Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 09:25:54 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe malowanie Mbxd2-216:)  (Przeczytany 59930 razy)
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #20 : 26 Lipiec 2008, 16:09:20 »
0

Cytat: "pleszewianin"
Każdemu sie wydaję ze jak sie jest operatorem jakiejś kolejki wąskotorowej itp to sie zarabia na tym dziesiątki tysięcy


Nie generalizuj. Chociaż fakt, niektórym się wydaje że można z tego dom pobudować, kupić terenówkę itd. Chichot
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
boris-cz
Młotkowy
**
Długość toru:: 50 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #21 : 26 Lipiec 2008, 22:15:54 »
0

Cytat: Karol
A po co ma dawać skoro dworzec w Pleszewie znajduje się kilometr od centrum a autobus może jeździć od samego rynku pod drzwi dworca w Kowalewie? Kolejka może służyć co najwyżej tym którzy dojeżdżają gdzieś do pracy przy dworcu a do tego zapewne wystarczą dwa kursy dziennie.


POLSKI BETON!!! Ludzie!Kiedy zrozumiecie źe nie 2 kursy,ale naprawde DZIESIEĆ lub wiecej trzeba wprowadzić źeby ludzi przyzwyczaić do tege źe kolejka jest tu dla nich o kaźdej porze dnia i roku?Ale to nie sprawa operatora,lecz miasta,gminy,samorzadu(tzn.dotacji).Sprawa odleglości dworca od miasta teź do pokonania poprzez dogadania sie operatora z PKP(cha,cha) w sprawie taryfy i sprzedaźy biletów.
Niestety,na tym forum(a nie tylko) czytam tylko narzekania jak nic sie nie da,nic sie nie oplaca,i najlepsze i tak sa autobusy.Tylko tak dalej...!

Pozdr.BK.
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #22 : 26 Lipiec 2008, 23:06:40 »
0

Takim tonem rozmowy na pewno nikogo nie przekonasz.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Karol
Zawiadowca
****
Długość toru:: 357 m

W terenie W terenie


Gdiniô


« Odpowiedz #23 : 27 Lipiec 2008, 01:23:03 »
0

Cytat: "boris-cz"
POLSKI BETON!!! Ludzie!Kiedy zrozumiecie źe nie 2 kursy,ale naprawde DZIESIEĆ lub wiecej trzeba wprowadzić źeby ludzi przyzwyczaić do tege źe kolejka jest tu dla nich o kaźdej porze dnia i roku?
Byłem na tej kolejce kiedy było koło 10 kursów dziennie. Przez cały dzień kolejką jeździł miłośnik który na stacji w Kowalewie mówił przez megafon, że na stacji wąskotorowej czeka pociąg do Pleszewa. Czasem ktoś wybrał kolejkę zamiast autobusu a czasem pociąg jechał pusty ale zawsze do autobusu wsiadała grupa ludzi. Tej kolejce nie pomoże ani dziesięć ani pięćdziesiąt kursów dziennie bo ktoś dojeżdżający z centrum Pleszewa do pracy w Poznaniu wsiada w autobus pod drzwiami domu i wysiada po drzwiami dworca a nie wychodzi pół godziny wcześniej aby dojść na dworzec wąskotorówki, jechać piętnaście minut pociągiem i marnować w ten sposób czas. Trzeba przyjąć do wiadomości, że dla kolejki nie ma już miejsca w systemie komunikacji między centrum Pleszewa a dworcem w Kowalewie.
Cytat: "boris-cz"
Ale to nie sprawa operatora,lecz miasta,gminy,samorzadu(tzn.dotacji).Sprawa odleglości dworca od miasta teź do pokonania poprzez dogadania sie operatora z PKP(cha,cha) w sprawie taryfy i sprzedaźy biletów.
Taka umowa między SKPL a PKP chyba istnieje albo przynajmniej miała być. Na pewno na forum była dyskutowana i to chyba w dziale o pleszewskiej kolejce. Tylko nie rozumiem w jaki sposób miała by wpłynąć na odległość między dworcem a centrum. Bo ktoś by oszczędził złotówkę? Wolałbym zapłacić nawet i dwa złote więcej zamiast marnować czas na dojście kilometr do dworca.
Cytat: "boris-cz"
Niestety,na tym forum(a nie tylko) czytam tylko narzekania jak nic sie nie da,nic sie nie oplaca,i najlepsze i tak sa autobusy.Tylko tak dalej...!
Po prostu na forum wypowiadają się ludzie którzy znają realia finansowe wąskotorówek a prawa ekonomii są proste, stałe i twarde niczym beton. Marzyciele albo zaczynają to rozumieć albo przenoszą się na inne fora gdzie sobie snują wizje pełnych pociągów turystycznych z Ozorkowa do Boniewa za pieniądze z Unii Europejskiej. Tylko, że tacy ludzie nadają się co najwyżej do koszenia trawy i malowania taboru a nie zarządzania kolejką.
Zapisane

.
E583.002
Dyrektor
*****
Długość toru:: 541 m

W terenie W terenie

M-sta tr. elektr.


