Świat kolejek wąskotorowych SMF
11 Sierpień 2020, 18:14:18 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przeworska Kolej Dojazdowa - czyli informacje na temat tej kolejki  (Przeczytany 187932 razy)
ZGrzesiek
Nowicjusz
*
Długość toru:: 49 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #60 : 23 Kwiecień 2012, 12:06:56 »
+1

Znany jest już nowy cennik na PKD, rozkład jazdy pozostaje bez zmian.

http://www.pogorzanin.pl/cennik

sprzedam kamień kotłowy - tanio !!!
Euro2222
Nowicjusz
*
Długość toru:: 34 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #61 : 14 Maj 2012, 21:17:57 »
+1

Galicyjska Kolej Drezynowa PKD Małe | Duże
ZGrzesiek
Nowicjusz
*

W terenie W terenie

« Odpowiedz #62 : 15 Maj 2012, 16:42:30 »
0

Mam nadzieje, że tego typu ogłoszenie piszę ostatni raz

Na pierwszy w tym sezonie Pociąg Rozkładowy, "Pogórzanin" wyruszy w sobotę 2-go czerwca, następnie w niedzielę 3-go czerwca i później już normalnie do końca sierpnia - sobota, niedziela, we wrześniu tylko w niedziele. Odjazd oczywiście ze stacji Przeworsk-Wąski, godzina 9.00

Kucyk
Minister
Długość toru:: 4027 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #63 : 15 Maj 2012, 20:13:02 »
0

No pisz Waść, cierpliwości oszczędź - kto został operatorem?

Wszak Tyś jest niezmierzone dobro
Którego nie wyrażą słowa,
Więc mnie od miłośników obroń
I od mikoli mnie zachowaj.
ZGrzesiek
Nowicjusz
*

W terenie W terenie

« Odpowiedz #64 : 16 Maj 2012, 00:39:16 »
0

hehehe
wszystko powinno wyjaśnić się do końca tygodnia, wg mojej wiedzy (całe szczęście) zostaje Kalisz, chyba że się coś zesr.

Łowca
Młotkowy
**
Długość toru:: 134 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #65 : 16 Maj 2012, 13:55:23 »
0

SKPL Cargo Sp. z o.o. tak to teraz chyba się nazywa - to akurat żadna tajemnica i żadna nowina, a przynajmniej 29 kwietnia nie była to żadna tajemnica ani żadna nowina... wątpię by do dzisiejszego dnia coś się zmieniło...
nikolai
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #66 : 18 Maj 2012, 09:28:37 »
0

Mam nadzieje, że tego typu ogłoszenie piszę ostatni raz

Na pierwszy w tym sezonie Pociąg Rozkładowy, "Pogórzanin" wyruszy w sobotę 2-go czerwca, następnie w niedzielę 3-go czerwca i później już normalnie do końca sierpnia - sobota, niedziela, we wrześniu tylko w niedziele. Odjazd oczywiście ze stacji Przeworsk-Wąski, godzina 9.00

Ech, to po co ja 3 tygodnie temu kupiłem sobie kuszetkę na 26.05?
Szkoda słów. Jak są problemy z uruchomieniem przewozów, to się nie ogłasza terminu, tylko po to, żeby go w nieskończoność przesuwać. Żałosne i nieodpowiedzialne podejście ze strony tamtejszego naczelnika, szkoda słów.

Obsługa może odmówić przewozu osób nietrzeźwych, wzbudzających odrazę brudem lub niechlujstwem [...]
(Regulamin przewozu osób i bagażu na sieci SKPL, Rozdział 4, pkt. 1)
ZGrzesiek
Nowicjusz
*

W terenie W terenie

« Odpowiedz #67 : 19 Maj 2012, 14:10:00 »
+2

"Ech, to po co ja 3 tygodnie temu kupiłem sobie kuszetkę na 26.05?
Szkoda słów. Jak są problemy z uruchomieniem przewozów, to się nie ogłasza terminu, tylko po to, żeby go w nieskończoność przesuwać. Żałosne i nieodpowiedzialne podejście ze strony tamtejszego naczelnika, szkoda słów."

