Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 05:42:00 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Werbkowice - lokomotywownia  (Przeczytany 26214 razy)
Krzysiek
Mechanik
***
Długość toru:: 150 m

W terenie W terenie


« : 24 Styczeń 2008, 18:40:01 »
0

Uprzejmie donoszę, że przynajmniej od 22 stycznia br. nie istnieje budynek 12-stanowiskowej lokomotywowni w Werbkowicach. Sprawa jest interesująca ponieważ w 1992 roku do rejestru zabytków wpisano "układ komunikacyjny kolejki wąskotorowej Werbkowice - Hrubieszów".
Zapisane

Pozdrawiam
Krzysiek
Ogoniasty
Dyrektor
*****
Długość toru:: 631 m

W terenie W terenie


Toromistrz wąskotorowy


« Odpowiedz #1 : 24 Styczeń 2008, 20:09:22 »
0

a można jaśniej? Napisałeś tak jakby tam buldogi wkroczyły.
Zapisane

POZDRAWIAM !!!
Krzysiek
Mechanik
***
Długość toru:: 150 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 24 Styczeń 2008, 20:17:15 »
0

Cytat: "Ogoniasty"
a można jaśniej? Napisałeś tak jakby tam buldogi wkroczyły.

Może chciałeś zajrzeć na forum związku kynologicznego, źle trafiłeś.

Budynek nie istnieje - został zburzony, wywieziono nawet większość gruzu. Fizycznie istnieje nadal budynek biurowy, zniszczony przez pożar bodaj w 2003 r. Nie wiem kto (i czy zgodnie z prawem) dokonał rozbiórki, jutro będę próbował dowiedzieć się więcej.
Zapisane

Pozdrawiam
Krzysiek
Ogoniasty
Dyrektor
*****
Długość toru:: 631 m

W terenie W terenie


Toromistrz wąskotorowy


« Odpowiedz #3 : 24 Styczeń 2008, 21:25:12 »
0

te buldogi to buldożery  :wink:   Byłem na terenie lokomotywowni w sierpniu 2007 i wtedy nic nie wróżyło takiego końca tej lokomotywowni. Teren był zarośnięty a iglice ze wszystkich rozjazdów były pokradzione.
 Poprosze kolegów o wstawienie kilka fotek.
Jak byłem w sierpniu zbadać szlak kolejki zdziwiło mnie że został wycięty wąski tor na przejeżdzie przy cukrowni, a normalny został zmodernizowany.  :shock:
Zapisane

POZDRAWIAM !!!
PAFAWAG
Mechanik
***
Długość toru:: 172 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #4 : 01 Luty 2008, 14:28:17 »
0

No ładnie. Teraz w przypadku reaktywacji tej linii nie będzie porządnego zaplecza technicznego. Niedobrze  :neutral:
A tory do szopy też wycięli, czy zostały :?:

Żeby tylko likwidacja tej lokomotywowni nie pogrzebała szans na wznowienie ruchu... :neutral:

Cytat: "Krzysiek"
Uprzejmie donoszę, że przynajmniej od 22 stycznia br. nie istnieje budynek 12-stanowiskowej lokomotywowni w Werbkowicach. Sprawa jest interesująca ponieważ w 1992 roku do rejestru zabytków wpisano "układ komunikacyjny kolejki wąskotorowej Werbkowice - Hrubieszów".

No właśnie - więc w jakim celu rozebrali ten budynek? Chcą w tym miejscu postawić coś innego, czy jak?
Trzeba by czekać na to, co powie konserwator zabytków.
Zapisane

"Jeśli kolejka tak bardzo przeszkadzała mieszkańcom, to dlaczego podczas ostatniego jej przejazdu wzdłuż trasy musiały stać oddziały milicji, bo ludzie potestowali przeciw jej zamknięciu?" Wrocław Wąsk. - Trzebnica Gaj, 27.05.1967...
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #5 : 02 Luty 2008, 15:38:29 »
0

Cytat: "PAFAWAG"
No ładnie. Teraz w przypadku reaktywacji tej linii nie będzie porządnego zaplecza technicznego.
[...]
Żeby tylko likwidacja tej lokomotywowni nie pogrzebała szans na wznowienie ruchu...

