Świat kolejek wąskotorowych SMF
28 Kwietnia 2024, 08:45:51 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sezon 2013  (Przeczytany 8304 razy)
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« : 02 Lipca 2013, 23:27:38 »
+3

W ostatni weekend rozpoczął się sezon przewozowy na GKW. Niestety ze względu na wciąż niezakończone prace na wiaduktach szombierkowskich oraz plagę kradzieży na odcinku Szombierki - Bytom Wąskotorowy pociągi kursują w skróconej relacji, tj. z Karbia. A to, jak nietrudno się domyślić, fatalnie wpływa na frekwencję. Przez cały weekend z przejazdów naszymi pociągami skorzystało około 100 osób. Niemniej jednak jesteśmy zadowoleni, że mimo przeciwności losu i rozmaitych trudności po raz kolejny udało się wystartować i rozpocząć oficjalnie 161 rok działalności!

BTW - wciąż wydaje mi się, że stupięćdziesięciolecie obchodziliśmy nie 10 lat temu, a zaledwie chwilę albo dwie...
Zapisane
dimekk
Młotkowy
**
Długość toru:: 137 m

W terenie W terenie


Dyżurny ruchu


« Odpowiedz #1 : 14 Lipca 2013, 16:30:32 »
0

Obserwowałem dzisiaj pociąg nr 13 w rejonie Suchej Góry, frekwencja, biorąc pod uwagę pogodę - satysfakcjonująca.

Jedyne do czego się (jak zwykle) przyczepię - brak sygnału końca pociągu. Aż chciałoby się podać sygnał D2 by zwrócić uwagę na możliwość rozerwania pociągu, jednakże po minięciu mnie przez cały skład i tak nikt by go nie zaobserwował
Zapisane

Panta rhei a nad tym most
mastif
SGKW
*
Długość toru:: 83 m

W terenie W terenie

coś tam z elektryką


« Odpowiedz #2 : 14 Lipca 2013, 18:22:23 »
0

Nikt nie napisał ale spieszę  Z politowaniem donieść że od ubiegłego weekendu pociągi kursują w pełnej relacji - Bytomia Głównego Wąskotorowego do Miasteczka ,udało się to dzięki wytężonej pracy wolontariuszy Stowarzyszenia (znaczy się, grzebali w torach do północy w piątek ).
Obserwowałem dzisiaj pociąg nr 13 w rejonie Suchej Góry, frekwencja, biorąc pod uwagę pogodę - satysfakcjonująca.

Jedyne do czego się (jak zwykle) przyczepię - brak sygnału końca pociągu. Aż chciałoby się podać sygnał D2 by zwrócić uwagę na możliwość rozerwania pociągu, jednakże po minięciu mnie przez cały skład i tak nikt by go nie zaobserwował
a czy jechał pełen skład wagonów?
pozdrawiam
Zapisane

Używaj polskich znaków. Wszak jest różnica, czy robisz komuś "łaskę" czy "laskę". Prof. J. Bralczyk
dimekk
Młotkowy
**
Długość toru:: 137 m

W terenie W terenie


Dyżurny ruchu


« Odpowiedz #3 : 14 Lipca 2013, 19:27:03 »
+1

a czy jechał pełen skład wagonów?
pozdrawiam
Nie wiem jak mam to interpretować Jeśli chodzi o to czy wagony były pełne - nie, na oko zajęte 95% miejsc siedzących (do Suchej Góry). Czy jechały wszystkie sprawne wagony? Nie wiem, wydaje mi się, że wszystkie letniaki po remontach w firmach zewnętrznych + brankard + jeden pomalowany na zielono, z drewnem na burtach. Czy nie nastąpiło rozerwanie pociągu? Tego nie wiem, nie miałem możliwości porównać numeru ostatniego wagonu z tym widniejącym w R7
Zapisane

Panta rhei a nad tym most
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #4 : 15 Lipca 2013, 00:14:38 »
0

Skoro jechalo 7 letniakow i brankard, to znaczy, ze jechalo wszystko, co do jazdy sie aktualnie na planowcach nadaje. Mozemy zatem, post factum, stwierdzic, ze rozerwanie nie nastapilo

A stosowne uwagi odnosnie osygnalizowania pociagu przekaze stosownym osobom
Zapisane
dimekk
Młotkowy
**
Długość toru:: 137 m

W terenie W terenie


Dyżurny ruchu


« Odpowiedz #5 : 15 Lipca 2013, 22:44:43 »
0

Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą, że żartuję, choć żartuję na ten temat tylko na tym forum, w tym dziale - jako ruchowiec jestem wyczulony na obserwację KAŻDEGO pociągu, a właściwe osygnalizowanie, szczególnie końca pociągu to mój konik Ot, zboczenie kolejarzy - mimowolnie rzucamy okiem czy pociąg aby ma końcówki - nawet jeśli jest jedynym na linii, porusza się 20km/h i trudno go rozerwać
Zapisane

