Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 07:20:25 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [MBxd1] - MBxd1-168 stan aktualny  (Przeczytany 76441 razy)
dino
Młotkowy
**
Długość toru:: 100 m

W terenie W terenie

M-sta spalinowych i elektrycznych poj. tr.


« : 21 Styczeń 2010, 12:34:29 »
0

Witam

Koledzy ma ktoś może informacje dotyczące stanu obecnego MBxd1-168, jakieś foto Co???
Interesuje mnie w szcególności to czy stoi w pod dachem czy na zewnątrz Co??

pozdrawiam
Dino
Zapisane
adam
Zbanowany
Mechanik
***
Długość toru:: 180 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 21 Styczeń 2010, 16:23:11 »
0

Przyjacielu - Mbxd1 168 stoi na hali montowni KD Krośniewice , został przeze mnie po sprzątany  przed świętami Bożego Narodzenia jak także Mbxd2 i co  i nic  , jest zabezpieczony  i był odpalany w miesiącu listopadzie 2009 cofnęłem nim bo stał od strony wrót teraz stoi głębiej  , ponieważ większość sprzętu schowaliśmy na montownię - pozdrawiam

Szykujemy kolorystykę , może ktoś z szanownych forumowiczów podpowie jakby go odnowić w oryginalny wygląd i co dalej czekamy - NA ZBAWIENIE.


PROSZĘ UŻYWAĆ FUNKCJI EDYCJI POSTÓW!
Zapisane

Zarząd Kujawskich Kolei Dojazdowych w Krośniewicach
dino
Młotkowy
**
Długość toru:: 100 m

W terenie W terenie

M-sta spalinowych i elektrycznych poj. tr.


« Odpowiedz #2 : 22 Styczeń 2010, 07:17:15 »
0

Szykujemy kolorystykę , może ktoś z szanownych forumowiczów podpowie jakby go odnowić w oryginalny wygląd i co dalej czekamy - NA ZBAWIENIE.

Czyli planujecie malowanie Co??, myślę że będę miał ciekawą propozycję ale o tym na priv.

Dziękuję za informację, jest bardzo pozytywna :-)

Dino



Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie przedmiotowego pojazdu. Czy ta motorówka zawsze miała takie małe okna w ścianie czołowej przedziału silnikowego Co???
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2010, 16:15:53 wysłane przez Phinek » Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #3 : 25 Styczeń 2010, 12:25:07 »
0

A ja mam pytanie odnośnie aktualnego stanu własności tego pojazdu. Z tego co pamiętam należał do SKPL. Czy coś się zmieniło w tej sprawie?
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Michał Z
Mechanik
***
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #4 : 25 Styczeń 2010, 13:12:27 »
0

Cytat: "dino"
Czy ta motorówka zawsze miała takie małe okna w ścianie czołowej przedziału silnikowego Co???

absolutnie nie, to dość nowy pomysł z ostatnich lat PKP, czyli druga połowa lat 90.
Oczywiście mówimy o oknach narożnych, nie tym środkowym nad chłodnicą, które z powodu tejże zawsze było mniejsze.

Oryginalna kolorystyka (od ok 1974r): pomarańczowy pas poniżej linii okien o szer ok. 20 cm (oczywiście be żadnych białych lamówek-to nie poczta), na przednich ścianach charakterystyczne V (z powodu chłodnicy praktycznie tylko na jednym przedzie). Ponadto pomarańczowe czołownice. Powyżej tego pasa kolor seledynowy, poniżej ciemna zieleń (zieleń mchu) - te same kolory co kiedyś np. na norm. EU07 czy SP45 (tylko nie mylić seledynu z ostatnio popularnym groszkowym!). Poza tym dach szary, podwozie czarne, poręcze i krawędzie stopni białe.

Oczywiście można też pokusić się o malowanie, które stosowano na samym początku istnienia tego wagonu, praktycznie dosłownie parę lat. Góra kremowa, dół granatowy, oczywiście bez żadnych czerwnoych czy jakichkolwiek innych paseczków, czołownice też granatowe, identycznie jak tu:
http://kolejrogowska.pl/?page_id=288
W Muz. Kol w Sochaczewie można spotkać dość zabawne błedne malowanie nieudolnie udające tę epokę i wprowadzające ludzi w błąd np. na MBd1-130.
Zapisane
dino
Młotkowy
**
Długość toru:: 100 m

W terenie W terenie

M-sta spalinowych i elektrycznych poj. tr.


« Odpowiedz #5 : 25 Styczeń 2010, 13:24:44 »
0

Wielkie dzięki za wyczepujące info. oczywiście chodziło o okna narożne.
Mam jeszcze inne techniczne pytanie w jaki sposób montowano silnik w motorówce, "wsuwano" go przez otwór chłodnicy Co? i zastanawiam się jak poradził by sobie silnik SW400 zamiast oryginalnego.
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #6 : 25 Styczeń 2010, 17:15:25 »
0

a
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 12:48:13 wysłane przez Phinek » Zapisane
adam
Zbanowany
Mechanik
***
Długość toru:: 180 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 25 Styczeń 2010, 18:10:59 »
0

