Świat kolejek wąskotorowych SMF
17 Lipiec 2018, 01:54:11 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przeworska Kolej Dojazdowa - czyli informacje na temat tej kolejki  (Przeczytany 139075 razy)
Shaggy
Młotkowy
**
Długość toru:: 100 m

W terenie W terenie

« : 16 Maj 2011, 21:02:19 »
0

Witajcie,
W tym temacie będę umieszczał informacje na temat Przeworskiej KD, jak i tego co udało się zrobić Stowarzyszeniu Miłośników Przeworskiej Kolej Dojazdowej

Oficjalna strona kolejki i stowarzyszenia - pogorzanin.pl
Kanały na youtube:
http://www.youtube.com/user/smpkw - kanał Grześka
http://www.youtube.com/user/smpkwTV - mój kanał
Moja galeria na której większość fotografii to Przeworska KD
www.shaggy.cal.pl/galeria/

16-04-2011
Udało się zorganizować pociąg roboczy, który składał się z Lxd2 334(która odbywała testy), 268(rezerwa) oraz platformy z gruzem, na podsypanie zapadliska niedaleko mostu kamiennego w Szklarach. Zostało zrobione:
-wyrównanie zapadliska przed mostem kamiennym w Szklarach
-wykopany rów odwadniający pomiędzy Manasterzem, a Zagórzem, oraz różne prace podczas 12 km marszu, typu podbicie szyn na osuwiskach oraz obcięcie rosnących krzaków przy linii (marszu, ponieważ podzieliliśmy się na 2 grupy, 1 grupa pojechała na zapadlisko, a my wysiedliśmy i wykopaliśmy rów, a następnie pieszo szliśmy i wykonywaliśmy w/w prace.

Filmy:
Lxd2 334 i 268 z roboczym składem - przejazd przez e4 Małe | Duże

http://www.youtube.com/user/smpkwTV#p/u/0/1cAzn1dl79g

Przeworska Kolej Dojazdowa - Pociąg roboczy 16.04.2011.wmv Małe | Duże

Przeworska Kolej Dojazdowa - pociąg roboczy - przez step.wmv Małe | Duże

Przeworska Kolej Dojazdowa - pociąg roboczy - powrót .wmv Małe | Duże

Wjazd składu roboczego na stacje Jawornik Polski Małe | Duże

Wielkie puszczenie wody:

Pociąg roboczy - puszczenie wody, rowem odwadniającym Małe | Duże

I pewnie dla większości najciekawszy news:

Artykuł z gazety "Powiat Przeworski - samorządowe czasopismo informacyjne''

14-05-2011
Udało się zorganizować imprezę i według uczestników była ona dosyć udana, poza usterkami technicznymi i opóźnieniem, za pewne będzie następna impreza w wrześniu - na pewno więcej foto stopów i bez zapominalstwa o 'koszach na śmieci' (jakoś nam to z głowy wyleciało Uśmiech )

Jak uczestnicy widzieli były niespodzianki takie jak:
-wymalowana lokomotywa Lxd2-268 na barwy robocze tzw 'pracuś'
-wymalowane wagony 3Aw na ciemny, 'wojskowy' kolor - malowany z pistoletu, dzięki czemu farba bardzo ładnie została położona na powierzchni wagonu

Zapraszam do komentowania Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2011, 15:21:34 wysłane przez kalito » Zapisane

PrzeworskaKD - Pogórzanin - Zapraszam Uśmiech
Turysta
Nowicjusz
*
Długość toru:: 44 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 17 Maj 2011, 22:39:25 »
0

Trzymamy kciuki! Niech się Darzy Uśmiech
Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 01 Czerwiec 2011, 14:40:27 »
+3

Piątek 2011-05-27
2 transportery z węglem do Kańczugi
Przeworska Kolej Dojazdowa - Powrót 60-tek z Kańczugi.wmv Małe | Duże
(pomyłka w dacie, w filmie)

Sobota - dosyć dobra frekwencja
Wjazd składu turystycznego - Przeworsk W. Małe | Duże

Niedziela - jak na taką pogodę jak była, to powiem, że bardzo dobra (ok 80 osób)

Cała trasa została spryskana chemią na trawę, co zresztą widać na filmach powyżej.

Drezynka Doc naprawiona (awaria sprzęgła), także zapraszam do wynajmowania Uśmiech

Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 13 Czerwiec 2011, 19:22:36 »
+1

Malowanie przez SMPKW drzwi, wagonowni w Dynowie.

Przed

W trakcie malowania Uśmiech

No i efekt końcowy.

Poszło coś 5 l farby podkładowej. Jeszcze odnowiliśmy wiaty pod grille, wymalowane zostały brązowym drewnochronem.
W sobotę (06-11) jechał pociąg z 8 wagonami, czyli cały turystyczny skład Przeworskiej Kd.

