski i oczywiście pospacerować wokół jeziora.
Rozkład jest jak dla mnie dobrze ułożony by skorzystać w pełni z atrakcji,przeze mnie wymienionych.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 26 Kwiecień 2017, 07:37:31
Wyspa Edwarda, prom, knajpa, rynek, brak ogniska... No niech będzie. Pamiętajcie tylko o tym, kto jest targetem (rodziny z małymi dziećmi) i czego ta grupa docelowa potrzebuje. Tylko tak naprawdę potrzebuje, a nie wydaje się operatorowi że potrzebuje.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: andrzej2110 on 26 Kwiecień 2017, 08:51:47
A czy na wszystkich wąskotorówkach musi być ognisko?? Na Żuławach, Rewalu Żninie, Bieszczadach nie ma ogniska a ludzie są. Ognisko jest tam gdzie nie ma do czego jeździć i trzeba tworzyć samemu cel.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Wądzio on 26 Kwiecień 2017, 10:44:07
A czy na wszystkich wąskotorówkach musi być ognisko?? Na Żuławach, Rewalu Żninie, Bieszczadach nie ma ogniska a ludzie są.
Andrzeju, jak myślisz dlaczego akurat na tych kolejkach są ludzie, pomimo braku ogniska? Bierzesz pod uwagę np morze, skansen archeologiczny, itp?Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Tx26 on 26 Kwiecień 2017, 16:49:04
(...) może warto dać im trochę luzu, a nie gonić "bo trzeba odjechać rozkładowo", tym bardziej, że i tak w Środzie pociąg potem stoi bezczynnie godzinę, albo półtorej. To taka uwaga widziana oczami turysty.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że Zaniemyśl dysponuje jako taką ofertą dla przeciętnej rodziny z dziećmi i tak między dwoma kolejnymi kursami można nie tylko odwiedzić Wyspę Edwarda, ale także co nieco zjeść. Z kolei półgodzinny postój umożliwia tym, którzy nie chcą za długo czekać, wyjście do miasta np. w celu kupienia dzieciom gofra, czego w zeszłym roku nie można było zrobić. Przy rynku w Zaniemyślu jest kilka kawiarenek oraz knajpek dzięki czemu można zarówno posiedzieć, jak i wziąć coś na szybko.

Mówienie o bezczynnym postoju w Środzie jest nieco na wyrost, wszak rozkład jest pisany pod kątem obsługi przez parowóz, przez co postoje są właśnie takiej długości a nie innej.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 26 Kwiecień 2017, 20:10:47
No, czuję już te sypiące się minusy...

Pani Gessler, której osobiście nie darzę sympatią, często każe kucharzowi czy właścicielowi restauracji, którzy oczywiście zarzekają się że ich dania są najpyszniejsze i najstaranniej przygotowane, zjeść serwowany przez nich posiłek. Jakże dziwnie wygląda zazwyczaj reakcja: następuje seria wykrętów że tego akurat nie lubię, że jestem na diecie, że właśnie się nażarłem i nic już w żołąd nie wepchnę, że... a Gesslerowa jednak zmusza siłą do zjedzenia potrawy. Co wtedy następuje? Podstawieni pod ścianą restauratorzy po przełknięciu kęsa krzywią się jak stara ladacznica po komunii.

Panowie ze Środy - czy którykolwiek z Was wziął kiedyś w niedzielę dwójkę małych dzieci, takich 4 i 7-latka, i pojechał z nimi (ale sam, nie jako przewodnik rodziny, tylko opiekun pociech) wcielając się w rolę Waszego klienta? Popłynął na wyspę, zjadł w knajpie, potem pochodził z dziećmi po kafejkach, zwiedził rynek? Jeszcze raz pytam: czy ktokolwiek spróbował jak smakuje danie serwowane przez Was?

4,5 godziny. Cztery i pół godziny w Zaniemyślu bez szansy na powrót! Nie znam dziecka które tyle wytrzyma bez marudzenia, przysypiania, kwękania. Nawet w dino-parku, na kąpielisku, w centrum handlowym, czy w wesołym miasteczku po 2...3 godzinach dziecko ma już dość. A jak ma dość, a wiadomo że to dzieci na wycieczce rządzą, wszak one są powodem że się na ciuchcię gromada udaje, to taki berbeć daje do pieca rodzicielowi, rodziciel dostaje wkurwa i się spirala niezadowolenia zamyka.

