Świat kolejek wąskotorowych SMF
01 Maja 2024, 23:32:36 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uprawnienia do prowadzenia pojazdów szynowych  (Przeczytany 40105 razy)
Marcin Przybysz
Gość
« : 17 Marca 2005, 17:51:35 »
0

Cytuj
Zdobyć uprawnienia na drezyne to wtej chwili najmniejszy problem.
 


Przemku, to jeszcze jedna serdeczna prośba - odpowiedz mi, jak rozwiązać ten NAJMNIEJSZY problem - bo skoro piszesz z takim przekonaniem, to na pewno wiesz. Pytam całkiem poważnie i rzeczowo, i o taką też  odpowiedź bardzo proszę. Będę niezmiernie wdzięczny, jeżeli podzielisz się ze mną twoją wiedzą na ten temat, i obiecuję, że najbliższy urlop poświęcę (poważnie!) na zdobycie uprawnień na prowadzenie wąskotorowej drezyny motorowej.
Pozdrawiam
Marcin
Zapisane
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #1 : 17 Marca 2005, 18:30:11 »
0

Marcinie, przepraszam że wtrącę sie w Waszą dyskusję ale jeśli chcesz uprawnienia na Loka to służę pomocą. Napisz na GG albo maila
Zapisane
Przemek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 531 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 17 Marca 2005, 18:48:00 »
0

Cytat: "Marcin Przybysz"
Przemku, to jeszcze jedna serdeczna prośba - odpowiedz mi, jak rozwiązać ten NAJMNIEJSZY problem - bo skoro piszesz z takim przekonaniem, to na pewno wiesz.


Nie znam tylko ich cennika. W dziale kalendarz są terminy aktualnych kursów. Polecam kurs Maszynisty Lokomotywki do 300KM. Rumunem to niezezwala jeździć ale na WLski (i kaczki) wystarczy.
CS Szkolenie i Doradztwo

Zadzwoń do nich i zapytaj. Nastawieni są na szkolenia dla firm oraz PKP ale prywatnych też przyjmują jak se zapłacisz za kurs.
Zapisane
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #3 : 17 Marca 2005, 19:08:14 »
0

Cytat: "Piottr_tt"
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, Prawo kierowania pojazdem szynowym jest ważne tylko u tego pracodawcy które je wydał. Patrz wątek na pmk, podałem tytuł prawny tego zapisu.


Zgadza się,

Poinformował mnie o tym jegomość z Muz Kolu ale skoro uprawnienie wydaje firma bedąca pod zarządem PKP...
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #4 : 17 Marca 2005, 19:37:32 »
0

Cytat: "AXEL"
Zgadza się,

Poinformował mnie o tym jegomość z Muz Kolu ale skoro uprawnienie wydaje firma bedąca pod zarządem PKP...

Jaka firma? Uprawnienie może wydać TYLKO pracodawca który Cię zatrudnia, i to też pod warunkiem, że jest licencjonowanym przewożnikiem kolejowym lub posiadaczem bocznicy, który otrzymał świadectwo bezpieczeństwa. Zenek-Trans takiego świadectwa już wydać nie może....
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #5 : 17 Marca 2005, 19:39:30 »
0

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć zapis w Dz. U. o którym mówimy będzie niedługo albo całkowicie zlikwidowany albo zmodyfikowany.
Zapisane
Marcin Przybysz
Gość
« Odpowiedz #6 : 17 Marca 2005, 19:45:57 »
0

14 03 2005 rozpoczyna się we wrocławiu 28 dniowy kurs kwalifikacyjny na kierowcę drezyny i wózka motorowego.  28 dni kursu i zdobycie kwalifikacji (nie uprawnień). Ceny jeszcze nie znam, czekam na odpowiedź. Co do samych uprawnień, to o ile się nie mylę, trzeba wyjeździć odpowiednią ilość godzin na rzeczonej drezynie (kto gdzie jak i kiedy przyjmie na umowę o pracę gościa, który nie jest zainteresowany pracą w firmie, wydającej uprawnienia), i jeszcze pozostaje kwestia ważność uprawnień na SKW..... Czy jasno określiłem skalę problemu?

Oto odpowiedź na twierdzenie
Cytuj
"zdobycie uprawnień na drezynę to w tej chwili najmniejszy problem".
Wnioski pozostawiam czytającym.
Pozdrawiam
Marcin
Zapisane
Przemek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 531 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 17 Marca 2005, 19:48:08 »
0

Chcecie powiedzieć że Józek jężdrząc WLską w starachowicach robi to bezprawnie??
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #8 : 17 Marca 2005, 19:54:10 »
0

Cytat: "Przemek"
Chcecie powiedzieć że Józek jężdrząc WLską w starachowicach robi to bezprawnie??

