Świat kolejek wąskotorowych

POZOSTAŁE => Hyde Park => Wątek zaczęty przez: Kucyk on 05 Listopad 2018, 22:10:47Tytuł: Krośniewicka dyplomacja
Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 05 Listopad 2018, 22:10:47
Cytat: Paweł Niemczuk
Szczytem dyplomacji jest powiedzenie komuś „spierdalaj” w taki sposób, aby poczuł miły dreszcz emocji na myśl o zbliżającej się podróży.

Jak większość wie, a jak nie wie - to się teraz dowie, że wczoraj zaistniał istny cud nad krośniewicką urną. Otóż „zła” pani Herman zamieniona została (wprawdzie „na styk” bo 7 - TAK! Kurna-urna, SIEDMIOMA!!! głosami) na panią Erdman.

Co to za śmiechy? To nie pomyłka! Przypadkowa zbieżność nazwisk, czy może podobne pochodzenie od Górali ze Wzgórza Golan? - nie wnikam i nie o tym ja pisać chciałem. Otóż, jak powszechnie wiadomo, nowa władza ma tę przewagę nad starą, że można ją jeszcze, teoretycznie, do czegoś przekonać, czego się przez lata nie udało wytłumaczyć tej odchodzącej.

Jak też pamiętamy, różne grupy chciały od zawsze przekonywać w Krośniewicach do reaktywacji kolejki wąskotorowej. Rzecz się jednak rypła już na początku gdy jedni byli ‘be’, a inni na nich donosili, potem na tych co donosili, donieśli następni. Potem stała się wojna polsko-polska pod sztandarem Matki Boskiej Mikolskiej Na Drezynie w Kamizelce i Rogatywce z Gwizdkiem. Właściwie nie była to wojna, ale taka walka o kolej, że wydawało się iż po niej tłuczeń na tłuczniu nie zostanie.

Ale dzięki siedmiorgu ludziom którzy (zakładam) byli przeciw tej złej pani …man nastał wczoraj Ten Dzień!
Dzień, w którym wszystko można zacząć od nowa.
Dzień, dzięki któremu wydawałoby się że pryskają nieczułe lody i przesądy światło ćmiące, witaj jutrzenko swobody, zbawienia za tobą słońce!

Czy nastała jutrzenka swobody? Czy polska mikolska stanęła na wysokości której godna byłaby dostąpić szansy na odmianę? He, jak myślicie?

Oto fragment publicznej „rozmowy” dwóch dogadujących się co do spotkania z nową panią burmistrz zainteresowanych reaktywacją stron:

Cytuj
Choc w Krosniewicach spędziłem pół życia, a Panu Panie Prezesie chuj do tego , to nie na jednej kolejce tego pierdolca się widzi pozytywnie „wiec idż Pan przypierdalaj się do kogoś innego. I zostaniesz Pan saM ze swoimi lizusami i szmatławcami które by się bardziej nadały na strażników na Majdanku niż miłośników kolei. Organizuj se Pan 100 lecie,ale bez naszej pomocy, My pomagamy kolejce nie pańskiemu pastwisku z własnymi krowami do ruchania

Myślę że przy takim stanie krośniewickiej dyplomacji nie trzeba nawet minimalnego wkładu Tego Zacnego Forum 3/4m aby nowa władza rozkur…, rozje… i rozpier… yyy… znaczy dostosowała wykorzystanie nieruchomości po rozebranej dawnej Krośniewickiej KD do potrzeb lokalnych społeczności.

Doczytaliście? To [eufemizm]cieszcie się że jedziecie![/eufemizm]
 :P


Tytuł: Odp: Krośniewicka dyplomacja
Wiadomość wysłana przez: Piottr_tt on 06 Listopad 2018, 09:51:01
W ogóle trzeba mieć ponadto na względzie, że Krośniewice w tej chwili jako ośrodek lokalny, po wybudowaniu obwodnicy oraz autostrad A1 i A2 zostały dotknięte "syndromem upadku Białobrzegów", albo bardziej światowo "syndromem route 66".

W Białobrzegach do czasu wybudowania obwodnicy były chyba ze 3 stacje benzynowe i kilka barów. Obecnie, po wyprowadzeniu ruchu tranzytowego, lokalna gospodarka umarła. To samo dzieje się w Krośniewicach, nie wiem czy funkcjonuje jeszcze zakład "U Rosiaka" który jako ostatni korzystał z transportu kolejowego, niemniej jednak mieszkanie w upadłym miasteczku rodzi frustrację. Która może się objawiać w zaprezentowany wyżej sposób.
Nie, żebym usprawiedliwiał takie burackie zachowanie...


Tytuł: Odp: Krośniewicka dyplomacja
Wiadomość wysłana przez: MBd1-138 on 06 Listopad 2018, 20:25:02
Czyżby już dotarł świeży węgiel do Krośniewic, czy chodzi o ten przedwojenny?


Tytuł: Odp: Krośniewicka dyplomacja
Wiadomość wysłana przez: KLAN PALUCHOWSKICH on 06 Listopad 2018, 21:59:57
Oni tak na jakimś publicznym forum sobie dyskutowali? :D

BTW. Na profilu FB SKKW pojawiła się oferta sprzedaży 3Aw i Wmc, oczywiście zaraz pojawiły się przepychanki czyje to jest :D


Tytuł: Odp: Krośniewicka dyplomacja
Wiadomość wysłana przez: Kucyk on 06 Listopad 2018, 22:43:40
No na takim publicznym, że ja, niezbyt z fejsbukami spokrewniony, nawet widziałem. W sumie skończyło się (jak się spodziewałem) po wzajemnych wyzwiskach w stylu szmata, idiota, frajer oto taką dość charakterystyczną dla KKD kompozycją:
Cytuj
pańska kulturę juz ma nowa burmistrzowa na mailu rozumiem że temat jest nieaktualny , dziękuje
Ale czego tu się było spodziewać po dwóch takich co niedorośli do swych lat?

Znów powtórzę: niech Krośniewice sobie żyją - przynajmniej spokój na innych kolejach jest. Amen.


Tytuł: Odp: Krośniewicka dyplomacja
Wiadomość wysłana przez: MBd1-138 on 07 Listopad 2018, 00:35:43


"Znów powtórzę: niech Krośniewice sobie żyją - przynajmniej spokój na innych kolejach jest. Amen." Problem polega na tym że, ten fetor "Krośniewic" czuć nie TYLKO w Polsce.