Świat kolejek wąskotorowych SMF
08 Marzec 2021, 19:14:01 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: nowe wieści z Stargardu  (Przeczytany 30723 razy)
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2659 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #20 : 17 Kwiecień 2012, 15:04:46 »
0

Dzisiejszy post z skyscrapercity.com

Cytat: TheMyStargard;90516676
Dziś od godziny 10:00 rozpoczęło się czyszczenie wąskotorówki, zaczęto od samego początku ścieżki rowerowej, na razie prace trwają za tymi opuszczonymi budynkami.
Oczyszczany ma być 5 km odcinek, a jak się dowiedziałem, co jest bardzo naciągane drezyny zaczną jeździć w i tu uwaga w [COLOR="Red"]MAJU....[/COLOR]
Przy pracach biorą udział 4 osoby !!! Dwie są na stażu w KB, a dwie tam pracują....
Jestem oburzony, gdyż miałem się z kontaktować z KB na początku Kwietnia, wysłałem wiadomość i do dziś nie dostałem odpowiedzi, a zauważmy, że już zaczęto, jednym słowem jest to CHAMSTWO, że KB nie dało żadnego sygnału, że zaczynamy
A do oczyszczania wąskotorówki zgłosiło się około 10 wolontariuszy i co....
i zostaliśmy w przysłowiowej dupie...

Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1547 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #21 : 17 Kwiecień 2012, 15:34:12 »
+6

Ojojoj, faktycznie chamstwo aż strach... Wziąć się do roboty o 10 rano bez 5 spotkań integracyjno-organizacyjnych, dyskusji nad kierunkiem cięcia i innymi tzw. bardzo-ważnymi kwestiami przy piwku. Wygląda na to, że KB nie chce się bawić w kolejkę tylko zrobić bezduszny interes . I jeszcze do tego perfidnie naciągają, że zaczną jeździć w maju.

@ Wolontariusze
Nie wiem, jak do sprawy podchodzą KB, ale o ile pamiętam z odnośnej ustawy, to przedsiębiorca nie ma możliwości korzystania z pracy wolontariuszy w ramach (zarobkowej) działalności gospodarczej. Oczywiście ładniej byłoby odpowiedzieć na korespondencje i ewentualnie grzecznie podziękować za dobre chęci.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2012, 15:37:21 wysłane przez 2xm » Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Bukowy
Czytelnik

Długość toru:: 6 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #22 : 17 Kwiecień 2012, 16:52:56 »
-1

Przykre jest  to, że tydzień temu w Radiu Szczecin KB chwaliła się ilością wolontariuszy...Wielka szkoda. Ja jestem z Szczecina i z moich znajomych zgłosiły się 5 osoby + kolega Mateusz z forum. Oprócz tego, dwaj moi koledzy z Stargardu - mamy już 8 osób. Przypuszczam, że na informacje reagowali też inni miłośnicy i myślę, że +- było chętnych 20 osób...

Cóź, powiem tyle, jeszcze dziś dam znać na forum co w sprawie wolontariuszy - sam do nich się zgłosiłem

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2012, 20:23:40 wysłane przez Bukowy » Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4154 m

Na służbie Na służbie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #23 : 17 Kwiecień 2012, 17:41:41 »
+7

Wiecie na co najbardziej należy uważać w seksie zbiorowym?
- Na to, aby nie zostać pominiętym.


Biedni, niedoszli wolontariusze!
Nie dano wam kroczyć w pierwszym szeregu, nie dano przecinać wstęgi, nie dano wbić pierwszej łopaty na (od)budowie Stargardzkiej KD. Pominięto was.
Kontynuuję zatem za Kolegą 2xm: łolaboga, ojojojoj! Krzywda się dzieje, krew wolontariatu się leje, ginie duch w narodzie! Chcecie więcej takiego zawodzenia? Może załóżcie Lamentarne Koło Wolontariuszy którego głównym celem będzie lamentowanie, bo widzę że skoro nie zostaliście wyniesieni na ołtarze przez KB (kompletnie nie wiem co to / kto to) to sekatory zostały spalone i widać że jednak nie o prace wolontariackie wam chodziło.
Tak trzymajcie! A, nie zapomnijcie, oprócz robienia szumu w Internecie, o napisaniu donosów najpierw do ochrony środowiska że parchy z KB tną bez pozwolenia drzewa które mają powyżej 10 lat, a potem do UTK że jakieś KaBety tam nielegalnie drezynami jeżdżą.
Do zobaczenia na PMK!
Zapisane

- Czy maszynista może podczas prowadzenia pociągu jeść salceson?
- Z rozstrzygnięciem tej kwestii poczekajmy na oficjalne stanowisko UTK.
janeczek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 915 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #24 : 17 Kwiecień 2012, 18:22:03 »
+1