« Odpowiedz #24 : 27 Lipiec 2008, 08:12:02 »
0

Cytat: "boris-cz"
POLSKI BETON!!! Ludzie!Kiedy zrozumiecie źe nie 2 kursy,ale naprawde DZIESIEĆ lub wiecej trzeba wprowadzić źeby ludzi przyzwyczaić do tege źe kolejka jest tu dla nich o kaźdej porze dnia i roku?Ale to nie sprawa operatora,lecz miasta,gminy,samorzadu(tzn.dotacji).Sprawa odleglości dworca od miasta teź do pokonania poprzez dogadania sie operatora z PKP(cha,cha) w sprawie taryfy i sprzedaźy biletów.
Niestety,na tym forum(a nie tylko) czytam tylko narzekania jak nic sie nie da,nic sie nie oplaca,i najlepsze i tak sa autobusy.Tylko tak dalej...!
Pozdr.BK.


Drogi kolego po pierwsze nie krzycz bo widzę, żeś tu nowy i jakaś kultura powinna obowiązywać. A co do tych kursów to pewnie, że masz rację przy czym wydaję mi się ze masz bardzo blade pojęcie na temat rachunku ekonomicznego wąskiego toru w Polsce. Nie znam w Polsce samorządu (no może po za Nowym Dworem swego czasu) który pompował by kasę w kolejkę ot tak aby dotować przewozy. Dlatego póki co kolejki są w większości skazane na to co operatorzy(miłośnicy??) w nie sami wpompują, takich przykładów jest wiele ale nie będe ich wymiezy niał bo nie ma co rozdrapywać starych zatargów. Gdby nasza Fundacja dostawała dotację to moglibyśmy w Rogowie nawet co 15 minut jezdzić do Białej Rawskiej, ale pamiętaj o tym ,że tu jest Polska i nikt Ci takiej dotacji nie da. A co do narzekań - jest powodów do narzekania sporo i chyba forum jest takim miejscem aby się wąskotorowej braci wyzalić, co nie? A nawiasem mówiąc to sam narzekasz bo naprawde jest w Polsce spora grupa ludzi która za darmo wykonuje ogromną pracę na rzecz wąskiego toru - i o tym się nie mówi , mówi się tylko o narzekaniu.
Zapisane

Nazywam się Roman i od 35 lat naprawiam pralkę
tczewianin
Mechanik
***
Długość toru:: 257 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #25 : 27 Lipiec 2008, 10:55:24 »
0

Fakt faktem, że burmistrz obiecał pieniądze i nic nie dał. Istnienie dwóch kursów kolejki przy 8 kursach (w stronę Pleszewa) linii 20 wygląda bardzo mizernie. A przecież trzeba zapłacić maszyniście, kierownikowi pociągu.... . Jednym słowem kolejka przy takim ruchu nie przetrwa długo (chyba, że nagle władze Pleszewa rzucą kasą na kolejkę, czy nagle w dzień w dzień będzie kilka pociągów towarowych do Pleszewa Miasto).
Zapisane
pleszewianin
Młotkowy
**
Długość toru:: 149 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #26 : 27 Lipiec 2008, 11:31:26 »
0

Cytat: "tczewianin"
Fakt faktem, że burmistrz obiecał pieniądze i nic nie dał. Istnienie dwóch kursów kolejki przy 8 kursach (w stronę Pleszewa) linii 20 wygląda bardzo mizernie. A przecież trzeba zapłacić maszyniście, kierownikowi pociągu.... . Jednym słowem kolejka przy takim ruchu nie przetrwa długo (chyba, że nagle władze Pleszewa rzucą kasą na kolejkę, czy nagle w dzień w dzień będzie kilka pociągów towarowych do Pleszewa Miasto).

O widzę, że nareszcie mnie ktoś zrozumiał:). A tak w ogóle to ciekawi mnie czy na towarowym są jakieś zyski? Bo 6 pracowników, 4 razy w miesiącu tankowanie do pełna i drobne wydatki na pewno sporo kosztuje. Ja nawet się cieszę że kolejka jeździ te dwa kursy dziennie. Moim zdaniem ta linia jest za krótka więc dla tego takie małe zainteresowanie:(.
Ale cieszmy sie chociaż że kolejka w ogóle istnieje i funkcjonuje:). Bo gdyby nie przejoł jej SKPL to dzisiaj była by tam ścieżka rowerowa.......
Zapisane

Nie jestem przedstawicielem PKL
boris-cz
Młotkowy
**
Długość toru:: 50 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #27 : 28 Lipiec 2008, 12:11:14 »
0

Drogi kolego po pierwsze nie krzycz bo widzę, żeś tu nowy

      Co?

