Świat kolejek wąskotorowych SMF
10 Grudzień 2019, 08:33:39 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pociagi pasażerskie na przeworskiej??  (Przeczytany 8628 razy)
andrzej2110
Minister
Długość toru:: 2616 m

W terenie W terenie

« : 29 Maj 2009, 18:06:22 »
0

W dniu 22.05.2009r o godzinie 12.00 na stacji kolei dojazdowej w Przeworsku w podstawionym przy peronie wagonie barowym doszło do spotkania przedstawicieli władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego z zarządem SKPL. Spotkanie miało charakter roboczy, na którym dyskutowano możliwosci dalszego funkcjonowania PKD w strukturach SKPL. Podkarpaccy samorządowcy po przedstawieniu przez zarząd SKPL problemów z funkcjonowaniem kolejki, jednogłosnie podjęli decyzję o szybkim i wymiernym wsparciu PKD. Samorządowcy podkreslali iż należy wspólnie zbudować jasny i długofalowy system wspierania finansowego i rzeczowego dla swojej unikalnej kolejowej atrakcji turystycznej. W najbliższych dniach SKPL zaproponuje samorządowi wojewódzkiemu uruchomienie w okresie letnim rozkładowego regionalnego pociągu pasażerskiego w relacji Przeworsk Wąskotorowy - Łopuszka Wielka - Przeworsk Wąskotorowy umożliwiającego mieszkańcom Przeworska, Urzejowic, Krzeczowic i Kańczugi dojazd nad zalew w Łopuszce Małej. W przypadku akceptacji pociągi będą kursowały codziennie od 15 czerwca do 15 wrzesnia pięc razy w dobie.

http://www.skpl.kalisz.pl/news.shtml

Czyżby Przeworsk stawał na "nogi"??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Romas
Zawiadowca
Długość toru:: 403 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 29 Maj 2009, 20:31:21 »
0

Na akcje firmy eksploatującej ten zalew to ja bym nie postawił złamanego szeląga. Nie na darmo już w zeszłym roku Sanepid go zamknął ze względu na przekroczone normy zawartości bakterii kałowych. Ciekawe jak będzie w tym roku.
Mam jakieś niejasne przeczucie że inwestycja kolejki w budowę przystanku przy zalewie była chybiona lub przynajmniej przedwczesna.
Alois Pietrucha
Nowicjusz
*
Długość toru:: 46 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 29 Maj 2009, 20:56:19 »
0

Bakterie kałowe nie są przeszkodą w dobrej zabawie :wink:  Myślę, że przejażdżka Lxd1 + Bxhpi a potem kąpiel w zalewie będzie niewątpliwą atrakcją okolic Przeworska.

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście  - Mój zakład pracy. The best:)
Nienawidzę Arriva PCC
SP42+4Bhp - pociąg przyszłości w woj. kujawsko - pomorskim.
MK-waskotorowiec
Mechanik
Długość toru:: 162 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 30 Maj 2009, 16:41:15 »
0

A co to za lokomotywa Lxd1, bo ja takiej nie znam?
andrzej2110
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 30 Maj 2009, 16:55:38 »
0

Najnowsza lokomotywa wąskotorowa. Rok produkcji 2009  :lol:

Paweł Niemczuk
Administrator
Długość toru:: 1646 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 30 Maj 2009, 22:06:43 »
0

Cytat: "Romas"
Na akcje firmy eksploatującej ten zalew to ja bym nie postawił złamanego szeląga. Nie na darmo już w zeszłym roku Sanepid go zamknął ze względu na przekroczone normy zawartości bakterii kałowych. Ciekawe jak będzie w tym roku.
Mam jakieś niejasne przeczucie że inwestycja kolejki w budowę przystanku przy zalewie była chybiona lub przynajmniej przedwczesna.

Zwykle skazenie akwenu tego typu bakteriami nie jest wina jego zarzadcy, a okolicznej ludnosci nielegalnie odprowadzajacej do doplywajacych do bajorka rzeczek i strumykow scieki (po co wydawac kase na wywoz szamba?). Cale szczescie jesli doplyw sciekow zostanie zlikwidowany, to samooczyszczenie nastepuje dosc szybko. Fakt, ze zbiornik nie nadawal sie do kapieli w zeszlym roku niekoniecznie oznacza, ze to samo nastapi i w tym roku.
Poza tym nawet woda nienadajaca sie do kapieli tak czy siak jest magnesem na turystow. W ogole woda w poblizu trasy kolejki jest dla niej blogoslawienstwem Uśmiech
Romas
Zawiadowca
Długość toru:: 403 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #6 : 31 Maj 2009, 07:49:22 »
0

Nigdzie nie napisałem że jest to wina zarządcy, tylko że jest to niepewny interes. W kraju gdzie wiele wsi nie ma kanalizacji, szamba dna, a gnojowice wylewa wprost na pole, takie "wypadki" jak ten z zeszłego roku, nie będą niestety odosobnione.
Co do wypoczynku nad "akwenem" gdzie nie wolno się kąpać, to wytłumacz to dzieciom.
Shaggy
Młotkowy
**
Długość toru:: 102 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #7 : 10 Wrzesień 2009, 22:26:53 »
0

No to można sobie pomarzyć, przez jakiegoś !@$@#%! z starostwa nici z tego ;/

PrzeworskaKD - Pogórzanin - Zapraszam Uśmiech
andrzej2110
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #8 : 10 Wrzesień 2009, 22:29:37 »
0

Jakieś szczegóły??

Shaggy
Młotkowy
**
Długość toru:: 102 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #9 : 12 Wrzesień 2009, 12:38:29 »
0

Dokładnie zacytuje znajomego
"z tych kursów nad zalew do Łopuszki nic nie wyszło bo nie mogli się porozumieć ze starostą czy marszałkiem - z jakimś matołem w urzędzie " A może jutro coś więcej się dowiem jak pojadę Uśmiech

PrzeworskaKD - Pogórzanin - Zapraszam Uśmiech
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!