Świat kolejek wąskotorowych SMF
26 Wrzesień 2018, 07:28:57 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poszukuję zdjęć kolejki :)  (Przeczytany 57692 razy)
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #60 : 09 Listopad 2017, 15:02:04 »
+1

http://www.sulejow.pl/przystanek-przyglow-otwarcie-sali-poswieconej-kolejce-waskotorowej/

Już jutro o godzinie 10.00 w budynku OSP w Przygłowie nastąpi otwarcie sali poświęconej kolejce   Uśmiech
Newkid
Nowicjusz
*

W terenie W terenie

« Odpowiedz #61 : 12 Listopad 2017, 16:38:10 »
0

Przymierzałem się do tego od dłuższego czasu, ale w końcu zadecydowałem, żeby założyć na Facebooku fanpage poświęcony naszej kolejce. Bo dlaczego nie?  Uśmiech W końcu żadnego nie było do tej pory. Jeśli macie konto możecie śmiało polubić/udostępnić/rozesłać, żeby udało się stronę troszkę wypromować. Jeśli możecie mi podrzucić jakieś zdjęcia, to zapraszam Uśmiech

https://www.facebook.com/piotrkowskakolejwaskotorowa/

dobrzyn
Minister
Długość toru:: 1311 m

W terenie W terenie

bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #62 : 14 Styczeń 2018, 21:47:02 »
+2

Stulecie kolejki piotrkowskiej:
https://www.youtube.com/watch?v=qIUaPU3VyoM&feature=youtu.be

CARTOON TRABANT CLUB POLSKA
Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Romet 100 '83 "Henio"
dobrzyn
Minister

W terenie W terenie

bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #63 : 15 Styczeń 2018, 06:05:21 »
+2

I jeszcze taki film:
https://youtu.be/7t3W12Yt0A8

Romet 100 '83 "Henio"
prof_klos
Mechanik
Długość toru:: 273 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #64 : 15 Styczeń 2018, 14:49:16 »
+2

Dobry Boże,
przez lata wszyscy z uporem godnym Holmesa poszukują fotografii z ostatnich lat życia piotrkowskiej kolei, a tutaj myk, Dobrzyn wyrzuca z wora przeszłości materiały video. Uśmiech
Wspaniała sprawa, dzięki Bartek!

Swoją drogą, maszyna Lxd2 malowana na kolor zielony występowała chyba tylko w Piotrkowie Trybunalskim?

Filozofia sztuką życia...!
dobrzyn
Minister

W terenie W terenie

bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #65 : 15 Styczeń 2018, 17:37:41 »
+3

W końcu się zebrałem, żeby odkopać ten temat. Musiałem też nieco do tego dojrzeć...
A Lxd2 nie tylko w Piotrkowie. Była dyskusja gdzieś w internetach, nie wiem czy tu, czy na forum.modelarstwo. Oprócz tego artykuł M. Zajferta w ŚK. Zielone Lxd2 były przynajmniej trzy: 308, 309 (tak!) i 299.

Romet 100 '83 "Henio"
Piottr_tt
Minister
Długość toru:: 1818 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #66 : 17 Styczeń 2018, 11:52:55 »
+1

Swoją drogą, maszyna Lxd2 malowana na kolor zielony występowała chyba tylko w Piotrkowie Trybunalskim?
Ja mam w pamięci i swoich zasobach zdjęcie zielonej Lxd2 w Mławie. Nie wiem czy to nie jest ta sama co w Piotrkowie.

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
dobrzyn
Minister

W terenie W terenie

bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #67 : 17 Styczeń 2018, 16:01:38 »
+1

Temat zielonych Lxd2 został przewałkowany tutaj:
http://forum.modelarstwo.info/threads/l45h-bemo-informacja-z-amc-wroc%C5%82aw.16958/page-29#post-632801
Ogólnie: 299 jeździła w Piotrkowie, w 1992 roku trafiła do Mławy, stąd do Rogowa gdzie została skasowana.
Temat został też omówiony przez kol. Michała Zajferta w tym artykule:
http://www.fpkw.org/wp-content/uploads/2017/07/Biuletyn-Historyczny-FPKW-No.-1-z-dn.-30.06.2017-r..pdf

Romet 100 '83 "Henio"
Newkid
Nowicjusz
*

W terenie W terenie

« Odpowiedz #68 : 18 Styczeń 2018, 18:17:52 »
+2

Autor: Ole Iskov
Data: 29 czerwca 1970r.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Marcina Kaszubowskiego, jeszcze raz dziękuję! Uśmiech

* 1970-06-29_31.jpg (307.77 KB, 947x600 - wyświetlony 184 razy.)