Może załóżcie Lamentarne Koło Wolontariuszy którego głównym celem będzie lamentowanie,

Jeszcze lepiej Par - Lamentarne, którego głównym celem będzie lamentowanie parami ...... może jakie uczucie się z tych lamentów zrodzi.  Niezdecydowany
Zapisane
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1547 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #25 : 17 Kwiecień 2012, 21:07:05 »
0

Cytuj
KB (kompletnie nie wiem co to / kto to)
To tacy miejscowi producenci lodów z wody (nad)morskiej: kolejbaltycka.pl
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4154 m

Na służbie Na służbie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #26 : 17 Kwiecień 2012, 21:20:46 »
0

 Szok O kurcze nie sądziłem że pod literami K i B kryją się
producenci lodów z wody
I trzeba przyznać że są to są lodziarze głębokiej wody!
No, to wróży pomyślnie dla Stargardzkiej!
Zapisane

- Czy maszynista może podczas prowadzenia pociągu jeść salceson?
- Z rozstrzygnięciem tej kwestii poczekajmy na oficjalne stanowisko UTK.
wolontariusz
Czytelnik

Długość toru:: 1 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #27 : 20 Kwiecień 2012, 16:17:18 »
+3

Witam!

Informacja dla chętnych do pomocy:

Jeżeli naprawde ktoś chce pomóc i tym samym przyczynić się do uruchomienia wąskotorówki, proponuję nie gadać tyle na forum lecz łapać za szpadle, sekatory a nawet i kosy spalinowe i po prostu przyjść i pomóc. Jesteśmy od 8.00 do 16.00 od pn. do pt. Narazie zgłaszać mogą się osoby +18 (pelnoletnie) odpowiedzialne same za siebie (tzn. jezeli ktos zlamie noge to tylko na wlasne konto) ale juz niedlugo drzwi otwarte beda dla wszystkich. Troszke cierpliwosci.

Pozdrawiam!
Zapisane
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1547 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #28 : 31 Lipiec 2012, 22:41:32 »
0

Nadmorskie dyskusje przypomniały mi o kolejce stargardzkiej. Czy coś się kręci, czy znów stanęło?

Artykuł z czerwca ze stargardzka.pl:

Rewitalizacja wąskotorówki. Już czyszczą tory – na razie pod drezyny. Jesienią pierwsze przejazdy?
Cytuj
W przyszłości może to być bardzo atrakcyjny produkt turystyczny powiatu stargardzkiego - szlak rowerowo-drezynowo-kolejowy na bazie byłej wąskotorówki. Pierwsze przejazdy drezyn mają być uruchamiane na odcinku Stargard – Żarowo.

Powiat, który jest właścicielem terenów – w sumie 56 działek, przez które jeździła kolejka ze Stargardu do Ińska, szykuje się do ogłoszenia przetargu na oddanie w dzierżawę, na czas dłuższy niż 3 lata, pierwszych 4 działek byłej linii wąskotorowej – od Stargardu do Małkocina. Rada powiatu wyraziła na to zgodę.
Wiadomo, że w przetargu tym udział weźmie Kolej Bałtycka SA, która już wcześniej zgłosiła się do starostwa z propozycją uruchomienia przejazdów drezynami na trasie byłej wąskotorówki.

Nie tylko rowery, ale i kolej

Pomysł ten był na tyle interesujący, że powiat wystąpił do wojewody o zmianę pierwotnej koncepcji zagospodarowania terenu byłej wąskotorówki, która przewidywała powstanie tam tylko ścieżki pieszo-rowerowej. Chodziło o to, by można tam było uruchomić także przejazdy kolejowe, w tym drezynowe. Wojewoda przystał na to, rada powiatu także.
- To bardzo ważne, by uruchomić przejazdy na pierwszym odcinku – mówi Mirosław Opęchowski, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Powiatu w starostwie. – Może to spowodować efekt kuli śniegowej – coraz większe zainteresowanie tym przedsięwzięciem ze strony innych podmiotów, które być może zechciałyby w nim partycypować finansowo.

Głos zabierze konserwator zabytków

Kiedy to mogłoby nastąpić?
- Wiele zależy od terminu ogłoszenia przetargu. My, chcąc wystartować do niego, przygotowujemy całą koncepcję zagospodarowania odcinka Stargard – Małkocin. Ta koncepcja musi być skonsultowana z wojewódzkim konserwatorem zabytków – mówi Dariusz Bożek, koordynator ds. systemów zarządzania Kolei Bałtyckiej.
Konserwator musi wypowiedzieć się w tej sprawie, bo stargardzka wąskotorówka, a właściwie pozostała po niej infrastruktura techniczna, wpisana jest – na wniosek Towarzystwa Przyjaciół Stargardu - do rejestru zabytków.

