Świat kolejek wąskotorowych SMF
28 Marzec 2024, 08:58:44 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Edycja postów!!!!  (Przeczytany 32525 razy)
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« : 13 Sierpień 2009, 10:03:18 »
0

Witam!

Mam jedną prośbę. Nauczcie się edytować posty i używajcie tej możliwości zamiast odpowiadać samemu sobie. Dzisiaj jest ostatnim dniem, kiedy robię to sam za Was. Od jutra będę walił warny (albo miejsce, w którym lubicie pisać zamieni się w śmietnik - do wyboru).

Pozdrawiam
Kalito
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #1 : 13 Sierpień 2009, 10:26:04 »
0

Nie lepiej zainstalowac moda do scalania postów tego samego usera znajdujących się bezpośrednio pod sobą ?
Zapisane

Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #2 : 13 Sierpień 2009, 10:45:00 »
0

Cytat: "KLAN PALUCHOWSKICH"
Nie lepiej zainstalowac moda do scalania postów tego samego usera znajdujących się bezpośrednio pod sobą ?

Dokładnie, Bartek ma całkowitą rację. Też uważam, że automatyczne scalanie postów znacznie by pomogło Andrzeju.
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #3 : 13 Sierpień 2009, 10:58:30 »
0

...tylko przydało by się ograniczenie czasowe, takie, że np. po 24h automat nie działa i trzeba z ręki scalać...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #4 : 13 Sierpień 2009, 11:28:33 »
0

Cytat: "Kucyk"
...tylko przydało by się ograniczenie czasowe, takie, że np. po 24h automat nie działa i trzeba z ręki scalać...

No powiedzmy po dwóch tygodniach - ztcw to taki myk jest możliwy...
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #5 : 13 Sierpień 2009, 12:37:46 »
0

Spróbujemy! Byle się to dało ustawić, bo problem polega na tym, że czasem trzeba odświeżyć temat i napisać po miesiącu pod swoim postem. Dobry pomysł.
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #6 : 13 Sierpień 2009, 13:13:25 »
0

Właśnie o odświeżanie chodzi. A właściwie często tak się zdarza, że zaszły pewne okoliczności, że należy post pod postem napisać. Dotyczy to np. organizacji imprez, więc te 24h to max moim zdaniem, bo i tak większość userów korzysta z opcji "Zobacz posty nieprzeczytane" i do przeczytanych raczej nie wraca...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #7 : 13 Sierpień 2009, 13:19:35 »
0

przy odświeżaniu te łączenie podaje nowo datę i czas napisania posta wiedz nie będzie problemu. Będzie tak jakby był teraz post napisany. W poście będzie adnotacja ze
Dodano dnia: .......
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
emibe
Administrator
*****
Długość toru:: 1053 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #8 : 13 Sierpień 2009, 13:29:22 »
0

Z tym, że czas na edycję (mimo podglądu przed wysłaniem) jest wskazany (ale np. do godziny - dwóch). Czasami się walnie coś, pójdzie się na kolację i po powrocie widać co to za ładne kwiatki...

A dodawanie do w tym samym poście zostawiłbym ustawione na max. dzień - góra dwa. Czasem trzeba coś zdementować i temat nie podskoczy (nie wyróżni się). O właśnie, jak napisał to w międzyczasie Kucyk.

Przy okazji - ostatnio sporo dostałem PW o tym, by po jakimś czasie część postów usunąć, albo wydzielić (typu "niech sobie powisi jeszcze, a potem można usunąć"). Moderatorzy, owszem są od sprzątania, ale niech każdy najpierw sprząta po sobie (koło siebie), posty wpisuje gdzie trzeba (jak coś to nowy temat). A jeśli ma być coś z założenia do usunięcia, to lepiej tego nie pisać IMHO.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #9 : 13 Sierpień 2009, 15:14:14 »
0

Co do usuwania postów po jakimś czasie (piszę, bo to ja w większości te prośby kierowałem :razz: i dotyczyły one postów "jajcarskich" - napisanych dla śmichów-hihów i nie wnoszących do tematu merytoryki) to uzyskałem od Kalito prostą odpowiedź:

Cytat: "Kalito"
Niestety phpBB daje opcję albo usuwania wszystkich albo nie usuwania niczego. Nie można dać możliwości usuwania tylko swoich postów. Zawsze możesz wyedytować i napisać w nim np. "Do usunięcia". Jak przeczytam to usunę.


