Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 06:37:35 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta
Pytanie: Jedziemy do Złotego?  (Głosowanie skończone: 01 Styczeń 2008, 21:03:49)
Jadę na 100 % - 5 (29.4%)
Raczej tak - 7 (41.2%)
Eee, tam, za daleko i nudno - 5 (29.4%)
Głosów w sumie: 15

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Złoty Stok - wagoniki i prace  (Przeczytany 34353 razy)
SONORA
Czytelnik

Długość toru:: 8 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #20 : 04 Styczeń 2008, 07:57:03 »
0

Dzień Kobiet!?!?!? :shock: Przecież, to stare, zjełczałe święto "komuszków".AXEL, DZIEŃ KOBIET, jest ("stety" czy niestety) każdego dnia i  nie warto robić z tego święta. (No, może prawie każdego dnia :mrgreen: ) A, tradycyjnego "gwoździka", można wręczyć np. 5 lub 10 marca :razz:
Zapisane

Sonora
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #21 : 04 Styczeń 2008, 08:49:08 »
0

Cytat: "SONORA"
Dzień Kobiet!?!?!? :shock: Przecież, to stare, zjełczałe święto "komuszków".

Sory, ale to święto jest dużo starsze niż pomysł na komunizm. Poczytaj sobie.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
SONORA
Czytelnik

Długość toru:: 8 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #22 : 04 Styczeń 2008, 09:10:13 »
0

Piotrze, ale czy nie nazbyt poważnie, podszedłeś do mojego wpisu? :grin:
"Poczytaj sobie" - to już chyba było zbędne. A, tak na marginesie, to uważam, że istota, idea tego święta, jak i wielu innych, została wypaczona i wykoślawiona. Ale, to nie miejsce na tego typu gadanie.
Zapisane

Sonora
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #23 : 04 Styczeń 2008, 12:02:00 »
0

Dobra, panowie bo nam się off-top robi. Można pojechać do złotego stoku a w dzień kobiet zamówić pocztę kwiatową. Na pewno kobiety się bardzo ucieszą z takiego prezentu.
Zapisane

konrad
Mechanik
***
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #24 : 11 Styczeń 2008, 14:52:56 »
0

to jest naprawdę ciekawy pomysł.... to macie jeszcze jakieś wolne miejsce....? i czy wymagane są jakieś znajomości by załapać sie na taką wycieczke? czy wystarczy tylko zabrać ze sobą zapał?
Zapisane

Urok sapiącej ciuchci jest niepodważalny ale lokomotywa spalinowa to potęga.
Ogoniasty
Dyrektor
*****
Długość toru:: 631 m

W terenie W terenie


Toromistrz wąskotorowy


« Odpowiedz #25 : 11 Styczeń 2008, 16:47:21 »
0

Wystarczy zapał  :wink:  wiedze odnośnie układania torów bedzie miało kilka osób no i bedzie ponoć miejscowy toromistrz  :smile:
 Co do transportu to nie wiem bo sam bede pasażere.m
Zapisane

POZDRAWIAM !!!
Petrik
Czytelnik

Długość toru:: 9 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #26 : 11 Styczeń 2008, 23:09:57 »
0

Szanowni przyjaciele,
Ja tez chcialbym pomoc przy pracach na torowisku, co prawda moglbym przyjechac dopiero w czwartek wieczorem... I przy okazji zapraszam na nasza stronke tki.info.pl (w kontekscie tego forum "niestety" poswiecona jest ona sprawom normaltorowym)...
Pozdrawiam Petr
Zapisane

www.osoblazsko.com
www.jhmd.cz
Koleje waskotorowe (publiczne) na terenie Czech
i... hermanicka.wz.cz (doczekamy sie polaczenia Frydlant - Bogatynia - Zittau? ;-) )
Platon
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #27 : 15 Styczeń 2008, 08:17:14 »
0

Witam Wszystkich !
My z Maćkiem piszemy się wszystkimi członkami. Pewnie nie ma już wolnych miejsc z Warszawy,więc polecimy mojm autem. jest jedno wolne miejsce u nas (jest to samochód dla palących , kto mnie zna wie o co chodzi).Chcemy wyjechać w środę       ok. 10 rano. Wracamy w poniedziałek. 3mta się.
Zapisane

Radość żąda dostępu do morza
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #28 : 25 Luty 2008, 21:52:57 »
0

"Stara gwardia" potwierdziła swą obecność. Jak ktoś chce jechać (a są ograniczenia noclegowe - jakieś dwa wolne miejsca jeszcze), to proszę o PW do czwartku max (z pełnymi danymi: imię nazwisko, data urodzenia, adres - gwoli dopełnienia formalności w Złotym Stoku). No i jak ktoś zablokuje miejsce (tzn zapisze się i nie przyjedzie, a jego miejsce w hotelu będzie puste czekało), to w ryja ma ode mnie osobiście  :twisted:
Zapisane

Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #29 : 25 Luty 2008, 22:57:17 »
0

Ja bym bardzo chętnie dołączył, ale nie mam z kim jechać. Czy ktoś kto jedzie z Warszawy ma jeszcze wolne jedno miejsce w samochodzie?
Zapisane

Ogoniasty
Dyrektor
*****
Długość toru:: 631 m

W terenie W terenie


Toromistrz wąskotorowy


« Odpowiedz #30 : 26 Luty 2008, 23:33:29 »
0

Może jeszcze raz napiszmy kto jedzie i kto udostępnia pojazd z Warszawy i okolic.  
Jaka jest dosypka dolarów czy rubli do kapelusza za paliwo :?:  
Musze wiedziec ile mam jeszcze motocykli naprawić by zaspokoić głód właściciela pojazdu :mrgreen:
Zapisane