napisał nikolai

Tak, naczelnik na pewno ogłosił termin by go później odwołać i zrobić Ci na złość ! Nie sądzisz chyba, że na PKD jest grupa idiotów, którzy nie wiedzą co robią??? Przesunięcie terminu startu sezonu nie jest z winy PKD, tylko urzędników Starostwa i Urzędu Marszałkowskiego. W październiku rozmawiasz ze starostwem na temat przyszłorocznego sezonu, masz zapewnienie, że między innymi dadzą pracowników przed sezonem do pomocy na szlaku , później gdzieś koło lutego/marca masz potwierdzenie że tak bedzie. W kwietniu słyszysz, że juz lada dzień, a rozmawiasz w urzędzie nie w przedszkolu więc traktujesz poważnie to co się do ciebie mówi. Dziś jest 19 maja i nadal nie wiadomo czy i kiedy będzie ta pomoc. Smutny

Zabrakło nam 3-5 dni by zdążyć zrobić to co konieczne do spokojnej i bezpiecznej jazdy, zabrakło nam tych obiecanych paru rąk do pracy i również obiecanej koparki. Smutny

Przypomnę/poinformuję, że na PKD przy 46 km w całości przejezdnym i użytkowanym torze szlakowym pracuje 3 (trzech) ludzi + kilku szajbusów ( w tym moja skromna osoba) którzy w każdej wolnej chwili pomagają w ratowaniu "Pogórzanina".

Co się tyczy naczelnika, to jeden z niewielu w Przeworsku ludzi dzięki którym PKD jeszcze istnieje - wiem co mówię, bo znam Go ze 20 lat, a dobre 15 lat osobiście. Kuszetka wskazuje, że nie jesteś miejscowy- nie masz więc pojęcia o realiach występujących tutaj, Twój komentarz jest niesprawiedliwy, obrażasz ludzi pracujacych i robiacych wszystko co sie da , by "Pogórzanin" mógł nadal istnieć/jeździć.

Jasne, rozumię, można się wkurzyć, ale to nie naczelnik powinien być adresatem .
Przykro mi, że musiałeś odwołać rezerwację, mam jednak nadzieje, że odwiedzisz kiedyś PKD.

nikolai
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #68 : 19 Maj 2012, 18:56:48 »
-4

Cytat: ZGrzesiek
Tak, naczelnik na pewno ogłosił termin by go później odwołać i zrobić Ci na złość ! Nie sądzisz chyba, że na PKD jest grupa idiotów, którzy nie wiedzą co robią??? Przesunięcie terminu startu sezonu nie jest z winy PKD, tylko urzędników Starostwa i Urzędu Marszałkowskiego. [ciach]

Moim skromnym zdaniem, skoro są takie wielkie problemy, żeby odpalić kolejkę, to nie powinno się podawać żadnego terminu do wiadomości publicznej, póki nie ma się pewności, że jest już gotowa do wyjazdu na trasę.
Załóżmy, że ktoś nie przeczyta tej informacji, pojedzie za tydzień i co? zonk? antyreklama?

Niestety Przeworsk dla zachodniej Polski to koniec świata, a na dodatek rozkład jazdy od czerwca nie zachęca w ogóle do podjęcia kolejnej próby wyjazdu (przyjazd 63200 po 9, czyli po odjeździe wąskiego, a od 29.06 odwołanie pociągu na trasie Katowice - Przemyśl).

Co się tyczy naczelnika, to jeden z niewielu w Przeworsku ludzi dzięki którym PKD jeszcze istnieje - wiem co mówię, bo znam Go ze 20 lat, a dobre 15 lat osobiście.

Stanowisko naczelnika zaliczamy do kadry kierowniczej. Czy w takim razie naczelnik  dobrze kieruje działaniem kolejki, skoro ogłasza termin, którego nie jest pewien na 100%? No chyba, że to nie on, ogłasza termin startu tylko lokalni mikole.

Kuszetka wskazuje, że nie jesteś miejscowy- nie masz więc pojęcia o realiach występujących tutaj, Twój komentarz jest niesprawiedliwy, obrażasz ludzi pracujacych i robiacych wszystko co sie da , by "Pogórzanin" mógł nadal istnieć/jeździć.