Panie Grzegorzu gdyby był operatora to powinien go zabrać jak najszybciej , ponieważ gmina bądz co  bądz  nie jest zbytnio zachwycona taborem nie swoim , (a gmina w ogóle kiedy była zachwycona?)dlatego powoli ktoś swój zabiera tabor.  Ja nie jestem pewien w 100% ale tak się obiło o uszy żę Mbxd1 jest juz własnością gminy za te .........................
.................................. wiemy za co , nie ma  co się rozpisywać , za rzeczy których nie ma równowartość tego czy tego.
A jeżeli jest nadal własnością to mają czas do końca lutego ,( robione będą porządki , choć juz są robione od tamtego piątku), a to może oznaczać najgorsze  , a kit ich wie czy nie wpadną na pomysł wystawienia go po za stację np do Rosiaka na skład , tam kiedyś stała drezyna motorowa , została tylko buda i podwozie po roku czasu -  by była najgorsza głupota  i świrostwo , więc jeżeli masz jakiś kontakt z Panem Tomaszem to przekaż mu taką sugestię. To z mojej strony wszystko , choć gmina ma go malować w marcu , zależne oczywiście czy się zima nie przedłuży , stąd są  moje pytania dotyczące malowania blacharki.
Zapisane

Zarząd Kujawskich Kolei Dojazdowych w Krośniewicach
dino
Młotkowy
**
Długość toru:: 100 m

W terenie W terenie

M-sta spalinowych i elektrycznych poj. tr.


« Odpowiedz #8 : 26 Styczeń 2010, 07:51:43 »
0

A jeżeli jest nadal własnością to mają czas do końca lutego ,( robione będą porządki , choć juz są robione od tamtego piątku).

Kto tym kieruje z ramienia gminy Co?? Jakieś namiary na tą osobę, sprawa jak widać wymaga interwencji niezależnie od tego kto jest włascicielem.
Zapisane
Maszynista27
Nowicjusz
*
Długość toru:: 46 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #9 : 26 Styczeń 2010, 15:25:01 »
0

Sprawa nie wymaga żadnej interwencji wagon motorowy Mbxd1-168 jest własnością UG Krośniewice.
Zapisane
adam
Zbanowany
Mechanik
***
Długość toru:: 180 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #10 : 26 Styczeń 2010, 15:56:32 »
0

No to Pan lech wyjaśnił sprawę , nie było tematu , więc teraz tylko malowanie , wszelkie sugestie i dobieranie farby.
Zapisane

Zarząd Kujawskich Kolei Dojazdowych w Krośniewicach
Phinek
Gość
« Odpowiedz #11 : 26 Styczeń 2010, 15:56:52 »
0

a
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 12:47:53 wysłane przez Phinek » Zapisane
Maszynista27
Nowicjusz
*
Długość toru:: 46 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #12 : 26 Styczeń 2010, 17:09:29 »
0

Papiery na ten wagon motorowy posiada Urząd Miejski w Krośniewicach. Nie pytajcie, dlaczego właścicielem jest UM bo to będzie prowokacja do kłótni i dobrze o tym wiecie, dlatego temat właściciela zamykam.
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #13 : 27 Styczeń 2010, 00:59:29 »
0

Nie jest prawdą jakoby w/w wagon był własnością UM Krośniewice - cały czas jest on własnością SKPL.
Zapisane
Maszynista27
Nowicjusz
*
Długość toru:: 46 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #14 : 27 Styczeń 2010, 09:45:12 »
0

Proszę zadzwonić do UM w Krośniewicach tam dowiecie się że właścicielem jest gmina.
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #15 : 27 Styczeń 2010, 09:58:47 »
0

a
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 12:47:46 wysłane przez Phinek » Zapisane
dino
Młotkowy
**
Długość toru:: 100 m

W terenie W terenie

M-sta spalinowych i elektrycznych poj. tr.


« Odpowiedz #16 : 27 Styczeń 2010, 10:08:21 »
0

Cytat: "Phinek"
Czy ktoś widział jakąś umowę kupna-sprzedaży... jakąś fakturę, protokół przekazania.. cokolwiek?

Kwit jakoś by mnie bardziej przekonał niż to, że "pani Halinka" z UM twierdzi że to jest jej i tak rozpowiada.

Słyszałem o pewnych ruchach co do własności tego wagonu i z tego co wiem to nie były one na drodze SKPL -> UM.


Zgadza się pewne ruchy zostały wykonane, i motorówka jest z "formalnego punktu widzenia" w dobrych rekach, wiem to z bardzo pewnego i wiarygodnego źródła ;-)
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #17 : 27 Styczeń 2010, 10:18:14 »
0

Czyli tak Mbxd1-168:

Cytat: "Maszynista27"
jest własnością UG Krośniewice

Cytat: "Paweł Niemczuk"
jest własnością SKPL

Cytat: "dino"
jest w dobrych rekach


A coś konkretnego w końcu się dowiemy, czy znów będzie zabawa w Killerowskie "wiem, ale nie powiem"?

Phinek, sypnij im po kresce (tylko po jednej!) to może żwawiej zaczną pisać! :wink:
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
janeczek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 915 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #18 : 27 Styczeń 2010, 15:01:20 »
0

Cytat: "Maszynista27"
dlaczego właścicielem jest UM  


Jeszcze jeden kontrahent  :wink:  ...... przynajmniej z nazwy.
Zapisane
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #19 : 27 Styczeń 2010, 15:39:30 »
0

Cytat: "Kucyk"
Czyli tak Mbxd1-168:

Maszynista27 napisał/a:
jest własnością UG Krośniewice

Paweł Niemczuk napisał/a:
jest własnością SKPL

dino napisał/a:
jest w dobrych rekach


I w ten oto sposób kroimy motorówkę na trzy równe części i każdy jest zadowolony :mrgreen:
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!