Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 07:57:13 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stowarzyszenie Miłośników Kolei.  (Przeczytany 19448 razy)
Patrol
Nowicjusz
*
Długość toru:: 39 m

W terenie W terenie

Żniniak


« : 24 Luty 2009, 13:39:34 »
0

Witam! Z informacji od sekretarki Żnińskiej Kolei Powiatowej, zarząd spółki zakłada Stowarzyszenie Miłośników kolei. Pierwsze spotkanie na , którym przedstawiony zostanie statut stowarzyszenia odbędzie się 27 Lutego na terenie Kolejki!
Myślę, że zarząd ŻKP podjął dobry krok. Każdy może przyjść, chętnych ŻKP Zaprasza!
Zapisane
Patrol
Nowicjusz
*
Długość toru:: 39 m

W terenie W terenie

Żniniak


« Odpowiedz #1 : 02 Maj 2009, 20:12:18 »
0

Dopiero za II  razem spotkanie wypaliło. Stowarzyszenie obecnie ,,zbiera chętnych". Już zdobyło 12 osób + pracownicy kolejki. Wszystkim chętnych do współpracy mogę powiedzieć, że statut oraz deklaracje członkostwa można nabyć e-mailem lub w sekretariacie kolejki.

www.paluki.pl/ciuchcia
Zapisane
Patrol
Nowicjusz
*
Długość toru:: 39 m

W terenie W terenie

Żniniak


« Odpowiedz #2 : 16 Październik 2009, 18:59:44 »
0

Zapraszamy na Oficjalne forum Stowarzyszenia Miłośników Kolei Żnin:

    SMK ŻNIN FORUM                                                
(Strona w przygotowaniu)
Zapisane
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #3 : 16 Październik 2009, 19:18:01 »
0

Witam!

Serdecznie zapraszam na nowo utworzone Forum Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie.

Szukamy ludzi, którzy mają ochotę uczestniczyc w codziennym życiu kolejki. Szukamy przyszłych członków zarówno stowarzyszenia jak i wolontariatu. Dla zainteresowanych istnieje możliwośc zakupu koszulki oraz kamizelki odblaskowej z logiem SMK-Żnin. Wszelkie informacje związane ze sprawami kolejki oraz stowarzyszenia dostępne będą na Forum SMK-Żnin. Deklaracje członkowskie można odbierac poprzez e-mail lub osobiście w siedzibie ŻKP.

Serdecznie Zapraszamy!


Forum- http://smkznin.pl/forumsmk/index.php
Strona- http://www.smkznin.pl/news.php
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #4 : 18 Październik 2009, 09:52:27 »
0

Cytat: "SMKZnin"
Szukamy przyszłych członków zarówno stowarzyszenia jak i wolontariatu.

Może powinniści ich zacząć szukac tam gdzie jest najciemniej, czyli ... w Żninie?
Bez wsparcia wśród ludności miejscowej, żadne stowarzysenie wiele nie zdziała...
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
lisiogonek
Zawiadowca
****
Długość toru:: 305 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #5 : 18 Październik 2009, 18:08:53 »
0

No tak...Co prawda to stowarzyszenie ma na celu tylko uzupełniać działanie profesjonalistów, ale Piottr ma rację...Znam te problemy o których pisze od "środka" z innego podwórka i przyznaję że to nie jest łatwe poszukać "silnej grupy lokanego wsparcia" ...Chyba prościej byłoby abyśmy wszyscy zainteresowani stali się sami "silną grupą lokalnego wsparcia" poprzez zamieszkanie w bliskości kolejki czyli np. w Białośliwiu, lub w przypadku SMK w Żninie...
Zapisane

TWKP : LKM 26004 - już pod parą!
Patrol
Nowicjusz
*
Długość toru:: 39 m

W terenie W terenie

Żniniak


« Odpowiedz #6 : 20 Październik 2009, 17:05:32 »
0

Można powiedzieć, że już osoby ze Żnina zabraliśmy - łącznie 15 osób, głównie miejscowych jak i osoby pracujące na co dzień w ŻKP.
Zapisane
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #7 : 20 Październik 2009, 21:19:38 »
0

