Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 07:36:37 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nieistniejące odcinki Linii Gniezno-Września  (Przeczytany 44620 razy)
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #20 : 27 Lipiec 2008, 23:14:52 »
0

trzeba by ominąć kopalnie. A tak prawdę mówiąc to może alo by sie wozić ten węgiel kolejko
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
OczeQ
SGKW
*
Długość toru:: 524 m

W terenie W terenie


Wariat torowy


oczeq
WWW
« Odpowiedz #21 : 28 Lipiec 2008, 11:05:31 »
0

andrzej2110, Przecież KWB ma swoją "kolejkę" - normalnotorową, zelektryfikowaną sieć kolejową łączącą odkrywki z elektrowniami.
Zapisane

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #22 : 28 Lipiec 2008, 11:13:16 »
0

Cytat: "andrzej2110"
PS: Ile na dzień dzisiejszy brakuje torów aby było to możliwe??


Tory są do Budzisławia Kościelnego napewno-dalej nie wiem. W Budzisławiu jest nawet cała stacja towarowa;)Jescze podobno jak rozbierali tory przez odkrywke to jechał towarowy z Gniezna("rozbiórkowy")do Budzisławia.Nie będzie co robić,albo jak ktoś nam zapłaci to tam pojedziemy drezynką Wmd;)piła motorowa,kosa spalinowa,sześciu chłopa i jedziem!;) :twisted:  :mrgreen: Ciekawe gdzie dojedziemy;)

Cytat: "pleszewianin"
Jeżeli sie nie mylę to posiadam gdzieś artykuł z gazety o ostatnim 12 godzinnym kursie (150km) wąskim torem na całej trasie z Gniezna do Krośniewic ......

Rozmawiałem z maszynistą ,który już nie pracuje (emeryturka),mówił że jechał do Krośniewic pociągiem roboczym UWAGA,UWAGA trzy dni!
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
Helek
Młotkowy
**
Długość toru:: 146 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #23 : 28 Lipiec 2008, 18:27:57 »
0

Cytat: "vigor223"
Mniej więcej między Ślesinem a Anastazewem

A dokładniej między Złotkowem a Nieborzynem,info z bazy kolejowej.
Zapisane

Przyszłość jest prezentem,jaki robi nam przeszłość.
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #24 : 28 Lipiec 2008, 22:15:19 »
0

Istnieje film dokumentujący jeden z ostatnich przejazdów szlakiem do Sompolna - wyjazd po część taboru przekazanego Gnieźnieńskiej KD. Niesamowite wrażenia, kiedy rumun przedziera się przez ściany krzaków. I stacja Sompolno gdzie jeszcze na moment zatrzymał się czas, gdzie ma się wrażenie, że dopiero wczoraj odeszli stamtąd ludzie.
Zapisane

vigor223
Nowicjusz
*
Długość toru:: 22 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #25 : 28 Lipiec 2008, 22:46:00 »
0

Jechałem tydzień temu drogą z Anastazewa do Kleczewa. Szczerze mówiąc spory kawałek za Anastazewem nadal istnieje, mało tego nie jest aż tak bardzo zarośnięty myślę, że Rumun pokonał by go bez problemów. Ma pewnych odcinkach obok domów tory są dokładnie wykoszone, jakby były nadal uzytkowane. Wrzucę film  krótki film na youtube, to sami zobaczycie.
Zapisane
Adam1976
Czytelnik

Długość toru:: 9 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #26 : 10 Marzec 2009, 01:16:56 »
0

Cytat: "Dariusz"
Istnieje film dokumentujący jeden z ostatnich przejazdów szlakiem do Sompolna - wyjazd po część taboru przekazanego Gnieźnieńskiej KD. Niesamowite wrażenia, kiedy rumun przedziera się przez ściany krzaków. I stacja Sompolno gdzie jeszcze na moment zatrzymał się czas, gdzie ma się wrażenie, że dopiero wczoraj odeszli stamtąd ludzie.


Witam na forum.  :wink:

Zgadza się. Byłem uczestnikiem tej wspaniałej wycieczki i nakręciłem film. Niedawno przechwyciłem go z taśmy VHS do formatu Xvid (1 godz., 1 Mbps, 720x576, dźwięk MP3 48 kHz stereo). Jest dostępny tutaj:

Gniezno_Sompolno_14_06_2003_VHSRip_Xvid

Niestety, film nie jest kompletny, ponieważ nie mogę znaleźć kasetę VHS-C nr 2, gdzie miałem zarejestrowany powrót  oraz tankowanie lokomotywy na stacji benzynowej za pomocą 5-litrowych butli po wodzie mineralnej. Ale cóż, jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma  :wink: Zatem na dobry początek udostępniam ten godzinny fragment. Zapraszam do oglądania.  :wink:
Zapisane

Jestem "wąskmikolem".

