Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 05:38:59 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: FPKW jest już Organizacją Pożytku Publicznego  (Przeczytany 45389 razy)
Michał Z
Mechanik
***
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie


« : 27 Kwiecień 2005, 14:11:44 »
0

Z przyjemnością informuję, że Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych ma wreszcie status Organizacji Pożytku Publicznego. Teraz każdy może nas wesprzeć finansowo a darczyńcy nie zwiększają swoich wydatków a jednynie zmniejszają Urzędowi Skarbowemu należny mu podatek.

Jak to zrobić? po obliczeniu swojego podatku za rok 2004 nalezy do 30 kwietnia 1% tej kwoty wpłacić na konto naszej Fundacji
BPH PBK S.A. 59 1060 0076 0000 4042 2012 1215
adres (jeszcze stary, bo tak w tej chwili jest zarejestrowany w banku)
04-042 Warszawa, ul. Kakowskiego 12/46
tytułem: darowizna
i wpisac kwotę tej darowizny w swoim zeznaniu podatkowym PIT.

pozdr M
Zapisane
brok
Zawiadowca
****
Długość toru:: 423 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #1 : 27 Październik 2005, 18:47:58 »
0

Mój skromny 1 % podatku z przyjemnością przekażę na FPKW  
Zapisane

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
Adam W
Dyrektor
*****
Długość toru:: 601 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #2 : 27 Październik 2005, 19:57:23 »
0

Dziękujemy za deklarację i liczymy na pamięć innych miłośników kolei.

S posdravem Adam
Zapisane

Rogoz
Minister
******
Długość toru:: 1035 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 27 Październik 2005, 21:23:06 »
+1

Cytat: "brok"
Mój skromny 1 % podatku z przyjemnością przekażę na FPKW  


Pamiętaj o podaniu aktualnych danych adresowych:

FUNDACJA POLSKICH KOLEI WĄSKOTOROWYCH
ul. Radomska 1, 26-670 PIONKI
Zapisane
stoker
Młotkowy
**
Długość toru:: 98 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #4 : 23 Czerwiec 2006, 21:30:53 »
0

Cytat: "Michał Z"
Z przyjemnością informuję, że Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych ma wreszcie status Organizacji Pożytku Publicznego.


Mam pytanie. Czy zdobycie statusu organizacji użytku publicznego (audyt + certyfikacja) naprawdę kosztuję 7000 zł i trzeba to wydać co roku ??

Pozdrawiam

Paweł
Zapisane
Misza
Młotkowy
**
Długość toru:: 136 m

W terenie W terenie

750 czytam od dawna


« Odpowiedz #5 : 29 Styczeń 2014, 21:43:30 »
+5


UWAGA UWAGA
Cytat za str kolejki:
Nasza Fundacja umieściła w ubiegłym roku sprawozdanie z działalności na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z 9-cio dniowym opóźnieniem. W związku z powyższym Ministerstwo wykreśliło naszą organizację z listy podmiotów uprawnionych na okres jednego roku. Liczymy na Państwa pamięć podczas rozliczeń w 2015 roku. Zachęcamy do przekazywania 1% innym organizacjom działającym dla dobra zabytków techniki kolejowej.


I tym samym koledzy z Rogowa zafundowali mi wycieczke do US ale najpierw na pocztę /a teraz to niewiadomogdzie/ po odbiór poleconego z US

Dla niewtajemniczonych:
Podanie złego numeru KRS OPP skutkuje wezwaniem do US i osobistym udziałem z zmianie zeznania wraz ze złożeniem podpisu pod W/w

Szkoda ze tak późno o tym piszecie i tylko na Stronie.... a kilka dni temu jeszcze sprawdzałem numer

Oczekuje zwrotu kosztów podrózy z miejsca zamieszkania do US lub biletu zerowego na przejazd na odcinku nie krótszym niż ROGów - GŁUchów
Zapisane

Misza
hugwa
Nowicjusz
*
Długość toru:: 33 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 29 Styczeń 2014, 22:42:27 »
+1

Dzięki za info.
Zapisane
tompalec
Mechanik
***
Długość toru:: 211 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 29 Styczeń 2014, 23:05:52 »
+1

Oczekuje zwrotu kosztów podrózy z miejsca zamieszkania do US lub biletu zerowego na przejazd na odcinku nie krótszym niż ROGów - GŁUchów

Prawdziwy miłośnik kolei...  Szok
Zapisane

Misza
Młotkowy
**
Długość toru:: 136 m

W terenie W terenie

750 czytam od dawna


« Odpowiedz #8 : 29 Styczeń 2014, 23:33:08 »
+1

Oczekuje zwrotu kosztów podrózy z miejsca zamieszkania do US lub biletu zerowego na przejazd na odcinku nie krótszym niż ROGów - GŁUchów

