Świat kolejek wąskotorowych SMF
23 Lipiec 2019, 15:57:45 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Artykuły o kolejce ełckiej i oleckiej  (Przeczytany 4440 razy)
2xm
Minister
Długość toru:: 1502 m

W terenie W terenie

« : 20 Lipiec 2013, 15:55:50 »
0

Ostatnio stworzyłem w Enkolu artykuły:
- Ełcka Kolej Wąskotorowa
- Olecka Kolej Wąskotorowa
Ponieważ brak jest na temat tych kolejek jakiegokolwiek solidnego opracowania opierałem się na różnych źródłach próbując sklecić jakąś w miarę spójną całość. Niestety znalezione informacje często są ze sobą sprzeczne (a czasem po prostu absurdalne), więc w artykułach też zapewne znalazło się trochę nieścisłości. Informacje o źródłach są podane w przypisach. O ile dane z "Zeitschrift für Kleinbahnen" czy rozkładów jazdy są wiarygodne to z pozostałymi bywa różnie, włączając w to "Koleje wąskotorowe Polski Północnej" Bogdana Pokropińskiego.

W związku z tym mam prośbę o zweryfikowanie i ewentualne uzupełnienie podanych wiadomości.

PS.
Pawle, dzięki za dobre słowo Mrugnięcie

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
kanalarz
Gość
« Odpowiedz #1 : 21 Lipiec 2013, 23:41:16 »
0

Ano właśnie... widziałem, że w temacie Oleckiej się dzieje i wrzuciłem ją "na warsztat" a tu nagle boczkiem, boczkiem Ełk się rozwinął  Mrugnięcie

I wówczas zacząłem się zastanawiać, że może warto by pokombinować nad obróbką szablonu tak, aby można było na froncie robót ustawić 2-3 artykuły - wszak zazwyczaj nie jeden jeszcz kilka jest obrabianych równolegle.
ełk
Młotkowy
**
Długość toru:: 91 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 09 Sierpień 2013, 12:29:09 »
0

W artykule o ełckiej znalazłem błąd. Most w Sypitkach nie jest nad rzeką Małkiń a nad rzeką Lega, Małkiń zaczyna się, później za młynem, ale niektórzy uważają, że i tak to jest Lega.

Ale pod mostem na pewno płynie rzeka Lega.
2xm
Minister
Długość toru:: 1502 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 09 Sierpień 2013, 12:51:54 »
0

Geoportal się z Tobą zgadza Mrugnięcie Poprawione. Dzięki.

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!