Świat kolejek wąskotorowych SMF
24 Maj 2017, 02:28:43 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 15 16 [17]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: A w Rogowie wciąż się dzieje...  (Przeczytany 86997 razy)
Bogdan_KRK
Zawiadowca
Długość toru:: 424 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #320 : 11 Kwiecień 2017, 17:10:02 »
+12

Witam! Za Rynkiem Kolejowym: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/fundacja-grupy-pkp-na-pomoc-zabytkowemu-parowozowi-81215.html  Gratulacje! Pozostaje czekać na termin uruchomienia! Pozdrawiam. Bogdan

"Mędrzec ciągle się uczy, głupiec już wie wszystko"
kamlox
Młotkowy
**
Długość toru:: 92 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #321 : 19 Kwiecień 2017, 15:45:35 »
+2

A w Rogowie przy okazji startu sezonu odbywają się 2 wydarzenia:
1) Dzień otwarty - dla wszystkich którzy by zechcieli dołączyć do naszej ekipy (w programie m.in element integracyjny, czy szkolenia kasjersko-konduktorskie)

2) Została podpisana umowa o współpracy z ŁKA
W jej ramach w Rogowie zatrzymają się pociągi ŁKA Sprinter kursujące między Łodzią, a Warszawą, a dodatkowo zostanie wprowadzona nowa taryfa promocyjna ŁKA + FPKW

EDIT: Zbiorczy link: http://kolejrogowska.pl/?m=201704 Strona nam ostatnio płata figle
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień 2017, 18:22:30 wysłane przez kamlox » Zapisane
Kucyk
Minister
Długość toru:: 3396 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #322 : 19 Kwiecień 2017, 16:47:47 »
+1

Coś linki nie działają.

Korzystając z okazji mam takie pytanie: na stronie jest cennik z info o dojeździe z Łodzi pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Podane są ceny:

Taryfa FPKW:
– przejazd w obie strony – 19 zł (N), 14 zł (U)
– przejazd w jedną stronę – 15 zł (N), 10 zł (U)

Taryfa promocyjna ŁKA + FPKW:
– przejazd w obie strony – 17 zł (N), 12 zł (U)
– przejazd w jedną stronę – 12 zł (N), 8 zł (U)

Czy ja dobrze rozumiem, że za podróż Łódź - Rogów - Jeżów - Rogów - Łódź zapłacę mniej, niż za Rogów - Jeżów - Rogów?

Jaka by nie była - w Faurze drzemie siła!
Wądzio
Mechanik
Długość toru:: 290 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #323 : 19 Kwiecień 2017, 17:48:49 »
0

Taryfa promocyjna ŁKA + FPKW: to bilet ŁKA do stacji Rogów i na tej podstawie tańsze bilety FPKW w podanych niżej cenach:

Taryfa promocyjna ŁKA + FPKW:
– przejazd w obie strony – 17 zł (N), 12 zł (U)
– przejazd w jedną stronę – 12 zł (N), 8 zł (U)
kamlox
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #324 : 19 Kwiecień 2017, 18:23:15 »
0

Jest tak jak Wądzio napisał. Na stronie również została dodana ta uwaga.
Co do linków racja, już poprawione Uśmiech
kamlox
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #325 : 11 Maj 2017, 19:44:02 »
+4

W dniach 22-23.04.2017 mieliśmy przyjemność gościć na Rogowskiej KW kolegę, tworzącego kanał "Niskopodłogowiec". Jego pobyt zaowocował dwoma filmami, w których opisane jest pokrótce życie na naszej kolei.
Serdecznie polecam!

Część 1
https://www.youtube.com/watch?v=Yvra0fwhF5c

Część 2:
https://www.youtube.com/watch?v=QQu0cN633Ok
Misiek_K
Mechanik
Długość toru:: 161 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #326 : 16 Maj 2017, 10:01:01 »
+2