Na początek 10 drezyn

Pierwszy z wielu przetarg będzie ogłoszony na dzierżawę terenów od Stargardu aż za Małkocin, bo na tym odcinku w niezłym stanie uchowało się 12 km torów wąskotorowych. Są tam ubytki, ale niewielkie.
- To nam nie przeszkadza, gdyż nasze drezyny będą dwufunkcyjne – będą mogły jeździć i po torze, i po drodze. Gdy skończy się tor, drezyna zacznie jechać na gumowych kołach do następnego fragmentu toru, itd. – mówi Dariusz Bożek.
Na początek Kolej Bałtycka, o ile wygra przetarg, zamierza przeznaczyć do użytku na wąskich torach 10 drezyn 4- i 6-osobowych. Przejazdy będą indywidualne i grupowe. Trzeba tylko kupić bilet i w drogę. Także z rowerami, które albo będą mocowane na specjalnych wieszakach, albo transportowane na specjalnej platformie. Start następowałby w Stargardzie w miejscu dawnego KPRB. W pierwszym etapie jazda kończyłaby się przed mostem w Żarowie.

Do Żarowa tor oczyszczony

Trwają już prace umożliwiające przyszłe przejazdy.
- Od trzech miesięcy mamy na stażach, finansowanych przez PUP, czterech absolwentów szkół stargardzkich. Szkolą się i pracują u nas – z opcją dalszego zatrudnienia. M.in. pracują przy konstruowaniu drezyn i przy oczyszczaniu toru b. wąskotorówki. W efekcie tych prac odcinek od Stargardu do Żarowa jest już oczyszczony – mówi koordynator.
Kolej Bałtycka chciałaby uruchomić przejazdy jesienią br. Pierwsze testy drezyn skonstruowanych w Szczecinie Dąbiu, gdzie firma ta ma swoją bazę, już się odbyły w okolicy Żarowa.

Docelowo – kolejka turystyczna

- Marzy nam się uruchomienie przejazdów dalej - do Dzwonowa. Docelowo na niektórych odcinkach chcielibyśmy uruchomić kolejkę turystyczną. Wąskotorówka wróciłaby na swoje tory – mówi Dariusz Bożek.
Pomarzmy i my. Gdyby tak udało się uruchomić pierwsze przejazdy drezynami na tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa, które obchodzone będą w drugi i trzeci weekend września, to by dopiero było wydarzenie!
W przyszłości całe to przedsięwzięcie - szlak rowerowo-drezynowo-kolejowy na bazie byłej wąskotorówki - może być bardzo atrakcyjnym produktem turystycznym powiatu stargardzkiego. Czy tak będzie? To już zależy od zaangażowania, pomysłowości i woli współpracy powiatu, gmin, podmiotów gospodarczych i samych mieszkańców.

Bożena Kuszela

Fot. Dariusz Bożek
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1547 m

W terenie W terenie« Odpowiedz #29 : 08 Październik 2012, 23:34:35 »
0

Jak zwykle przy dyskusji o Gryficach sprawdzam, co słychać u sąsiadów (szczególnie, że i o Kolei Bałtyckiej była mowa):

Powiat ma pomysł na złodziei szyn
Cytuj
Kolejne kilkadziesiąt metrów szyn stargardzkiej wąskotorówki ukradli nieznani sprawcy. O kradzieży poinformowali mieszkańcy okolic Małkocina. Starostwo powiatowe, które przejęło zdewastowaną kolejkę od Zakładu Nieruchomości PKP S.A., zamierza teraz znakować szyny.


I jeszcze jedno zaległe z kwietnia:
Próbna jazda drezyną
Cytuj
Bez rozgłosu, obecności reporterów i błysku fleszy, przetestowano sprzęt na wąskim torze, wiodącym ze Stargardu do Małkocina. Od kilkunastu tygodni obserwujemy starania Kolei Bałtyckiej, o przejęcie w zarząd od powiatu nieczynnej kolejki. Spółka znana jako prywatny przewoźnik towarowy w regionie, chce również postawić na coś, co nazwano turystyką kolejową. Okazuje się, że tego typu forma rekreacji, ma wielu zwolenników. Stąd pomysł z drezynami dla "ciasnego toru".
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
stargardwąski38
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #30 : 08 Grudzień 2012, 08:31:56 »
-3

Oj , gdyby tylko uruchomili .  Mam nadzieję że dużo by było turystów i pomysł by wypalił !
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!