Ja wiem że większość Użytkowników tego zacnego już tej części posta nie czyta, tylko dusi tę strzałkę w dół. Ja jednak powiem jeszcze coś od serca - jeżdżę po polskich wąskotorówkach wcielając się w rolę rodzica. Podkreślam - nie miłośnika kolei, ale zwykłego mieszczucha chcącego zaczerpnąć nowej rozrywki, ale będącej nieco w stylu "retro". I powiem tak: na większości kolejek na których byłem popełnione są identyczne błędy. Jeśli zaś się słucha co ludzie, znaczy pasażerowie, mówią, to na tych kolejkach można usłyszeć dokładnie to samo: pytania młodszych ile jeszcze będziemy jechać, kiedy wracamy, zapewnienia starszych że zaraz pociąg przyjedzie, zachęcanie w braku pomysłów do pobawienia się grą w telefonie, albo zapewnienia że już niedługo jedziemy do domciu. Obsługa tego nie zauważa, albo woli nie zauważać. Ale klienci nie tylko widzą, ale sami w tym uczestniczą.

Panowie, Wasze kolejki są sprzętem lunaparkowym, kompleksem do przerobu wolnego czasu, zarabiacie na dzieciach więc macie być dilerami radości i uśmiechu. Tego nie można czynić bez osobistego empirycznego stwierdzania czy to, co dajecie naprawdę jest tym, co chce klient. Sami nie macie dzieci? - weźcie, tak jak napisałem, dwójkę maluchów od sąsiada lub cioci. Zaręczam - po tej wycieczce nic nie będzie takie proste jak Wam się to obecnie wydaje.
Zaraz, a czemu nie chcecie? Co Was tak blokuje? Że czasu nie macie bo jako obsługa pociągu musicie jeździć? He, a czy blokadą nie jest to jakieś dziwne mrowienie, że mogę mieć trochę racji?

Złotą zasadą jest, że jeśli się coś robi cyklicznie, to za każdym razem należy zastanowić się, co można w tym cyklu zrobić lepiej, następnie wprowadzić to w życie i sprawdzić, czy mieliśmy rację. Słowem, z każdym powtórzeniem czynności, należy dążyć do jej poprawienia, czy też optymalizacji.

Co natomiast widzę?
Rozkłady jazdy do lat niezmienne, bo tak jeszcze za PKP było;
czasy przejścia karykaturalnie rozciągnięte, bo się nie ma co spieszyć;
czasy postojów piknikowych wzięte z... głowy? tego co układał rozkład, bo jest tak i tyle;
pociągi sztucznie zatrzymujące się na stacjach z których nikt nie korzysta, bo to wielka atrakcja;
przerwy technologiczne dwukrotnie za długie, ale przecież maszynista przerwę obiadową musi mieć;
zimno, deszcz leje ludzie wszyscy ludzie w wagonach, ale nie ma mowy o wcześniejszym powrocie, bo jest ROZKŁAD!
...
A dbałość o klienta? No przecież dbamy!

Panowie, rozkładu nie układa się pod historię, pod parowóz, czy pod kolejarzy. Rozkład na każdej kolei, czy poważnej, czy śmiesznej układa się pod potrzeby tego, kto z tej kolei korzysta, czyli pasażera uwzględniając nie tylko ograniczenia, ale i możliwości techniczne. Przy tym zasada jest jedna: nie układa się go w ten sposób, że ta technika jest na pierwszym miejscu.

Jeżdżę po kraju i widzę. Nie piszę gdzie byłem i jak oceniam, bo nie o to chodzi aby pisać laurki, zaś gdybym prawdę napisał to kilku wrogów bym sobie przysporzył. Na większości wąskotorówek nie dba się o tego, kto kasę przynosi.
Jednak jest też coś, co mi humor poprawia, mianowicie czasem zauważam, że zmieniło się coś na jakiejś wąskotorówce, ot zwyczajnie ktoś pomyślał o mnie - kliencie zostawiającym na ciuchajce pieniądze, i wprowadził choćby drobne udogodnienie będące swego rodzaju ukłonem gospodarza w stronę podejmowanego gościa. Czego odczucia każdemu życzę.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Piottr_tt on 18 Maj 2017, 15:43:57
W trzech słowach, jako obserwator, uczestnik i ojciec dzieciom, często podróż kolejką z dzieckiem już po 15 minutach sprowadza się do:
Shrek, daleko jeszcze?!


