Świat kolejek wąskotorowych SMF
28 Marzec 2024, 09:45:13 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jesień na Żuławach - 23 października 2010  (Przeczytany 24011 razy)
feyg
Mechanik
***
Długość toru:: 232 m

W terenie W terenie


« : 20 Wrzesień 2010, 23:52:40 »

Pomorskie Towarzystwo Kolei Żelaznych zaprasza na Żuławy:
Cytuj
Specjalny pociąg towarowy złożony z wagonów krytych i platform poprowadzi parowóz Px48-1907. Skład przejedzie wszystkie przejezdne odcinki ŻKD (w tym fragmenty linii do Lisewa i Kałdowa). Podczas przejazdu zaplanowano liczne fotostopy w najciekawszych miejscach oraz ognisko na zakończenie dnia.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 6.20, odjazd godz. 7.30. Przewidywany, planowy powrót do Nowego Dworu Gdańskiego 20.45. Dla zainteresowanych nocna sesja fotograficzna z udziałem Px48, Lxd2, MBxd2. Składka na uruchomienie pociągu specjalnego wynosi 100 zł (po 15 października i w dniu imprezy, w przypadku wolnych miejsc 130 zł).

Zapisy przyjmujemy pod adresem e-mail ptmkz@wp.pl
Szczegółowe informacje o imprezie pod nr telefonu
+48 55 247 36 72, +48 693 741 233.
Zapisane
konrad
Mechanik
***
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 21 Wrzesień 2010, 18:08:34 »

a czy informacja KIEDY się odbędzie impreza należy już do szczegółowych pytań?

edit:
jakby ktoś szukał to tu jest link:
http://ptmkz.pl/turystyka-kolejowa/najblizsze-imprezy-kolejowe
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2010, 18:11:32 wysłane przez konrad » Zapisane

Urok sapiącej ciuchci jest niepodważalny ale lokomotywa spalinowa to potęga.
feyg
Mechanik
***
Długość toru:: 232 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 21 Wrzesień 2010, 19:29:21 »

a czy informacja KIEDY się odbędzie impreza należy już do szczegółowych pytań?
A w tytule to za mało? I to jeszcze dużymi bukwami...
W każdym razie pojedzie to co jest, czyli dwa brankardy i dwie platformy, zatem miejsc jest tylko 60 (co niestety rzutuje na cenę). Wagon będący własnością Pana Wilandta jeszcze nie dotarł do NDG (są tylko wózki).
Zapisane
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 21 Wrzesień 2010, 20:58:21 »

Nie dałoby radę wziąć jednego BXHPI? Miejsc będzie więcej, cena się obniży, a poza tym nie każdy lubi jesienne podróże w brankardzie.
Zapisane
Doctor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #4 : 21 Wrzesień 2010, 21:05:57 »

Słusznie! Ja na przykład lubię jesienne podróże na platformie (długi jestem i dach brankarda bije mnie po głowie) ;-)
Zapisane

pozdrawiam
Michał 'Doctor' Pawełczyk
http://parowozy.net
http://tpwp.pl
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #5 : 22 Wrzesień 2010, 20:54:07 »

Wydaje mi się, że podróż na platformie nie będzie możliwa. Nie jest to zbyt bezpieczne, poza tym będą jeszcze goniący, którzy nie będą zadowoleni ze zdjęć składu z MKolami na platformach.
Zapisane
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #6 : 23 Wrzesień 2010, 08:37:59 »

"Bo zdjęcia z ludźmi to obciach"
Jak ja to kocham.
Jak dla mnie,to akurat goniący mają najmniej do powiedzenia-mogą korzystać z fotostopów,które są organizowane dla wszystkich,zamiast wymagać,że to tak,a to nie.
Brakuje jeszcze tylko tego,by wagony się same podpinały pod lokomotywy,a te z kolei same się prowadziły.
Ale to jest moje prywatne zdanie,którego nikt nie musi brać pod uwagę.
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #7 : 23 Wrzesień 2010, 09:47:04 »

Temat zdjęć to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje. Mnie osobiście jednak brakuje pośród tych tysięcy zdjęć kolejowych zawieszanych na sieci i układanych w domowych albumach twarzy zwyczajnych ludzi. Tego, że kolej nie wozi starego powietrza i stęchlizny tylko nadal pełni określoną rolę przewozową lub do takiej aspiruje.
Brak zdjęć pracujących kolejarzy, brak zdjęć zadowolonych pasażerów, brak zdjęć emocji. Jest odpadająca połuszczona farba i ogólny marazm. Może teraz trochę generalizuje i smucę ale czy nie ma w tym odrobiny prawdy?

A co opinii goniących. Zgadzam się z opinią 102N. Może warto zastanowić się do kogo kierowana jest ta impreza? Do tych którzy zapłacą Wam za bilet czy dla potencjalnych goniących, którzy finalnie i tak obsmarują Was na pmk, że odcień wagonu był nie taki jak historycznie. Nie da się wszystkim dogodzić.

