Świat kolejek wąskotorowych SMF
05 Czerwiec 2020, 07:52:49 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Śmigielska Kolej Dojazdowa - co się dzieje?  (Przeczytany 6850 razy)
Mamadou
Nowicjusz
*
Długość toru:: 22 m

W terenie W terenie

« : 20 Luty 2006, 15:57:14 »
0

Wybraliśmy się z Łodzi, 10 lutego o ekstremalnie wczesnej godzinie na przejażdżkę po trasie Stare Bojanowo, Śmigiel, Wielichowo następnie z tzw buta do Rakoniewic. Ku głębokiemu rozczarowaniu niżej podpisanego okazało się, że wszystkie pociągi odwołano z wyjątkiem dwóch par do Śmigla, w zupełnie nieodpowiednich godzinach. Nie wykonaliśmy również, z przyczyn nader obiektywnych, zamawianych przez Adama W. fotografii stacji w Wielichowie "od strony pola". Naprędce sklecony plan awaryjny (trzeba było coś zobaczyć wstając tak wcześnie) sprawił, że nasze kroki skierowaliśmy do Leszna gdzie mogliśmy popodziwiać parowóz Pt47, który ku naszemu kolejnemu rozaczarowaniu nie poprowadził pociągu do Wolsztyna gdzie z okien szynobusu do Poznania mogliśmy sobie popatrzeć na parowozwnie i obejść się ze smakiem.  Mogliby troszkę "miękciejsze" fotele w tych wynalazkach zakładać, trasa trochę dłuższa niż tramwajem z Łodzi do Ozorkowa...
Podsumowując zapytam: co się stało że nawet na stronie SKPL nie było zbyt wiele informacji od odwołaniu pociągów na ŚKD?[/url][/i]

ok333
Dyrektor
Długość toru:: 596 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 20 Luty 2006, 17:37:06 »
0

Mamadoo , cos ty w Kutnie nie byles? ,,Zycia'' nie znasz? Chichot Przeciez dobrze wiesz ,ze dawno tak snieznej zimy nie bylo. Przeciez w takiej Lodzi (mojej z reszta )sniegu ze wszystkich dachow nie usunieto - Selgrosy pozamykano.
A Naczelnik Wit Kreutschner , jezeli pociagu nie puscil , to mial powod . Albo kasy na doplaty do znizek dla mlodziezy od Samorzadu nie dostal (napewno nie dostal !) ,   albo ze wzgledu na rozpoczynajace sie ferie przewidywal minimalna frekwencje. A z kolei , jezeli nie powiesil stosownej informacji w Starym Bojanowie , to Go Zarzad SKPL rozliczy. Ty , jak na doswiadczonego MK przystalo powinienes we czwartek przed wyjazdem sie upewnic - czy Smigielska ,,smiga'' , czy tez nie  Chichot . Mammadoo - nie badz taki warszawiak. Chichot

Pozdrawiam z Pd.Wielkopolski  i przepraszam za Smigiel.

ok333
-------------------------------------------------------------------------
Kalisko - Turecka Kolej Mniejszych Predkosci

Ratujmy Koleje Waskotorowe  !!!
-----------------------------------------------
,, Najlatwiej niszczyc .
   Trudno zachowac to , co warte zachowania.''
Wislawa Szymborska
Mamadou
Nowicjusz
*
Długość toru:: 22 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 20 Luty 2006, 19:40:57 »
0

Informacja w Starym Bojanowie była wywieszona, więc o to chyba nie można miec do nikogo pretensji. Szkoda tylko, że po dojechaniu na miejsce mogłem, dopiero sprawdzić czy pociąg pojedzie. Pretensji nie mam, może, co jest chyba usprawiedliwione, jestem rozczarowany. Wciąż jednak nie rozumiem przyczym tej sytuacji. Śniegu to wtedy w Wielkopolsce było już co kot napłakał, a ferie, o ile mi wiadomo, się wówczas jeszcze nie zaczęły.
Mam nadzieję, że nastepnym razem kiedy się zdecyduję na tak ekstremalną turystykę, wąskotorówka będzie kursować. Tylko żeby okazja nadeszła ...

Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1903 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 20 Luty 2006, 22:48:03 »
0

A może ferie?

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
ok333
Dyrektor

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 20 Luty 2006, 23:25:18 »
0

W kazdym razie, zeby wilk byl syty i owca cala zapraszam Was na Kaliska i Piottra tez.Dajcie znac tylko ze 2 dni wczesniej na PW , zebym mogl wykonac telefon i podpytac czy sa wagony.Jezeli nie bedzie nas za duza ilosc ,to przejedziecie sie Lxd2.A w lecie napewno beda pociagi turystyczne Zbiersk - Russow i Russow - Zelazkow  - Russow to przesle wam extra zaproszenie od pp.Niechcicow. A wracajac do Smigla , to tam najladniej jest pod koniec kwietnia,kiedy zielen nie jest za mocno rozwinieta.

Pozdrawiam    ok333

,, Najlatwiej niszczyc .
Wislawa Szymborska
ok333
Dyrektor

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 24 Luty 2006, 11:33:33 »
0

Podaje za strona SKPL aktualny rozklad jazdy pociagow dla Smigielskiej Kolei Dojazdowej :

http://www.skpl.kalisz.pl/rjp.shtml

Zapraszamy Milosnikow Kolei i PT Podroznych.

Pozdrawiam      ok333

,, Najlatwiej niszczyc .
Wislawa Szymborska
bigbird
Młotkowy
**
Długość toru:: 108 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #6 : 03 Marzec 2006, 11:57:54 »
0

Ale fajnie widze ze jednak powrocily kursy o 12.30 do Wielichowa i o 13.20 z Wielichowa do Starego Bojanowa! Ogromnie jestem wdzieczny - dzieki temu bedzie mi znacznie latwiej Was odwiedzic! Spodziewajcie sie mnie 29 marca albo 28 kwietnia!
Łukasz
SGKW
*
Długość toru:: 195 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #7 : 29 Marzec 2010, 21:34:56 »
0

Witam! Czy ktoś byłby w stanie udostępnić obecnie obowiązujący rozkład jazdy kolejki śmigielskiej?
Niestety na stronie SKPL po kliknięciu w zakładkę "rozkład jazdy" wyświetla się tylko informacja o zmianie rozkładu od 13 XII 2009 i na tym koniec.
xogi01bo
Czytelnik

Długość toru:: 1 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #8 : 12 Kwiecień 2010, 22:24:54 »
0

Ja mam, ponieważ od jakiegoś czasu planuje się tam wybrać skopiowałem sobie ten rozkład ze strony SKPL, widać teraz na stronie mają jakiś problem techniczny i rozkład jest niedostępny, wysyłam Ci go e – mailem.

Marek Domański.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!