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Leśny Dziadek on 24 Czerwiec 2017, 22:40:38
Hie, hie, to myśmy som wzorem dla inszych kulejek !!!

1.CAŁOŚĆ imprezy zajmuje pół godziny,
2.  w połowie drogi przesiadka (żeby się nie nudziło,zmiana pociągu, a co!!),
3. Na końcu trasy muzeum do zwiedzania, ale maszynista pogania
4.  i jeszcze dodatkowe atrakcje po drodze:

(https://naforum.zapodaj.net/thumbs/20770946daf2.jpg) (https://naforum.zapodaj.net/20770946daf2.jpg.html)Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Paskud on 16 Lipiec 2017, 22:55:01
W odpowiedzi na zarzuty beznadziejności i niedopasowania naszego rozkładu jazdy do potrzeb pasażerów załączam obrazek z dziś, 16.07.2017 r., godzina 14:32 w Zaniemyślu.
(http://sredzkakolejpowiatowa.pl/wp-content/uploads/2017/07/DSC00823.jpg)

Jak widać, nasi pasażerowie jednak mają trochę odmienne zdanie od tych, co wolą z daleka oceniać ofertę innych na podstawie własnych doświadczeń z tras prowadzących donikąd :)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Paweł Niemczuk on 17 Lipiec 2017, 01:36:52
Gratuluję znakomitej frekwencji i życzę takiej na wszystkie następne pociągi.

A co do uwag zgłaszanych wcześniej przez użytkowników TZF - rozumiem, że nikt nie lubi, jak się go krytykuje albo zwraca mu uwagę. Niemniej jednak, jak sądzę, ci, którzy owe uwagi wygłaszali robili to nie ze złośliwości, czy z chęci, pardon le mot, dosrania. Robili to kierowani doświadczeniem i raczej w trosce o powodzenie Waszego przedsięwzięcia.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Piottr_tt on 17 Lipiec 2017, 10:33:32
Jeden obrazek wart więcej niż tysiąc słów :-)
Ładna frekwencja, bardzo ładna.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 17 Lipiec 2017, 17:04:27
Ja na zdjęciu widzę plecy turystów opuszczających pociąg. Nie widzę natomiast ich myśli, jakie będą mieli w głowie za kilka godzin - a o tym był mój poprzedni post...

Tak jak pisałem: dobry kucharz nie tylko kosztuje swych potraw, ale je serwuje w swym własnym domu. Dobry przedsiębiorca stara się tworzyć produkt którego sam chętnie będzie używał i z pełnym przekonaniem poleci go najbliższym.

Dobry kucharz jada w różnych restauracjach, zwłaszcza u konkurencji - bez tego nie ma mowy o byciu naprawdę dobrym kucharzem. Tak samo dobry zarządca i dobry przewoźnik bywają na innych kolejach podpatrując jak robi się to gdzieś indziej.

Dobry kucharz ma świadomość że aby stać się mistrzem, każdego dnia są swą sztukę kulinarną musi rozwijać i doskonalić, bo choćby czynił to od lat, to są na tym świecie tacy którzy tą samą potrawę przygotują jeszcze smaczniejszą. Tak samo dobry operator ma świadomość że wciąż mało wie, wciąż ma co w swym działaniu poprawiać.

Tak Panowie, Stwórca dał człowiekowi wolną wolę, dlatego po Ziemi stąpają i tacy którzy uważają że trzeba uczyć się przez całe życie - ale też tacy, którzy twierdzą że wszystko już wiedzą.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: wojtas096 on 16 Sierpień 2017, 14:48:59
Kiedy Px będzie zrobiony?


