Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 19:09:13 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: FotoBuhahahahaha!... Czyli coś o nas samych.  (Przeczytany 32811 razy)
tompalec
Mechanik
***
Długość toru:: 211 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #40 : 23 Listopad 2010, 00:16:42 »
0

Małe | Duże


Coś podobnie jak u BogdanaKRK, pierwsze 25 sekund . Kobitka mnie rozbroiła.
Zapisane

Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #41 : 03 Kwiecień 2011, 18:19:35 »
0

Coś z dzisiejszej wycieczki: przegląd dyfra w warunkach ekstremalnych, czyli na pikniku w wykonaniu Buczka_pkp





A co powiedział na to Goofer? Odpowiedź macie w 34 sekundzie filmiku.  
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #42 : 04 Kwiecień 2011, 20:47:09 »
+2

Nowoczesna technika w dziedzinie koźlarstwa oporowego - kozioł reaktywny*:   


*zasada działania analogiczna do pancerza reaktywnego.
Zapisane

To jest przekaz.
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #43 : 05 Kwiecień 2011, 03:43:01 »
0

W/w konstrukcja znajduje się na ulicy Kolejowej na Czystem w Warszawie i jest pozostałością bocznicy do dawnych zakładów im. Róży Luxemburg (fabryka żarówek rtęciowych).
Gdyby pokazany tu kozioł reaktywny zawiódł, to ostatecznym punktem zatrzymania składu będą skrzynki z kwiatkami, które ktoś ustawi sobie na balkonie budynku widocznego po lewej stronie zdjęcia. Tor urywa się centralnie pod balkonem, hehe.
Zapisane
emibe
Administrator
*****
Długość toru:: 1053 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #44 : 05 Kwiecień 2011, 13:19:58 »
0

Coś z dzisiejszej wycieczki: przegląd dyfra w warunkach ekstremalnych, czyli na pikniku w wykonaniu Buczka_pkp




Taka pozycja kojarzy mi się z pewnym kamuflażem   :

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=2MsEaRbVuzs#t=02m40s

A przy okazji przypomniało mi się, jak z rok temu widziałem maszynistę na Centralnym jak odlewał się wprost z drzwi lokomotywy na filary.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2011, 18:21:41 wysłane przez emibe » Zapisane
Filip Bebenow
Mechanik
***
Długość toru:: 185 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #45 : 06 Kwiecień 2011, 00:05:46 »
+5

Coś z dzisiejszej wycieczki: przegląd dyfra w warunkach ekstremalnych, czyli na pikniku w wykonaniu Buczka_pkp
A podobno strojnie się w galowy mundur podczas takich prac to na Piaseczyńskiej przypał, wiocha i pajacowanie :-P
Pozdrawiam!
FB
Zapisane
buczek_pkp
Zawiadowca
****
Długość toru:: 405 m

W terenie W terenie

PKP InterCity, Wąski w Piasecznie


« Odpowiedz #46 : 06 Kwiecień 2011, 20:54:04 »
0

Kolego Filipie...
Ładnie wyglądać trzeba... Ale nie polega to na tym aby w upale 30 C być ubrany w marynarke, czapke. Oczywistym jest to, że człowiek taki cały wali na długość składu i wygląda jakby wyszedł spod prysznica... Ja zawsze ubrany jestem w koszule i spodnie, oraz czapke jak zimno w głowe... Wygląd mieć trzeba.



To, że musiałem wejść pod lokomotywę w mundurze, zakwalifikuje do siły wyższej... Może to kogoś urazi, że pobrudzę mundur czy coś w tym rodzaju... Ja mam to gdzieś... Jest awaria, wchodzę, naprawiam, wychodzę... Z pobrudzonym mundurem pociąg pojedzie, ale z rozwalonym dyfrem raczej nie.


