Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 19:21:21 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak nas znaleźć?  (Przeczytany 15782 razy)
Bartosz Uryga
Moderator
*****
Długość toru:: 343 m

W terenie W terenie


WRS Bytom Karb


« : 01 Czerwiec 2011, 13:09:46 »
0

Garść podstawowych i pomocnych danych:

Wygenerowane przy użyciu Google Maps mapki dojścia do ważniejszych stacji i obiektów GKW:

>> Mapka dojścia do początkowej stacji Bytom Główny Wąsk. <<

>> Mapka dojścia do WMD Bytom Karb <<

oraz Kolei Parkowej WPKiW:

>> Dojście do Zajezdni Kolei Parkowej <<

Adres korespondencyjny:

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
Skrytka Pocztowa Nr 133
41-902 Bytom 2

Adres siedziby:

ul. Reja-Parowozownia
41-902 Bytom

Nnasz numer konta bankowego:

Filia Kredyt Bank SA nr 2 w Bytomiu - I o/Katowice
73 1500 1139 1211 3002 5715 0000
Zapisane

'Każdy dzień jest podróżą...'

www.sgkw.eu
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #1 : 16 Czerwiec 2012, 08:06:26 »
0

A mógłbyś dopisać jak się do was dojeżdża z dworca w Katowicach? Wybiorę się wtedy do Was w któryś weekend w lipcu
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #2 : 16 Czerwiec 2012, 12:10:27 »
0

A czym? Samochodem, koleja, komunikacją miejską?
Zapisane
djsv
SGKW
*
Długość toru:: 79 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 16 Czerwiec 2012, 12:40:12 »
0

A czym? Samochodem, koleja, komunikacją miejską?


Jeśli w grę w chodziłby samochód, myślę, że nie byłoby pytania.

Najszybciej chyba byłoby pociągiem do stacji Bytom Karb. Wysiądziesz w zasadzie nad wąskim torem, wzdłuż, którego trzeba przejść chyba jakieś 500m i jesteś na miejscu.

Drugie bezpośrednie połączenie to tramwaj nr 6, jedziesz nim w kierunku przystanku Bytom Politechnika Śląska do samego końca, tam ludzi pytać jak dojść (jakiś max 700m do kolejki).

Ogólnie to musisz się kierować na Bytom Dworzec PKP, potem na Bytom Łużycka, a jako przewodnik www.kzkgop.pl, ale wersji przesiadkowych bym Ci nie polecał.

Zapisane
Kolejka
Mechanik
***
Długość toru:: 227 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #4 : 16 Czerwiec 2012, 18:07:01 »
0

Tramwajem od dworca, to najpierw trzeba tramwajem 16 (przystanek "Konopnickiej Dworzec", kierunek "Słoneczna Pętla"), a potem na Rynku lub Rondzie przesiąść na 6, bo przez remont Rynku nie jeździ już na Brynów.
Zapisane

Zapraszam na moje strony internetowe:
- www.gkw.tw53.webd.pl
- www.transport.tychy.glt.pl
Oraz kanał na YT: www.youtube.com/user/OKz32
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #5 : 16 Czerwiec 2012, 18:56:02 »
0

Jeśli w grę w chodziłby samochód, myślę, że nie byłoby pytania.

Słuszna uwaga. Jakbym miał samochód to bym miał gdzieś dworzec kolejowy w Katowicach. A interesują mnie inne środki transportu, które zapewnią mi jak najszybsze i jak najtańsze dostanie się na Karb, dostępne jak najczęściej, żebym nie musiał kwitnąć na przystanku przez 2h. ;] Pociąg będzie chyba najlepszym rozwiązaniem z tego co mówicie.
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Senda
Moderator
*****
Długość toru:: 179 m

W terenie W terenie

Mariusz Senderowski


« Odpowiedz #6 : 16 Czerwiec 2012, 21:57:59 »
0

A interesują mnie inne środki transportu, które zapewnią mi jak najszybsze i jak najtańsze dostanie się na Karb, dostępne jak najczęściej, żebym nie musiał kwitnąć na przystanku przez 2h. ;] Pociąg będzie chyba najlepszym rozwiązaniem z tego co mówicie.

Warunki jakie postawiłeś niestety akurat pociąg wykluczają - w tym wypadku najlepiej autobusem 820 lub 830 i w Bytomiu przesiadka na wszystko co jedzie w kierunku Miechowic (wysiąść na drugim przystanku).

Pozdr.
Mariusz
Zapisane
djsv
SGKW
*
Długość toru:: 79 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 16 Czerwiec 2012, 23:41:18 »
0

A interesują mnie inne środki transportu, które zapewnią mi jak najszybsze i jak najtańsze dostanie się na Karb, dostępne jak najczęściej, żebym nie musiał kwitnąć na przystanku przez 2h. ;] Pociąg będzie chyba najlepszym rozwiązaniem z tego co mówicie.

Warunki jakie postawiłeś niestety akurat pociąg wykluczają - w tym wypadku najlepiej autobusem 820 lub 830 i w Bytomiu przesiadka na wszystko co jedzie w kierunku Miechowic (wysiąść na drugim przystanku).

Pozdr.
Mariusz

To zależy o której przyjedzie. Według rozkładu PKP w ciągu dnia pociągi są co godzinę z Katowic do Bytomia, czasem co dwie (sprawdziłem dla wybranej niedzieli w lipcu, o ile się coś nie zmieni). Cena biletu to 4,20 do samego Karbia (PR, trzeba pamiętać, żeby wziąć strefowy), ewentualnie za 3zł jeśli się chce wysiać na głównym w Bytomiu i wtedy torem wąskim 20min pospacerować:). Ale jeśli faktycznie miałby czekać 2h na pociąg to wtedy jak najbardziej autobus.

P.S. Doradziłem też pytanie o kolejkę miejscowej ludności. Mam nadzieję, że kolega ze śląskim sobie poradzi:)
Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #8 : 17 Czerwiec 2012, 08:45:34 »
0

Oki informacje są wyczerpujące, dziękuję. Jak będę się wybierał to oczywiście na prv kogoś zaczepię, żebym klamki nie pocałował na miejscu
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!