Kamil
Młotkowy
**
Długość toru:: 54 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 13 Czerwiec 2011, 20:02:29 »
0

A ja mam takie pytanie, do czego jest obecnie wykorzystywana ta wagonownia (lokomotywownia)??
Trzymany jest tam jakiś tabor PKD, czy też może Stowarzyszenie urządziło sobie w środku swój magazyn na narzędzia do prac na kolejce??
Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 14 Czerwiec 2011, 12:58:00 »
0

A ja mam takie pytanie, do czego jest obecnie wykorzystywana ta wagonownia (lokomotywownia)??
Trzymany jest tam jakiś tabor PKD, czy też może Stowarzyszenie urządziło sobie w środku swój magazyn na narzędzia do prac na kolejce??

Teb 'bałagan' w środku, to są elementy jakiegoś, hmm, "teatru Dynowskiego'', który ma stary, magazyn kolejowy jako scene, na pokazy, a wagonownie wykorzystują do magazynowania elementów wystroju sceny.
Co do pytania, to tam mamy też, tam kilka swoich rzeczy, a jeśli chodzi o tabor, to zimą stoi tam 1 Bxhpi (dzięki temu na hali w Przeworsku, mieszczą się 3Aw'y i cała reszta wagonów PKD, podczas zimy)

pawel.adamczyk
Mechanik
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie

Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #6 : 13 Wrzesień 2011, 00:16:02 »
0

Witam.

Wybrałem się w końcu podróż do Przeworska, i na przejazd w niedzielę do Dynowa.
Wycieczka udana,pogoda jak na zamówienie,przepiękna okolica i ciekawa trasa.

Sobotni przejazd nocny drezyną motorową WSK był super  Spoko
Stacje zadbane ,jestem pod wrażeniem ,jest was wolontariuszy niewielu, a tak dużo potraficie zrobić na tak długim odcinku.

Niezapomniany widok ,jazda w tunelu,zupełna ciemność ,chłód.

Duży szacun dla pana maszynisty, który omal nie spalił lokomotywy ,chcąc nas dowieść z powrotem na stację Przeworsk.
Ostatkiem sił dojechaliśmy ,duże brawa dla obsługi pociągu.

Ja niestety nie mogę pomóc w pracach wolontariackich ze względu na odległość  230km,  ale długo będę wspominał ,i zapraszał
innych.

Pozdrawiam.

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #7 : 13 Wrzesień 2011, 07:43:04 »
0

Nie no, do spalenia lokomotywy dużo brakowało, jakby była taka możliwość to po prostu byśmy się zatrzymali i tyle, ale jakoś się udało Duży uśmiech Ale tak to jest, sprężarki wiecznie nie działają Uśmiech A ja cieszę się, że się podobało i zapraszam do ponownego odwiedzenia nas jak będzie okazja Uśmiech
Pozdrawiam Shaggy

Łowca
Młotkowy
**
Długość toru:: 133 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #8 : 13 Wrzesień 2011, 09:49:16 »
0

Jeżeli to ta drezyna o której myślę to - jest to drezyna typu "Junak Dm 350"

Czy ktoś zna numer tej drezyny ? najlepiej i nowy i stary to jest zarówno Doc 1xx jak i Dm 6xx ?
Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #9 : 13 Wrzesień 2011, 16:42:54 »
0

Jeżeli to ta drezyna o której myślę to - jest to drezyna typu "Junak Dm 350"

Czy ktoś zna numer tej drezyny ? najlepiej i nowy i stary to jest zarówno Doc 1xx jak i Dm 6xx ?

Niee Uśmiech To jest drezynka z silnikiem wsk 125 jest zbudowana przez kolegę --> http://shaggy.cal.pl/galeria/albums/userpics/10001/drez3.jpg Druga jest z silnikiem mz250 (niebieska)

Łowca
Młotkowy
**
Długość toru:: 133 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #10 : 14 Wrzesień 2011, 08:54:47 »
0

O tą niebieską mi chodzi... Junak Dm 350... proszę o info - numery drezyny... zarówno numer Doc 1xx jak i Dm 6xxx.
Drezyny miały silniki Junak gdy wychodziły od producenta - Kolejowe Zakłady Maszyn i Sprzętu Drogowego w Pozńaniu ( wchłonięte póniej przez ZNTK Poznań ). Silniki w toku eksploatacji były wymieniane na inne np. Iż a nawet ok Syrenki. Czy silnik MZ zabudowano jeszcze za PKP ?
Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #11 : 14 Wrzesień 2011, 17:38:24 »
0

Numer niestety nieznany, silnik był junaka ale nie stety nie zdawał egzaminu, więc zamontowano silnik mz 250 który jest dużo lepszy od junaka.

