Świat kolejek wąskotorowych

CZYNNE => Świętokrzyska Kolej Wąskotorowa => Wątek zaczęty przez: Maciek JKD on 02 Wrzesień 2022, 08:25:16Tytuł: Rewitalizacja stacji Pińczów
Wiadomość wysłana przez: Maciek JKD on 02 Wrzesień 2022, 08:25:16
Wbrew temu co piszą w Pińczowie dzieje się jednak coś dobrego!

Przedzierając się przez zakamarki sieci trafiłem na "Raport o stanie gminy Pińczów 2021" - http://www.bip.gminy.com.pl/pinczow/pliki/RAPORT_O_STANIE_GMINY_PINCZOW_ZA_%20ROK_2021.pdf (http://www.bip.gminy.com.pl/pinczow/pliki/RAPORT_O_STANIE_GMINY_PINCZOW_ZA_%20ROK_2021.pdf), gdzie na stronie 113-114 dowiadujemy się, że projekt kolegi Andrzeja84 zyskał akceptacje, środki z budżetu obywatelskiego i uzyskał pozwolenie na budowę. Gratulacje!
Ze zwykle dobrze poinformowanego źródła wiem też, że przeznaczone zostały również środki na odbudowę uszkodzonego przez pożar traw i ząb czasu mostka przed Skowronnem.
Andrzeju - jako osoba najlepiej zorientowana - bardzo bym Cię prosił o zreferowanie nam tego tematu i ogólne nakreślenie sytuacji, jaka ma miejsce w Pińczowie w odniesieniu do kolei wąskotorowej.


Tytuł: Odp: Rewitalizacja stacji Pińczów
Wiadomość wysłana przez: andrzej84 on 12 Wrzesień 2022, 19:48:09
Nic dobrego się nie dzieje.

Projekt rewitalizacji upadł.

Wiata miała być z budżetu obywatelskiego ale wszyła za droga, choć projekt został zrobiony, bo dokładnie wykonanie jej wyszło za drogie, jak na BO, bo to miała być budowa kanału, rozjazdu i na to wszystko jest projekt.

Mostku ani w Skrzypiowie ;) ani w Skowronnie tym bardziej nikt nie odbudowuje i nie ma póki co w tym kierunku żadnych działań. Jedynie co mi wiadomo, że dosżło by do tego jeśli na kolejkę uda się jako na całosć pozyskać kasę na rewitalizację, a to w dzisiejszych czasach wątpliwe , a jedno podejście, niby pewniak, już nie wypaliło. Dziwi podejście takie, bo lepiej by było en mostek w Skowronnie trzasnąć z pieniędzy "na sam mostek" niż czekać na generalną reitalizację całej linii bo to potrwa a dwa może nigdy nie nastąpić. No i nawet wagony z Pińczowa zniknęły i już nie wrócą, więc w Pińczowie źle się dzieje. Już powinniśmy się przyzwyczajać że gdy niby się wydaje, że nadchodzi oświecenie w tym mieście , to jest to tylko taka masakrada bo za tym kryje się kolejny cios. A koniec końców w budynku dworca zamiast mimi muzeum, sali pamięci, ewentualnie też kawiarni - bo taki plan miały parki, ma być ponoć klub seniora. Więc ok taki klub też musi być gdzieś, ale to miejsce chyba średnie jak na misto które celuje w turystykę, chce być uzdrowiskiem itd. no to chyba do cho***y należałby tym ludziom coś pokazać ciekawego, a tu......cisza na stacji i nawet złamanej jednej osi już nie ma.


Tytuł: Odp: Rewitalizacja stacji Pińczów
Wiadomość wysłana przez: Maciek JKD on 12 Wrzesień 2022, 22:23:38
Dzięki Andrzeju :(