Dużo bardziej przekonujące i jednoznaczne są kwestie bezpieczeństwa.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Karol
Zawiadowca
****
Długość toru:: 357 m

W terenie W terenie


Gdiniô


« Odpowiedz #8 : 23 Wrzesień 2010, 11:34:54 »

Wydaje mi się, że podróż na platformie nie będzie możliwa. Nie jest to zbyt bezpieczne, poza tym będą jeszcze goniący, którzy nie będą zadowoleni ze zdjęć składu z MKolami na platformach.
Przecież nawet Cargo wozi ludzi na platformach http://www.youtube.com/watch?v=mGCYoz5B-uc A co do goniących to ktoś kto nie płaci miałby prawo czegoś wymagać? To nie dla nich jest pociąg organizowany.
Zapisane

.
OczeQ
SGKW
*
Długość toru:: 524 m

W terenie W terenie


Wariat torowy


oczeq
WWW
« Odpowiedz #9 : 23 Wrzesień 2010, 14:17:19 »

Wstawić parę ławek z peronu/z pod szopy na placioka i już bardziej ludzko i bezpieczniej Ewentualnie jakaś linka przepleciona w koło po kłonicach (jeżeli ów wagon kłonice posiada).

A ze strony organizatora dupochron w postaci papieru do podpisu, że jadący na placioku czynią to na własną odpowiedzialność i spokój.
Zapisane

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #10 : 23 Wrzesień 2010, 18:01:33 »

. Mnie osobiście jednak brakuje pośród tych tysięcy zdjęć kolejowych zawieszanych na sieci i układanych w domowych albumach twarzy zwyczajnych ludzi. Tego, że kolej nie wozi starego powietrza i stęchlizny tylko nadal pełni określoną rolę przewozową lub do takiej aspiruje.
Brak zdjęć pracujących kolejarzy, brak zdjęć zadowolonych pasażerów, brak zdjęć emocji. Jest odpadająca połuszczona farba i ogólny marazm. Może teraz trochę generalizuje i smucę ale czy nie ma w tym odrobiny prawdy?


Kurde,on mi czyta w myślach! Chichot
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
Michał Izydorczak
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #11 : 23 Wrzesień 2010, 23:40:52 »

Wstawić parę ławek z peronu/z pod szopy na placioka i już bardziej ludzko i bezpieczniej Ewentualnie jakaś linka przepleciona w koło po kłonicach (jeżeli ów wagon kłonice posiada).

Taa, tylko co znajdą się ochotnicy, by takie ławki zdejmować w czasie fotostopów?
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2010, 23:44:11 wysłane przez Michał Izydorczak » Zapisane
Michał Izydorczak
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #12 : 23 Wrzesień 2010, 23:41:46 »

Jeśli chodzi o zdjęcia, to ja też lubię klimatyczne fotki z obsługą w mundurach lub pasażerami oczekującymi np na wjazd MBxd2. Niestety na imprezie dla MK, to można zwykle co najwyżej sfotografować innego miłośnika z Nikonem na szyi lub piwem w ręku . To też jest co prawda klimat wąskiego toru, jednak taki bardziej współczesny . Nie wszystkim to odpowiada, dlatego przyjęło się już od lat, że na takich wycieczkach staramy się innym w kadr nie wchodzić. Oczywiście przepędzanie miejscowych przy użyciu wulgaryzmów to już gruba przesada i mieć miejsca nie powinno.  I tyle.  Co zaś do fotografujących z aut, to przecież można poprosić ich o dorzucenie się na przejazd i wykupienie choć jednego biletu. Oczywiście można tylko prosić i powoływać się na dobrą wolę fotografującego, ale wierzcie mi - wiele razy to naprawdę działało .
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2010, 00:05:43 wysłane przez Michał Izydorczak » Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #13 : 24 Wrzesień 2010, 00:24:11 »

Michał, posiadam oba atrybuty tzn piwo w ręce i Nikona na szyi
Nie mówię o wchodzeniu sobie w kadr, ale o trochę świeżości w podejściu do fotografowania kolei.
Smutne by było jeśli pojęcie dobrego kolejowego zdjęcia oznaczało jedynie odgrzewanie czaru dawnych wspomnień. Współczesna kolej wąskotorowa także dostarcza emocji, także coś wozi, także jest klimatyczna i także warto ją fotografować.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Phinek
Gość
« Odpowiedz #14 : 24 Wrzesień 2010, 01:04:38 »

I bez uwiecznienia Nikona w ręku i piwa przy szyi nie będzie wiadomo, że była dobra impreza Chichot
Zapisane
OczeQ
SGKW
*
Długość toru:: 524 m

W terenie W terenie


Wariat torowy


oczeq
WWW
« Odpowiedz #15 : 24 Wrzesień 2010, 09:29:09 »

Taa, tylko co znajdą się ochotnicy, by takie ławki zdejmować w czasie fotostopów?