Prawdziwy miłośnik kolei...  Szok

Co, emotka zabrakło?
To jest
Zapisane

Misza
Bart
Młotkowy
**
Długość toru:: 132 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #9 : 30 Styczeń 2014, 10:24:06 »
+1

Szkoda, szkoda. Co roku 1% dla Rogowa to była dla mnie oczywistość  Smutny
W takim razie w tym roku przekażę na PSMK. Do nich też mam zaufanie co do prawidłowego spożytkowania tych pieniędzy.
Zapisane

Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #10 : 30 Styczeń 2014, 11:17:27 »
+9

Panowie,
dajcie chłopakom spokój - walczyli zapewne do końca, by uratować sytuację. Szkoda, że akurat na nich trafiło, ale to może spotkać każde inne OPP bez biura zarządu. Jest nas wszędzie poprostu zbyt mało...
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #11 : 31 Styczeń 2014, 17:15:17 »
-2

Szkoda ze tak późno o tym piszecie i tylko na Stronie.... a kilka dni temu jeszcze sprawdzałem numer

I po co się tak spieszyć z pitologią?
Zapisane
Karol
Zawiadowca
****
Długość toru:: 357 m

W terenie W terenie


Gdiniô


« Odpowiedz #12 : 31 Styczeń 2014, 17:21:29 »
+1

Ponieważ niektóre zeznania (np. PIT-28) trzeba składać do końca stycznia.
Zapisane

.
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #13 : 31 Styczeń 2014, 18:03:17 »
0

Niedasię złożyć korekty przez net?
Zapisane
sarna
Zawiadowca
****
Długość toru:: 319 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #14 : 31 Styczeń 2014, 18:33:59 »
0

Cytuj
Podanie złego numeru KRS OPP skutkuje wezwaniem do US
Jak wezwanie to wezwanie
Zapisane
Misza
Młotkowy
**
Długość toru:: 136 m

W terenie W terenie

750 czytam od dawna


« Odpowiedz #15 : 31 Styczeń 2014, 21:46:05 »
0

Niedasię złożyć korekty przez net?
Da się, później tylko trzeba pojechać podpisać.
Osoby które rozliczają sie raz w roku, jednak bardzo mało wiedza o swoich US. I "wezwaniach do osobistego stawiennictwa" też.
Ale jak widać forum kształci:)
Kiedyś na PLmisc był tworzony spis OPP . Może nowy wątek?
Zapisane

Misza
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #16 : 02 Luty 2014, 13:49:33 »
-1

Osoby które rozliczają sie raz w roku, jednak bardzo mało wiedza o swoich US. I "wezwaniach do osobistego stawiennictwa" też.
Ale jak widać forum kształci:)
Kiedyś na PLmisc był tworzony spis OPP . Może nowy wątek?

Misza, mogę Cię pocieszyć, że w pierwszym roku naszego 1% US na podstawie starej listy OPP wezwał podatnika do korekty prawidłowo przekazanego PSMK 1%. Kuriozów nie brakuje - dla mnie chore jest tez to, że można jak chłopaki z Rogowa wydawać naprawdę efektywnie kasę z 1% i przez papierologię na rok wypaść z gry, a można nic sensownego nie robić i mieć kwity korekt i dostać kasę... A chyba nie o to szło.
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Adam W
Dyrektor
*****
Długość toru:: 601 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #17 : 03 Luty 2014, 09:39:34 »
+3

Szanowni!

Nasza Fundacja umieściła w ubiegłym roku sprawozdanie z działalności na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z 9-cio dniowym opóźnieniem. W związku z powyższym Ministerstwo wykreśliło naszą organizację z listy podmiotów uprawnionych do otrzymywania 1% na okres jednego roku. Powyższe dotyczy wyłącznie uprawnień do otrzymywania 1% za rok 2013.

Nasza organizacja wciąż posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i w ramach swojej działalności nadal realizuje cele z tym związane. Liczymy na Waszą pamięć podczas rozliczeń na początku 2015 roku.

Tych którzy mieli swój 1% przekazać FPKW gorąco zachęcamy do przekazania go na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. To bratnia organizacja społeczna działająca w Parowozowni Skierniewice położonej nieopodal Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała. Z efektami pracy PSMK można zapoznać się na stronie www.psmk.org.pl
Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei
KRS 0000216091


z pozdrowieniami
Adam Wawrzyniak
Prezes Zarządu FPKW


---
Zapisane

kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #18 : 03 Luty 2014, 22:56:23 »
+8

Kuriozów nie brakuje - dla mnie chore jest tez to, że można jak chłopaki z Rogowa wydawać naprawdę efektywnie kasę z 1% i przez papierologię na rok wypaść z gry[...]

