Świat kolejek wąskotorowych SMF
06 Kwiecień 2020, 03:30:05 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reaktywacja Mławskiej Kolei Dojazdowej  (Przeczytany 6851 razy)
kgrid
Młotkowy
**
Długość toru:: 124 m

W terenie W terenie

« : 27 Sierpień 2006, 12:22:05 »
0

Jak wszystkim wiadomo Mławska Kolej Dojazdowa kursuje. Niestety nie regularnie ale zawsze coś! Hobbyści wraz z panem Piotrem (Nazwiska nie znam ) postanowili przygotować stację Mława Wąskotorowa do Dni Otwartych które mają odbyć się we wrześniu. Narazie jest to sprawa "ruchoma" ale pomysł jest, a wykonanie już realizowane. Naszym celem jak narazie jest (tutaj wymienie bo troche tego jest)
Przedewszystkim odmalowanie pomnika "PX48" który stoi przy "semaforze"
Naprawa drezyny mechanicznej (spalinowej?).
Budowa prowizorycznego peronu przy torze głównym.
Odchwaszczenie oraz obsypanie tłuczniem toru głównego, torów które wychodzą z lokomotywowni oraz toru przeladunkowego.
Naprawa świetlnego semafora wjazdowego na stację Mława Wąsk.
Jak widać jest tego bardzo dużo, pieniędzy nie ma (Gdyż SKPL nie daje pieniedzy, mogę o tym podyskutować). Jak narazie mamy małą grupkę hobbystów którzy nam w tym pomagają. Jeśli są chętni którzy chcą nam pomóc zapraszamy we wtorek lub środę gdyż wtedy będą prowadzone dalsze prace. Na te dni planujemy:
- Odchwaszczanie torów
- Budowa prowizorycznego perony
- Próba naprawy semafora wjazdowego
- Próba naprawy drezyny mechanicznej
Dokładnego terminu tych prac nie znamy. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod moim e-mailem: kgrid@o2.pl
Serdecznie zapraszamy!
Kudłaty
Nowicjusz
*
Długość toru:: 12 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 31 Sierpień 2006, 21:57:03 »
0

hmm myśle ze to dobra myśl jak ktoś zrobi coś co będzie widac na stacji, nawet jakies male prace typu porzadkowe
kgrid
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 31 Sierpień 2006, 22:39:31 »
0

Z góry dziękuje wszystkim za zainteresowanie. Tobie Kudłaty, Krzyśkowi i jego dziewczynie  Chichot
Prace poszły można powiedzieć bez problemowo. Tor prawie cały wysypany, peron w trakcie budowy. Drezyna niestety nie naprawiona ale bardzo wiele pomysłów. Mam nadzieje że "Pociąg Muzyczny" dojdzie do skutku!
Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1881 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 01 Wrzesień 2006, 09:36:57 »
0

Chłopaki, gratuluję Wam zapału i życzę powodzenia. Może w tym roku uda mi się jeszcze pojechać do Mławy...

Jakaś fotorelacja z prac?

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
kgrid
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 01 Wrzesień 2006, 10:52:21 »
0

Na fotorelację trzeba troszkę poczekać. Myślę że około 10 września będzie dostępna strona ze zdjęciami z prac Chichot
Na Mławską KD serdecznie zapraszamy  :lol:

Edit: PioTTr specjalnie dla ciebie udostępniam krótką fotorelację z prac. Zdjęcia wykonałem ja oraz Daniel Szymański (EN57-1700)
Oto link (tymczasowy) http://www.en57-1700.cba.pl
Bernard
Młotkowy
**
Długość toru:: 86 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 29 Wrzesień 2006, 13:07:21 »
0

W zeszły weekend zajechałem na Mławską KD. Myślałem, że starym polskim zwyczajem, nim zdążę pogadać ze stróżem, to pogoną mnie psami. Jednak chodziłem po stacji malą godzinę i nie spotkałem zupełnie nikogo (a miałem szczerą chęć z kimś pogadać jakie obecnie prace prowadzone są na Ławskiej KD). Tylko pilnujący pies przyjaźnie merdał ogonem

W zwiazku z tym mam takie pytania:
1) Czy punkt tankowania lokomotyw spalinowych na trójkącie dla parowozów jest czynny?
2) Czy jest jakiś rozkład jazdy dla pociągów transporterowych?
3) Czy planowane są na najbliższe kilka miesięcy jakies ogólnodostępne imprezy?
4) Ilu klientów, kożystających z przewozów towarowych na transporterach posiada Mławska KD (jeżeli oczywiście nie jest to tajemnica handlowa)?

pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w pracach w Mławie.