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: kamlox on 05 Wrzesień 2017, 17:26:26
Być może już nawet w najbliższy weekend  8)
https://www.facebook.com/TPKSBana/posts/1271006103029223 (https://www.facebook.com/TPKSBana/posts/1271006103029223)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Misza on 06 Wrzesień 2017, 22:22:25
W tym roku, ograniczony rozkladem PKP, odwiedzalem Slaskie Wesole Miasteczko. Z 6 latkiem. No i szesciu godzin mi zabraklo. Tylko samych atrakcji to bylo po 2 godziny i potem godzina albo pol na regeneracje i jedzenie.
 Tylko po wizycie na stronie@ Wyspy Ed. - to chyba nie ma co porownywac: atrakcji za duzo tam nie ma, bo centrum konferencyjne gminy to dla dzieci raczej slabe pole do zabawy. Ale sa kajaki, dmuchance itp
 I tak 1 godz- jazda- juz w sobie jest atrakcja, potem dojscie na sama wyspe 0.5h, potem max 2,5h zabawy na pelnych obrotach, czyli mamy 3 godziny atrakcji i lacznie cztery od rozpoczecia wycieczki- wiec odpoczywamy godzine i czas sie zbierac. Te wyliczenia sa dobre na ladna pogode.
Wiec tak sobie mysle ze te uwagi kolegi Kucyka sa dosc trafne, i te 4,5h to troche za duzo. /chyba ze odleglosci sa spore i to grozi bieganiem z "wywieszonym jezykiem"

A zamiast tego zdjecia z plecami pasazerow to moze lepiej by na kwadrans przed Sroda rozdac pasazerom ankiete: czy wystarczylo im czasu na atrakcje?, a moze bylo go za duzo,? a w jakim wieku dzieci? co sie najbardziej podobalo?

Bo to ze ludzie przychodza - nie znaczy ze wroca. W Chorwacji na ogrodzonych sciezkach-szlakach w Parkach Narodowych jest tyle osob co w Metrze Tokijskim i wiekszosc osob przysiega sobie ze nigdy wiecej!  A wielkopolska nie jest Croatia i co kilka lat wracaja tam te same rodziny...Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: kysrat on 07 Wrzesień 2017, 21:19:13
http://sredzkakolejpowiatowa.pl/px48-1756-powraca-szlak/ (http://sredzkakolejpowiatowa.pl/px48-1756-powraca-szlak/)

Cytuj
Po trwającej ponad dwa lata naprawie parowóz Px48-1756 powraca na szlak Średzkiej Kolei Powiatowej. Pierwszy planowy pociąg turystyczny z lokomotywą parową wyruszy w sobotę 9 września o godzinie 9:30, następne pociągi wyjeżdżają ze Środy Wielkopolskiej o godzinie: 13:30 i 17:00. Powroty z Zaniemyśla są o godzinie: 11:00; 15:00 oraz 18:40.  Serdecznie zapraszamy!


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: kysrat on 10 Wrzesień 2017, 13:25:45
Cytuj
Parowóz do 24 września będzie kursował w soboty i niedziele. W październiku i listopadzie zaplanowano kursy tylko w niedziele. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie [url]http://sredzkakolejpowiatowa.pl/[/url] ([url]http://sredzkakolejpowiatowa.pl/[/url])

http://www.tvn24.pl/poznan,43/po-latach-znow-wrocil-na-tory-rozebralismy-ten-parowoz-w-drobny-mak,771373.html (http://www.tvn24.pl/poznan,43/po-latach-znow-wrocil-na-tory-rozebralismy-ten-parowoz-w-drobny-mak,771373.html)
http://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/px48-znowu-na-torach (http://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/px48-znowu-na-torach)
http://www.poznan.tvp.pl/33933364/parowoz-wrocil-na-tory (http://www.poznan.tvp.pl/33933364/parowoz-wrocil-na-tory)
http://epoznan.pl/news-news-79255-Parowoz_wraca_na_trase_Sredzkiej_Kolei_Powiatowej (http://epoznan.pl/news-news-79255-Parowoz_wraca_na_trase_Sredzkiej_Kolei_Powiatowej)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Jsz on 11 Wrzesień 2017, 00:42:31
Wielkie gratulacje i szacunek za wykonaną pracę.


