Świat kolejek wąskotorowych

CZYNNE => Świętokrzyska Kolej Wąskotorowa => Wątek zaczęty przez: Maciek JKD on 17 Styczeń 2018, 16:57:08Tytuł: Pamięci Dariusza
Wiadomość wysłana przez: Maciek JKD on 17 Styczeń 2018, 16:57:08
Dariusz Gurbiel
(9 sierpnia 1963 - 16 stycznia 2018)

(http://www.expres-ponidzie.k-ow.net/historia/pamiec/darek/darek.jpg)

Ciężko mi dziś cokolwiek sklecić, ale może dzięki temu wspomnieniu miłych chwil zrobi się nieco lżej na duszy...
Kolegi Darka nie muszę chyba przedstawiać osobom związanym z kolejami wąskotorowymi, kolejką jędrzejowską, uczestnikom przejazdów specjalnych, spotkań drezynowych, bywalcom forum 750mm.pl czy... bunkrownikom. Nie podejmuję się nawet próby opisania choćby części dokonań Kolegi w tym jakże szybko zakończonym życiu, ale jestem przekonany, że mógłby nimi obdarować śmiało kilkanaście osób. Zawsze w ruchu, zawsze pełen inicjatywy, pomysłów, dobrych rad. Imponuje wielką chęcią dzielenia się z innymi bogatym doświadczeniem, wiadomościami i zbiorami, które bez wahania udostępniał również w sieci (przez co nie raz nam podpadł, kiedy relacja z imprezy była zbyt szczegółowa nawet dla jej uczestników ;) ), lekkością kontaktu z ludźmi, profesjonalizmem wypowiedzi medialnych. Mimo niemal piętnastoletniej znajomości, zawsze potrafił mnie zaskoczyć jakimś nowym faktem ze swego życiorysu i kariery zawodowej. Generalnie wspaniały przyjaciel, uczestnik wypraw, organizator, partner do rozmaitych dyskusji, tytan prac wszelakich, mistrz opowieści grozy (zwykle podczas nocnych powrotów) i najprościej... bardzo ciekawy człowiek. Jedno, czego Darkowi ciągle było brak... czasu! Szczęście mieli ci, którzy go zdążyli poznać.


Tytuł: Odp: Pamięci Dariusza
Wiadomość wysłana przez: andrzej2110 on 17 Styczeń 2018, 18:20:20

Co było przyczyną śmierci?? :(


Tytuł: Odp: Pamięci Dariusza
Wiadomość wysłana przez: kalito on 17 Styczeń 2018, 20:10:55
[']


Co było przyczyną śmierci?? :(

Rozumiem, że w tej chwili to dla Ciebie najważniejsza informacja?


Tytuł: Odp: Pamięci Dariusza
Wiadomość wysłana przez: Romas on 17 Styczeń 2018, 20:17:03
Bardzo smutna wiadomość. Bardzo !!!
Przecież Darek był z nami zawsze ?
W mojej pamięci pozostanie jako organizator bardzo fajnych i profesjonalnie zorganizowanych wypraw do Hajdaszka, Stawian, Sędziejowic.

Na dodatek ten wiek. W takim wieku się nie odchodzi.

Ech.


Tytuł: Odp: Pamięci Dariusza
Wiadomość wysłana przez: andrzej84 on 18 Styczeń 2018, 07:51:48
Tu na zdjęciu Dariusz na pociągu do Ponidzia w 2016 roku, gdzie jak intensywnie nas wspierał, opowiadał między innymi o rumunach podczas przejażdżek na lokomotywie uczestnikom imprezy, udzielał wywiadu Kolejwizji itd.

Dla mnie Dariusz to był guru, raz wiedza i materiały o naszej kolejce, a dwa to był człowiek, który wydawałoby się ogarniał wszystko podczas pierwszego mojego przejazdu specjalnego w 2005 roku ( czyli dość późno, choć kolejkę znam od dzieciństwa ) i w zasadzie tak było, że przez pewien  czas byłem przekonany, że Darek jest pracownikiem kolejki. A dodatkowo wydaje mi się, że to był taki łącznik między minioną epoką, być może też z racji wieku, z pewnością z racji posiadanej wiedzy ale świetnie dogadywał się ze starszymi pamiętającymi prehistorię, a z  drugiej strony miał dobry kontakt choćby ze mną nieco młodszy człowiekiem.

Bardzo smutna wiadomość, ciągle liczyłem, że własnie jeszcze z udziałem Dariusza uda nam się coś jeszcze podziałać na kolejce. Jeśli miałem okazje na jakiś rozmowach u włodarzy wspomnieć o Darku to zawsze to robiłem, oczywiście za jego zgodą.


Tytuł: Odp: Pamięci Dariusza
Wiadomość wysłana przez: janeczek on 18 Styczeń 2018, 13:50:01


Tytuł: Odp: Pamięci Dariusza
Wiadomość wysłana przez: Wojtek_SZN on 23 Styczeń 2018, 00:42:01
Ciężko się pogodzić Darku z Twoim odejściem. Byłeś rzeczywiście autentycznym guru, mistrzem łączenia fascynacji i marzeń z trzeźwym i kompetentnym osądem realności. Łączyło nas Ponidzie i Jędrzejowska ale przecież nie tylko. Nasze inicjacje ( choć w nieco innym czasie ) to Wrocławska Kolej ..... Też już odeszła.
Dzięki wielkie Dariuszu za Twoją z nami obecność. To były piękne lata i teraz już nic nie będzie takie same, postaramy się jednak ponieść dalej jakąś część Twojej żarliwości i zaangażowania. Wspieraj nas z góry.


Tytuł: Odp: Pamięci Dariusza
Wiadomość wysłana przez: Wojtek_SZN on 04 Luty 2018, 13:11:49
Słowa zaskoczenia i żalu nadeszły od drezyniarzy z Węgier. Peter właśnie kończy filmik z drezyniady w 2016 i poświęca tę pracę Darkowi. Widać Go tu sporo, w świetnym nastroju i skutecznym działaniu. Dzięki takim materiałom Dariusz będzie z nami zawsze. Oto preview tego filmu: https://youtu.be/bc0F0E-R09w


Tytuł: Odp: Pamięci Dariusza
Wiadomość wysłana przez: Maciek JKD on 05 Marzec 2018, 23:08:47
http://www.expres-ponidzie.k-ow.net/galeria/galeriadarek/index.htm (http://www.expres-ponidzie.k-ow.net/galeria/galeriadarek/index.htm)