Świat kolejek wąskotorowych SMF
25 Kwietnia 2024, 20:07:30 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: gdzie pytać o zgode na przejazd drezynka po Trzebiatów wąsk  (Przeczytany 19586 razy)
zkl
Czytelnik

Długość toru:: 3 m

W terenie W terenie


« : 29 Października 2014, 07:44:09 »
0

witam kogo własciwie się pytać o przejazd od Trzebiatowa do Pogorzelicy?Czy trzeba mieć jakieś papiery czy coś.Mam taki zamiar powycinać trochę krzaków i chaszczy ,nie długo drezyna będzie gotowa i tu moje pytanie do kogo uderzyć aby było na legalnie

 
Zapisane
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #1 : 29 Października 2014, 11:37:50 »
0

No pociągu tam raczej nie spotkasz 
Z formalnego punktu widzenia powinieneś skontaktować się z właścicielem infrastruktury. No właśnie - czy Pogorzelica-Trzebiatów został przejęty od PKP ?
Zapisane

AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #2 : 29 Października 2014, 13:32:16 »
+1

Nawet jeśli nie został to użytkownikiem i zarządcą jest Nadmorska więc proponowałbym skontaktować się najlepiej z Panią Hanią Nowak - kierownikiem pionu techniczno - ekonomicznego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

(+48) 91 38 42 235  (+48) 91 38 62 629
Zapisane
pyzacz
Nowicjusz
*
Długość toru:: 44 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 29 Października 2014, 15:43:31 »
0

Jakieś kilka miesięcy temu przejeżdżałem przez przejazd w Nowielicach - i jeśli chciałbyś wycinać "krzaczki" to będziesz potrzebował sporej brygady
Zapisane
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #4 : 29 Października 2014, 17:22:13 »
0

Dajcie spokój... To była kolejna odsłona trzebiatowa.wask czy jak tam ten user się zwał. Składania zdań (a właściwie jej brak...) są tu dość jednoznaczne, więc poszedł kolejny ban.
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
ZyGa
Młotkowy
**
Długość toru:: 109 m

W terenie W terenie


...


http://www.facebook.com/p
WWW
« Odpowiedz #5 : 30 Października 2014, 22:21:43 »
0

Tam trzeba dobrej piły bo za stacją w Pogorzelicy już ładne drzewa wyrosły
Zapisane

NKW ZyGa
jaro08023
Nowicjusz
*
Długość toru:: 10 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 19 Listopada 2014, 18:00:13 »
0

Ja moge pomoc Ci w oczyszczeniu toba.  tylko kiedy?
Zapisane
radi0802
Czytelnik

Długość toru:: 5 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 19 Listopada 2014, 19:53:57 »
0

Wreszcie ktoś się tym zainteresował. Witam myślę że to dobry pomysł od dawna mam taki sam plan, myślę że bym  mógł pomóc. Widzę co się dzieje na trasie, a co z uzupełnieniem brakujących elementów?
Zapisane

radek
margor
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #8 : 19 Listopada 2014, 21:59:44 »
0

Pamiętacie pewnie, jak przed 5-6 laty kolejarze z gm.Rewal oczyścili tor od stacji Pogorzelica do administracyjnej granicy gminy (Lxd2 dotarł ~500 metrów za stację). Najlepszą opcją byłoby "wypożyczenie" od "Nadmorskiej" drezyny Wmc, która to może pomieścić 6 chłopa i sprzęt - i rozpocząć oczyszczanie szlaku od strony Pogorzelicy, kierując się w stronę Rogoziny (ten odcinek toru jest na strunobetonach, wydawał się być kompletny). Niestety w samej Rogozinie nie ma już mijanki, ale przejazd przez drogę nr 102 nie był zaasfaltowany. Dalej na Sadlno trasy nie zwiedziłem.
W samej Włodarce przejazd w 102 już zalany asfaltem, także drezyna nie przejedzie, ale za to jeszcze przed przejazdem zachowała się mijanka i kawałki bocznic (układ torowy dla nieistniejącej już cegielni i miejsca wydobycia gliny).

Zyga - załatwiaj Wmc hehe
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #9 : 19 Listopada 2014, 23:01:43 »
0

W wyborach na burmistrza Trzebiatowa powtórka z przed 4 lat czyli dogrywka tych samych osób. Czy ktoś wie jakie podejście do kolejki ma pan Rutkowski??
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
radi0802
Czytelnik

Długość toru:: 5 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #10 : 20 Listopada 2014, 16:45:30 »
0

Z tego co wiem to przejazd w Rogozinie przez przejazd Jest niedostępny, ponieważ firma która zajmowała się kładzenie nowego chodnika, wyciąła na przejeździe 2 metry toru.. :/
Zapisane

radek
ZyGa
Młotkowy
**
Długość toru:: 109 m

W terenie W terenie


...


http://www.facebook.com/p
WWW
« Odpowiedz #11 : 25 Listopada 2014, 21:24:01 »
+2

Jeżeli ktoś by się wziął za ten odcinek służę pomocą bo sam też chcę go oczyścić do stanu przejezdnego
Zapisane

NKW ZyGa
margor
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #12 : 26 Listopada 2014, 19:30:33 »
+1

Jeżeli ktoś by się wziął za ten odcinek służę pomocą bo sam też chcę go oczyścić do stanu przejezdnego

Potrzeba by formalnej zgody wójta Rewala na użycie Wmc i użyczenie szlaku do Rogoźna, a na przyszły sezon drezyna turystyczna jak znalazł! I bileciki by się posypały Zyga - działaj!

Jeśli to prawda, że ktoś samowolnie wyciął = zniszczył tor w Rogoźnie, to naraził właściciela linii na straty finansowe - powinien zostać obciążony kosztami szyn, a taki fakt powinien zostać zgłoszony odpowiednim służbom! Prawo jest jasne w takich sytuacjach.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #13 : 26 Listopada 2014, 19:33:49 »
+1

A czy czasami nie położyli kostki na szynach?? Czasami tak robili. W Młodziwach chyba tak zrobili. Szyny są ale wygląda jak by nie było.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #14 : 26 Listopada 2014, 19:47:21 »
0

W Młodziwach chyba tak zrobili.
Chyba w Młodzawach 
To powszechna metoda - podniesienie poziomu powierzchni drogi bez ruszania toru. Formalnie nie ma więc zniszczenia przejazdu kolejowego, jest tylko uniemożliwienie jego wykorzystania. Można więc odtworzyć stan pierwotny podnosząc tor. W praktyce jest to więc niesamowicie kosztowne i formalnie skomplikowane - praktycznie to tak, jakby tego przejazdu już nie było.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!