1. To, że ktoś ma wymagania formalne wobec jednostek dysponujących PUBLICZNYMI pieniędzmi jest chore? Tak właśnie - publicznymi. W interesie podatnika jest to, żeby jednostka, której pieniądze przekazuje, rzetelnie i w terminie się z nich rozliczyła.

2. Myślisz, że to domena Polski? Gwarantuję Ci, że w Niemczech czy Anglii niedopełnienie wymogów formalnych miałoby podobny skutek. Prawo jest prawem, żaden urzędnik, zwłaszcza na tym szczeblu, nie będzie go naginał. Nagiąłby raz, potem drugi. Jedna OPP by się spóźniła 9 dni, potem następna 15dni, za rok kolejna 3 miesiące (bo przecież rok temu się spóźnili i było ok)... Termin to termin i koniec. Ja jako podatnik mam prawo wiedzieć na co poszedł mój 1% procent i państwo działa w moim interesie. Idea OPP to działalność na rzecz ogółu i z tegoż tylko tytułu owe OPP powinny się czuć do czegoś zobowiązane, bo te pieniądze nie są z Księżyca tylko od podatnika, który poniekąd jest po tej samej stronie barykady. BTW spróbuj się spóźnić jeden dzień w takiej Irlandii, gdzie ponad 6 lat mieszkałem, z dostarczeniem jakiegoś papieru do Revenue (ichni US) - zobaczymy czy będą patrzyć na dobro dla ogółu, które produkujesz. TERMIN JEST ŚWIĘTY i basta.

3. 22339,30 PLN - tyle dostała FPKW rok temu. Ja bym na głowie stanął, żeby status OPP utrzymać, jakbym wiedział, że od paru papierów zależy taki kawałek pieniądza. Są dwie opcje:
Opcja 1: Chłopaki z FPKW mają dość luźne podejście do spraw formalnych (eufemistycznie mówiąc) i myśleli, że im się upiecze, a świadczy to o nieodpowiedzialności (bo lepiej siedzieć pod wagonem - to jest ważniejsze niż jakieś tam papiery, dzięki którym dostaniemy 20k zł, które przecież za to siedzenie pod wagonem się po prostu należy i basta i to urząd powinien za nami latać i błagać o wzięcie gotówki),
Opcja 2: Chłopaki z FPKW mają dopięty, zrównoważony budżet, w którym owe 20k zł stanowiło zbędną nadwyżkę i chcieli po prostu pomóc innym OPP rezygnując ze swojego 1%.

4. Skutki dla FPKW:

  a) strata dość sporej ilości pieniędzy
  b) utrata wiarygodności w oczach podatników dających 1% - bo jak ktoś nie potrafi się z podatnikiem-darczyńcą w terminie rozliczyć, to jaką ma mieć pewność, że FPKW do innych spraw nie podchodzi podobnie? Dla mnie to jednoznaczny test rzetelności i odpowiedzialności.

Całość piszę nie dlatego, że chcę się wyżyć na FPKW - daleko mi do tego. Wkurza mnie tylko to ciągłe stawianie sprawy na zasadzie my (dobrzy) - oni (niedobrzy). Oni niedobrzy bo mają wobec organizacji, która chce działać dla dobra publicznego, jakieś wymagania. No litości. Radzę też zacząć patrzeć na sprawę z nieco innej perspektywy - to nie są pieniądze jakichś ONYCH tylko podatników, którzy mają w związku z tym pewne wymagania, a państwo jest tu tylko pośrednikiem działającym na rzecz podatnika (wiem, że to niepopularne w tym kraju, gdzie społeczeństwo jest w rozkładzie i jedno na drugiego bykiem patrzy, a na państwo to już w ogóle...). Bycie OPP powinno zobowiązywać, a nie być tylko dodatkowym źródłem pieniędzy. Mam nadzieję, że to była dla Was lekcja i nie powtórzy się to w przyszłości, bo mając najszczersze chęci, siedząc 24/7 w kanale czy przy szlifierce, wszystko może szlag trafić jak się nie zadba o sprawy, których załatwienie wymaga wyjścia z kanału.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego, róbcie dalej dobrą robotę, ale miejcie baczenie również na sprawy formalne, a być może już za rok dostaniecie ode mnie 1%

PS. Ariel mnie sprowokował
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2014, 23:10:24 wysłane przez kalito » Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #19 : 03 Luty 2014, 23:51:24 »
+2

dotyczy wyłącznie uprawnień do otrzymywania 1% za rok 2013.

Zdejmijcie więc toto ze strony, żeby znów się ktoś nie naciął:
http://www.fpkw.org/wp-content/uploads/2011/10/1-procent-fpkw.org_1.gif
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!