Świat kolejek wąskotorowych

CZYNNE => Koszalińska Kolej Dojazdowa => Wątek zaczęty przez: banowy on 01 Styczeń 2018, 14:35:23Tytuł: Chwalą TMKW!
Wiadomość wysłana przez: banowy on 01 Styczeń 2018, 14:35:23
Dużo się dzieje w Koszalinie - co zauważają nawet branżowe portale... http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/podsumowanie-kolejnego-sezonu-koszalinskiej-waskotorowki-85030.html (http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/podsumowanie-kolejnego-sezonu-koszalinskiej-waskotorowki-85030.html)


Tytuł: Odp: Chwalą TMKW!
Wiadomość wysłana przez: Paweł Niemczuk on 03 Styczeń 2018, 02:57:20
Miło, że piszą, ale ów branżowy portal ma to do siebie, że co mu wyślesz, to puści w internety. Stawiam, że materiał wysłało do redakcji TKKW.


Tytuł: Odp: Chwalą TMKW!
Wiadomość wysłana przez: banowy on 03 Styczeń 2018, 21:06:18
Nieśmiało więc zapytam: A to dobrze, czy źle, że wysłali?  News jest i tak gruby - bo obecnie w PL raczej kładzie się asfalt "z górką" na główki na wąskich przejazdach, a nie zabudowuje tinesy.


Tytuł: Odp: Chwalą TMKW!
Wiadomość wysłana przez: Harry Potter on 03 Styczeń 2018, 23:18:50
A ja krótko....Brawo Wy!!! ;D


Tytuł: Odp: Chwalą TMKW!
Wiadomość wysłana przez: Paweł Niemczuk on 04 Styczeń 2018, 01:19:16
Nieśmiało więc zapytam: A to dobrze, czy źle, że wysłali? (...)

Ani dobrze, ani źle. Nie jedna kolej wąskotorowa (w tym moje macierzyste GKW) korzysta z RK do podbudowywania swojego wizerunku albo zwyczajnego informowania o jakiś wydarzeniach. Rzecz w tym, że ma się za bardzo co tym chwaleniem chwalić, bo wychodzi, że to samochwalstwo :)

I jeszcze jeden detal: nie TMKW, a TKKW - Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Zmiana nazwy nastąpiła już dość dawno temu.


Tytuł: Odp: Chwalą TMKW!
Wiadomość wysłana przez: banowy on 04 Styczeń 2018, 21:05:16
Skoro już przy szczegółach jesteśmy - to jednak lepiej wygląda słówko "niejedna" (wiem, wiem, to nie forum polonistów, ale...) Za moich z Nimi czasów było to TMKW - i tak jakoś w sercu i głowie zostało. A co do linku - nawet, jeśli sami podesłali - to dlaczego nie mają się chwalić? Słusznie minione czasy, kiedy takie postępowanie nazywano "samochwalstwem", a zaradność "prywaciarstwem", albo i gorzej  (wtedy, kiedy to parowozy serii Px48  kursowały w ruchu planowym między Koszalinem a Białogardem) - to już przeszłość. Teraz to się nazywa, jak słusznie zauważyłeś  Kolego "budowaniem wizerunku" - i jest powszechnie akceptowane, a nawet konieczne, żeby zauważono twoje starania.
Tylko tych czajników żal...


Tytuł: Odp: Chwalą TMKW!
Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 04 Styczeń 2018, 21:32:19
Ja wolałbym aby na portalach branżowych - takich jak RK czy 750 - do których nie zaglądają rodziny z dziećmi, czyli klienci wąskotorówek, prezentować nie takie, za przeproszeniem, lukrowane ciasteczka: że to zrobiliśmy i tyle przewieźliśmy, ale treści branżowe.

Otóż chętnie dowiedział bym się w jakiej technologii wykonany był przejazd, oczywiście ze szczegółami technicznymi, rysunkami, procedurą, kosztami i, co najważniejsze, opisem co było problemem, czyli ze wskazówkami na co zwrócić uwagę w realizacji inwestycji.

Tak samo chętnie bym poczytał w jaki sposób ktoś zwiększył przewozy, wystarał się o dopłaty, zapewnił większy zysk, wdrożył nowe metody pracy...

Zdaję sobie sprawę z oczywistej oczywistości jaką jest wzajemna zawiść między kolejkami i chęć ukrycia wszystkiego przed światem, oczywiście oprócz sukcesów, ale wciąż podtrzymuję swe zdanie iż ludzie są zacni i zrozumieją w końcu że nic im nie ujmie podzielenie się zdobytą wiedzą. Myślę że realny termin tej epoki nastąpi ze dwa dni po tym jak na Titanicu orkiestra grać przestanie.  :P


Tytuł: Odp: Chwalą TMKW!
Wiadomość wysłana przez: banowy on 04 Styczeń 2018, 21:40:57
10/10


Tytuł: Odp: Chwalą TMKW!
Wiadomość wysłana przez: Zgroza on 04 Styczeń 2018, 21:48:00
Ja wolałbym aby na portalach branżowych - takich jak RK czy 750 - do których nie zaglądają rodziny z dziećmi, czyli klienci wąskotorówek

O ile na temat TZF zgoda, to z Pudelka Kolejowego jak najbardziej, pośrednio i bezpośrednio, w grupie doecelowej ma rodziny z dziećmi.


Tytuł: Odp: Chwalą TMKW!
Wiadomość wysłana przez: Paweł Niemczuk on 07 Styczeń 2018, 04:11:43
Skoro już przy szczegółach jesteśmy - to jednak lepiej wygląda słówko "niejedna" (wiem, wiem, to nie forum polonistów, ale...) (...)

Jest z tym łącznym i rozłącznym pisaniem niemały rozgardiasz. Ot, właśnie to słówko "niemały".  Jeśli mamy na myśli rozgardiasz całkiem spory, to napiszemy, faktycznie, łącznie: "niemały". Jeśli jednak napiszemy tak: "nie mały to rozgardiasz, ale całkiem duży", to pisownia rozłączna będzie poprawna. I tak też, najwyraźniej, zamierzałem napisać, acz straciłem wątek albo zmieniłem plany. Faktycznie wyszło niepoprawnie. Za zachowanie czujności, zwrócenie uwagi i dbanie o poprawność piękne dzięki :)