Świat kolejek wąskotorowych

CZYNNE => Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała => Wątek zaczęty przez: Adam W on 17 Kwiecień 2019, 21:15:29Tytuł: Tajniki i uroki kolei - cykl spotkań na Kolei Rogowskiej
Wiadomość wysłana przez: Adam W on 17 Kwiecień 2019, 21:15:29
Drodzy pasjonaci i sympatycy kolei,
zapraszamy na cykl spotkań pt. „Tajniki i uroki kolei”. W dobie dominacji wiedzy czerpanej z internetu i utrzymywania kontaktów głównie przez facebook-a oferujemy okazję do spotkań bezpośrednich, zdobywania wiedzy, wymiany informacji i prezentacji swoich dokonań w gronie osób o wspólnych zainteresowaniach.
Część „tajniki” poświęcona będzie przekazywaniu informacji o budowie infrastruktury kolejowej, taboru, organizacji ruchu pociągów, sygnalizacji kolejowej itd. Część „uroki” to prezentacja kolei utrwalonej na fotografiach, zarówno współczesnych, jak i wykonanych dawniej. Uczestników spotkań będziemy zachęcać zarówno do kształtowania programu kolejnych spotkań, jak i aktywnego włączania się w prezentację wiedzy i swoich fotograficznych zbiorów.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Tajniki i uroki kolei”, poprowadzimy w dniu 28 kwietnia 2019 r. (niedziela) w sali izby muzealnej "Magazyn No. 1" na stacji Rogów Towarowy Wąsk. Start o godzinie 15:20, zakończenie planowane na godz. 17:20. Szczegóły na stronie www.kolejrogowska.pl (http://www.kolejrogowska.pl) w dziale "Spotkania".

Spotkanie inauguracyjne poprowadzą:
Zbigniew Szafrański - Koordynator Spotkań
Michał Zajfert - Członek Rady FPKW


--
pozdr.
Adam


Tytuł: Odp: Tajniki i uroki kolei - cykl spotkań na Kolei Rogowskiej
Wiadomość wysłana przez: Adam W on 14 Maj 2019, 10:42:54
W niedzielę 26 maja br. zapraszamy na kolejne spotkanie.
https://kolejrogowska.pl/409,spotkania.html


Tytuł: Odp: Tajniki i uroki kolei - cykl spotkań na Kolei Rogowskiej
Wiadomość wysłana przez: Adam W on 24 Czerwiec 2019, 15:26:36
Kolejne, trzecie już spotkanie z cyklu "Tajniki i uroki kolei" już w najbliższą niedzielę. Szczegóły na kolejrogowska.pl w dziale "Spotkania". Zapraszamy wszystkich miłośników kolei. Tym razem zabierzemy Was do Ameryki Południowej. W epoce fejsów, forów i czatów rozmowa o kolei na żywo jest prawdziwie unikatowym przeżyciem! ;)

https://www.youtube.com/embed/xZV2P1JVO88 (https://www.youtube.com/embed/xZV2P1JVO88)


Tytuł: Odp: Tajniki i uroki kolei - cykl spotkań na Kolei Rogowskiej
Wiadomość wysłana przez: Adam W on 15 Lipiec 2019, 21:46:54
Za dwa tygodnie w niedzielę 28 lipca br. spotykamy się już 4. raz! Tym razem będzie nader wąsko. Zgłębimy historię wąskotorowych wagonów motorowych. Spotkanie poprowadzi kol. Michał Zajfert. Zapraszamy!

https://kolejrogowska.pl/409,spotkania.html

https://youtu.be/LpQWP4F_8UM


Tytuł: Odp: Tajniki i uroki kolei - cykl spotkań na Kolei Rogowskiej
Wiadomość wysłana przez: Adam W on 18 Sierpień 2019, 15:18:32
W ostatnią niedzielę sierpnia już 5. raz spotykamy się w Rogowie. Tym razem poznamy historię wąskotorowej wyprawy Zbigniewa Szafrańskiego do Machu Picchu.

https://kolejrogowska.pl/409,spotkania.html

https://youtu.be/n5iQlchR--Q