Świat kolejek wąskotorowych SMF
28 Marzec 2024, 08:19:50 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 12 13 [14]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Powitania  (Przeczytany 279001 razy)
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #260 : 25 Kwiecień 2020, 13:40:15 »
0

W imieniu czytelników TZF (czyli: Tego Zacnego Forum) witam Cię serdecznie w naszym gronie. A w imieniu edytorów Enkolu chciałbym powiedzieć, że fajnie, że dołączyłeś do ich grona. Miłej lektury i miłego edytowania!
Zapisane
KedarZS
Czytelnik

Długość toru:: 3 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #261 : 11 Maj 2022, 20:37:12 »
+5

Witam grono TZF 

Nazywam się Radek, pochodzę ze Świnoujścia, ale już od ponad dekady mieszkam w Szczecinie i tutaj jest obecnie moje miejsce. Pasja kolejowa była u mnie od zawsze, jednak głównie były to koleje normalnotorowe.
Od dłuższego czasu należę do grup fb poświęconym tematom wąskiego toru, jednak tam jest zróżnicowany przepływ informacji, głównie są fotorelacje z tego co współcześnie działa, nie ma historii.

Możecie nie wierzyć, ale dopiero w zeszłą sobotę pierwszy raz w  moim 33 letnim życiu pojechałem pociągiem na wąskim torze na Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Tutaj dodatkowym impulsem do działania stała się większa mobilność (łatwiej dojechać własnym samochodem), oraz dorastający miłośnik, będący moim sześcioletnim synem.

Planujemy zwiedzać każdą możliwą kolej, wraz z pozostałościami ich świetności (mamy też przyjaciela, co podróżuje z nami). Po powrocie do domu syn stwierdził że musimy pojechać jeszcze raz tą samą wąskotorówką, bo już za nią tęskni, nie od razu za tydzień, ale na pewno tam wrócimy. Trzeba wspierać przewozy wąskotorowe, żeby służyły jak najdłużej, a może uda się im rozwinąć i zwiększać ofertę. Widzę coraz większe zainteresowanie w naszym narodzie do tego rodzaju atrakcji i mam wielkie nadzieje na lepszą przyszłość, tam gdzie jeszcze da się coś uratować.

Uff wyszło długo, ale jak się za coś biorę to na całego, nie mam dużo czasu aby aktywnie wspierać którąś z kolei, ale chociaż samo zwiększenie statystyk przewozowych jest też działaniem.

Pozdrawiam brać kolejarską!
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #262 : 12 Maj 2022, 02:11:19 »
+1

Najserdeczniej na witamy na TZF! Miło nam, że do naszego skromnego (a jakże, hehe!) grona dołączył kolejny kolejowy wykolejeniec No i chwała Mu za to, że wychowuje nowe pokolenie kolejowo zakręconych!
O ile na FB jest sporo, powiedzmy, "bieżączki", to tutaj raczej tempo jest wolniejsze, więcej jest refleksji i analiz, a samo forum, dzięki temu, że istnieje już od bardzo bardzo wielu lat, jest kopalnią wiedzy oraz kroniką wydarzeń na kolejach wąskotorowych. Dobra, dość tego ględzenia. Najlepszego!
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!