Świat kolejek wąskotorowych SMF
26 Kwiecień 2024, 23:25:40 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prasówka  (Przeczytany 168609 razy)
obserwator
Mechanik
***
Długość toru:: 239 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #20 : 20 Kwiecień 2010, 10:37:30 »
0

Moim zdaniem jest to jednak sukces , Starosta zaczyna działać że powoli -- taka to administracyjna mitręga .
Piszę że pojedzie , to pojedzie ....jeżeli nie to będzie to jego klęska przed wyborami.
Ciekawym jest co innego, kto kryje się za tymi dwoma chętnymi na Nałęczowską KD Co?
Zapisane
Jarek Franczyk
Zawiadowca
****
Długość toru:: 408 m

W terenie W terenie


prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...


« Odpowiedz #21 : 23 Kwiecień 2010, 12:50:01 »
0

Cytat: "obserwator"

Piszę że pojedzie , to pojedzie ....jeżeli nie to będzie to jego klęska przed wyborami.
Co?

Nie sądzę, żeby owo "nie pojechanie" odbiło się aż takim echem.
Zapisane

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #22 : 23 Kwiecień 2010, 13:04:44 »
0

Myślę jednak, że Staroście zależy na uruchomieniu kolejki i to nie tylko z powodu zbliżających się wyborów. Jak te chęci uda się wprowadzić w życie - dowiemy się niebawem. Bez względu na postępu prac w Starostwie nasze zaangażowanie w temat Nałęczowa nie słabnie.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #23 : 11 Maj 2010, 12:39:12 »
0

Są kolejne pieniądze na modernizację NKD co potwierdza fakt, że mimo mało widocznego jeszcze ożywienia starosta opolski stara się rozruszać kolejkę.
W materiale prasowym na który się powoływałem prezentowano planowane inwestycje w turystykę na terenie województwa lubelskiego, które zyskały akceptacje i będą wspierane z funduszy europejskich. NKD otrzyma środki przeznaczone na remont infrastruktury, torowiska oraz taboru. W planach jest także rewitalizacja przystanku w Polanówce oraz Rozalinie gdzie zbudowana zostanie dodatkowa infrastruktura dla podróżujących kolejką turystów.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Jarek Franczyk
Zawiadowca
****
Długość toru:: 408 m

W terenie W terenie


prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...


« Odpowiedz #24 : 14 Maj 2010, 13:02:21 »
0

Nie wiem dlaczego ale mi ten link nie działa.
Zapisane

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
X-ped
Nowicjusz
*
Długość toru:: 43 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #25 : 21 Maj 2010, 19:49:00 »
0

A jak tam kolejka wąskotorowa w tym powodziowym czasie. Znacząca część jest blisko Wisły. Czy jej gdzieś nie "podmywa"?
Zapisane
Marrr
Nowicjusz
*
Długość toru:: 44 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #26 : 21 Maj 2010, 21:39:35 »
0

Cytat: "X-ped"
A jak tam kolejka wąskotorowa w tym powodziowym czasie. Znacząca część jest blisko Wisły. Czy jej gdzieś nie "podmywa"?

Na terenie zalewowym jest tylko rejon Wilkowa, podobno właśnie teraz go zalewa, ale przecież tamten odcinek i tak od lat jest nieczynny.
Zapisane
tomek242
Młotkowy
**
Długość toru:: 56 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #27 : 22 Maj 2010, 22:36:36 »
0

Jak tam sytuacja powodziowa w okolicach Nałęczowa i Kazimierza Wielkiego? Chciałem w końcu tam pojechać zobaczyć Kazimierz, Nałęczów i kolejkę a teraz takie nieszczęście Smutny
Zapisane

SKW
Marrr
Nowicjusz
*
Długość toru:: 44 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #28 : 23 Maj 2010, 23:13:19 »
0

Cytat: "tomek242"
Jak tam sytuacja powodziowa w okolicach Nałęczowa i Kazimierza Wielkiego? Chciałem w końcu tam pojechać zobaczyć Kazimierz, Nałęczów i kolejkę a teraz takie nieszczęście Smutny

Chyba Kazimierza Dolnego?
Właśnie wróciłem z tamtych okolic i niniejszym donoszę że:
- w Nałęczowie powodzi oczywiście nie ma, przecież to kawał drogi od Wisły
- kolejkę obejrzeć się da z wyjątkiem kawałka od dawna zarośniętego odcinka do Wilkowa, zaraz za mostem na Chodelce zaczyna się woda
- Kazimierz Dolny nie jest zalany, aczkolwiek nadbrzeżne okolice są poniżej poziomu Wisły, tak więc tu i ówdzie podcieka, wszędzie pełno strażaków. Trochę wyżej, czyli np. na rynku już spokój, pomimo późnej godziny wiele lokali otwartych. Niektóre drogi mogą być zamknięte, gdzieś tam stał radiowóz na pasie w stronę Kazimierza, aczkolwiek na tej którą ja wjechałem żadnych przeszkód nie było.
Zapisane
Jarek Franczyk
Zawiadowca
****
Długość toru:: 408 m

W terenie W terenie


prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...


« Odpowiedz #29 : 24 Maj 2010, 13:33:23 »
0

Cytat: "Marrr"

- Kazimierz Dolny nie jest zalany, aczkolwiek nadbrzeżne okolice są poniżej poziomu Wisły (.....), pomimo późnej godziny wiele lokali otwartych.

