Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 19:22:37 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Powitania  (Przeczytany 279356 razy)
tropiciel
Czytelnik

Długość toru:: 1 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #240 : 14 Luty 2017, 22:00:38 »
+2

Witam- Na imię mam Wojtek, jestem z Mazur- interesuję się tematem fortyfikacji i rola kolejek w rozbudowie infrastruktury drogowej oraz przy budowie umocnień. Co do klasycznego taboru to najbliżej mam do EKD w pchEłku
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #241 : 14 Luty 2017, 22:04:55 »
+3

U, to dobrze - wszak dziwnym trafem właśnie z ełckiego wąskiego nie ma zbyt wielu tu konfi... yyy, znaczy korespondentów.

P.S. Lubi Kolega spożywać napoje pijackie?
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Juras XR4Ti
Młotkowy
**
Długość toru:: 103 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #242 : 15 Luty 2017, 10:25:12 »
-1

Cały Kucyk. Cały on...
Zapisane
artu927
Czytelnik

Długość toru:: 6 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #243 : 14 Maj 2017, 19:00:03 »
+6

Witam.

Od dłuższego czasu przeglądam różne tematy na forum, postanowiłem więc w końcu założyć tutaj konto Nazywam się Artur Łukasiewicz i jestem miłośnikiem kolei z Krakowa. Należę do Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Krakowie, a także działam w grupie miłośników, których celem jest uratowanie i ożywienie tzw. "Szczucinki", czyli normalnotorowej linii kolejowej nr 115 z Tarnowa do Szczucina. Posiadam kolejowy kanał youtube "artu927 - kolej w Małopolsce i nie tylko " oraz zajmuję się zbieraniem pamiątek i urządzeń kolejowych, głównie z zakresu SRK i sygnalizacji przejazdów kolejowych.

Z "wąskich" tematów, zapewne ze względu na tereny, jakie dawniej obejmowała, najbardziej interesuje mnie Świętokrzyska Kolej Dojazdowa. Od 2012 regularnie uczestniczę w "Świętokrzyskich Spotkaniach Drezynowych" (jako pasażer), a całkiem niedawno brałem dość aktywny udział w przygotowaniach do pociągu specjalnego "Wąskim torem przez Ponidzie" zorganizowanego przez nasze SMK. W nadchodzących miesiącach być może będę chciał podjąć jeszcze jakieś działania na ŚwKD, jednak to już temat na rozmowę w innym miejscu

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #244 : 17 Maj 2017, 20:22:03 »
0

Witamy serdecznie w naszym osobliwym gronie Życzymy pouczającej lektury, mało stresu i dużo uśmiechu.
Zapisane
Radek B.
Nowicjusz
*
Długość toru:: 13 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #245 : 07 Maj 2018, 10:52:01 »
+6

Czołem forumowicze,

od 1998 roku śledzę życie na Grójeckiej Kolei Dojazdowej. Z uwagi na zamiłowanie do starego żelaza poświęciłem się bez reszty starym gratom. ale to za sprawą syrenki  104, która odziedziczyłem. I drogi od kolei mi się trochę rozeszły. 
    Obserwuje forum od jakiegoś czasu, a teraz wróciłem do działań związanych z koleją i nadrabiam zaległości
Współorganizuję noc muzeum oraz rajd szlakiem PGKW. 

Moje muzeum: www.radekbrzozowski.pl

Zaproszenie na rajd i trochę o mnie: https://www.youtube.com/watch?v=U8UofmOflP8&t=8s


* 32079845_1767503909974322_3652387875816734720_nplakat.jpg (167.76 KB, 683x960 - wyświetlony 894 razy.)
Zapisane

Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa

www.radekbrzozowski.pl
Trabant
Dyrektor
*****
Długość toru:: 547 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #246 : 07 Maj 2018, 22:40:50 »
0

Gratuluję inicjatywy, trzymam kciuki!
Zapisane

PRÓŻ / ŁAD
Gordon
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #247 : 07 Luty 2019, 19:17:08 »
0

Cześć

Zarejestrowałem się tu gdyż lubię kolej. Ha ha tym stwierdzeniem nie będę zbyt oryginalny skoro to forum o kolejach Mam nadzieję przeczyć i podzielić się czymś ciekawym.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #248 : 07 Luty 2019, 19:21:59 »
+1

