Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 07:14:21 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prasówka  (Przeczytany 168078 razy)
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #40 : 18 Czerwiec 2010, 14:49:01 »
0

To się nam prezes medialnie lansuje.
A o co chciałbyś zapytać w sprawie kolejki? Postaram się odpowiedzieć
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie



waskotorowka
WWW
« Odpowiedz #41 : 18 Czerwiec 2010, 14:58:17 »
0

Cytat: "Piottr_tt"


Sorze ja chciałem zgłosić nieprzygotowanie:P

Generalnie jest tak jak napisano, mieliśmy startowac w połowie czerwca jednak prawdopodobnie ruszymy dopiero w lipcu (oby). Powódź pokrzyżowała znacznie nasze plany, ale miejmy nadzieję, ze wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jesli chodzi o budynki przeznaczone w ramach projektu pierwszego to: dyżurka i muzeum (2 zielone od strony drogi) oraz świetlica.
W czasie powodzi uszkodzony został na pewno most na Wrzelowiance w Urządkowie (w zasadzie z tego co mi wiadomo legar popłynął razem z przyczółkami), nie wiem jak wygląda torowisko... Dzisiaj wybieram się zorientować się co i jak, pewnie jakieś zdjęcia zrobię, to i tutaj wrzucę.

Pozdrawiam serdecznie
Zapisane
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie



waskotorowka
WWW
« Odpowiedz #42 : 18 Czerwiec 2010, 22:55:03 »
0

Więc sytuacja nie wygląda ciekawie, zniknęły przyczółki oraz legar...
 fotka:




Skutki tej powodzi są po prostu nie do opisania, krajobraz dookoła jedno wielkie wysypisko śmieci...

Pozdrawiam
Michal
Zapisane
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #43 : 19 Czerwiec 2010, 15:45:26 »
0

:shock: Przy okazji rozmyło niezły kawał nasypu. Sam mostek był niewielki:



Na szczęście katastrofa nie dotyczy głównej linii "Nadwiślanina".
Z drugiej jednak strony domyślam się, że to ostateczny wyrok na (co najmniej) końcowe 1,5 kilometra odnogi do Wilkowa...
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #44 : 19 Czerwiec 2010, 16:03:06 »
0

Cytat: "2xm"
Z drugiej jednak strony domyślam się, że to ostateczny wyrok na (co najmniej) końcowe 1,5 kilometra odnogi do Wilkowa...

Nadwiślani który do Wisły nie dojeżdża....
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #45 : 19 Czerwiec 2010, 16:28:41 »
+1

Po cichu ciągle liczyłem, że kiedyś jednak dojedzie... zobaczymy, może w (odległej ?) przyszłości. Opcja z przesiadką na statki "białej floty" do Kazimierza jest na prawdę atrakcyjna. Zresztą pasowałoby to niemal idealnie do kategorii "regionalny produkt turystyczny".
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie



waskotorowka
WWW
« Odpowiedz #46 : 19 Czerwiec 2010, 23:58:30 »
+1

Cytat: 2xm
Z drugiej jednak strony domyślam się, że to ostateczny wyrok na (co najmniej) końcowe 1,5 kilometra odnogi do Wilkowa...

Nadwiślani który do Wisły nie dojeżdża....


To, że nie dojeżdża nie oznacza, że nie może zwać się Nadwiślaninem skoro trasa jego wiedzie po Lubelskim Powiślu... Swoją drogą, czy ta linia do Wisły dojeżdża? http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolej_Nadwi%C5%9Bla%C5%84ska

Pzdr
Michał
Zapisane
Jakub Paruch
Czytelnik

Długość toru:: 5 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #47 : 15 Sierpień 2010, 10:34:12 »
0

coś do poczytania przy kawie w niedziele http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100815/NEWS01/342770295
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #48 : 15 Sierpień 2010, 22:44:58 »
0

Zgadza się, szczególnie że to kolejny artykuł Pani Kasi na temat naszej kolejki. Mnie najbardziej podoba się rzeczowość, dystans oraz brak pogoni za tanią sensacją czy radosną twórczość bajkopisarską która niestety często zdarza się w artykułach na temat wąskiego toru, szczególnie w prasie lokalnej.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Jarek Franczyk
Zawiadowca
****
Długość toru:: 408 m

W terenie W terenie


prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...


« Odpowiedz #49 : 16 Sierpień 2010, 08:37:22 »
0

Dodam jeszcze że artykuł ukazał się także na 'moje miasto Puławy' pod innym nieco tytułem: http://www.mmpulawy.pl/artykul/nadwislanska-kolej-waskotorowa-powroci-na-tory-181874.html
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2010, 08:40:05 wysłane przez Jarek Franczyk » Zapisane

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
Jakub Paruch
Czytelnik

Długość toru:: 5 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #50 : 21 Sierpień 2010, 08:51:29 »
0

Kolejny artykuł o naszej najulubieńszej kolejce http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,8276465,Naleczowska_kolejka_jeszcze_nie_dla_turystow.html
Zapisane
Jarek Franczyk
Zawiadowca
****
Długość toru:: 408 m

W terenie W terenie


prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...


« Odpowiedz #51 : 28 Grudzień 2010, 07:51:57 »
0

Było: http://waskotorowka.pl/menu.htm

Jest: http://nadwislanskakolejka.pl/

 
Zapisane

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #52 : 28 Grudzień 2010, 11:12:26 »
0

nowa strona powstała w związku z unijnym projektem realizowanym na kolejce.
Zawiera przede wszystkim informacje nt. jego realizacji.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Jarek Franczyk
Zawiadowca
****
Długość toru:: 408 m

W terenie W terenie


prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...