Czy nie będąc miejscowym jestem w czymś gorszy, to po primo? Po secundo, to, że obrażam _ludzi_ to już Twoja daleko idąca nadinterpretacja. Wskazałem nieodpowiedzialne zachowanie naczelnika, jako osoby kierującej wąskotorówką, a nie pozostałych osób. No chyba, że "naczelnik Żelazny" to taki Gruppenfuehrer WOLF, który nigdy nie istniał, a był tylko pseudonimem artystycznym grupy kolegów, tutaj "ludzi pracujacych i robiacych wszystko co sie da , by "Pogórzanin" mógł nadal istnieć/jeździć".
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2012, 19:22:51 wysłane przez nikolai » Zapisane

Obsługa może odmówić przewozu osób nietrzeźwych, wzbudzających odrazę brudem lub niechlujstwem [...]
Obywatel TM
Nowicjusz
*
Długość toru:: 13 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #69 : 24 Maj 2012, 13:04:20 »
+2

Szkoda słów. Jak są problemy z uruchomieniem przewozów, to się nie ogłasza terminu, tylko po to, żeby go w nieskończoność przesuwać. Żałosne i nieodpowiedzialne podejście ze strony tamtejszego naczelnika, szkoda słów.

Termin mógł się zmienić w ostatniej chwili, więc w tej konkretnej sytuacji na naczelnika winy bym nie zwalał. Nie zmienia to faktu, że podejście do klienta na tej kolejce jest karygodne, i tyczy się to zarówno samego naczelnika (dmuchającego w twarz dymem z papierochów i uciekającego przed turystami na pociągach rozkładowych), jak i całej reszty PKD (vide tragiczna strona internetowa).
pawel.adamczyk
Mechanik
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie

Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #70 : 24 Maj 2012, 15:33:11 »
+2

Cześć.

Panowie spokojnie ,koledzy z PKD robią wszystko co w ich mocy ,przy takiej długiej trasie ,utrzymanie szlaku to nie
lada wyzwanie ,należy się szacunek, wsparcie ,znacie magiczne urządzenie (telefon) ,dźwonimy ,potem jedziemy ,rezerwujemy
apartament  .

Proponuje wypożyczyć machajkę z Bachórza  i przemieżyć nią  szlak , przejechać tunelem tam i powrotem  bez żadnych
światełek w zupełnej ciemności ,wrażenia gwarantowane .  Lub skorzystać z pociągu  Doc  lub  WSK125.

Pozdrawiam.

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
nikolai
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #71 : 24 Maj 2012, 18:52:52 »
0

Akurat w czasie gdy kupowałem bilety, parę osób z SKPL było zapewnionych przez telefon przez naczelnika, że kolejka ruszy 26.05. Jak widać nie to i tak nic nie daje, bo można się tylko na takich zapewnieniach wkopać...

czerwony
Nowicjusz
*
Długość toru:: 24 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #72 : 24 Maj 2012, 20:14:59 »
0

Niestety Przeworsk dla zachodniej Polski to koniec świata, a na dodatek rozkład jazdy od czerwca nie zachęca w ogóle do podjęcia kolejnej próby wyjazdu (przyjazd 63200 po 9, czyli po odjeździe wąskiego, a od 29.06 odwołanie pociągu na trasie Katowice - Przemyśl).
Niestety takie są fakty, a to oznacza, że w tym roku poraz pierwszy od trzech lat nie dojadę do Przeworska , a szkoda, bo jest tam naprawdę ciekawie.

Pozdr
nikolai
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #73 : 25 Maj 2012, 09:04:35 »
+3

W przyszłym roku tym bardziej, chyba, że blachosmrodem.
Dla niewtajemniczonych: na rozkład 2012/2013 nie ma przewidzianych żadnych połączeń dalekobieżnych między Krakowem i Rzeszowem, oczywiście z powodu wielkiej modernizacji E-30.

P.S.
Podoba mi się tutaj system oceniania postów. Nawet merytoryczna krytyka otrzymuje ujemne oceny, bo przecież jest krytyką. Za to bełkot, o tym, jak kto się nie zna na miejscowych realiach otrzymuje same plusy. Uroczo. Widzę, że podkarpaccy wąskotorowcy założyli sobie tutaj towarzystwo wzajemnej adoracji. Gratki, ale tak prywatnie polecam nabrać trochę więcej dystansu, szczególnie do siebie.