Panta rhei a nad tym most
mastif
SGKW
*
Długość toru:: 83 m

W terenie W terenie

coś tam z elektryką


« Odpowiedz #6 : 16 Lipca 2013, 23:02:32 »
0

witam
Skoro jechalo 7 letniakow i brankard, to znaczy, ze jechalo wszystko, co do jazdy sie aktualnie na planowcach nadaje. Mozemy zatem, post factum, stwierdzic, ze rozerwanie nie nastapilo

A stosowne uwagi odnosnie osygnalizowania pociagu przekaze stosownym osobom

 nie mogło jechać siedem letniaków bo nie mamy tyle w ruchu, na dzień dzisiejszy w ruchu jest 6 letniaków  oraz 1 brankard,
zdjęcia dostępne w galerii http://750mm.pl/index.php?action=media;sa=album;in=95
a czy jechał pełen skład wagonów?
pozdrawiam
Nie wiem jak mam to interpretować Jeśli chodzi o to czy wagony były pełne - nie, na oko zajęte 95% miejsc siedzących (do Suchej Góry). Czy jechały wszystkie sprawne wagony? Nie wiem, wydaje mi się, że wszystkie letniaki po remontach w firmach zewnętrznych + brankard + jeden pomalowany na zielono, z drewnem na burtach. Czy nie nastąpiło rozerwanie pociągu? Tego nie wiem, nie miałem możliwości porównać numeru ostatniego wagonu z tym widniejącym w R7

chodziło mi oczywiście o ilość wagonów, bo czasem przy nikłej frekwencji jadą tylko 2 lub 3 letniaki.
Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą, że żartuję, choć żartuję na ten temat tylko na tym forum, w tym dziale - jako ruchowiec jestem wyczulony na obserwację KAŻDEGO pociągu, a właściwe osygnalizowanie, szczególnie końca pociągu to mój konik Ot, zboczenie kolejarzy - mimowolnie rzucamy okiem czy pociąg aby ma końcówki - nawet jeśli jest jedynym na linii, porusza się 20km/h i trudno go rozerwać

opcje są dwie  Z politowaniem- zajumali drużynie sygnały końca pociągu lub drużyna je schowała  aby jej ich nie zajumali, to taki karbski żart - trochę ponury-a poważnie to chłopakom głowę zmyto.
pozdrawiam 
Zapisane

Używaj polskich znaków. Wszak jest różnica, czy robisz komuś "łaskę" czy "laskę". Prof. J. Bralczyk
Piotrek
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #7 : 25 Sierpnia 2013, 10:38:48 »
0

Chciałbym się wybrać w przyszłą niedzielę do Bytomia na wąskie tory, ale to już będzie 1 września, a przy rozkładnie jazdy na ten rok jest informacja, że pociągi kursują od 29 czerwca do 31 sierpnia. Mam kawałek drogi do Bytomia i małą obawę, że jak zajadę to nie będzie już pociągów rozkładowych. Pytanie: czy w niedzielę, 1 września pociągi jeszcze będą kursować ?
Zapisane
djsv
SGKW
*
Długość toru:: 79 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #8 : 25 Sierpnia 2013, 11:54:10 »
-2

Chciałbym się wybrać w przyszłą niedzielę do Bytomia na wąskie tory, ale to już będzie 1 września, a przy rozkładnie jazdy na ten rok jest informacja, że pociągi kursują od 29 czerwca do 31 sierpnia. Mam kawałek drogi do Bytomia i małą obawę, że jak zajadę to nie będzie już pociągów rozkładowych. Pytanie: czy w niedzielę, 1 września pociągi jeszcze będą kursować ?


Jest dokładnie tak jak odczytałeś z rozkładu. W niedzielę pociągi nie jeżdżą. Jeśli coś się zmieni informacja zostanie podana na stronie http://www.sgkw.eu
Zapisane
Piotrek
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #9 : 25 Sierpnia 2013, 16:23:50 »
+1


Jest dokładnie tak jak odczytałeś z rozkładu. W niedzielę pociągi nie jeżdżą. Jeśli coś się zmieni informacja zostanie podana na stronie http://www.sgkw.eu

Szkoda, skoro pociągi kursują w sobotę, a w niedziele już nie.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #10 : 25 Sierpnia 2013, 17:39:06 »
+2

Kolego Dimekk, a co Kolega powie na to:

http://youtu.be/Z2PFm3lhHiM
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
dimekk
Młotkowy
**
Długość toru:: 137 m

W terenie W terenie


Dyżurny ruchu


« Odpowiedz #11 : 25 Sierpnia 2013, 17:46:17 »
0

Ufam, że dostali rozkaz "S" na wyjazd
Zapisane

Panta rhei a nad tym most
ICkonduktor
Młotkowy
**
Długość toru:: 71 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #12 : 25 Sierpnia 2013, 20:07:51 »
+2

Zgodnie z RTS w przypadku braku obsady nastawni BKw wskazania semafora wyjazdowego ,,C'' są nieważne .
Zapisane

PKP INTERCITY S. A.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!