Świat kolejek wąskotorowych SMF
20 Luty 2018, 12:48:43 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 [12]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prasówka  (Przeczytany 117921 razy)
Kucyk
Minister
Długość toru:: 3582 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #220 : 28 Październik 2017, 12:07:30 »
+2

Odnośnie zacytowanych przez Pana Cygana komentarzy to miałem walnąć epistołę o tym że ceny usług dla hobbystów nie istnieją, o pseudo-naukowych wywodach w "Finkowym" stylu, i potem tradycyjnie pojechać po całości mikolstwa, ale... Ale ograniczę się do zilustrowania całej sytuacji obrazkiem:

Przemierzyłem wąski szlak: od Gryfic po Tar-czyn,
Starłem tysiąc wstawek tak, że aż poszedł dym.
Skasowałem kilka bryk. Nie żałuję dziś... Język
a cygan
Dyrektor
Długość toru:: 784 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #221 : 28 Październik 2017, 12:45:10 »
+1

Doprecyzowanie cytatów:
Ludzie zawsze będą gadać
....Jednak należy to zrobić zgodnie ze sztuką czyli należy przygotować poszczególne elementy to obróbki poprzez demontaż.
Co się dzieje teraz z brązowymi łożyskami ślizgowymi czy tym bardziej co z panewkami osiowymi dzieje się po takim piaskowaniu - chyba nie chcę wiedzieć....
..... Ponieważ piaskowanie wagonu w całości bez demontażu a przede wszystkim bez profesjonalnego zabezpieczenia pewnych elementów jest niczym odświeżanie fresków wałkiem z farbą olejną.....
Vincent
Nowicjusz
*
Długość toru:: 35 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #222 : 28 Październik 2017, 19:49:07 »
0

z brązowymi łożyskami ślizgowymi czy tym bardziej co z panewkami osiowymi dzieje się po takim piaskowaniu - chyba nie chcę wiedzieć...

a ja całe życie myślałem że łożyska ślizgowe = panewki. Zawsze przyjemnie dowiedzieć się czegoś nowego
klon200
Zawiadowca
Długość toru:: 417 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #223 : 20 Styczeń 2018, 00:18:59 »
+1

17 stycznia 2018

Bilet SKW wylicytowany na aukcji WOŚP za 450 zł !

Zarząd powiatu Starachowickiego, na czele z przewodniczącą Zarządu Panią Danutą Krępą - Starostą Starachowickim - przekazał na licytację niezwykły okolicznościowy bilet na przejazd specjalny Starachowicką Koleją Wąskotorową. Licytowany bilet specjalny uprawnia do przejazdu kolejką tam i z powrotem grupy do 50 osób, w sezonie kolejkowym 2018 w dowolnym terminie na dowolnej trasie (Starachowice - Lipie lub Iłża - Marcule). W ramach wycieczki Organizator gwarantuje ognisko z pieczoną kiełbasą. Powiat Starachowicki opiekuje się zabytkową kolejką i organizuje przewozy turystyczne od 2004 roku przewożąc rocznie ok. 6 tys. pasażerów. Bilet został zlicytowany podczas koncertu finałowego 26 WOŚP w Starachowicach za kwotę 450 zł, które zostały przekazane na cele WOŚP.

tekst i foto : profil na FB "Starachowicka Kolej Wąskotorowa"
Strony: 1 ... 10 11 [12]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!