A kolega Filip w ogóle odwiedził kiedyś wąski tor w Piasecznie???
Jakoś nie przypominam sobie...   W takim razie zapraszam, pogadamy i wtedy osądzisz jak jest naprawdę w Piasecznie. Gadają, piszą o nas wiele, ale prawda jest jedna, którą pozna się, jak z nami się zapoznasz.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2011, 21:28:15 wysłane przez agneskate » Zapisane
Filip Bebenow
Mechanik
***
Długość toru:: 185 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #47 : 07 Kwiecień 2011, 07:01:04 »
+1

Buczku nie tak nerwowo, przecież ja nie mam żadnych pretensji! Zresztą, celowo dodałem do mojego posta uśmiechniętą buźkę. Przypominam sobie tylko ożywioną dyskusję z udziałem przedstawicieli piaseczyńskiej kolei, w której wyśmiewano "kierującego ruchem" za ubiór zgodny z przepisami określonymi w rozporządzeniu. Gdzie indziej pojawił się cały elaborat na temat strojenia się wolontariuszy w mundury kolejowe... Stąd pozwoliłem sobie na małą uszczypliwość ;-)

Każdy jeździ jak mu wygodnie i jak mu się podoba, grunt by było estetycznie i kulturalnie. Co do mojej wizyty w Piasecznie to korzystałem z kolejki kilkakrotnie (parę razy jechałem do Tarczyna, parę razy do Grójca), ale preferuję raczej obserwację uczestniczącą (zwykłe korzystanie z usługi) niż trąbienie na lewo i prawo, że oto jestem MIKOLEM, stąd pewnie nikt mnie nie skojarzy. Dziękuję serdecznie za zaproszenie, ale będzie ciężko, bo obowiązki na innym "wąskim torze" skutecznie zatrzymują mnie przez cały letni sezon w jednym miejscu.

Pozdrawiam!
FB
Zapisane
agneskate
Global Moderator
*****
Długość toru:: 77 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #48 : 03 Maj 2011, 18:52:10 »
+8

W związku z innowacjami przeprowadzonymi przez dział HR PTKW nastąpiła fluktuacja kadr, o czym można było się przekonać na wycieczce 3.V.




Zapisane

Pozdrawiam
Aga
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #49 : 03 Maj 2011, 19:12:47 »
0

Czy to jest zagadka typu "wskaż 10 różnic"? Ufff. Jedna z cięższych dotychczas przeze mnie widzianych...
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #50 : 05 Maj 2011, 23:02:11 »
0

A to ja mam część wspólną: obaj Kucyki wyglądają jakby właśnie odkryli jak fajnie jest być kolejarzem...  Z politowaniem
Zapisane

AmaSoft
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #51 : 06 Maj 2011, 23:43:41 »
0

Mina Kucyka (Janka) - świetna. Obrazuje swoje uczucia po akcji typu "zamieńmy się rolami"
.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #52 : 08 Maj 2011, 17:14:23 »
+2

Drezyniarzu! Bądź czujny - nigdy nie wiesz gdzie się foto-mikol czai!

Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #53 : 02 Lipiec 2011, 21:55:30 »
-1

W związku z Ogólnopolskim Dniem Qry zorganizowaliśmy sobie jajcarską wycieczkę drezynką do Grójca.

Zatem prosto z mostu



powiadam - było wesoło:



Wermacht opanował Złotokłos



Kwiaty w Tarczynie potargał wiatr



Malarczyk był sceptyczny wobec chwilowego wzrostu notowań spółki PKP Cargo



Semafor się nie daje



I dociągnęliśmy do końca



Uzupełniając w powrotnej drodze niedobory Na, K i Mg



...piwo już w akcji - czas do ubikacji



I tak spędzaliśmy sobotę. Jednak nie ma jak kulturalna turystyka kolejowa! Oczywiście bez alkoholu!
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Jsz
Zawiadowca
****
Długość toru:: 402 m

W terenie W terenie



Jakub Szadkowski
« Odpowiedz #54 : 04 Lipiec 2011, 08:24:03 »
0

Kucyk szacun z fajną imprezę  Spoko
A niektórzy rzeczywiście bawili się bez pifa bo musieli iść pózniej do pracy,ale i tak było zajefajnie
Zapisane

Jakub Szadkowski
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!