Zachęcony deklaracjami świetnej współpracy kolejki z ŁKA planowałem przyjechać z rodziną. Więc po kolei. Bezpośredni pociąg ŁKA ze stołecznego Dworca Wschodniego wyjeżdża o 10.54. W Rogowie melduje się o 12.05. Tymczasem kolejka odjeżdża o.... 12.00 Uśmiech Ja sam to może bym i te 1,5 godziny do następnego odjazdu zaczekał zwiedzając stację, ale rodzina z dziećmi do tego czasu weszłaby mi na głowę. Więc wybaczcie, ale nic z tego (zapewne wielu w taki sposób podeszło lub podejdzie). Do Sochaczewa dyliżans Kolei Mazowieckich zajeżdża pół godziny przed odjazdem pociągu wycieczkowego powodując pielgrzymkę chętnych. Może więc warto pomyśleć nad jakimś lepszym skomunikowaniem...?
Ariel Ciechański
Administrator
Długość toru:: 904 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #327 : 16 Maj 2017, 11:08:35 »
-1

Zachęcony deklaracjami świetnej współpracy kolejki z ŁKA planowałem przyjechać z rodziną. Więc po kolei. Bezpośredni pociąg ŁKA ze stołecznego Dworca Wschodniego wyjeżdża o 10.54. W Rogowie melduje się o 12.05. Tymczasem kolejka odjeżdża o.... 12.00 Uśmiech.

Połączenie ma umożliwiać nie tylko przejazd kolejką, ale także odwiedzenie Arboretum w Rogowie. Odpowiedz sobie na pytanie ile osób z Warszawy planuje przyjazd do Rogowa z powodu wyłącznie kolejki, biorąc pod uwagę, że ma znacznie bliżej dwie inne?

Pozdr.<br />CAr.<br />
Marcin117
Dyrektor
Długość toru:: 935 m

W terenie W terenie

Student - Drezyniarz

« Odpowiedz #328 : 16 Maj 2017, 11:27:57 »
0

Weź pod uwagę że pociąg do Rogowa jedzie 53 min. (z zachodniego), do Piaseczna 34 min. a do Sochaczewa 32 min.(TLK) lub 49 min. (KM). Przy takim porównaniu czasu przejazdów fizyczna odległość od Warszawy schodzi na dalszy plan, szczególnie jak się weźmie pod uwagę:
W Piasecznie przy ładnej pogodzie praktycznie nie ma szans na miejsce bez wcześniejszej rezerwacji
W Sochaczewie nic się nie zmieniło od 30 lat - mogę potwierdzić bo sam jechałem jako 4 latek i jest dokładnie tak jak pamiętam. Jak ktoś już był i nie jest fascynatem kolejnictwa to już nic nowego nie doświadczy.

Uważam że przy tej ofercie przewozowej ŁKA Rogowska kolejka ma realne szanse na podebranie części turystów z Warszawy.

Misiek_K
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #329 : 16 Maj 2017, 11:43:34 »
+2

Połączenie ma umożliwiać nie tylko przejazd kolejką, ale także odwiedzenie Arboretum w Rogowie. Odpowiedz sobie na pytanie ile osób z Warszawy planuje przyjazd do Rogowa z powodu wyłącznie kolejki, biorąc pod uwagę, że ma znacznie bliżej dwie inne?

Uważam że przy tej ofercie przewozowej ŁKA Rogowska kolejka ma realne szanse na podebranie części turystów z Warszawy.

Myślę, że gdyby było to dobrze skomunikowane, to chętni ze stolicy (tacy jak np ja) by byli. A  Arboretum jakoś mało mnie kręci, mozna je na spokojnie zaliczyć ew. później lub wcale - celem jest kolejka i trochę czasu przy ognisku, a nie przejazd ostatnim pociągiem, żeby tylko się rozejrzeć i od razu wracać.
PS Ile można jeździć na Piaseczno (nie, żebym nie lubił spotkać pana Kucyka) czy Sochaczew (gdzie odkąd pamiętam wszystko wygląda tak samo - no z poprawką na reflektory Zelmot-a na Lxd2 i że bardziej buja podczas ślamazarnej jazdy) i młodzież się krzywi na kolejną wizytę tam w danym roku.
Ariel Ciechański
Administrator

W terenie W terenie

« Odpowiedz #330 : 16 Maj 2017, 11:52:16 »
0

Myślę, że gdyby było to dobrze skomunikowane, to chętni ze stolicy (tacy jak np ja) by byli. A  Arboretum jakoś mało mnie kręci, mozna je na spokojnie zaliczyć ew. później lub wcale - celem jest kolejka i trochę czasu przy ognisku, a nie przejazd ostatnim pociągiem, żeby tylko się rozejrzeć i od razu wracać.

