Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 07:02:03 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piotrkowska kolejka  (Przeczytany 10659 razy)
paweł
Czytelnik

Długość toru:: 3 m

W terenie W terenie


« : 01 Lipiec 2014, 16:17:40 »
+1

Wydaje mi się, że Piotrkowianie zbyt szybko poddali się w sprawie kolejki. Mogła to być duma naszego miasta, świetna atrakcja turystyczna. Co z niej zostało, sami wiecie. Stacja zarasta, lokomotywownia niszczeje, brak jakiejkolwiek opieki nad tym.. mi przykro na to patrzeć.. wiem, że temat powraca, ale naprawde nic nie można z tym zrobić?? Żal tego miejsca, po coś je zostawili. By chociaż kawałek kolejki wciąż istniał, by przypominał, że była. Może by się tym jakoś zająć? Brzmi irracjonalnie, wiem. Ale w końcu to kawałek naszego Piotrkowa..
Zapisane
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #1 : 01 Lipiec 2014, 21:27:06 »
+4

Cytuj
wiem, że temat powraca
"Alarm, radio alarm trąbi
Każą smarować się maścią na zombie"

Siekierą go, siekierą...

EDIT:
Dobra, ale co proponujesz? Stacja leży na kompletnym odludziu (żeby nie powiedzieć ostrzej) i o ile dworzec został zagospodarowany, to w przypadku reszty nie widzę żadnych opcji. Jak masz siłę, pomysły i jakieś potencjalne wsparcie, to możesz polobbować za jakąś formą upamiętnienia kolejki a la Milicz, czy coś. Tyle, że też nie na stacji a raczej gdzieś na trasie przez miasto.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2014, 21:42:52 wysłane przez 2xm » Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #2 : 02 Lipiec 2014, 07:38:04 »
+1

Ale "przez miasto", jest chyba w 100 % zajęta przez prześliczny chodniczek z polbruku?
Zapisane

dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1482 m

W terenie W terenie



bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #3 : 02 Lipiec 2014, 09:31:15 »
+1

Paweł, nie zrozum nas źle, ale w temacie kolejki piotrkowskiej to już musztarda po obiedzie, chociażby ze względu na smród jaki niósł się wokoło kiedy wszystko jeszcze "funkcjonowało".
Niestety, pisanie na TZF że "można by" niczego nie zmieni. Nie ściągnie to do Piotrkowa mitycznego KTOSIA, który rzygnie kasą i zrobi. Jeśli chcesz coś zmienić to działaj - lobbuj, pisz pisma, zbieraj podpisy. Myślę jednak że to syzyfowa praca. Wszak OIDP Twoi krajanie sami wybrali chodniki i obwodnicę zamiast torów. Mam rację?
Zapisane

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #4 : 02 Lipiec 2014, 09:32:14 »
+2

Poza ul. Sulejowską ślicznego chodniczka jest na razie ok. 150 m. Reszta to zwykła ścieżka, choć pewnie z czasem doprowadzą ją do porządku. Jest parę miejsc, gdzie coś fajnego można wymyślić  (tu, tu, tu czy choćby tu). Przecież nie musi to być cały skład, ani nawet w ogóle tabor. Na przystanku Milejówka (to drugie "tu") zachował się peron (Street View - trochę zarośnięte, przy okazji układania kolektora nieco wygolili). Swoją drogą, wiadomo już dlaczego również ten odcinek musiał zniknąć.

PS
Generalnie zgadzam się z dobrzynem - ta papuga jest martwa. Piotrkowianie mogą ewentualnie postawić jej jakiś zgrabny nagrobek.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2014, 10:05:13 wysłane przez 2xm » Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!