Co to jest to IMHO??
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #10 : 13 Sierpień 2009, 16:04:10 »
0

Cytat: "Kucyk"
Co to jest to IMHO??


IMHO=In My Humble Opinion (czy jakoś tak :wink: ) i znaczy "moim skromnym zdaniem"
Zapisane

To jest przekaz.
emibe
Administrator
*****
Długość toru:: 1053 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #11 : 13 Sierpień 2009, 18:08:56 »
0

Bardziej chodziło, by nie bałaganić i w ten sposób ograniczać sprzątanie po sobie :wink: . Nie, że jestem pedantyczną babcią, moją ulubioną formą porządku jest artystyczny nieład.
W każdym razie, umówmy się, że administracja sprząta "naturalnie" w ramach dyskusji (jako odniesienie się do frazy przez kogoś wymienionej) rodzące się zmiany tematów (-> wydzielanie), a te tworzone z premedytacją lądują w śmietniku.

Przy czym admin/moder to też człowiek i nie zrobi tego w ciągu 5 minut, ba nawet tego może nie zauważyć  :cool:
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #12 : 13 Sierpień 2009, 18:27:42 »
0

Cytat: "emibe"
A dodawanie do w tym samym poście zostawiłbym ustawione na max. dzień - góra dwa. Czasem trzeba coś zdementować i temat nie podskoczy (nie wyróżni się).
Spokojnie podskoczy
Widze z enawet nei trzeba nic instalować tylko włączyć to opcjie
PA->ogólne->konfiguracja->pisania tematu->Łącz zdublowane posty (prawie na końcu)
Cytat: "Kucyk"
Kalito napisał/a:   
Niestety phpBB daje opcję albo usuwania wszystkich albo nie usuwania niczego. Nie można dać możliwości usuwania tylko swoich postów. Zawsze możesz wyedytować i napisać w nim np. "Do usunięcia". Jak przeczytam to usunę.   


Jak to nie ma możliwości usuwania swoich postów?? Jest.
PA->Fora->Zezwolenia ogólne->usuń->zarejestrowani.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
emibe
Administrator
*****
Długość toru:: 1053 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #13 : 13 Sierpień 2009, 18:53:11 »
0

Cytat: "andrzej2110"
Spokojnie podskoczy
Widze z enawet nei trzeba nic instalować tylko włączyć to opcjie
PA->ogólne->konfiguracja->pisania tematu->Łącz zdublowane posty (prawie na końcu)

Ale nie będzie to nieprzeczytany post wyróżniający się ikoną z nieprzeczytanym postem. Przeczytaj łaskawie jeszcze raz co napisano powyżej.
Możliwe, że jest dodatkowy mod, normalnie tak nie jest. Dodaje datę wpisu w poście i nic więcej.

Cytat: "andrzej2110"
Jak to nie ma możliwości usuwania swoich postów?? Jest.


Edytowanie i usuwanie własnych postów można ustawić w ustawieniach. Jednak jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu. Spotkałem się z sytuacjami, kiedy użytkownik obraził się na cały świat i próbował czyścić po sobie. Widziałem przypadki, że nawet zwykli userzy majstrowali by się wybielić po czasie :cool:
Wątki były po tym nieczytelne i nielogiczne. Po prostu trzeba wziąć odpowiedzialność za to co się wypisuje, by po roku, czy pięciu latach nie mieć dyskomfortu. Owszem jest to trudne, bowiem krowa nie zmienia poglądów i czasem trudno przyznać się do błędów z przed paru lat.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #14 : 13 Sierpień 2009, 19:11:35 »
0

Cytat: "emibe"
Ale nie będzie to nieprzeczytany post wyróżniający się ikoną z nieprzeczytanym postem. Przeczytaj łaskawie jeszcze raz co napisano powyżej.
Możliwe, że jest dodatkowy mod, normalnie tak nie jest. Dodaje datę wpisu w poście i nic więcej.

Na jakimś forum było tak ze pokazywało jako nieprzeczytany. Nie wiem tylko czy było to standardowe czy coś doinstalowali.