* 1970-06-29_32.jpg (307.43 KB, 949x603 - wyświetlony 168 razy.)

* 1970-06-29_33.jpg (321.05 KB, 949x604 - wyświetlony 167 razy.)
prof_klos
Mechanik
Długość toru:: 273 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #69 : 19 Styczeń 2018, 00:11:11 »
+4

Pierwsza fotografia ujęła mnie harmonią ruchu. Tam nic innego się nie liczyło jak ta kolejka.
I parowóz, Px48, ciągnął sobie, jakby nigdy nic, kilka wagonów wypełnionych ludźmi. Ciągnął, bo miał ku temu istotne przesłanie, chociaż transport samochodowy już solidnie dociskał wąskotorówkę do muru.
I ten biedny rowerzysta, który zapewne mimo wszystko ten skład wyprzedzał, bo jakiś zawrotnych prędkości bym się nie spodziewał.
I ten dym, para wodna, zatrzymana tak wymownie w takim momencie na kliszy.
Jeden "pstryk", naciśnięcie spustu aparatu fotograficznego, a tyle emocji, tyle ruchu, tyle magii zachowanych na błonie kliszy.

Druga fotografia... cóż, miejsce to znam doskonale z lat ~2004-2005, gdy było jedynym namacalnym świadectwem bytności kolei podczas przejazdów samochodem z Piotrkowa w stronę Sulejowa, bo tory lubiły "ginąć" gdzieś pod zwałami ziemi, krzakami, drzewami i... nowo powstałymi chodnikami oraz wiatami dla autobusów. Tam, w tym miejscu, każdy jednak "podskakiwał" na wyłaniających się spod asfaltu szynach. Szynach, które na fotografiach, które pokazujesz mają swoją pełną zasadność: za moment miał po nich przejechać jeden z nielicznych, mimo wszystko, pociągów, który miał swój cel, swoją misję. Misję, którą niedługo później przejęły autobusy, później Nyski, a jeszcze później różnorakie wynalazki ściągane Bóg wie skąd.
I ten zadbany, jakże czysty, tor...

Wspaniałe fotografie.

Filozofia sztuką życia...!
Newkid
Nowicjusz
*

W terenie W terenie

« Odpowiedz #70 : 19 Styczeń 2018, 16:41:32 »
+1

Pierwsza fotografia ujęła mnie harmonią ruchu. Tam nic innego się nie liczyło jak ta kolejka.
I parowóz, Px48, ciągnął sobie, jakby nigdy nic, kilka wagonów wypełnionych ludźmi. Ciągnął, bo miał ku temu istotne przesłanie, chociaż transport samochodowy już solidnie dociskał wąskotorówkę do muru.
I ten biedny rowerzysta, który zapewne mimo wszystko ten skład wyprzedzał, bo jakiś zawrotnych prędkości bym się nie spodziewał.
I ten dym, para wodna, zatrzymana tak wymownie w takim momencie na kliszy.
Jeden "pstryk", naciśnięcie spustu aparatu fotograficznego, a tyle emocji, tyle ruchu, tyle magii zachowanych na błonie kliszy.

Druga fotografia... cóż, miejsce to znam doskonale z lat ~2004-2005, gdy było jedynym namacalnym świadectwem bytności kolei podczas przejazdów samochodem z Piotrkowa w stronę Sulejowa, bo tory lubiły "ginąć" gdzieś pod zwałami ziemi, krzakami, drzewami i... nowo powstałymi chodnikami oraz wiatami dla autobusów. Tam, w tym miejscu, każdy jednak "podskakiwał" na wyłaniających się spod asfaltu szynach. Szynach, które na fotografiach, które pokazujesz mają swoją pełną zasadność: za moment miał po nich przejechać jeden z nielicznych, mimo wszystko, pociągów, który miał swój cel, swoją misję. Misję, którą niedługo później przejęły autobusy, później Nyski, a jeszcze później różnorakie wynalazki ściągane Bóg wie skąd.
I ten zadbany, jakże czysty, tor...

Wspaniałe fotografie.

Dokładnie tak! Cudownie napisane! 
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!