Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 13:32:04 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prace - sobota 15.01  (Przeczytany 5006 razy)
Rogoz
Minister
******
Długość toru:: 1035 m

W terenie W terenie


« : 04 Styczeń 2005, 21:31:33 »
0

Zapraszam wszystkich tych którym nieobcy jest los Starachowickiej Kolei Wąskotorowej na prace torowe w sobotę 15 stycznia.

W planach jest uzupełnienie ubytków w rozkradzionym torowisku na km. 6.5-7.0. Do odtworzenia mamy:
- odcinek ok. 80m na łuku
- odcinki 2 x 2.4m przed drogą brukowaną
- odcinek 4 m za drogą brukowaną
Oczywiście uruchamiamy pociąg specjalny w składzie 2 platformy + węglarka.

Prace odbędą się o ile pozwoli na to pogoda. W przypadku mniej korzystnych warunków pogodowych plan prac wygląda następująco:
- c.d przedłużenia torowiska w lokomotywowni
- Oczyszczenie szlaku pomiędzy km. 8.2 a 8.7 aby odcinek ten był widoczny z Małyskiego Gościńca. Utrudni to potencjalnym złodziejom dokonanie kolejnych kradzieży.

Tradycyjnie dla przybyłych przewidziany jest mały prezent - kalendarz Powiatu Starachowickiego ze zdjęciem składu kolejki.
Zapisane
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #1 : 04 Styczeń 2005, 22:31:11 »
0

Akurat jak będę ze szkoła na nartach  Smutny  Smutny
A może bdadzą mi dyspensę ??  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Marcinie!! Czekamy na spis inwentarzowy celem dyskusji.
Prace nad bazą firm paintbalowych dobiegają końca.
Zapisane

Rogoz
Minister
******
Długość toru:: 1035 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 12 Styczeń 2005, 12:18:33 »
0

Po konsulatacjach z prezesem ustaliliśmy nastepujący zakres prac na 15.01.2005:
- dokończenia przedłużenia st. 1 w szopie
- przedłużenia st nr. 2 w szopie
- przygotowanie pozyskanych szyn do monatażu (wykonanie otworów)
- odpalenie łubek na torach stacyjnych (przygrzanie śrub)
- dalszy demontaż szyna na torach stacyjnych
- podbicie torowiska przed ul Leśna (gdzie są duże odstępy pomiędzy szynami)
- wizja lokalna w Lipiu na łuku (km 6.0)

Z uwagi na konieczność wykonania prac przygotowawczych uzupełnianie ubytków na km 6.0 zotało przełożone na termin późniejszy.

Tradycyjnie dla przybyłych przewidziany jest mały prezent - kalendarz Powiatu Starachowickiego ze zdjęciem składu kolejki.

Pozdrawiam
Marcin
Zapisane
PkL
Mechanik
***
Długość toru:: 187 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #3 : 12 Styczeń 2005, 15:43:14 »
0

Mam tylko taką uwagę: przed przejazdem na ul. Iłzeckiej, dzieś gdzie tor idzie koło przepustu są chyba 2-3 luźne - czytaj ruchome, chyboczące sie podkłady. Nie przyglądałem się temu, ale przed pracami 15.01 przyjrzę sie temu, bo będe miał po drodze i na pracach 15.01 zamelduję, co z tym. Bo chyba podkłady nie powinny sie ruszać, nie ?? I takie pytanko, o której startują prace 15.01 ?? Ja będę na 8:00 pod szopą
Zapisane

Pozdrawiam
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #4 : 12 Styczeń 2005, 16:36:42 »
0

To że podkład się rusza nie oznacza że nie trzyma. Skład najeżdżając na odcinek toru ugniata go i od podłoża zależy jak bardzo go "wgniecie" w nie. W miejscu gdzie było miękko ugniotło się mocniej a że szyna spręzynuje to dlatego się rusza. To nie jest problem. Najgorzej jak podkład nie trzyma się szyny...
Zapisane
Rogoz
Minister
******
Długość toru:: 1035 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #5 : 12 Styczeń 2005, 17:03:22 »
0

Cytat: "PkL"
Mam tylko taką uwagę: przed przejazdem na ul. Iłzeckiej, dzieś gdzie tor idzie koło przepustu są chyba 2-3 luźne - czytaj ruchome, chyboczące sie podkłady. Nie przyglądałem się temu, ale przed pracami 15.01 przyjrzę sie temu, bo będe miał po drodze i na pracach 15.01 zamelduję, co z tym. Bo chyba podkłady nie powinny sie ruszać, nie ?? I takie pytanko, o której startują prace 15.01 ?? Ja będę na 8:00 pod szopą


Myślę, że na 8.30 się wyrobię. Zapraszam dawno nie widzianego gościa. :-)
Zapisane
Rogoz
Minister
******
Długość toru:: 1035 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 15 Styczeń 2005, 22:37:57 »
0

Tak na szybko mała relacja z prac. No cóż frekwencja niestety nie dopisała. Byłem tylko ja z p. Wieśkiem oraz palnik. A PKLa ani widu ani słychu :-)

Co się nam udało zrobić:
- dokończyć przedłużenie st. 1 w szopie
- przygotować materiały do przedłużenia st nr. 2 w szopie. Z uwagi na kolebę zalegającą pod ścianą nie było możliwości dokończyć roboty. Po usunięciu koleby potrzeba pół godziny roboty na skręcenie szyn i zamocowanie końcówek do podkładu
- wykonano otwory na łubki w szynach pozyskanych 8 stycznia
- odpalenie i zabezpieczenie  łubek na torach stacyjnych - ułatwi to nam kolejne demontaże

Gdyby przyjechało więcej luda to byśmy zrobili więcej. Ale jak na dwóch chłopa i tak nieźle. Może za tydzień będzie lepiej z frekwencją?

Pozdrawiam
Marcin
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!