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Paskud on 19 Wrzesień 2017, 12:57:25
W tym roku jesienią także jeździmy, tym razem pod parą!

http://sredzkakolejpowiatowa.pl/parowa-jesien-sredzkiej-kolei-powiatowej/ (http://sredzkakolejpowiatowa.pl/parowa-jesien-sredzkiej-kolei-powiatowej/)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: ronnie861 on 24 Listopad 2017, 13:24:13
W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni przejazd w tym udanym dla kolejki roku. Wydarzenie to będzie połączone z premierą nowego piwa z browaru rzemieślniczego Gzub z Annopola. Poniżej link:

http://sredzkakolejpowiatowa.pl/kolejka-konczy-sezon/ (http://sredzkakolejpowiatowa.pl/kolejka-konczy-sezon/)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: kysrat on 06 Grudzień 2017, 11:37:41
Podsumowanie sezonu 2017

http://sredzkakolejpowiatowa.pl/podsumowanie-sezonu-2017/ (http://sredzkakolejpowiatowa.pl/podsumowanie-sezonu-2017/)Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: kysrat on 12 Grudzień 2017, 12:38:41
Artykuł o mijającym roku na Średzkiej, warto doczytać do samego końca   :)

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/sredzka-waskotorowka-przewiozla-ponad-30-tysiecy-podroznych-84834.html (http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/sredzka-waskotorowka-przewiozla-ponad-30-tysiecy-podroznych-84834.html)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Kajetan on 26 Grudzień 2017, 22:09:50
I znów artykuł na RK:

Od września tego roku Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej "Bana", operator Średzkiej Kolei Powiatowej, dysponuje sprawną lokomotywą parową Px48-1756. Wykorzystywany do prowadzenia pociągów rozkładowych i na zamówienie pojazd przeszedł długą drogę zanim znów pojawił się na torach. Trwający blisko dwa lata proces przywracania parowozu do jazdy wskazuje, z jakimi problemami muszą mierzyć się zarządzający kolejami wąskotorowymi, dążący do posiadania sprawnej lokomotywy parowej.

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/sredzka-kolej-powiatowa-trudna-droga-do-sprawnego-parowozu-84977.html (http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/sredzka-kolej-powiatowa-trudna-droga-do-sprawnego-parowozu-84977.html)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: kamlox on 26 Marzec 2018, 13:02:12
Informacyjnie,  nowy rozkład na 2018 rok
http://sredzkakolejpowiatowa.pl/oferta/pociagi-ogolnodostepne/rozklad-jazdy/ (http://sredzkakolejpowiatowa.pl/oferta/pociagi-ogolnodostepne/rozklad-jazdy/)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Tx26 on 02 Maj 2018, 14:01:39
Sezon na ŚKP można oficjalnie uznać za rozpoczęty i to w niezłym stylu. 1 maja, mimo przygotowania na pierwszą parę pociągów o godzinie 10:00 składu aż 7 wagonów, był on dosłownie "szczelnie" wypełniony, tak, że przychodzący na ostatnią chwilę oraz dosiadający się na stacjach pośrednich podróżni skazani byli na miejsca stojące, których powoli także zaczynało brakować. Wzmocnienie składu drugim brankardem na godz. 14:00 nie zmieniło sytuacji. Śmiało można stwierdzić, że był to prawdopodobnie najlepszy od dawna dzień na ŚKP pod względem frekwencji, porównywalny z inauguracją sezonu turystycznego w 1999 r., gdy do Zaniemyśla pojechał tasiemcowy skład z 2 parowozami na czele (Px48-1902 oraz 1920).

Według szacunków, wczoraj pociągami ŚKP podróżowało około 1200 osób i jest to rekord bijący na głowę dotychczasowe wyniki.

Pojawiły się też media:

Telewizja WTK:
https://wtkplay.pl/video-id-38569-kolej_z_dusza (https://wtkplay.pl/video-id-38569-kolej_z_dusza)

TVP Poznań (od min. 9:30):
http://poznan.tvp.pl/37037951/01052018-godz1830 (http://poznan.tvp.pl/37037951/01052018-godz1830)

Głos Wielkopolski:
http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/wielkopolska/a/sredzka-kolej-powiatowa-waskotorowka-w-srodzie-wielkopolskiej-rozpoczela-sezon-2018-zobacz-zdjecia-rozklad-jazdy,13142286/ (http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/wielkopolska/a/sredzka-kolej-powiatowa-waskotorowka-w-srodzie-wielkopolskiej-rozpoczela-sezon-2018-zobacz-zdjecia-rozklad-jazdy,13142286/)

(https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/54/21/5ae8a47604e67_p.jpg?1525258896)

(https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/64/52/5ae8a40889593_p.jpg?1525258896)