Jeżeli ma uprawnienia wydane przed wejściem w życie tego rozporządzenia, to chyba nie, ponieważ prawo nie działa wstecz. Trzeba sprawdzić, jak to było sformułowane w poprzednio obowiązujących przepisach.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Marcin Przybysz
Gość
« Odpowiedz #9 : 17 Marca 2005, 19:59:07 »
0

A mi coś jeszcze przyszło na myśl - skoro uprawnienia wydaje i tak pracodawca (z licencją), to może ten kurs kwalifikacyjny nie jest potrzebny? Może to taki "gadżet" wewnętrzny PKP, złużacy nabijaniu kabzy zaprzyjaźnionym firmom szkoleniowym? Oj, muszę (jak ja tego nie cierpię!) pogrzebac też w przepisach....
Zapisane
Przemek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 531 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #10 : 17 Marca 2005, 20:51:47 »
0

Cytat: "Piottr_tt"
Patrz wątek na pmk, podałem tytuł prawny tego zapisu.


Nie umiem znaleźć tego wątku, mógłbyś tutaj podać ten tytuł? Albo chociaż link do wątku na pmk.
Zapisane
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #11 : 17 Marca 2005, 20:54:20 »
0

http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,2.html?group=pl.misc.kolej&tid=1127123
Zapisane

AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #12 : 17 Marca 2005, 20:55:19 »
0

Wygląda na to że uprawnienia do prowadzenia pojazdów trakcyjnych na SKW wydaje FPKW
Zapisane
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #13 : 17 Marca 2005, 20:59:42 »
0

Tak jest  Spoko  Spoko Pytanie tylko czy osoba prowadzaca szkolenie musi jakieś kwity posiadać specjalne  :?:
Zapisane

Przemek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 531 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #14 : 17 Marca 2005, 21:13:19 »
0

Cytat: "Marcin Przybysz"
Oto odpowiedź na twierdzenie
Cytuj
"zdobycie uprawnień na drezynę to w tej chwili najmniejszy problem".


Przyznaje się do błędu. Rzeczywiście zdobycie uprawnień nawet na drezyne okazuje się problemem.

Tu są opisane wszystkie wymagania potrzebne do tego:
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1999/0979.htm
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #15 : 17 Marca 2005, 21:39:13 »
0

Cytat: "Przemek"
Tu są opisane wszystkie wymagania potrzebne do tego:
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1999/0979.htm

To już jest niebowiązujące rozporządzenie. Aktualne jest tutaj:
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20042122152&type=2&name=D20042152.pdf
i ta nieszczęsna poprawka o obowiązywaniu u pracodawcy:
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20042182212&type=2&name=D20042212.pdf
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #16 : 17 Marca 2005, 21:39:25 »
0

Cytat: "KLAN PALUCHOWSKICH"



Właśnie to miałem na myśli... szkolenie jest w trakcie przygotowywań, jeszcze do końca nie wiadomo czy się odbędzie.
Zapisane
Przemek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 531 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #17 : 17 Marca 2005, 22:22:45 »
0

Właśnie dostałem pewnego olśnienia. Kiedyś chciałem zrobić świadectwo kwalifikacji na przewóż rzeczy. W tym celu należy odbyć kurs. Sam papier jednak wystawia dopiero pracodawca. Do tej pory nic więcej mnie nie interesowało ale teraz zaczołem się nad tym zastanawiać. Doszedłem do wniosku że albo każdy pracodawca ma prawo taki papier wystawić albo ktoś prowadzący odpowiednią działalność lub posiadający uprawnienia do wystawiania tego.

Wniosek jest bardzo prosty. Chcąc zdobyć uprawnienia na drezyne trzeba odbyc kurs (np w CS) i zdać egzamin. Jeśli taki egzamin urządza pracodawca to FPKW jeśli jest pracodawcą ma obowiązek go zorganizować dla swoich pracowników (maszynistów) jeśli chce wozić ludzi. Czy mają do tego prawo to już ich problem.

Jeśli FPKW nie jest pracodawcą to nikt nie będzie miał prawa jeździć WLską. Maszyniści, którzy zrobili uprawnienia przed tą poprawką mogą teraz pracować u innych firm niż ta u której dostali uprawnienia. Tzn że obecny pracodawca musi im wystawić nowe uprawnienia.
Chore te przepisy...
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #18 : 17 Marca 2005, 22:51:59 »
0

Wolontariusz może być traktowany jako pracownik, o ile podpisze umowę o wolontariat.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
emibe
Administrator
*****
Długość toru:: 1053 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #19 : 17 Marca 2005, 23:00:00 »
0

A o ile mi wiadomo Starachowice bardziej potrzebują wolontariuszy pracujących niż hulających drezynkami :-)
Może kiedyś....
Bo się tak robi coś nie na temat (choć ciekawy).
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!