   ...i jakaś kultura powinna obowiązywać.

  to Twoja kultura?

A co do narzekań - jest powodów do narzekania sporo i chyba forum jest takim miejscem aby się wąskotorowej braci wyzalić, co nie? A nawiasem mówiąc to sam narzekasz bo naprawde jest w Polsce spora grupa ludzi która za darmo wykonuje ogromną pracę na rzecz wąskiego toru - i o tym się nie mówi , mówi się tylko o narzekaniu.[/quote]

  Tak,narzekam.Tylko nie zrozumialesz chyba,źe nie narzekam na tych co wzieli sie za robote,poświecajac swój czas i czesto swoje pieniadze,ratujac tabor kolejowy od zaglady,oczyśczajac torowiska itp.Miedzy takich na pewno naleźa ludzie pracujacy w Rogowie,Pionkach,na BKL(sz.kol.ZT) i w innych miejscach w Polsce.
Narzekalem na to,źe nikt z tych co mogliby wesprzeć takie inicjatywy(finansowo,materialowo...) nie tylko źe tego nie zrobia,ale czesto jeszcze klada przeszkody.
I do tego jeszcze czytam na forum jak wszystko jest przesadzone do zaglady i ze lepiej jeździć autobusami.

Jeszcze pytanko
Napisaleś:Wszystkie moje posty w/s KL Pionki reprezentują oficjalne stanowisko FPKW

Czy Ty w FPKW jesteś coś jak Pan Bóg albo zrobiliście zebranie nadzwyczajne w sprawie moich "narzekań" na forum??

  Pozdrawiam!
Zapisane
E583.002
Dyrektor
*****
Długość toru:: 541 m

W terenie W terenie

M-sta tr. elektr.


« Odpowiedz #28 : 28 Lipiec 2008, 12:39:31 »
0

Cytat: "boris-cz"


Jeszcze pytanko
Napisaleś:Wszystkie moje posty w/s KL Pionki reprezentują oficjalne stanowisko FPKW

Czy Ty w FPKW jesteś coś jak Pan Bóg albo zrobiliście zebranie nadzwyczajne w sprawie moich "narzekań" na forum??

 

Nie dość, że nie umiesz cytować to jescze nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Przecież w sygnatuce pisze wyraźnie, że w/s KL Pionki, a temat zdaje się nie jest o Pionkach. Więc jeżeli jeszcze nie zrozumiałeś to Ci wytłumaczę, że mój poprzedni post jest moją prywatną opinią.
Zapisane

Nazywam się Roman i od 35 lat naprawiam pralkę
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #29 : 28 Lipiec 2008, 15:24:10 »
0

Cytat: "Grzegorz Fidler"
w/s KL Pionki


Kolega pisze  z Czech, więc trzeba chyba rozwinąć polski skrót:

"w/s" oznacza: "w sprawie" - ot i tyle....
Zapisane

Phinek
Gość
« Odpowiedz #30 : 28 Lipiec 2008, 16:44:12 »
0

.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 04:07:41 wysłane przez Phinek » Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #31 : 28 Lipiec 2008, 22:12:22 »
0

Przyznaję rację Borysowi, którego swoją drogą serdecznie witam na Forum, że taka kolejka bez co najmniej 10 kursów dziennie nie ma racji bytu z punktu widzenia pasażera, jak autobus jest co pół godziny.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #32 : 28 Lipiec 2008, 22:45:04 »
0

Cytat: "Piottr_tt"
Przyznaję rację Borysowi, którego swoją drogą serdecznie witam na Forum, że taka kolejka bez co najmniej 10 kursów dziennie nie ma racji bytu z punktu widzenia pasażera, jak autobus jest co pół godziny.

Gdy w Warszawie nastały Koleje Mazowieckie z 3 jednostek jeżdżących co pół godziny zrobiło się 1 jednostka co 10 minut, efektem był znaczny obserwowany przyrost frekwencji.Dlaczego? Ano dlatego że pasażer zyskał poczucie że pociąg jeździ jak autobus miejski, nie ten to następny za10-15 minut a nie godzinę. Oczywiście jest pytanie czy lokalny rynek jest w stanie wygenerować potoki w takiej wielkości żeby to się opłaciło.
Zapisane

E583.002
Dyrektor
*****
Długość toru:: 541 m

W terenie W terenie

M-sta tr. elektr.


