Świat kolejek wąskotorowych SMF
21 Sierpień 2018, 15:26:05 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 20 21 [22]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prasówka  (Przeczytany 185030 razy)
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 3687 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #420 : 15 Marzec 2017, 20:29:51 »
0

Czujne oko Niezłomnego wywąchało ukryte w czeluściach Piaseczna podkłady. Ale nie masz prawa włożyć na swą skroń wiklinowej korony Tomku. Nie byłeś pierwszy. Już we wojnę wiedziano, co kryją wnętrza hali głównej. A oto dowód:

https://www.youtube.com/watch?v=au5G2_pdOB4&feature=youtu.be
Zapisane

FAUR L45H - Skrócona instrukcja obsługi:
1 pozycja służy do ruszania;
2 - do składu naciągania;
Pozostałe - do zap...ania.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 3687 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #421 : 27 Marzec 2017, 19:46:50 »
+2

Wczoraj tradycyjnym topieniem Marzann odbyła się inauguracja ogólnodostępnych pociągów turystycznych w roku 2017. Ogólnie, to spaliliśmy parę suk:Następna wycieczka odbędzie się za miesiąc - na majówkę. Trzeba bowiem przyznać, że lepiej jest robić pociągi, niż je odwoływać, w czym kwietniowe jazdy, z uwagi na mało piknikową aurę, wiodły prym w poprzednich latach.
Zapisane

FAUR L45H - Skrócona instrukcja obsługi:
1 pozycja służy do ruszania;
2 - do składu naciągania;
Pozostałe - do zap...ania.
Jsz
Zawiadowca
****
Długość toru:: 350 m

W terenie W terenieJakub Szadkowski
« Odpowiedz #422 : 27 Marzec 2017, 23:48:16 »
-1

A ja chciałbym podziękować Kucykowi panu Henrykowi i Kazikowi za wczorajszą wspólną podróż.Nasza ekipa była tym razem bardzo mocna bo było nas aż 14 chłopa i dwie kobitki plus sabaka.
Zapisane
tomasz11
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #423 : 19 Kwiecień 2017, 18:19:08 »
+2

https://www.facebook.com/Mazowsze-na-dawnej-fotografii-732001350144698/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf 
Zapisane

pozdrowienia
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 792 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #424 : 25 Czerwiec 2017, 17:49:42 »
0

Znowu bum jebut?
http://warszawawpigulce.pl/waskotorowka-w-piasecznie-wjechala-w-samochod/
Zapisane

Bogdan_KRK
Zawiadowca
****
Długość toru:: 433 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #425 : 25 Czerwiec 2017, 19:41:54 »
0

Witam! Po dzisiejszym "trafieniu" wychodzi na to,że kolejka Piaseczyńska jest najcelniejsza w Polsce Chichot. Może ktoś prowadzi statystykę,który to już dzwon? Dobrze,że nikomu nic się nie stało,a i nowy samochód któryś z salonów sprzeda,bo z tego to już raczej nic nie będzie.Pozdrawiam.Bogdan
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2017, 19:45:56 wysłane przez Bogdan_KRK » Zapisane

"Mędrzec ciągle się uczy, głupiec już wie wszystko"
dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1310 m

W terenie W tereniebartek.dobrzynski
« Odpowiedz #426 : 25 Czerwiec 2017, 20:24:05 »
0

Tja nie będzie... Od kiedy obracam się w środowisku blacharzy samochodowych twierdzę, że nie ma takiego dzwona, którego nie da się wyklepać :-) artykuł swoją drogą ciekawy. Bo i określenie przejazd turystyczny jest ciekawe. Kolejowy to rozumiem, ale turystyczny? ;-) auto dla odmiany wygląda jakby zatrzymało się na środku torów a nie "zbyt blisko" tychże.
Pozdrawiam weekendowo B-)
Zapisane

CARTOON TRABANT CLUB POLSKA
Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Romet 100 '83 "Henio"
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 3687 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #427 : 03 Sierpień 2017, 14:03:28 »
0

Kurier Południowy, wydanie piaseczynsko-ursynowskie nr 679 z 2017-07-28 donosi:

Nowe ogrodzenie wokół stacji. Priorytetem remont hali głównej

PIASECZNO Kilkanaście dni temu wymieniono ogrodzenie wzdłuż stacji kolejki wąskotorowej w Piasecznie od strony ulic Sienkiewicza i Wojska Polskiego. Jest to jeden z pierwszych etapów rewitalizacji całego terenu, który za kilkanaście lat ma zmienić się nie do poznaniaW kwietniu ubiegłego roku gmina przedstawiła koncepcję zagospodarowania terenu stacji kolejki wąskotorowej, na którym ma stanąć sala teatralno-widowiskowa. - Chcemy poszerzyć ten obszar o funkcje kultury i udostępnić go mieszkańcom – mówił Daniel Putkiewicz, wiceburmistrz Piaseczna. - Projekt nie ma jeszcze finansowania. Najpierw trzeba opracować studium jego wykonalności.
Trudno powiedzieć, kiedy obszar doczeka się rewitalizacji. Na razie gmina postanowiła zacząć od jego posprzątania i odświeżenia. W ubiegłym roku przeprowadzono doraźny remont dachu na hali głównej. Teraz wymieniono na nowe znajdujące się w najgorszym stanie ogrodzenie. - Gmina uznała, że należy rozpocząć modernizację stacji właśnie od ogrodzenia – mówi Jerzy Walasek, prezes zawiadującego wąskotorówką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej.
- Cały czas przymierzamy się do kompleksowego remontu hali głównej, na razie jesteśmy na etapie wykonywania ekspertyz i szacowania kosztów. Chcemy też zrobić remont dachu nad jedną z restauracji, ponieważ dość mocno przecieka.
Niedługo skończy się też modernizacja siedliska w Runowie, gdzie obok ośmiu odnowionych wiat stanęły jeszcze trzy dodatkowe. - No i cały czas remontujemy szlak kolejowy – dodaje Jerzy Walasek. - Ostatnio udało nam się zrobić kilka ważnych odcinków o łącznej długości około 4 km.
Kolejka wąskotorowa z Piaseczna do Tarczyna jeździ w każdą niedzielę do końca października.

Tomasz Wojciuk
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2018, 22:28:04 wysłane przez Paweł Niemczuk » Zapisane

FAUR L45H - Skrócona instrukcja obsługi:
1 pozycja służy do ruszania;
2 - do składu naciągania;
Pozostałe - do zap...ania.
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1563 m

W terenie W terenieWWW
« Odpowiedz #428 : 23 Luty 2018, 22:30:37 »
-1

W związku z tym, że dyskusja w sprawie przymiarek do zmiany sposobu zagospodarowania stacji Piaseczno Miasto zeszła (zjechała?) na złe tory i odbiegła od tematu wątku, jakim jest przegląd prasy, postanowiłem ją wydzielić z niniejszego wątku i zamknąć. To, co było w tej dyskusji rzeczowego do powiedzenia - zostało powiedziane. A naparzanki "ad personam" nie są tym, co tygrysy lubią najbardziej.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 3687 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #429 : 25 Marzec 2018, 18:33:44 »
+1

Serwis PiasecznoNews znów donosi: Spaliliśmy tradycyjnie kilka suk.Pamiętajcie: skręcać, palić, legalizować. Oczywiście przejście zimy we wiosnę.  Język
Zapisane

FAUR L45H - Skrócona instrukcja obsługi:
1 pozycja służy do ruszania;
2 - do składu naciągania;
Pozostałe - do zap...ania.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 3687 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #430 : 25 Kwiecień 2018, 18:20:20 »
+1

Przegląd Piaseczyński z 25 kwietnia 2018 r. donosi:

Oddać kolejkę mieszkańcomNajbardziej urokliwe miejsce w samym centrum Piaseczna ma odżyć i otworzyć się przede wszystkim na mieszkańców. Taki jest plan nowego zarządu.

W styczniu Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej (PGTKW) wybrało nowy zarząd. Prezesem został Piotr Nowicki, który do tej pory zajmował się modelarnią, a jednym z wiceprezesów Michał Duraj, zajmujący się drezyniarnią.

Ożywić teren stacji

Ich pomysł na nową kolejkę jest prosty. Zwiększenie atrakcyjności przejazdów pociągiem i zwiększenie ilości turystów, ale także – a może przede wszystkim – otwarcie terenu stacji dla mieszkańców Piaseczna. Jak chcą to osiągnąć?

– Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy nie jeżdżą naszą kolejką co tydzień. Dlatego chcemy ożywić teren stacji, na przykład zrobić bal na peronie, przejażdżki drezyną, żeby modelarnia była regularnie otwarta – mówi nam Piotr Nowicki.

Teren kolejki to jednak nie tylko perony. Zarząd chce odbudować stalową wiatę, która stoi na zadbanym, ale nieuczęszczanym terenie od ulicy Nadarzyńskiej.

– Centrum Kultury mogłoby organizować tutaj jakieś wydarzenia, małe i duże koncerty, wystawy, projekcje, a nawet imprezy oficjalne, np. jakieś jubileusze gminy. Pod wiatą mogłyby stać stoły, ławki, fotele, aby ludzie mogli tu sobie usiąść z kawą. Można rozstawić leżaki – mówi Piotr Nowicki.

Na temat odbudowy wiaty trwają rozmowy z gminą. Z kolei już niedługo mieszkańcy będą mieć dobry powód, aby odwiedzić teren kolejki.

– 19 maja będziemy organizować pierwszą Piaseczyńską Noc Muzeów. Angażujemy do tego wszystkich tych, którzy są na stacji, czyli nie tylko restauracje, ale też pracownie artystyczne, oni też przygotują różne atrakcje i pokazy – mówi Michał Duraj. – Zaangażujemy też powstające w Zalesiu Górnym muzeum techniki Radka Brzozowskiego, który ma sporą kolekcję samochodów klasycznych. Będzie je można podziwiać u nas podczas Nocy Muzeów. Będą przejażdżki drezyną i pociągiem. Jednak odwracamy kolejność – do tej pory pociąg z pasażerami wyjeżdżał od nas, a teraz według rozkładu, który będziemy niebawem ogłaszać, będzie można przyjechać pociągiem do nas. Z Tarczyna, Złotokłosu, Głoskowa, Gołkowa, Zalesinka i Zalesia Dolnego.

Wejście na Piaseczyńską Noc Muzeów będzie darmowe, za to podróż pociągiem na tę Noc ma kosztować ok. 10 zł. Biorąc pod uwagę, że nasza kolejka utrzymuje się wyłącznie ze sprzedaży biletów, warto skorzystać z tej formy transportu.

Na kolejkę będzie też można przyjechać muzealnym autobusem z Warszawy, ale także udać się nim z Piaseczna na warszawską Noc Muzeów.

Niedługo zostanie ogłoszony cały program Piaseczyńskiej Nocy Muzeów.

- Ta stacja ma wszelkie predyspozycje do tego, żeby stać się w dzień kulturalnym centrum Piaseczna, a w nocy uprawiać clubbing, czyli chodzić od Szarej Eminencji do Zawrotnicy przez Odjazd,  i gdyby jeszcze coś powstało, można będzie wykorzystywać tę wiatę  – mówi Piotr Nowicki.

Łatwiejszy dostęp

Zarząd myśli także nad udostępnieniem tego terenu od ulicy Nadarzyńskiej, chociaż jest z tym związanych kilka formalnych problemów.

– Do Nocy Muzeów ma być za to gotowe przejście dla pieszych na Wojska Polskiego. Po naszej stronie nie ma chodnika, na środku płotu jest brama, ale ani legalnie ani bezpiecznie nie da się przez nią wejść, dlatego tak nam zależało na tym przejściu – mówi Michał Duraj.

Piotr i Michał chcą również wykorzystać „martwy” tabor. M.in. przetoczyć zza wagonowni spalinową lokomotywę, doprowadzić ją wizualnie do stanu wartego pokazania i postawić koło starego dębu, czyli dokładnie na rogu Wojska Polskiego i Nadarzyńskiej, tak aby była widoczna z miasta. W planie jest podłączenie jej do prądu i oświetlenie. Oświetlona ma także zostać zielona lokomotywa, która stoi na rogu Wojska Polskiego i Sienkiewicza.

Plany i chęci są, nowy zarząd jest otwarty na różne miejskie inicjatywy, jednak do zrobienia na kolejce jest wszystko, tylko na wszystko może zabraknąć sił i pieniędzy. Najważniejsze jest utrzymanie linii i jeżdżącego taboru, bo bez tego nasza wąskotorówka nie istnieje. Drezyna z ekipą, która wymienia kupowane przez gminę podkłady na całej trasie, jeździ niemal codziennie. Cały czas utrzymywany i naprawiany jest tabor. I to pochłania większość energii członków PTGKW.