Shaggy
Młotkowy
**
Długość toru:: 102 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #74 : 26 Maj 2012, 10:57:35 »
0

Fajnie się tak pisze, takie smutasy i w ogóle. Szczerze powiem, że to że kolejka w tym roku startuje to jest na prawdę jakiś cud, bo na prawdę było kiepsko. Problemy są z operatorem, pracownicy jakoś sobie radzą, za co wielki szacunek, bo 3 osoby odpowiedzialne za wszystko, czyli tabor i 46 km odcinek to chyba troszkę za mało? Jeszcze jest kilka osób, które są na miejscu lub dojeżdżają za własne pieniądze i starają się cokolwiek pomóc - nie każdy może, niestety.
Termin - no wiadomo, nie fajnie wyszło, że się zmienił po raz kolejny, ale informacja o kolejnej zmianie była dość wcześniej. Szkoda kilku osób, że nie macie jak przyjechać lub z tego powodu już nie przyjedziecie. Wyszło jak wyszło, ale takie są realia, więc trochę zrozumienia, szczególnie, że to jest forum wąskotorówek, wiec powinniście cokolwiek wiedzieć na temat funkcjonowania takich kolejek w Polsce
Tak panie obywatel, wszyscy uciekają, szczególnie przed panem A strona jakoś dla wszystkich jest normalna, no poza panem ;]

PrzeworskaKD - Pogórzanin - Zapraszam
Obywatel TM
Nowicjusz
*
Długość toru:: 13 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #75 : 26 Maj 2012, 20:28:59 »
+2

Cytat: Shaggy
A strona jakoś dla wszystkich jest normalna, no poza panem ;]

To może zrobimy tak - ja wypiszę listę braków na oficjalnej stronie PKD, a reszta się wypowie, czy to ja mam fobię, czy jednak jest coś na rzeczy:

[z punktu widzenia turysty]
- brak informacji o sposobie dojazdu do stacji Przeworsk Wąski, możliwości zaparkowania samochodu itd.;
- brak informacji o możliwości dojazdu pociągami do Przeworska, a także informacji, czy w razie opóźnienia można je zgłosić i czy kolejka poczeka;
- brak tekstu po angielsku i (przede wszystkim, biorąc pod uwagę zajawienie Niemców na punkcie ciasnych torów) po niemiecku;
- brak chociażby kilku zdjęć prezentujących piękno tej kolejki, plenerów Pogórza, architektury (dworce, mosty itd.), przyrody (wiosna, jesień) zachęcających do przejechania tej trasy;
- brak informacji o atrakcjach wzdłuż trasy (zabytkowe kościoły, muzea itd.), gdzie warto wysiąść, co zobaczyć;
- nieczytelny (zwłaszcza dla laików) rozkład jazdy;
- brak informacji (lub chociażby odnośników) do miejsc w pobliżu trasy, gdzie można zjeść i przenocować (np. schroniska, gospodarstwa agroturystyczne);
- nieprecyzyjne informacje (np. "Trampolina - atrakcja dla dzieci" - gdzie? za ile? kiedy? jak? albo pieczenie kiełbasy - ani słowa, czy PKD zapewnia kiełbasę, czy tylko kije, czy może nawet węgiel trzeba sobie przywieźć?);
- brak informacji o możliwości zakupienia pocztówek czy pamiątek (jeśli takowe są);

[z punktu widzenia MK]
- kiepsko opracowana historia, brak archiwalnych zdjęć, dokumentów i rozkładów jazdy;
- bzdury w treści (np. "jedyny w Polsce tunel na kolejach wąskotorowych");
- brak informacji o posiadanym przez PKD taborze;
- brak opisu trasy kolei (w tym mapy);
- brak sensownie redagowanych aktualności o tym, co się dzieje na kolejce, co Stowarzyszenie zrobiło, jak wygląda ruch towarowy itd.

Ponadto:
- beznadziejna, archaiczna grafika;
- błędy ortograficzne i gramatyczne w tekście;
- wąska, mało urozmaicona oferta (np. niesamowita ekipa z Rogowa ma do wyboru nawet pociąg do ślubu!);
Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #76 : 27 Maj 2012, 00:37:24 »
+1

Dobra, wiedziałem że to zdanie wywoła poruszenie.
Ogólnie to nie jest nowość, pomysł z takimi informacjami miałem i mam cały czas - tylko po prostu się do tego nie mogę zabrać i napisać te wszystkie informacje /teraz już będę mieć nawet listę - dzięki/.
A ogólnie problem jest taki, że strona jest żywcem przeniesiona z prv. i tak na prawdę, nie ma kogoś kto ogarnia ten system i przerobiłby tą lub zrobił nową, z tego co wiem było kilka osób, ale no niestety, chętnych dużo, a jak przyjdzie co do czego to już za darmo nikt nie zrobi.
Sam aktualnie się tym trochę zaczynam bawić, więc z pomocą kolegi, może uda mi się coś na własnym serwerze postawić.