« Odpowiedz #53 : 10 Styczeń 2011, 06:40:41 »
0

Nie wiem na ile informacje cytowane poniżej są aktualne obecnie (publikacja 2008), ale o punkcie 3 i 7 to szczerze mówiąc wcześniej nie wiedziałem... szczególnie spodobał mi się 7-my  
Podejrzewam jednak , że nastąpiły jakieś weryfikacje i cięcia tych planów.

Cytat ze strony http://transinfo.pl/text.php?from=archive&id=18660 dot. NKW:

Koszt projektu:
Kosztorys przestawianego projektu przewiduje następujące pozycje:
1. modernizacja budynków kolejowych i wyposażenie ich w niezbędne media;-2 mln €
2. modernizacja głównej linii kolejowej –2 mln €
3. budowa linii kolejki do centrum Nałęczowa –3 mln €
4. przedłużenie linii kolejowej do Grodziska Archeologicznego w Chodliku wraz z rekonstrukcją grodziska- 2mln €
5. przedłużenie linii kolejowej do przystanii w Zastowie Karczmiskim –1 mln €
6. adaptacja budynku parowozowni na muzeum Kolejnictwa 0,5 mln €
7. pozyskanie oraz uruchomienie parowozu 0,2 mln €
8. modernizacja internatu z przygotowaniem zaplecza turystycznego w Kluczkowicach - 2mln €,
9. kontynuacja projektu realizowanego w ramach programu ZPORR „Modernizacja dachu i elewacji zabytkowego pałacu w Kluczkowicach”w zakresie dalszej modernizacji pałacu z przystosowaniem na centrum konferencyjno-szkoleniowe i rozbudowy Muzeum Regionalnego –3 mln €.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2011, 06:49:12 wysłane przez Jarek Franczyk » Zapisane

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie



waskotorowka
WWW
« Odpowiedz #54 : 11 Styczeń 2011, 11:44:37 »
0

No ten projekt dosyć mocno okrojono, aktualna całkowita kwota tego projektu to ok 4mln złotych.

Pzdr
Statek
Zapisane
Poldek
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #55 : 11 Styczeń 2011, 15:14:13 »
0

No, gdyby to wszystko dało się zrealizować w takim kształcie to super , ale obecnie (jak napisał Statek ) jest przeznaczone na ten cel 4 mln.
Zapisane

PKS- Pewność Komfort Szybkość
Poldek
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #56 : 15 Styczeń 2011, 14:05:00 »
0

http://www.twojewiadomosci.com.pl/category/tagi/nałeczów
Pod tym linkiem znalazłem dość obszerny artykuł o naszej kolejce. Jest jedno co mnie zaintrygowało w tym artykule. Czy kolejka kursowała kiedykolwiek do Puław ? Tam jest tak napisane  Co?
Zapisane

PKS- Pewność Komfort Szybkość
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #57 : 15 Styczeń 2011, 14:40:14 »
0

Nie. Kolej nigdy nie kursowała do Puław.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #58 : 15 Luty 2011, 10:05:22 »
0

Panowie, troche optymizmem mi  tu zbytnio wieje (może utrata wiary w odrodzenie się wielu wąskotorówek polskich) ale:
http://www.radio.lublin.pl/index.php?site=news_details&id=88479

http://www.rynek-kolejowy.pl/21884/Lubelskie_Nadwislanska_Kolej_Waskotorowa_ruszy_w_maju.htm

Życie pokaże...,pozdrawiam
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #59 : 17 Maj 2011, 17:34:56 »
0

KOW napisał:

Lubelskie: Inwestują w wąskotorówkę

Trwa odnowa Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej. Obecnie realizowane są dwa projekty, w ramach których odnawiana jest infrastruktura i tabor. Są również zarezerwowane środki na promocje jedynej czynnej lubelskiej kolejki turystycznej. Łącznie ok. 4,5 mln złotych zostanie wydanych na wąskotorówkę, z czego większość środków będzie pochodziła z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Projekty realizuje Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim.

 
Fot. Rafał Jasiński Już wyremontowano drewniane budynki stacji w Karczmiskach. Jak poinformował „Rynek Kolejowy” Michał Stateczny, Prezes Zarządu Stowarzyszenia na rzecz Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej, niebawem ruszą prace torowe. Obecnie Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim kończy przygotowywać dokumentacje przetargową na roboty infrastrukturalne.

Wyremontowane zostaną torowiska i budowle wąskotorówki. Odnowienia doczekają się budynki murowane na stacji Karczmiska. Przygotowane zostaną nowe przystanki, wyznaczone będą parkingi na stacjach: Nałęczów, Wąwolnica, Karczmiska, Opolu Lubelskie i Rozalin. Wiaty turystyczne staną w Polanówce i Rozalinie. Renowacje czeka również tabor. Wyremontowane zostaną wagony. Przebudowanie poddano wagon barowy, inny przystosowany będzie do przewozu rowerów. Składem będzie można przewozić jednoślady, które powiat opolski nabędzie w ramach jednego z projektów. Pozwoli to organizacje wycieczek kolejowo-rowerowych. Będzie to ciekawa propozycja zwłaszcza, że samorządy przygotowały bogatą sieć szlaków rowerowych w tym rejonie.

Obok prac „twardych” jeszcze w tym roku ruszy kampania promocyjna. - Naszym celem jest przyciągniecie osób, które jeszcze nie znają NKW, i zaskoczyć nowymi atrakcjami tych, którzy mają za sobą przejazd „Nadwiślaninem” - mówi „Rynkowi Kolejowemu” Michał Stateczny. - Chcemy również zorganizować cykl imprez na terenie stacji. Być może zostaną uruchomione pociągi wieczorne i nocne. Przejazdy będą połączone z projekcją filmów w ramach kina plenerowego. Za ekran będzie służyła... ściana dawnej parowozowni – kończy Prezes stowarzyszenia.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!