"Jutro to dziś, tyle, że jutro"     81'
kgrid
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #6 : 29 Wrzesień 2006, 15:30:44 »
0

Pewnie była to Niedziela i dlatego nikogo nie było, w Sobotę trwały prace

W zwiazku z tym mam takie pytania:
1) Czy punkt tankowania lokomotyw spalinowych na trójkącie dla parowozów jest czynny?
2) Czy jest jakiś rozkład jazdy dla pociągów transporterowych?
3) Czy planowane są na najbliższe kilka miesięcy jakies ogólnodostępne imprezy?
4) Ilu klientów, kożystających z przewozów towarowych na transporterach posiada Mławska KD (jeżeli oczywiście nie jest to tajemnica handlowa)?

1. O ile mi wiadomo nie jest czynny, ale na 100% nie jestem pewien.
2. Niestety nie ma ów takiego rozkładu. Gdy przychodzą wagony wtedy przyjeżdza maszynista i prowadzony jest pociąg.
3. Tak są planowane, ale nie czy się odbędą z różnych względów.
4. Trudne pytanie. Stałych klientów nie znam i nie wiem czy są więc nie odpowiem na to pytanie!
grzegorz_sykut
Global Moderator
Długość toru:: 845 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #7 : 16 Październik 2006, 21:39:56 »
0

Stacja tankowania paliw nie dziala od dobrych kilku lat. Powod prozaiczny - nie ma potrzeby jej uzytkowania. Minely juz niestety czasy kiedy kolejki posiadaly wlasne zbiorniki z paliwem a lokomotywy tankowalo sie "pod kreske". Obecnie zbiorniki lokomotyw napelnia sie doraznie paliwem przywiezionym w mniejszych zbiornikach ze zwyklego cpn-u. Robi sie tak na niemal wszystkich kolejkach (przynajmiej tam gdzie to widzialem).

Poza tym nieuzytkowana infrastruktura zarosla zielskiem i krzewami, budynki sa zdewastowane, nie ma instalacji elektrycznej itd itd. Jak juz wspomnialem nie ma potrzeby ponownego uruchamiania stacji paliw.

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
ok333
Dyrektor
Długość toru:: 596 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #8 : 17 Październik 2006, 10:12:42 »
0

SKPL nie dowozi biopaliwa wlasnej produkcji Co? Moze to odleglosc Mlawy od Zbierska powoduje ,ze taki transport jest nieoplacalny ? Okres najwiekszych przewozow towarowych juz sie konczy, nie tylko w Mlawie. I zapewne stad decyzja o zakupach w lokalnych stacjach paliw.
A moze powinniscie zabiegac o zlecenia na transport kruszyw do budowy i remontow drog ? Wrocilem wlasnie z 2 tyg.pobytu w Szczawnie Zdroju k/Walbrzycha. Tam na torach zaobserwowalem ,,szalenstwo'' - wlasnie z transportem kruszyw. Zdawki ,,lataja'' nawet po zarosnietej jak ch.... lini 286 z Walbrzycha do Bartnicy / Gluszycy  , gdzie krusza melafiry (kliniec). Podobnie z Boguszowa - Gorc , wahadla ,,zielonych'' dumpcarow - napelnionych kruszywem z ,,rozbieranych'' gor w okolicy schroniska ,,Andrzejowka'' - bez przerwy mkna przez  walbrzyskie stacje.Zapory na przejezdzie obok dworca Walbrzych Miasto tylko ,,furkaja'' - gora, dol - gora , dol. Pan Chwastek & Co. tylko zaciera rece .

Zycze kazdej ,,waskiej'' kolejce tylko 1/10 tego ruchu  :grin:  !!!

Pozdrawiam

ok333
-----------------------------------------------------------------
Kalisko - Turecka Kolej Mniejszych Predkosci

PS. Mr Chwastek to taki lokalny  , ukladowy bussinessman  :wink:  , ktory zaczynal od stacji paliw. I to daje duzo do myslenia Co?Co?Co???

Ratujmy Koleje Waskotorowe  !!!
-----------------------------------------------
,, Najlatwiej niszczyc .
   Trudno zachowac to , co warte zachowania.''
Wislawa Szymborska
kgrid
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #9 : 19 Październik 2006, 13:06:10 »
0

Szczerze powiem że nie wiem skąd pochodzi paliwo do lokomotyw. Ale napewno ostatnio wlewano do nich "BIO" Paliwo bo smród był okropny. (inny niż zawsze)
Dariusz
Minister
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #10 : 22 Maj 2007, 16:51:55 »
0

Cytat: "grzegorz_sykut"
Stacja tankowania paliw nie dziala od dobrych kilku lat. Powod prozaiczny - nie ma potrzeby jej uzytkowania. Minely juz niestety czasy kiedy kolejki posiadaly wlasne zbiorniki z paliwem a lokomotywy tankowalo sie "pod kreske". Obecnie zbiorniki lokomotyw napelnia sie doraznie paliwem przywiezionym w mniejszych zbiornikach ze zwyklego cpn-u. Robi sie tak na niemal wszystkich kolejkach (przynajmiej tam gdzie to widzialem).

Witam

Stacja tankowania nadal jest używana na kolejce świętokrzyskiej (i również na krośniewickiej)

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!