Kto powiedział, ze nie szukamy wsparcia w Żninie i że go tam nie ma... Szukamy w Żninie i poza Żninem. Miłośników ŻKP jest bardzo dużo, zainteresowanie też jest duże, nie tylko w powiecie żnińskim, ale i z poza. Informacje podaję z myślą, że kogoś dana informacja zainteresuje i na najbliższe spotkanie przybędzie.
To stowarzyszenie nie będzie normalnym stowarzyszeniem, które zrzesza ludzi, organizuje spotkania itp. Ale więcej informacji na spotkaniu.

Pozdrawiam
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #8 : 21 Październik 2009, 00:32:18 »
0

Cytat: "lisiogonek"
Chyba prościej byłoby abyśmy wszyscy zainteresowani stali się sami "silną grupą lokalnego wsparcia" poprzez zamieszkanie w bliskości kolejki

Jednak trzeba pamiętać, że minie wiele lat, zanim taka osoba przestanie być postrzegana przez miejscowych jako "ludność napływowa", albo gorzej, jako "ten oszołom z Warszawy co to się ddla kolejki do nas na wieś sprowadził".
Mentalności ludzi nie zmienisz. Dlatego napisałem, że ważne jest, aby wsparcia personalnego szukać na miejscu.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Patrol
Nowicjusz
*
Długość toru:: 39 m

W terenie W terenie

Żniniak


« Odpowiedz #9 : 21 Październik 2009, 16:17:41 »
0

Cytat: "Piottr_tt"
Cytat: "lisiogonek"
Chyba prościej byłoby abyśmy wszyscy zainteresowani stali się sami "silną grupą lokalnego wsparcia" poprzez zamieszkanie w bliskości kolejki

Jednak trzeba pamiętać, że minie wiele lat, zanim taka osoba przestanie być postrzegana przez miejscowych jako "ludność napływowa", albo gorzej, jako "ten oszołom z Warszawy co to się ddla kolejki do nas na wieś sprowadził".
Mentalności ludzi nie zmienisz. Dlatego napisałem, że ważne jest, aby wsparcia personalnego szukać na miejscu.


Wiesz, fakt mieszkam w Poznaniu, jednak urodziłem się w Żninie, tam mieszkałem, byłem zameldowany do 2006 roku.
Do dziś w Żninie mieszka prawie cała moja rodzina. Z Kolejką jestem związany od 95 roku, kiedy to miałem jak miałem roczek, pierwszy raz jechałem ŻKP Jak widać stało się to manią , ale cóż

Myślę, że chętni się znajdą, stowarzyszenie ma ruszyć już w Maju
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #10 : 21 Październik 2009, 18:20:11 »
0

Cytat: "Patrol"
urodziłem się w Żninie, tam mieszkałem, byłem zameldowany do 2006 roku. Do dziś w Żninie mieszka prawie cała moja rodzina.

To bardzo budujące - znaczy że jesteś spośród lokalnej społecznościi. Spróbuj więc uderzyć do ludzi, których znasz osobiście, z którymi w Żninie spędziłeś swoje młode lata.

Fajnie, gdyby każda kolejka miała swoich "lokalsów", bo bez tego, bez wsparcia w lokalnej społeczności szanse na powodzenie są dużo mniejsze. Pomyślcie o programie unijnym "lokalna integracja" - kasę na działania miękkie (tzn skierowane w zasoby ludzkie nie w środki trwałe) jest dużo prościej dostać i dotychczas chyba już trzy kolejki z nich skorzystały, kto wie lepiej, niechaj mnie poprawi.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
lisiogonek
Zawiadowca
****
Długość toru:: 305 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #11 : 21 Październik 2009, 23:42:12 »
0

Cytat: "Piottr_tt"
Jednak trzeba pamiętać, że minie wiele lat, zanim taka osoba przestanie być postrzegana przez miejscowych jako "ludność napływowa", albo gorzej, jako "ten oszołom z Warszawy co to się ddla kolejki do nas na wieś sprowadził".
Mentalności ludzi nie zmienisz. Dlatego napisałem, że ważne jest, aby wsparcia personalnego szukać na miejscu.