POZDRAWIAM !!!
Platon
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #31 : 27 Luty 2008, 20:50:53 »
0

Niestety Maciek nie jedzie (przyczyna: "wyjątkowa" średnia na półrocze). Ja i Ogoniasty jedziemy z Tomkiem. Wstępne ustalenia , start od Tomka w srodę 05.03. godz. ok. 15.
Zapisane

Radość żąda dostępu do morza
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #32 : 27 Luty 2008, 21:01:58 »
0

Marcin117 - umawiaj się z chłopakami - jest miejsce (póki co).
Zapisane

Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #33 : 28 Luty 2008, 10:12:39 »
0

Ok, to jak, jest ktoś kto mnie przygarnie do swojego pojazdu? Oczywiście dorzucę się do paliwa na przejazd.
Zapisane

Rogoz
Minister
******
Długość toru:: 1035 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #34 : 29 Luty 2008, 23:35:51 »
0

Ja jadę na 90%. Wyjazd z Wawy w czwartek po południu. Mogę wziąść 2 osoby.
Zapisane
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #35 : 02 Marzec 2008, 13:55:12 »
0

Niestety nie będę mógł uczestniczyć w tym wyjeździe. Przepraszam,ale niestety będę miał kolokwium w piątek z którego się nie mogę urwać. Mam nadzieje że przynajmniej zobaczę jakąś fotorelacje z wyjazdu.
Zapisane

PAFAWAG
Mechanik
***
Długość toru:: 172 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #36 : 03 Marzec 2008, 16:16:18 »
0

Ech... Ja musiałem się zadowolić (foto)relacją ze Swiata Kolei :smile:

I tak sobie myślę...:
Na terenie Złotego Stoku stoi, jak większość osób z pewnością wie, odremontowana Ld1 z wozami urobkowymi. I mam pytanie, czy nie można by jej zestawić z tego toru pomnikowego i wykorzystać jako eksponat na sieci kolejki, np. na jakimś żeberku? A wozy urobkowe może dałoby się doprowadzić do ruchu... :wink: Bo aż szkoda patrzeć, jak się tabor marnuje, stojąc na pomniku :neutral:

Szkoda, że raczej nie da się odtworzyć trakcji elektrycznej :sad: No, chyba, żeby podwyższyć pantograf na prądowozie gdzieś tak do 3,5 - 4 m, wtedy nie było by zagrożenia... Ale trakcja akumulatorowa też zła przecież nie jest :wink:

PS. Ładnie macie pomalwanego tego Ldaga :smile:
Zapisane

"Jeśli kolejka tak bardzo przeszkadzała mieszkańcom, to dlaczego podczas ostatniego jej przejazdu wzdłuż trasy musiały stać oddziały milicji, bo ludzie potestowali przeciw jej zamknięciu?" Wrocław Wąsk. - Trzebnica Gaj, 27.05.1967...
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #37 : 03 Marzec 2008, 19:15:56 »
0

Ha, podwyższyć sieć ? Niestety, sztolnie mają swoją wysokość - wyżej niż 2,20 rzadko się zdarza, więc pomysł nie do zrealizowania.
Co do żeberka - też nie ma miejsca w środku. Zasoby przestrzenne wewnątrz  Kopalni są mocno ograniczone. Poza tym Ld1 jest na rozstawie 500 mm, a w kopalni obecnie rozstaw wynosi 600 mm. Więc nawet wózków nikt nie wykorzysta...

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś skrzyknął kilku znajomych i pojechał kiedyś np pomalować lokomotywkę ? Na pewno by jej pomogło  :cool:

A trakcja elektryczna akumulatorowa jest najlepsza - wiem co mówię  :twisted:
Zapisane

Ogoniasty
Dyrektor
*****
Długość toru:: 631 m

W terenie W terenie


Toromistrz wąskotorowy


« Odpowiedz #38 : 04 Marzec 2008, 18:20:13 »
0

Wiec w aucie klanowym bede ja , Michał Domański i kierowca Tomek Paluchowski. Wyruszamy jutro o 15:00
 zostaje tam do soboty a w sobote po południu jade zrelaxować sie przy pracach na Starachowickich torach. Wiec zwiedzanie w niedziele sztolni bedzie sie już odbywało bez jego ogoniastej mości :mrgreen:
Zapisane

POZDRAWIAM !!!
PAFAWAG
Mechanik
***
Długość toru:: 172 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #39 : 10 Marzec 2008, 18:16:03 »
0

Cytat: "Leśny Dziadek"
Ha, podwyższyć sieć ? Niestety, sztolnie mają swoją wysokość - wyżej niż 2,20 rzadko się zdarza, więc pomysł nie do zrealizowania.

Na zdjęciu historycznym widać, że sieć jest także poza sztolniami - na zewnątrz. Więc czemu by poza kopalnią nie jeździć pod drutem?... :wink:

Ile już macie sprowadzonych wagoników? W  złotostockim fotostory widać było, że niemało :smile:
No i czy jedynym pojazdem trakcyjnym na kolejce ma być ten pomarańczowy Ldag, czy planujecie zwiększyć ilostan o coś jeszcze (nie licząc Ld1)?
Zapisane

"Jeśli kolejka tak bardzo przeszkadzała mieszkańcom, to dlaczego podczas ostatniego jej przejazdu wzdłuż trasy musiały stać oddziały milicji, bo ludzie potestowali przeciw jej zamknięciu?" Wrocław Wąsk. - Trzebnica Gaj, 27.05.1967...
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!