Niemniej jeżeli Piotrowi i Michałowi uda się osiągnąć to, co mają w zamyśle, otrzymamy w centrum Piaseczna coś między Stacją Muzeum (dawne muzeum kolejnictwa w Warszawie), a Nocnym Marketem na peronach Warszawy Głównej.

Joanna Grela
Zapisane

FAUR L45H - Skrócona instrukcja obsługi:
1 pozycja służy do ruszania;
2 - do składu naciągania;
Pozostałe - do zap...ania.
Marcin117
Dyrektor
*****
Długość toru:: 986 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #431 : 02 Maj 2018, 18:21:08 »
+3

Zapraszamy Was serdecznie do udziału w IV Piaseczyńskim Rajdzie pojazdów zabytkowych oraz motopikniku charytatywnym. Podczas pikniku będziemy zbierać pieniądze dla dzieci z domu dziecka w Łbiskach.

Mamy zamiar stworzyć wystawę niepowtarzalnych aut, która będzie podzielona na strefy.
Począwszy od aut zabytkowych, klasycznych i autach rodzimej produkcji, poprzez auta sportowe, rajdowe i wyczynowe oraz auta terenowe a skończywszy na motocyklach, motorowerach oraz przyczepkach i kamperach.
Dodatkowo przewidujemy dla was koncert na żywo, liczne atrakcje dla dzieci oraz wiele innych.

Udział w motopikniku jest BEZPŁATNY zarówno dla uczestników jak i odwiedzających.
Zachęcamy jednak do wsparcia celu w jakim ten piknik organizujemy.

Przy wejściu na teren targowiska, gdzie odbędzie się motopiknik, będziemy zbierać do puszek datki na rzecz Domu Dzieci w Łbiskach/Pęcherach. Zebrane środki zostaną przekazane na zorganizowanie dzieciakom wakacyjnego wyjazdu. Bez Waszej pomocy i wsparcia to się nie uda. Zatem zapraszamy serdecznie do hojności a my postaramy się Wam to wynagrodzić organizując , mamy nadzieję, fajną imprezę motoryzacyjną.


Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia:

www.facebook.com/events/1919698768062607/
http://automobilklubpiaseczynski.pl/
https://www.youtube.com/watch?v=U8UofmOflP8
Zapisane

Marcin117
Dyrektor
*****
Długość toru:: 986 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #432 : 08 Maj 2018, 09:40:53 »
+2

http://piasecznonews.pl/noc-muzeow-na-kolejce/

PIASECZNO W tym roku piaseczyńska wąskotorówka po raz pierwszy weźmie udział w Nocy Muzeów, która odbędzie się 19 maja. – Atrakcji na pewno nie zabraknie – zapowiada Michał Duraj, wiceprezes zawiadującego kolejką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej

Na początku roku walne zgromadzenie członków opiekującego się kolejką stowarzyszenia wyłoniło nowe władze. Zarówno wybrany wówczas prezes Piotr Nowicki jak i wiceprezes Michał Duraj, zajmujący się wcześniej drezyniarnią, zapowiadali daleko idące zmiany oraz inicjatywy, mające na celu pobudzenie do życia terenu kolejki.

Bilety przez internet i nowe pociągi
Nowe pomysły są już realizowane. I nie chodzi tu wcale o rewitalizowany cały czas teren stacji, który za kilka lat ma doczekać się gruntownej przebudowy, ale bardziej o kwestie organizacyjne, mające usprawnić podróż wąskotorówką już teraz.

– Wdrażamy system sprzedaży biletów przez internet, który niedługo zacznie działać – zdradza Michał Duraj. – To będzie znaczne ułatwienie dla podróżnych.

Innym ukłonem w kierunku turystów jest zwiększenie liczby wycieczkowych pociągów. Dzięki trzem parom składów, każdy podróżny będzie mógł indywidualnie określić czas trwania podróży. Wcześniej nie było takiej możliwości i wycieczka, od wyjazdu ze stacji w Piasecznie do powrotu trwała około czterech godzin. Teraz, dzięki dodatkowym pociągom, będzie mogła trwać od 80 min do 5 godzin.