W miarę możliwości pracuję nad tym w Białośliwiu...i nawet chyba są postępy w tym kierunku :cool: ale to tak całkiem OT...a co do SMK rozważałem możliwość przystąpienia do tego Stowarzyszenia; ostatecznie uznałem że nie będę miał dostateczne dużo czasu aby regularnie pomagać...a "na sztukę" gdzieś być, to nie dla mnie :roll: Przy tym uczciwie trzeba zauważyć że Białośliwie jak na razie wymaga o wiele większego wkładu pracy, aby dojść do stanu takiego jak choćby Żnin...
Zapisane

TWKP : LKM 26004 - już pod parą!
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #12 : 17 Marzec 2010, 15:22:32 »
0

Została ustalona data spotkania organizacyjnego ws. założenia Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie.

Serdecznie zapraszamy 17 kwietnia 2010 ( sobota ) do siedziby ŻKP!

Szczegóły spotkania zostaną podane w najbliższych dniach!

forum: www.smkznin.pl/forumsmk
strona: www.smkznin.pl

ZAPRASZAMY!
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #13 : 30 Marzec 2010, 16:31:36 »
0

UWAGA

Spotkanie organizacyjne ws. SMK Żnin zostaje przeniesione na 7 maja 2010 roku!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
www.smkznin.pl
www.smkznin.pl/forumsmk
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #14 : 07 Maj 2010, 23:48:44 »
0

W dniu 7 maja 2010 o godzinie 17:30 odbyło się zaplanowane spotkanie organizacyjne ws. założenia Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie. [...] O dalszych postępach w rejestracji stowarzyszenia będę na bieżąco informować.

www.smkznin.pl
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #15 : 06 Lipiec 2010, 17:39:37 »
0

UWAGA!

W dniu 10 lipca z okazji Nocy Parowozów serdecznie zapraszamy na specjalny kurs kolejką, wyjazd o godzinie 21.00 ze Żnina. Kurs powrotny z Wenecji o godzinie 22.30!

Pozdrawiam
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #16 : 15 Wrzesień 2010, 14:13:44 »
0

Witam

26 września 2010 o godz.19 wyjeżdża na oficjalna jazdę próbna
Leon ( Px38-805 ). Przypomnę że Px38 od kilku lat stał w szopie ze względu na nieważnosć przegladu kotła.

TRASA: Żnin- Wenecja- Żnin
GODZINA: 19:00
KOSZT: Bilety pamiątkowe (na remont taboru) - cena 2 zł



Jeszcze brudny i wysmarowany
Jeszcze niewymalowany i nieskończony
Staruszek LEON rwie się do jazdy.


Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Żninie zaprasza na oficjalną jazdę próbną parowozu Px38 w dniu 26.09.10 o godzinie 19. W czasie jazdy oraz po powrocie dużo blues-rocka w wykonaniu gości zza Wielkiej Wody.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2010, 15:45:17 wysłane przez SMKZnin » Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
j_sos
Nowicjusz
*
Długość toru:: 17 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #17 : 25 Wrzesień 2010, 14:54:14 »
0

Czy jutro tj. w niedzielę 26 wrzesnia pociagi będą kursowały zgodnie z informacją o wrześniowych kursach podanej na oficjalnej stronie kolejki ??
http://ciuchciaznin.pl/index.php
Zapisane
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #18 : 25 Wrzesień 2010, 15:51:33 »
0

Tak oczywiście. Mówiąc krótko. Wszystko to co jest w Rozkładzie Jazdy w dniu jutrzejszym jest jak najbardziej aktualne czyli np. ostatni pociąg ze Żnina wyjeżdża o 17:10
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #19 : 01 Grudzień 2010, 14:05:47 »
0

Witam

Stowarzyszenie zostało oficjalnie zarejestrowane w KRS

Pozdrawiam
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!