Pozdrawiam.
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #27 : 10 Marzec 2009, 07:02:22 »
0

Cytat: "Adam1976"
Cytat: "Dariusz"
Istnieje film dokumentujący jeden z ostatnich przejazdów szlakiem do Sompolna - wyjazd po część taboru przekazanego Gnieźnieńskiej KD. Niesamowite wrażenia, kiedy rumun przedziera się przez ściany krzaków. I stacja Sompolno gdzie jeszcze na moment zatrzymał się czas, gdzie ma się wrażenie, że dopiero wczoraj odeszli stamtąd ludzie.


Witam na forum.  :wink:

Zgadza się. Byłem uczestnikiem tej wspaniałej wycieczki i nakręciłem film.
Niestety, film nie jest kompletny, ponieważ nie mogę znaleźć kasetę VHS-C nr 2, gdzie miałem zarejestrowany powrót  oraz tankowanie lokomotywy na stacji benzynowej za pomocą 5-litrowych butli po wodzie mineralnej.


Już go oglądałem - wspaniałe, nostalgiczne klimaty.
Film, o którym wspomniałem, został nakręcony przez Andrzeja Mastalerza z samochodu. Był to pierwszy przejazd techniczny do Sompolna i przetarcie szlaku. Sceny kiedy widać tylko kawałek łąki i ścianę zarośli w których za moment wyłania się czołownica rumuna. Przymusowy postój przed stacją, bo na torach ekipa drogówców zrobiła składowsko betoniaków (bo tu juz nic nie pojedzie).
Jak widzę, Andrzej zamieszcza na swojej stronie YT kolejne filmy ze swojego przebogatego archiwum, mam nadzieję, że pojawi się i ten.
Zapisane

grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #28 : 10 Marzec 2009, 19:17:10 »
0

A można zamieścić te materiały na bardziej "dostępnym" serwerze??
Mnie niestety nie chce połączyć, z racji że korzystam z połączenia z dzielonym adresem IP i ciągle pojawia mi się komunikat że przekroczyłem limit połączeń.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #29 : 10 Marzec 2009, 19:39:44 »
0

A z rapidshare dasz rade?? Napisz z jakiego możesz pobrać.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Adam1976
Czytelnik

Długość toru:: 9 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #30 : 11 Marzec 2009, 02:37:44 »
0

Od razu mówię, że Rapidshare odpada ze względu na limit 200MB. Dla mnie nie jest problemem podczas kompresji RAR podzielić na 2 lub więcej części. Ale nie chciałbym, aby potencjalny chętny musiał - po ściągnięciu wszystkich partów - jeszcze bawić się WinRAR -em w dekompresję. A do tego może dojść do uszkodzenia archiwum podczas downloadu. Sam ostatnio miałem podobną sytuację: plik 12GB podzielony na części 200 MB miał 2 archiwa uszkodzone. I co wtedy? Ja byłem wściekły: mnóstwo czasu poszło w...  :evil:
Zapisane

Jestem "wąskmikolem".

Pozdrawiam.
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #31 : 11 Marzec 2009, 08:45:51 »
0

Czasem się ściągnie niewłaściwie jakieś archiwum. Wystarczy ściągnąć jeszcze raz i jest wszytko ok. Ja jak ściągam coś to przeważnie z rapidshare (limit jest chyba 300mb)
"Zabawa: WinRar-em jest prosta i nie powinna nikomu sprawić kłopotu.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
gkw
Mechanik
***
Długość toru:: 185 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #32 : 11 Marzec 2009, 08:57:13 »
0

Panie Adamie , obdaruje nas pan jeszcze jakimiś wąskotorowymi filmami ze swojego archiwum?


Pozdrawiam
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #33 : 11 Marzec 2009, 11:07:47 »
0

Moje pytanie nadal aktualne. Co mam zrobić aby móc obejrzeć ten film, czy pozostałe wąskie np o Górnośląskich Kolejach Wąskotorowych. Proszę o konkretne propozycje.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
a cygan
Dyrektor
*****
Długość toru:: 869 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #34 : 11 Marzec 2009, 20:11:40 »
0

Dołącze sie z pytaniem - czy jest możliwość zakupu filmów na DVD lub CD, nie zawsze mam czas ściągać.
Zapisane
Adam1976
Czytelnik

Długość toru:: 9 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #35 : 11 Marzec 2009, 21:17:57 »
0

@gkw: niestety, nie ogę znaleźć sporej części kaset VHS-C, zatem - dopóki nie znajdę - to nie będzie starych filmów analogowych. :sad: W innych tematach (Śmigielska KD i Gnieźnieńska KD) forum 750mm umieściłem linki do 2 moich filmów zrealizowanych na tamtych kolejach wąskotorowych. Natomiast z archiwum cyfrowego mam Wigierską Kolejkę Wąskotorową, opustoszałą i zarośniętą stację Koszalin Wąskotorowy oraz relację z muzeum kolei w Nexo na Bornholmie. Poza tym mam sporo filmów (cyfrowe) ze szlaków normalnotorowych (Marciszów - Trutnov, Wrocław Gł - Augustów przez Warszawę, Sestokai - Suwałki, Suwałki - Słupsk, Koszalin - Mielno Koszalińskie, itd.).