Shaggy
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #77 : 03 Czerwiec 2012, 09:26:51 »
0

Wczoraj na Przeworskiej KD mieliśmy zdarzenie na przejeździe na drodze krajowej nr 4 (e-40), do takich zdarzeń dochodzi bardzo często, tylko że zawsze, kierowcą udawało się uciec przed zderzakiem, tym razem kierowca EUROBUSA nie zdarzył i przy prędkości myślę że 90 km/h zahaczył bokiem o bufor, w wyniku czego, urwał wąż od powietrza i zgiął 5 mm blachę rumunowi o nr 334.
Na tym przejeździe zainstalowana jest nowa sygnalizacja, która włącza się przed przejazdem pociągu, nie ma szans jej nie zauważyć - lecz jak widać to nie pomaga.
Jeśli chodzi o busa to jedną osobę zabrano do szpitala (podobno jakieś potłuczenia), a kierowcy busa zabrano prawo jazdy.
W załączniku dwa zdjęcia, na drugim widać jaką odległość potrzebował kierowca busa aby opanować jazdę na 2 kołach po uderzeniu i wyhamowanie.

* busiarz.jpg (134.72 KB, 900x600 - wyświetlony 691 razy.)

* odleglosc.jpg (124.75 KB, 900x600 - wyświetlony 643 razy.)

Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1924 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #78 : 03 Czerwiec 2012, 22:43:32 »
0

[z punktu widzenia turysty]
- brak informacji o sposobie dojazdu do stacji ...., możliwości zaparkowania samochodu itd.;
- brak informacji o możliwości dojazdu pociągami do ....., a także informacji, czy w razie opóźnienia można je zgłosić i czy kolejka poczeka;
- brak tekstu po angielsku i (przede wszystkim, biorąc pod uwagę zajawienie Niemców na punkcie ciasnych torów) po niemiecku;
- brak chociażby kilku zdjęć prezentujących piękno tej kolejki, plenerów ....., architektury (dworce, mosty itd.), przyrody (wiosna, jesień) zachęcających do przejechania tej trasy;
- brak informacji o atrakcjach wzdłuż trasy (zabytkowe kościoły, muzea itd.), gdzie warto wysiąść, co zobaczyć;
- nieczytelny (zwłaszcza dla laików) rozkład jazdy;
- brak informacji (lub chociażby odnośników) do miejsc w pobliżu trasy, gdzie można zjeść i przenocować (np. schroniska, gospodarstwa agroturystyczne);
- nieprecyzyjne informacje (np. "Trampolina - atrakcja dla dzieci" - gdzie? za ile? kiedy? jak? albo pieczenie kiełbasy - ani słowa, czy ..... zapewnia kiełbasę, czy tylko kije, czy może nawet węgiel trzeba sobie przywieźć?);
- brak informacji o możliwości zakupienia pocztówek czy pamiątek (jeśli takowe są);
To należałoby wygrawerować na mosiężnej blasze, oprawić i powiesić na honorowym miejscu na każdej kolejce. Każdej.
(Dlatego pozwoliłem sobie wykropkować nazwy własne w cytowaniu)

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
buczek_pkp
Zawiadowca
Długość toru:: 404 m

W terenie W terenie

PKP InterCity, Wąski w Piasecznie

« Odpowiedz #79 : 03 Czerwiec 2012, 23:28:04 »
0

Jeśli chodzi o busa to jedną osobę zabrano do szpitala (podobno jakieś potłuczenia), a kierowcy busa zabrano prawo jazdy.
W załączniku dwa zdjęcia, na drugim widać jaką odległość potrzebował kierowca busa aby opanować jazdę na 2 kołach po uderzeniu i wyhamowanie.

A masz może zdjęcia obitego rumuna???
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!