Świat kolejek wąskotorowych SMF
21 Październik 2018, 13:20:52 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gliwice Trynek - Rudy: czyżby odbudowa? ;)  (Przeczytany 49295 razy)
Rocketfuel94
Młotkowy
**
Długość toru:: 51 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #100 : 13 Październik 2016, 08:14:06 »
-4

Wielkie dzięki, w sumie nie wpadłem na to aby się tam udać i porozmawiać z kimś z Rud lub Bytomia.

Uczmy się kochać wąskotorówki, tak szybko odchodzą...
Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1819 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #101 : 14 Październik 2016, 17:34:36 »
+2

No cóż, na najprostsze rozwiązania czasem najtrudniej jest wpaść...

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Storch
Młotkowy
**
Długość toru:: 73 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #102 : 14 Październik 2016, 23:39:17 »
+1

Akurat w tym przypadku dobrze będzie, jeśli kolejka wydłuży się choć na troszkę od Stanicy. Pilchowice już byłyby wielkim sukcesem, nawet na terenie miasteczka jest troszkę torów....nie wiem jak na dworcu ale w okolicy tory widziałem. I właściciele przylegających działek te tory szanują dokładnie tak jak w Mysiej Górze.
Paweł Niemczuk
Administrator
Długość toru:: 1575 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #103 : 15 Październik 2016, 00:43:11 »
+3

Moim zdaniem Pilchowice są aktualnie ostatnim realnym i sensownym do osiągnięcia celem. Jest to wieś o charakterze miasteczka, siedziba gminy, względnie dobrze skomunikowana choćby z Gliwicami. A na pewno lepiej niż Rudy. Jest jakaś cukiernia, lodziarania, restauracyjka. Nie ma problemów z własnością działek i chamstwa wpychającego się na obszar kolejowy. Stacja zachowana, nawet, jak ktoś słusznie zauważył, trochę materiału torowego zachowanego. I gdyby to ode mnie zależało, to do dotarcia do Pilchowic bym dążył. Ale kategorycznie się nie wypowiadam, bo nie znam już lokalnych uwarunkowań.
Rocketfuel94
Młotkowy
**
Długość toru:: 51 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #104 : 15 Październik 2016, 10:44:37 »
-2

Macie w sumie rację drodzy Panowie, myślę że w Gliwicach nic nie udałoby się osiągnąć. Jednak spróbowałbym od trasy Bojków Wąskotorowy - NIeborowice, może na takim wariancie trasy coś udałoby się wskórać.

Uczmy się kochać wąskotorówki, tak szybko odchodzą...
Storch
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #105 : 17 Październik 2016, 00:46:24 »
0

W sumie w rejonie Pilchowic warto jakiś rekonesans zrobić co zostało ze szlaku na dworcu i w stronę Stanicy. Ponoć szyny na podejściu do Stanicy zostały zdjęte od stacji do "naturalnych" ubytków w celu ratowania materiału torowego, ale nie wiem czy przez obecnych włodarzy Rud czy jeszcze przez ekipę pana G. (jeśli tak to istnieje obawa że akurat on niczego nie uratował), ale za dużo tu niewiadomych, za dużo "ponoć" i za dużo "słyszałem że" - z trzeciej ręki. Jak będę miał więcej czasu, kopne się tam rowerem i sprawdzę.
A tak w sumie- gdyby wyszły plany reaktywacji Nędzy Wask do ruchu (w co wierzę ze względu na przejazd w Rudach) lub nawet do Babic (w co wierzę już mniej ze względu na bardzo dawno temu zlikwidowany przejazd zaraz za Nędzą Wąsk) to ile km czynnego toru by było? Stanica-Rudy 4km, Rudy Paproć 2,5km, Paproć Nędza???km? Ma ktoś WOT na ten odcinek?
Pozdraw
Storch
Paweł Niemczuk
Administrator

W terenie W terenie

« Odpowiedz #106 : 17 Październik 2016, 02:34:03 »
0

Wykaz odległości taryfowych dla Górnośląskich Kolei Wąskotorowych znajdziesz tutaj:

WOT Górnośląskie Koleje Wąskotorowe na Enkolu

Odległość z Paproci do Nędzy wynosi 12 km.
Tw53 Rudy
Mechanik
Długość toru:: 225 m

W terenie W terenie

WMD Rudy

« Odpowiedz #107 : 30 Maj 2018, 22:30:00 »
0

Na trynku zawaliła się połowa dachu w budynku stacyjnym ...

Wąski tor pod parą !
Storch
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #108 : 10 Październik 2018, 22:31:44 »
0

W weekend w okolicy Mysiej Góry gdzie jest jeszcze mini ogryzek torowiska TIR wyleciał z drogi i wrył się w tor. Po usunięciu TIRa zostało w tym miejscu coś na kształt wielkiego kopca kreta i widać powyginane szyny w pierwszym przęśle od strony Gliwic.
Paweł Niemczuk
Administrator

W terenie W terenie

« Odpowiedz #109 : 11 Październik 2018, 02:38:49 »
0

Szyny i tak tam leżały luzem na resztkach podkładów. Nieszczęsny TIR niczego nie zdemolował. Po prostu poprzesuwał sobie szyny co nieco.
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!