Nie ma możliwości zakupu moich filmów na DVD. Wszystkie bowiem są BEZPŁATNE. W celu  oglądnięcia trzeba ściągnąć film z serwera Megaupload oraz zainstalować w systemie kodek Xvid (ja mam K-Lite Mega Codec Pack, ale nie musi być ten pakiet, wystarczy, że będzie sam Xvid, albo program VLC Player). Mój wybór padł na Xvid, ponieważ jest to kodek bardzo efektywny (czyli generuje niewielkie pliki) oraz jest bezpłatny.

A wracając do formatu DVD: mogę przygotować strukturę płyty DVD i umieścić na serwerze, tylko pytanie, czy ma to sens? Podam taki przykład: sfilmowany pociąg specjalny GKW w formacie Xvid  1 godzina, 1 Mbps, 720x576, dźwięk MP3, 256 kbps, 48 kHz, stereo zajmuje 650 MB, natomiast jego odpowiednik w najlepszej możliwej jakości DVD (aby zminimalizować straty wynikłe z digitalizacji formatu VHS), zajmuje - bagatela - 4,3 GB. Zatem ile czasu musiałbym transmitować 4,3 GB na serwer? Jak dla mnie to nie ma sensu. Nie wyobrażam sobie też dystrybucji płyt DVD zawierających materiał, którego źródłem był stary poczciwy VHS.
W przypadku materiału cyfrowego to zupełnie inny świat: filmy na płycie DVD/BD wyglądają świetnie, natywnym formatem jest 16/9 i wielką przyjemnością jest oglądać - po montażu nieliniowym - te produkcje na dużym telewizorze. Ale nawet filmy zrealizowane cyfrowo będą BEZPŁATNE. Mam zamiar sukcesywnie umieszczać filmy w formacie Xvid w rozdzielczości PAL (720x576). Jedynie chyba bitrate podniosę.
Zapisane

Jestem "wąskmikolem".

Pozdrawiam.
Phinek
Gość
« Odpowiedz #36 : 11 Marzec 2009, 23:22:01 »
0

 .
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 02:49:20 wysłane przez Phinek » Zapisane
Adam1976
Czytelnik

Długość toru:: 9 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #37 : 12 Marzec 2009, 00:28:37 »
0

Cytat: "Phinek"
A ja uważam, że to wcale nie jest głupi pomysł z tym DVD...

Zwłaszcza, że na wielu kolejkach działają "sklepiki z pamiątkami" i sądzę, że jeżeli płyta nie będzie droga (skoro filmy są darmowe, to koszt nośnika + amortyzacja nagrywarki oraz parę złotych dla wypalacza) to jest szansa, aby to jakoś rozdystrybuować.


Może i ten pomysł  nie jest głupi, ale tak całkiem sensowny też nie jest. Skoro filmy są dostępne za darmo na serwerze i każdy ma dostęp do tych plików, to po co płacić? Na upartego z plików Xvid można wypalić płytę DVD-Video. Zapewniam, że nie będzie to dużo gorsze od plików MPEG-2 stworzonych bezpośrednio w trakcie przechwytywania z taśmy VHS.
Zapisane

Jestem "wąskmikolem".

Pozdrawiam.
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #38 : 12 Marzec 2009, 09:57:52 »
0

Cytat: "andrzej2110"
A z rapidshare dasz rade?? Napisz z jakiego możesz pobrać.

Rapidshare nie zadziała tym bardziej, jeśli ma się współdzielone ip...
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
a cygan
Dyrektor
*****
Długość toru:: 869 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #39 : 12 Marzec 2009, 10:20:33 »
0

Cytuj
Skoro filmy są dostępne za darmo na serwerze

Ale jak napisałem wcześniej, zakładajmy że nie znam się na tych wszystkich "kodekach", nie umiem/nie mam czasu "ściągać", a chcę zobaczyć te filmy - wolę zapłacić np 10 zł za dwie płyty CD - 1,60 nośnik, 4 zł wysyłka/polecony i reszta na usługę - jest mi to obojętne czy to zrobi Autor czy inna osoba za jego zgodą.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!