No tak, Ławka czy cokolwiek innego na wagonie i już nie będzie koszerny... :/
Zapisane

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #16 : 24 Wrzesień 2010, 09:32:34 »

Jeżeli chodzi o klimat to polecam zajrzeć tu:
http://www.boards-4you.de/wbb13/60/thread.php?sid=825d40ea6c42a769217ff9daaad90135&postid=20161#post20161
Tak to robią Niemcy. Zdjęcia z tego roku.
Zapisane

grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #17 : 24 Wrzesień 2010, 10:40:58 »

A co z pokazaniem współczesności na wąskich torach? Ockniecie się za 10 lat kiedy już nie będzie co fotografować?
Jak powiedziałem, mnie brakuje prawdziwych zdjęć, prawdziwej współczesnej kolei wąskotorowej - umorusanych wolontariuszy, zadowolonych dzieciaków, zrelaksowanych rodziców, kolejarzy przy pracy, itd, ferrari na przejeździe Jest tylko odwieczna reguła - ma być historycznie i patetycznie. A czy to nie jest za wszelką cenę fotografowanie nadgniłego dziadzia w trumience. Czy to nie jest tylko maskarada, nieudolnie udająca tamte czasy. Ileż takich zdjęć trzeba mieć w albumie żeby się mienić prawdziwym miłośnikiem kolei?
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
brok
Zawiadowca
****
Długość toru:: 423 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #18 : 24 Wrzesień 2010, 11:34:09 »

A co z pokazaniem współczesności na wąskich torach? Ockniecie się za 10 lat kiedy już nie będzie co fotografować?
Jak powiedziałem, mnie brakuje prawdziwych zdjęć, prawdziwej współczesnej kolei wąskotorowej - umorusanych wolontariuszy, zadowolonych dzieciaków, zrelaksowanych rodziców, kolejarzy przy pracy, itd, ferrari na przejeździe Jest tylko odwieczna reguła - ma być historycznie i patetycznie. A czy to nie jest za wszelką cenę fotografowanie nadgniłego dziadzia w trumience. Czy to nie jest tylko maskarada, nieudolnie udająca tamte czasy. Ileż takich zdjęć trzeba mieć w albumie żeby się mienić prawdziwym miłośnikiem kolei?
Grzegorzu święte słowa. Dlatego nie ma co przejmować się gadaniem innych i robić swoje. Bo to co dziś jest mało ciekawą rzeczywistością (na przykład Lidka z rumuńskim Bxhpi i letniakiem) jutro może być już historią. Podobnie na "normalnym torze" - prawdziwy MK nie zhańbi się zdjęciem EN57 nie wiem czemu pogardliwie nazywanym "kiblem". A za 30 lat może się okazać, że braknie zdjęć z malowaniem taboru z danego okresu do tworzonej wówczas publikacji. No i nie daj Bóg aby na zdjęciu znalazł się "blachosmród", takie zdjęcie nie nadaje się do niczego. Szkoda tylko, że podczas pokazów zdjęć z przed trzydziestu lat ludzie za przeproszeniem spusz... się na widok syrenki, czy rolniczego tarpana. Gdy na imprezę "Wspomnienie lat 90-tych" w Rogowie udało mi się zaprosić kolegę z kanciastym polonezem  na jeden z fotostopów ludzie byli zadowoleni. Bo takich aut prawie już nie ma, tyle że jutro nie spotkamy już na przejeździe kolejowym   carówy, nawet tej z plusem...
Zapisane

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #19 : 24 Wrzesień 2010, 12:36:22 »

Wszystko się zgadza, tyle że impreza na którą aranżuje się skład towarowy z czajnikiem (nota bene w "haniebnie" niehistorycznym malowaniu ) jest raczej z założenia retro, sentymentalna i "jak za dawnych lat". Dołączenie klasy rumuńskiej czy letniaka (szczególnie przy ich obecnym malowaniu) byłoby w tej sytuacji rażące (ach, gdyby znalazł się jakiś oliwkowy 3Aw...).

Samo oczekiwanie pełnej czystości historycznej wynika, moim zdaniem, z zazdrości - chyba każdy z nas oglądając archiwalne zdjęcia chciałby czasem znaleźć się choć na chwilę w tamtej scenerii i zrobić taaaakiiiie zdjęcie.

O ilość zdjęć współczesnej kolei jestem raczej spokojny - różnego rodzaju miłośników Rp1 z aparatami mamy pod dostatkiem - gorzej może być z jakością. Kiedyś jednak praktycznie każde zdjęcie było przemyślane.

Co do samej imprezy, dla mnie największą tragedią jest termin - najprawdopodobniej po prostu nie będę mógł pojechać Smutny.
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!