ZGrzesiek
Nowicjusz
*
Długość toru:: 49 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #12 : 28 Wrzesień 2011, 18:05:54 »
0

W niedzielę 25 września zakończył się sezon Rozkładowych Pociągów Turystycznych na Przeworskiej Kolei Dojazdowej. Sezon z niepewną przyszłością, trudny, pełen problemów na każdym kroku, ale dziś można powiedzieć, że bardzo udany. Po raz kolejny potwierdziło się, że na PKD pogoda rozdaje karty - w tym sezonie była dla nas łaskawa. Przeworska Kolej Dojazdowa na 34 Rozkładowych Pociągach Turystycznych przewiozła 7.421 pasażerów. W tym roku rekordowo odwiedzili nas turyści z całej Polski jak również z Europy (Niemiec, Czech, Słowacji, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii).                                      Sezon na Pociągi Specjalne jeszcze trwa. Do dziś (28września) odbyło się 18 Pociągów Specjalnych, którymi przejechało 4.420 pasażerów.

WIELKIE DZIĘKI !!! dla osób , które odwiedziły nas w tym roku – do zobaczenia !!! (mamy nadzieję)

ŻAŁUJCIE !!! Ci, którzy nie wybraliście wycieczki w zapomnienie przy pięknych okolicznościach przyrody.

Specjalne podziękowania dla KPP w Przeworsku za panowanie nad chaosem i pomoc w bezpiecznych przejazdach przez Drogę Krajową nr. 4 w Przeworsku – WIELKIE DZIĘKI !!!

sprzedam kamień kotłowy - tanio !!!
ZGrzesiek
Nowicjusz
*

W terenie W terenie

« Odpowiedz #13 : 18 Październik 2011, 18:17:36 »
0

Witam
Informacja z innej beczki : Parowóz Olek stojący na stacji w Przeworsku doczekał się restauracji Uśmiech
został zaplandeczony, we czwartek zza plandeki dochodziły dźwięki jakby piaskowania ...

* Obraz1.jpg (92.34 KB, 789x593 - wyświetlony 442 razy.)

* Obraz2.jpg (109.2 KB, 789x593 - wyświetlony 406 razy.)

ZGrzesiek
Nowicjusz
*

W terenie W terenie

« Odpowiedz #14 : 08 Listopad 2011, 16:56:56 »
0

Witam Uśmiech
Krótki filmik Mrugnięcie

Jesienne Drezynowe Przejazdy.wmv Małe | Duże

Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #15 : 08 Listopad 2011, 19:27:04 »
0

Heh, nie ma to jak wsk 125 Chichot!

Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #16 : 29 Listopad 2011, 23:22:09 »
+4

Tak troszkę ode mnie.

-Troszkę zdjęć jak wygląda szlak, za jakieś wypadu.

Za zakrętem jest most, który porwała powódź podajże w latach 90.

Trasa na prawdę wyglądanie ślicznie, środki na trawę działają dosyć długo Uśmiech

Ot maszyny z wypadu.

Taka ciekawostka, w tym miejscu poniżej, pomiędzy torami ma powstać zbiornik retencyjny/zalew. Kopanie go ma rozpocząć się w przyszłym roku. Na mapie jest to długa prosta zaraz przed stacją Manasterz (od strony Psk, tak mi się wydaje, jak nie to może Grzesiek mnie poprawi). Także kolejna ciekawa atrakcja się zapowiada Uśmiech

-Następna pracą za którą zabrali się koledzy, jest wymiana blach na pleksę w puszkach z W4 (kiedyś, te puszki były oświetlone żarówkami na 220V, zresztą widać pozostałości po tej instalacji, która pewnie działała jeszcze jakieś 20 lat temu  Uśmiech )
Zdjęcia:

W tle widać najwspanialszą rzecz jaka jest w zimie - cygan/piecyk, w każdym razie dzięki niemu można szybko zagrzać w pomieszczeniach stowarzyszenia Uśmiech

I tutaj montowanie.

Później koledzy dali do środka lampę naftową, zdjęć nie mam, ale może Grzesiek ma to wrzuci Uśmiech

-o i jeszcze filmik z jazdy próbnej drezynki z pneumatyką
Drezynowo - testy pneumatyki, czyli mocne rp1 Małe | Duże

Pozdrawiam!

Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #17 : 16 Grudzień 2011, 16:33:14 »
0

Taka prośba ode mnie do administracji, żeby przynajmniej ten 1 post w temacie o Przeworskiej Kd zostawić, bo już drugi post 'zniknął', wiem że to jest tak jakby rozwinięcie wątku i przeniesienie tego pierwszego posta do innego tematu, ale jak ktoś chce rozwinąć temat, to proszę przynajmniej zostawić pierwszy post - dziękuje

Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #18 : 05 Luty 2012, 18:53:53 »
+2

Czytam, czytam ile to kolejek zimą jeździ - Pkd też jeździ, nawet z pługiem, chociaż bez lokomotywy Chichot

Tutaj dwa filmy bo w końcu spadł w Przeworsku śnieg, tak że przykrył tory Uśmiech
Przeworsk Kolej Dojazdowa - Odśnieżanie Małe | Duże

Psk Małe | Duże

Uśmiech

Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #19 : 08 Luty 2012, 19:38:15 »
0

Przeworsk Wąskotorowy 04-02-2012 Małe | Duże

Kolejny filmik, z tym, że z naszym 'parowozem' Uśmiech

Ps: Jak można to proszę dokleić do wyższego postu - dziękuje.

Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!