« Odpowiedz #33 : 29 Lipiec 2008, 08:05:34 »
0

Cytat: "Phinek"

Hmm... nie wiem jak inni forumowicze, ale ja takich narzekań mam trochę dość, bo k...wiąc na niech na tym forum nie przyczynimy się do tego by nagle zmienili swe postępowanie. Jedynie co nam pozostaje to działanie "w terenie" w tym również rozumiem działanie jako rozmowy, negocjacje itp. z osobami które są koleją niezainteresowane lub zainteresowane są aby kolei nie było.


Wiesz co Jacek, ja na twoim miejscu bym się juz niczym nie przejmował Żeby w Pionkach chciało tyle osob pomagać co w Rogowie to ja bym już do Brzeźniczki (2.0 km) jeździł a tak siedzimy nadal na stacji i robimy ja sam, ewentualnie ja plus michałek  :mrgreen:
Zapisane

Nazywam się Roman i od 35 lat naprawiam pralkę
boris-cz
Młotkowy
**
Długość toru:: 50 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #34 : 29 Lipiec 2008, 09:35:31 »
0

[/quote]
Nie dość, że nie umiesz cytować to jescze nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Przecież w sygnatuce pisze wyraźnie, że w/s KL Pionki, a temat zdaje się nie jest o Pionkach. Więc jeżeli jeszcze nie zrozumiałeś to Ci wytłumaczę, że mój poprzedni post jest moją prywatną opinią.[/quote]

(...no i dalej nie umie cytować :sad: )


Śpieszylo mi sie do pracy i sie nie zastanowilem nad tym skrótem.Wtakim razie przepraszam za to pytanie,tym bardziej źe,jak piszesz dalej,jesteś w pionkach sam.To zmienia sytuacje(i dla mnie jest zaskoczeniem).

Dla Grzegorza S.:odp.na PW-tak,to ja i równie serdecznie Cie pozdrawiam!)
Zapisane
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #35 : 29 Lipiec 2008, 09:43:44 »
0

Cytat: "boris-cz"
(...no i dalej nie umie cytować :sad: )

Aby zacytować, cytowany tekst należy wstawić pomiędzy znaczniki
Kod:
 [quote] [/quote]
np.
Cytuj
To jest cytowany tekst
od strony pisania postu wygląda to tak:
Kod:
[quote]To jest cytowany tekst[/quote]
Pozdrawiam
Zapisane

boris-cz
Młotkowy
**
Długość toru:: 50 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #36 : 29 Lipiec 2008, 10:42:04 »
0

Cytat: KLAN PALUCHOWSKICH
Cytat: "boris-cz"
(...no i dalej nie umie cytować :sad: )

Cytuj
Aby zacytować, cytowany tekst należy wstawić pomiędzy znaczniki


...aha,dziekuje!!

Ale powoli ześliśmy z tematu malowania:
Osobiście jako MK z 15-letnim "staźem" na polskich wąskotorówkach wolalbym stare,oryginalne.Nie podoba mi sie ani 216 ani inne odróźniające sie od takiego,jakie zobaczylem przy pierwszym spotkaniu z MBxd2(w śp.Opalenicy) i z jakim sie spotykalem przez te kilkanaście lat umierania wąskotorówek.Z drugiej strony akceptuje(nic innego mi nie zostaje) te zmiany malowania taboru(nawet biedronki na ZKD),bo nie ja,ale kto inny opiekuje sie tym taborem i utrzymuje to,co jeszcze zostalo z "tamtych" lepszych czasów.A te czasy juź nie wrócą. :neutral:

Pozdrawiam.
Zapisane
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #37 : 29 Lipiec 2008, 11:26:39 »
0

Kiedyś w rozbiegówce do KMiD  był felieton pt. postrzegania kolei, o tym jak dla mojego dziadka prawdziwymi lokomotywami były parowozy DŻWW, dla ojca parowozy powojenne, dla mnie gagary i siódemki a dla mojego syna zapewne będą to szynobusy, flirt-y i acatusy Niestety klimat kolei się zmienia, nawet tabor w historycznych barwach to już nie to samo co lat temu 10 gdy te barwy były zwykłymi barwami działającego i potrzebnego lokalnej społeczności systemu transportowego.
Zapisane

Phinek
Gość
« Odpowiedz #38 : 29 Lipiec 2008, 20:15:23 »
0

.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 04:05:55 wysłane przez Phinek » Zapisane
pleszewianin
Młotkowy
**
Długość toru:: 149 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #39 : 23 Wrzesień 2008, 20:13:04 »
0

Kolejka jeździ:). Niestety tylko 2 kusy dziennie do Kowalewa i s powrotem:(. I zamiast naklejek P.K.L. zrobiono SKPL REGIO  Smutny. Mnie osobiście najbadziej podobało się z napisem P.K.L. .Trudno czasy się zmieniły:(.
Zapisane

Nie jestem przedstawicielem PKL
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!