Heh, tamy nie są z betonu... jak kolega napisał gdzieniegdzie robi się mokro i miękko (z uwagi na długość fali i czas utrzymywania się wysokiego poziomu wody). Ale jak widać póki fala nie idzie na lokal, to handel kwitnie w najlepsze. Czy ci ludzie nie widzą zagrożenia?  :shock:  A turystów zapewne pełno... bo kto nie chciałby być zalanym...
Zapisane

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
tomek242
Młotkowy
**
Długość toru:: 56 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #30 : 24 Maj 2010, 16:00:10 »
0

Cytat: "Marrr"
Chyba Kazimierza Dolnego?


No jak się człowiek stresuje powodzią to i nazwy mu się pomyliły z zacnym królem Swoją drogą zastanawiam się jak teraz będzie wyglądała sprawa finansowania kolejek wąskotorowych skoro naturalnie pieniądze zostaną przeznaczone na ważniejsze sprawy???
Zapisane

SKW
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #31 : 24 Maj 2010, 16:09:42 »
0

Cytat: "tomek242"
Swoją drogą zastanawiam się jak teraz będzie wyglądała sprawa finansowania kolejek wąskotorowych
Jak zwykle - zawsze są jakieś "ważniejsze sprawy".
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #32 : 24 Maj 2010, 16:29:09 »
0

Cytat: "tomek242"
Swoją drogą zastanawiam się jak teraz będzie wyglądała sprawa finansowania kolejek wąskotorowych skoro naturalnie pieniądze zostaną przeznaczone na ważniejsze sprawy???


W obliczu tego co wydarzyło się i trwa w ostatnich dniach na terenie powiatu opolskiego dyskutowanie o finansowaniu kolejki jest co najwyżej nie na miejscu.

Jestem przekonany, że w pierwszej kolejności należy rozwiązać problem mieszkańców którzy ucierpieli w trakcie powodzi. Na kolejkę oczywiście są zabezpieczone środki i o ich wydatkowanie także jestem spokojny.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
obserwator
Mechanik
***
Długość toru:: 239 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #33 : 24 Maj 2010, 17:55:18 »
0

News z kolejki ( może nie na miejscu ) :

Kolejka wchodzi w struktury Zarządu Dróg Powiatowych przy starostwie.
Szefem kolejki pozostaje dotychczasowy Naczelnik za czasów PKP i SKPL - Pan Stanisław Ogonek , kolejka otrzymała 6 etatów.
Jednym z pracowników kolejki będzie znany wszystkim miłośnik z NKD.
Trwa przekazywanie majątku z SKPL do Starostwa i dalej do Zarządu Dróg.
Zapisane
px48
Zawiadowca
****
Długość toru:: 335 m

W terenie W terenie


Prezes TPKŚ


« Odpowiedz #34 : 24 Maj 2010, 18:31:56 »
0

Widzę, że zapowiada się kopia rozwiązania, jakie od 8 lat jest na Średzkiej KD. Ma to swoje plusy i minusy, ale ogólnie jest to dobre rozwiązanie.
Zapisane

grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #35 : 24 Maj 2010, 19:47:31 »
0

Cytat: "obserwator"
News z kolejki ( może nie na miejscu ) :


Ta informacja jest nam jak najbardziej znana, jednak nie ogłaszaliśmy jej do czasu kiedy rzeczony podmiot rozpocznie już regularne kursy.
Wszak drogi obserwatorze SKPL też nie chwali się zbytnio swoimi osiągnięciami zanim nie będą one w pełni potwierdzone.

A co do tego co jest na miejscu a co nie, do miałem jedynie zastrzeżenia co do dywagacji na temat finansowania kolejki. I podtrzymuje swoje słowa - w obliczu klęski jaka spotkała powiat opolski niedorzeczne jest pisanie, że
 
Cytat: "2xm"
Jak zwykle - zawsze są jakieś "ważniejsze sprawy".
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Phinek
Gość
« Odpowiedz #36 : 24 Maj 2010, 19:55:58 »
0

.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 15:16:16 wysłane przez Phinek » Zapisane
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #37 : 24 Maj 2010, 19:57:52 »
0

Zasadniczo Phinek już odpowiedział.
Jeśli chodzi o samą powódź, to od siebie dodam tylko, że zawsze są ważniejsze sprawy - w oczach niektórych ważniejsze nawet od utrzymywania zabezpieczeń przeciwpowodziowych.
Prawda jest niestety taka, że jako społeczeństwo żyjemy od tragedii do katastrofy (zapominając o nich zaraz po ucichnięciu medialnej wrzawy). Zaczynam mieć dosyć wyświechtanego frazesu "w obliczu...". Tego typu klęski żywiołowe trafiają nam się dość regularnie (kilkakrotnie w roku w skali lokalnej, raz na kilka lat w skali ogólnokrajowej - a i tak natura oszczędza nam najgorszego). W lecie były huragany, jesienią zalało Żuławy, w zimie ileś tysięcy ludzi było odciętych od świata przez kilka tygodni, przy okazji też były podtopienia. Do mniejszych ludzkich tragedii dochodzi każdego dnia. Po prostu uważam, że są to problemy, z którymi jako społeczeństwo musimy sobie radzić, a nie rozpaczać. Trzeba to "wrzucić w koszta" i tyle. Więcej na ten temat nie chcę się rozwodzić, gdyż nie dotyczy to tematyki niniejszego forum.
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
obserwator
Mechanik
***
Długość toru:: 239 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #38 : 25 Maj 2010, 09:36:09 »
0

Kolego Grzegorzu , podałem te info bo zadzwoniłem do starostwa i tylko tyle.
Informacje z SKPL mam w większosci przypadków ze źródeł zarządu, a jak wiesz w ich "pierdolniku" wiele się dzieje i trudno się doją. :wink:
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #39 : 18 Czerwiec 2010, 14:34:58 »
0

http://www.rynek-kolejowy.pl/16504/Wiesci_z_Naleczowskiej_KD.htm

Kolega Michał do tablicy ;-)
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!