Odnośnie edytowania/usuwania to wiem coś o tym bo jestem moderatorem na pewnym forum (nie na przemo ale to nie ważne). Spotkałem się z tym ze ktoś pozmieniał swoje posty... Na szczęście to sporadyczne przypadki. To by było dobre żeby edycja/usuniecie było możliwe np do godziny czasu po napisaniu.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #15 : 13 Sierpień 2009, 19:14:42 »
0

A tu jest ustawiony czas po którym własnego posta się nie da edytować?
He, tak dla rozrywki dodam, że na forum bimbrowniczym "CK" czas ten wynosi 1410 minut - od słynnej receptury "Bitwy pod Grunwaldem" - 1kg cukru, 4 litry wody, 10 dag drożdży...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #16 : 13 Sierpień 2009, 23:59:43 »
0

Cytuj
Jak to nie ma możliwości usuwania swoich postów?? Jest.


No tylko pytanie czy zaznaczając tę opcję przypadkiem nie dostanie się możliwości usuwania postów innych użytkowników?

Dyskusja wywiązała się potężna, a moim zdaniem nie ma o czym gadać. Po prostu - jeśli podbicie tematu jest uzasadnione (powrót do niego po dwóch miesiącach itd.) to nie ma problemu gdy ktoś odpisze pod swoim postem. Natomiast jeśli jest to na zasadzie takiej, iż co 3 minuty sobie przypominam, że czegoś nie napisałem i sypię w związku z tym 5 postów jeden pod drugim (ewentualnie gdy nie potrafię zamieścić kilku cytatów w jednym poście i dlatego odpowiadam na kolejne cytaty w kolejnych postach), to jest to tworzenie zbędnego bajzlu.

A co do usuwania swoich postów: nie ma takiej opcji i nie zostanie wprowadzona. A Kucykowi powiedziałem, że może wyedytować tekst i napisać "do usunięcia", gdy się na przykład zdubluje, bądź pomyłkowo napisał coś nie tak jak trzeba. Nie daję natomiast przyzwolenia na ględzenie o kurzych cyckach z krótkim dopiskiem "proszę admina o usunięcie tego postu za 53 godziny i 26 minut". Nie zamierzam prowadzić kajetu z adnotacjami kiedy i który post usunąć, bo ktoś jakąś pierdołę chciał napisać.
A jak ktoś daje adnotację co do usunięcia postu to znaczy, że wie z góry o tym, że pisze pierdoły nie warte papieru i pióra.

Co do edycji jeszcze raz. Jak się ogarnę to coś o tym pomyślę. Póki co powtarzam po raz n-ty. Edytujcie swoje posty, kiedy macie po paru minutach coś do dopisania. Nie jesteśmy przecież tumokami, tylko ludźmi myślącymi, więc myślmy o tym co robimy, a nie odwołujmy się do możliwości kontroli "systemowej". Mam Was za inteligentnych ludzi i nie chcecie chyba, żeby ustawienia forum zastępowały Wasz zdrowy rozsądek?  :cool:
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #17 : 14 Sierpień 2009, 10:30:22 »
0

Cytat: "kalito"
Cytat:   
Jak to nie ma możliwości usuwania swoich postów?? Jest.


No tylko pytanie czy zaznaczając tę opcję przypadkiem nie dostanie się możliwości usuwania postów innych użytkowników?
&
Cytat: "kalito"
A co do usuwania swoich postów: nie ma takiej opcji i nie zostanie wprowadzona.


To się trochę kłóci ze sobą  :roll:  
Ne ma czegoś takiego aby użytkownik mógł usuwać czyjeś posty. Jedynie swoje. Posty wszystkich może usuwać dopiero moderator.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #18 : 14 Sierpień 2009, 11:20:05 »
0

To się ze sobą nie kłóci. Pytanie o to jakie będą następstwa wprowadzenie danej opcji oraz stwierdzenie, że nie zostanie dana opcja wprowadzona nie kłócą się ze sobą.

Tak więc dla jasności - użytkownicy nie będą mieli możliwości usuwania swoich postów, jedynie możliwość ich edycji. Koniec kropka.
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #19 : 18 Sierpień 2009, 10:32:40 »
0

He, znalazłem coś dla siebie!!!

Narzędź do upragnionego przeze mnie utylizowania jajcarskich postów:

Czas ważności postu/tematu

Wybierz, po ilu dniach post ma być automatycznie usunięty. Jeśli jest to nowy temat, zostanie usunięty w całości.

Na tym poście przetestuje jego działanie. Ustawiłem ważność na 1 dzień.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!