A ja jak zwykle zapytam:
:arrow: kto,
:arrow: po co  i w celu zapewnienia jakich potrzeb,
:arrow: za czyje pieniądze,
:arrow: jakim taborem
miałby reaktywować tę kolejkę, skoro nawet po normalnym torze nie ma pociągów pasażerskich?
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #6 : 02 Luty 2008, 15:42:58 »
0

Cytat: "Piottr_tt"

A ja jak zwykle zapytam:
:arrow: kto,
:arrow: po co  i w celu zapewnienia jakich potrzeb,
:arrow: za czyje pieniądze,
:arrow: jakim taborem
miałby reaktywować tę kolejkę, skoro nawet po normalnym torze nie ma pociągów pasażerskich?

Dziś nie ma potrzeby ale kto wie co będzie za lat 5 10 czy 15. Jeść nie woła, nie wiem tylko jak z kradzieżami torowiska.
Zapisane

Ogoniasty
Dyrektor
*****
Długość toru:: 631 m

W terenie W terenie


Toromistrz wąskotorowy


« Odpowiedz #7 : 02 Luty 2008, 17:06:09 »
0

Piotrze. To że na kolejce nie ma operatora to nie znaczy że trzeba ją rozwalic i spieniężyć. Za kilka lat może być inaczej i kto wie może znajdzie sie ktoś kto bedzie chciał wziąć bod swoje skrzydła tą kolejke. Za rok góra dwa będe mieszkał na zamojszyźnie, wiec jeżeli kolejka przetrwa i nabedzie operatora to z miłą chęcią pomoge im w odbudowie tej kolejki już jako pracownik PKP  :wink:
Zapisane

POZDRAWIAM !!!
PAFAWAG
Mechanik
***
Długość toru:: 172 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #8 : 02 Luty 2008, 17:52:50 »
0

Cytat: "KLAN PALUCHOWSKICH"
Jeść nie woła, nie wiem tylko jak z kradzieżami torowiska.

Podobno nie są zbyt duże. W niektórych miejscach tor jest przysypany ziemią. Ponadto na trasie jeste jeszcze most, który nadal istnieje (wraz z torami).
Oprócz samego torowiska jest jeszcze semafor na stacji Hrubieszów Wąsk. no i dworce w Hrubieszowie i Gozdowie (nie wiem, jak w Werbkowicach).

Zanim zawiesili ruch na Hrubieszowskiej KD, kolejka ta, jak wiadomo, docierała do Strzyżowa Hrubieszowskiego i Szpikołos (oczywiście po rozbiórce torów prowadzących na południe od Werbkowic). Zakole Bugu koło Strzyżowa jest najbardziej wysuniętym na wschód krańcem Polski - tak więc już jakaś atrakcja jest, chociaż niestety już nie połączona bezpośrednio z kolejką :neutral:
Zapisane

"Jeśli kolejka tak bardzo przeszkadzała mieszkańcom, to dlaczego podczas ostatniego jej przejazdu wzdłuż trasy musiały stać oddziały milicji, bo ludzie potestowali przeciw jej zamknięciu?" Wrocław Wąsk. - Trzebnica Gaj, 27.05.1967...
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #9 : 02 Luty 2008, 20:07:25 »
0

Cytat: "Ogoniasty"
Piotrze. To że na kolejce nie ma operatora to nie znaczy że trzeba ją rozwalic i spieniężyć.

Ja tego nie napisałem.
Zadałem tylko kilka konkretnych pytań. W szczególności interesuje mnie jakie konkretne miejscowe potrzeby by przemawiały za jakąkolwiek próbą reaktywacji, albowiem nigdy tam nie byłem i "nie znam terenu"...
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Rogoz
Minister
******
Długość toru:: 1035 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #10 : 04 Luty 2008, 00:38:01 »
0

Na prośbę kolegi Ogoniastego wstawiam jego zdjęcia z Werbkowic wykonane w 2007r.







Zapisane
Ogoniasty
Dyrektor
*****
Długość toru:: 631 m

W terenie W terenie


Toromistrz wąskotorowy


« Odpowiedz #11 : 04 Luty 2008, 11:10:25 »
0

Fotka 1 i 3 przedstawia teren przed lokomotywownią

2. Rozjazdy ze skradzionymi Iglicami

4. Przed znakiem "Krzyż św.Andzeja" przebiegał wąski tor który został całkowicie usunięty z jezdni  :evil:
Zapisane

POZDRAWIAM !!!
emibe
Administrator
*****
Długość toru:: 1053 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #12 : 04 Luty 2008, 13:33:29 »
0

Kilka fotek z Werbkowic:
http://kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=455
pod koniec wycieczki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!