Dla Ciebie kolej jest najistotniejsza, dla wielu innych osób będzie istotny dzień spędzony poza domem, w ciekawych miejscach, gdzie kolejność zaliczania atrakcji jest bez znaczenia. Chłopaki mają rozkład cykliczny i chyba nie ma sensu rozwalać go przy każdej korekcie u szerszego brata...

Pozdr.<br />CAr.<br />
Misiek_K
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #331 : 16 Maj 2017, 12:03:22 »
+5

Chłopaki mają rozkład cykliczny i chyba nie ma sensu rozwalać go przy każdej korekcie u szerszego brata...

Warto z szerszym bratem dogadywać zmiany, i ew. zrobić skomunikowanie - przy takim projekcie max +10 min w jedną stronę to nie problem, to korzyść obopólna - nie uważasz? Warto być czasem elastycznym.
Ariel Ciechański
Administrator

W terenie W terenie

« Odpowiedz #332 : 16 Maj 2017, 12:10:45 »
-1

Warto z szerszym bratem dogadywać zmiany, i ew. zrobić skomunikowanie - przy takim projekcie max +10 min w jedną stronę to nie problem, to korzyść obopólna - nie uważasz? Warto być czasem elastycznym.

1 kwietnia to już był. Za bezpieczne skomunikowanie w takim układzie należy przyjąć około 20-30 minut...

Pozdr.<br />CAr.<br />
Misiek_K
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #333 : 16 Maj 2017, 12:16:05 »
+1

1 kwietnia to już był. Za bezpieczne skomunikowanie w takim układzie należy przyjąć około 20-30 minut...

Ustala się wartość progową i tyle.
Wądzio
Mechanik
Długość toru:: 290 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #334 : 16 Maj 2017, 14:39:58 »
0

Po 1. Należy zadzwonić i zapytać o możliwość skomunikowania pociągu (o ile ŁKA się nie spóźni).
(46) 874 80 23

Po 2. Na etapie konstrukcji rozkładu jazdy ta ŁKA miała być o 12:30 w Rogowie.
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
Długość toru:: 1263 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #335 : 16 Maj 2017, 23:10:20 »
+1

Jako, że jestem jednym z głównych autorów tego projektu pozwolę sobie zabrać głos.

Rozkład dopinaliśmy gdy ŁKA już dawno swoje rozkłady miała i szansa na korektę była znikoma. Musieliśmy wybrać pomiędzy gorszą ofertą z Warszawy a dekonstrukcją naszego rozkładu. Padło na Warszawę. W przyszłym sezonie postaramy się zarówno o lepszy rozkład jak i o propozycję na zagospodarowanie czasu przed odjazdem pociągu.

Misiek_K
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #336 : 16 Maj 2017, 23:17:21 »
+3

W przyszłym sezonie postaramy się zarówno o lepszy rozkład jak i o propozycję na zagospodarowanie czasu przed odjazdem pociągu.

Ooooooo i to mi się podoba. Zagospodarujmy czas przed odjazdem pociągu już w tym roku np od lipca - da się?
Misza
Młotkowy
**
Długość toru:: 83 m

W terenie W terenie

750 czytam od dawna

« Odpowiedz #337 : 17 Maj 2017, 19:36:37 »
0

W przyszłym sezonie postaramy się zarówno o lepszy rozkład jak i o propozycję na zagospodarowanie czasu przed odjazdem pociągu.

Ooooooo i to mi się podoba. Zagospodarujmy czas przed odjazdem pociągu już w tym roku np od lipca - da się?

No własnie to arboretum nie jest złym zagospodarowaniem, roslinki, kwiatki coś w sam raz dla płci pieknej. Albo cos z łowiectwa... jak się nie przestraszysz, i nie ma tragicznej pogody to nie jest źle..

Misza
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
Długość toru:: 1263 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #338 : 18 Maj 2017, 12:04:37 »
0

Niestety w tym roku jeszcze pewnie nie zdążymy ze względu na nawał prac
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2017, 16:39:09 wysłane przez kalito » Zapisane

Strony: 1 ... 15 16 [17]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!