(foto: Głos Wielkopolski)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: kamlox on 15 Maj 2018, 11:04:02
Kilka słów, o rozpoczęciu sezonu:
http://sredzkakolejpowiatowa.pl/swietny-poczatek-sezonu/ (http://sredzkakolejpowiatowa.pl/swietny-poczatek-sezonu/)


Tytuł: Odp: Rozkładowe pociągi turystyczne
Wiadomość wysłana przez: Tx26 on 01 Październik 2018, 14:38:46
Kolejny tegoroczny rekord padł 16.09.2018, kiedy to Px48-1756 wziął na hak 10 wagonów, w tym 2 platformy dla uczestników rajdu rowerowego od Słupi Wlk. - co razem daje 135 t, nie licząc pojazdu trakcyjnego. Był to jak dotąd rekordowo ciężki i długi skład od zakończenia ruchu towarowego pod egidą PKP, a co ważne cała akcja przebiegła bez niespodzianek.
Warto dodać, że na tle tego przeciętne niedzielne zestawienie w tym roku nie wypadało wcale słabo: brankard, 3 spacerówki i 2 lub 3 klasy.

O rekordowym pociągu i przewozach jesiennych w artykule Rynku Kolejowego, którego redaktor odwiedził nas akurat 16.09:

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/sredzka-waskotorowka-kursuje-takze-w-pazdzierniku-i-listopadzie-88807.html (https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/sredzka-waskotorowka-kursuje-takze-w-pazdzierniku-i-listopadzie-88807.html)

Średzka wąskotorówka kursuje także w październiku i listopadzie

Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej “Bana” zakłada uruchamianie ogólnodostępnych pociągów aż do połowy listopada. Zatem sezon przewozów turystycznych na Średzkiej Kolei Powiatowej będzie jednym z najdłuższych w kraju. Dodatkową atrakcją będzie prowadzenie składów parowozem Px48-1756.
Zgodnie z rozkładem jazdy w tym roku operator uruchomi jeszcze pociągi w niedziele: 30 września, 14 i 21 października oraz 11 i 18 listopada. Każdego z wymienionych dni pojadą po 2 pary pociągów. Ponadto Towarzystwo zapowiedziało przejazd pociągu specjalnego w sobotę 17 listopada. Będzie to impreza tematyczna, związana ze Stanem Wojennym wprowadzonym 13 grudnia 1981 r. W ramach przejazdu planowane są liczne „fotostopy” z m.in. pojazdami nawiązującymi do początku lat 80. XX wieku oraz ognisko. Pociąg nie będzie jednak ogólnodostępny, aby do niego wsiąść konieczne będzie wcześniejsze zgłoszenie. Wszystkie pociągi pokonają trasę Środa Wielkopolska – Zaniemyśl. Mają być prowadzone trakcją parową. Szczegółowe informacje opublikowano na stronie internetowej Średzkiej Kolei Powiatowej.

Podczas wizyty korespondenta „Rynku Kolejowego” na średzkiej kolei wąskotorowej 16 września 2018 r. połączenia turystyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Skład obsługujący popołudniową parę pociągów złożony był aż z 10 wagonów i lokomotywy. Takie zestawienie wynikało z dużej liczby podróżnych indywidualnych oraz przewozu na odcinku Słupia Wielka – Zaniemyśl kilkudziesięcioosobowej wycieczki rowerowej. Do transportu jednośladów wykorzystano dwa wagony platformy. Dla usprawnienia przejazdu wcześniej podesłano je do Słupi Wielkiej, potem dołączono do pociągu nr 7203.


(https://www.rynek-kolejowy.pl/img/201809262011491waskiSrWlkp20180916051.jpg_732-490.jpg)
   Poc. 7201 przed odjazdem ze Środy (10:00), fot. Rynek Kolejowy

(https://www.rynek-kolejowy.pl/img/20180926201213waskiSrWlkp20180916115.jpg_732-490.jpg)
   Skład przygotowany na pociąg 7203 o godz. 14:00, fot. Rynek Kolejowy

(https://www.rynek-kolejowy.pl/img/20180926201214waskiSrWlkp20180916142.jpg_732-490.jpg)
   Włączenie platform do składu pociągu w Słupi, fot. Rynek Kolejowy

(https://www.rynek-kolejowy.pl/img/20180926201214waskiSrWlkp20180916147.jpg_732-490.jpg)
   "Tasiemiec" na stacji w Zaniemyślu, fot. Rynek Kolejowy