Szalona Noc Muzeów
Jednak najbardziej elektryzują plany towarzystwa i piaseczyńskiego Centrum Kultury, dotyczące zorganizowania po raz pierwszy na terenie stacji (i nie tylko) Nocy Muzeów. Impreza rozpocznie się 19 maja o godz. 16 od historycznej gry terenowej „Od Ziuka do Marszałka” oraz wystawy kilkunastu zabytkowych pojazdów. Od godz. 18 będzie można natomiast zwiedzać z przewodnikiem zabytkową stację, modelarnię oraz hale – główną i lokomotywownię. Zostaną także otwarte wszystkie znajdujące się na terenie stacji pracownie – w tym fotograficzna, złotnicza, krawiecka i ceramiczna, które dodatkowo mają przygotować dla gości specjalne atrakcje. O godz. 20 na spacer po Piasecznie śladami wąskotorówki zaprosi historyk Stanisław Hofman. Spacer potrwa około 2 godzin. Od 19 ma miejscu, za drezyniarnią od strony ul. Nadarzyńskiej, będą odbywały się występy zespołów muzycznych. Będzie też można odpocząć na leżaku, coś zjeść (czynne będą obydwie restauracje, dodatkowo ma przyjechać food truck) i potańczyć w wagonie zwanym potocznie „tancbudą”. Cały czas, aż do godz. 24, na stację będą wjeżdżać pociągi, zbierające gości na trasie od Tarczyna do Piaseczna.
– Wszyscy, którzy nimi przyjadą, zostaną też potem odwiezieni – mówi Michał Duraj. – Dodatkowo tego dnia będzie aktywowane połączenie zabytkowym autobusem z Warszawą. Dlatego liczymy na udział w naszej imprezie także gości ze stolicy.

Tomasz Wojciuk
Zapisane

Radek B.
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #433 : 24 Maj 2018, 13:55:07 »
+1

Działo się na stacji, kto nie był niech żałuje! Nocne przejazdy do Tarczyna, drezyny kursujące non stop, nysa 522 wożąca pasażerów po piasecznie, koncerty i jak zawsze nieoceniony Kucyk w roli przewodnika. Szacunek też za szybką naprawę Faura, dzięki czemu załapałem się na ostatni nocny przejazd do Tarczyna !
http://www.przegladpiaseczynski.pl/wydania-online/przeglad-piaseczynski-wydanie-196


* przegląd.jpg (290.33 KB, 618x832 - wyświetlony 33 razy.)
Zapisane

Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa

www.radekbrzozowski.pl
Radek B.
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #434 : 24 Maj 2018, 14:33:31 »
+1

Garstka zdjęć. Bo zapomniałem aby je robić.


* 20180519_201449.jpg (181.65 KB, 1044x783 - wyświetlony 58 razy.)

* 20180519_201456.jpg (171.51 KB, 1044x783 - wyświetlony 53 razy.)

* 20180519_201506.jpg (189.29 KB, 1392x783 - wyświetlony 50 razy.)

* 20180519_202645.jpg (259.94 KB, 1044x783 - wyświetlony 59 razy.)

* 20180519_202732.jpg (215.88 KB, 587x783 - wyświetlony 50 razy.)
Zapisane

Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa

www.radekbrzozowski.pl
Radek B.
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #435 : 24 Maj 2018, 14:34:18 »
+2

;-)


* 20180519_234404.jpg (107.95 KB, 1044x783 - wyświetlony 50 razy.)

* 20180519_230452.jpg (52.87 KB, 587x783 - wyświetlony 44 razy.)

* 20180519_230444.jpg (78.61 KB, 587x783 - wyświetlony 47 razy.)

* 20180519_211747.jpg (129.66 KB, 587x783 - wyświetlony 54 razy.)

* 20180519_203017.jpg (241.69 KB, 1044x783 - wyświetlony 60 razy.)
Zapisane

Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa

www.radekbrzozowski.pl
Radek B.
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #436 : 25 Maj 2018, 09:11:50 »
+2

Filmik z imprezy https://www.youtube.com/watch?v=pE1lQmBkp1E
Zapisane

Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa

www.radekbrzozowski.pl
Radek B.
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #437 : 29 Maj 2018, 11:02:34 »
+1

Tym razem relacja z wspólnego rajdu szlakiem PGTKW:
http://radekbrzozowski.pl/2018/05/29/dopadlismy-faura-czyli-rajd-sie-udal/
Zapisane

Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa

www.radekbrzozowski.pl
Strony: 1 ... 20 21 [22]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!