A lubi Kolega spożywać?
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Trabant
Dyrektor
*****
Długość toru:: 547 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #249 : 07 Luty 2019, 20:20:31 »
0

Witamy!
Mam nadzieję przeczyć i podzielić się czymś ciekawym.
Spoko, czekam na bibliografię. Powaga. Ukazują się książki o kolei, a jakoś nikt ich nie zauważa. A może warto w ten sposób promować ten wiktoriański wynalazek?
P.S. Też lubię kolej, macie pojęcie!? Też wolę jechać z Warszawy do, np. Szczecina, pociągiem niż Trabantem. Fanatyk ze mnie...
Zapisane

PRÓŻ / ŁAD
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #250 : 07 Luty 2019, 20:27:49 »
0

wolę jechać z Warszawy do, np. Szczecina, pociągiem niż Trabantem
A myślał Kolega o wagonach serii Laaers? 
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Trabant
Dyrektor
*****
Długość toru:: 547 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #251 : 07 Luty 2019, 21:49:14 »
0

Tak, tyle że autokuszety u nas wymarły. A ČD i РЖД raczej nie będą szturmować naszego rynku.
Zapisane

PRÓŻ / ŁAD
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #252 : 02 Luty 2020, 10:43:01 »
+4

Powrócił.

ON powrócił!

Niemożliwe stało się możliwe.

OTO ON!!!
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Jacek Fink-Finowicki
Młotkowy
**
Długość toru:: 59 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #253 : 03 Luty 2020, 00:25:27 »
+3

Paweł mi założył konto z motywacją do zaglądania czasem, to może i czasem będę zaglądać.
Ale to co mam się witać?
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #254 : 03 Luty 2020, 09:28:41 »
+2

Już wystarczy tego witania. Foremka czekała na Ciebie jak Żydzi na Mesjasza. Nareszcie wróciłeś i to się liczy! 
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Romas
Zawiadowca
****
Długość toru:: 409 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #255 : 03 Luty 2020, 15:29:26 »
+7

Tak jest, dość tego witania ! Niech się Jacek bierze za odtwarzanie tych wpisów co je w gniewie kiedyś pousuwał ! 
Zapisane
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #256 : 15 Luty 2020, 22:36:15 »
-3

W związku z powyższym pozostaje zmienić forum. Co właśnie czynię i się żegnam.
Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #257 : 16 Luty 2020, 23:49:29 »
0

No własnie - mile widziane było by odtworzenie tego co zniszczone w dyskusji na forum zostało.
Zapisane

To jest przekaz.
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #258 : 17 Luty 2020, 00:53:56 »
+7

W związku z powyższym pozostaje zmienić forum. Co właśnie czynię i się żegnam.

Eeee, a co to za gimbazjalna drama?
Zapisane
arvent
Czytelnik

Długość toru:: 3 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #259 : 23 Kwiecień 2020, 16:04:41 »
+5

Szanowni Państwo,
jestem maszynistą i sympatykiem kolei. Popieram wszelkie inicjatywy mające na celu promowanie kolei, zarówno od strony praktycznego środka transportu, jak i atrakcji turystycznej, a także dziedzictwa kulturowego. Z racji mojej sympatii do kolei ogrodowych zwanych skalą G, chciałbym wykorzystać moją pasję i umiejętności, do stworzenia zalążka dla polskiego rynku modeli pasujących do toru o rozstawie 45 mm. Na łamach tego forum, chciałbym konsultować wiele aspektów związanych z przygotowaniem potrzebnych danych do zaprojektowania wiernego seryjnego modelu lokomotywy FAUR L45H, dla kilku wariantów, w tym Lxd2. Mamy w Polsce jeszcze trochę kolei wąskotorowych i w mej ocenie wejście w skalę G, będzie kolejną cegiełką w promowaniu ojczystej kolei, w tym możliwością promowania konkretnych kolei wąskotorowych, tworząc ich tabor w skali G, jak ma to miejsce w Niemczech i Szwajcarii.
Pozdrawiam
Andrzej
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!