Świat kolejek wąskotorowych SMF
16 Kwiecień 2024, 10:43:05 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Krzysztof Herman - Kolej wąskotorowa Piotrków-Sulejów  (Przeczytany 39708 razy)
TS Wąski tor
Nowicjusz
*
Długość toru:: 11 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #20 : 04 Listopad 2016, 20:31:34 »
+3

Chyba najbardziej doświadczony i dysponujący największym magazynem własnoręcznie wykonanych zdjęć dawnej, dobrej kolei miłośnik ...

Kolego Kucyk, bardzo dziękuję za to pompatyczne przywitanie, ale od razu wyja, że wcale nie mam takiego wielkiego - a już na pewno największego "magazynu zdj" znam wiele osób, które też wykonywały zdjęcia, gdy wszędzie były parowozy i ... i na żadnych forach ich nie publikują, ba niektórzy nawet internetu nie mają. Są też tacy którzy w ogóle nigdzie się nie ujawniają.
Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #21 : 04 Listopad 2016, 20:55:58 »
+1

Witam Kolegów,
to mój pierwszy wpis na tym forum i może coś wniosę w temacie całego forum i poszczególnych wątków,
taką mam przynajmniej nadzieję.

Witamy nowego użytkownika i zapraszamy do udzielania się na forum!

Cytuj
A ja naiwnie myślałem, że jak ktoś interesuje się kolejami wąskotorowymi, a na dodatek akurat tą, to ... chce mieć o niej każdy dostępny materiał opisowy i ilustracyjny.

Takie myślenie istotnie jest naiwnością. Ludzie są różni. Mnie osobiście dokumentnie nie bawi robienie albumów ze zdjęciami każdej jednej EU07 jaka jeździła po naszych torach. Oczywiście posortowane w kolejności numeracji lokomotyw. Nie bawi mnie uprawianie miłośnictwa na zasadach zbieractwa. Jedni zbierają kapsle po piwie (znam takiego! - a żeby było ciekawie zbiera kapsle tylko jednej jedynej marki piwa.), inni znaczki, jeszcze inni wszelkie materiały o kolejkach. Nie bawi mnie to, ale jestem dużym chłopcem i przyjmuję do wiadomości, że kogoś to może bawić, szanuję to, nie oceniam, niech ktoś czerpie radość z tego, co mu ją sprawia. I to działa w drugą stronę. Historia PKD ma skończoną objętość i moim osobistym zdaniem, jeśli się ją dobrze zna (a podejrzewam, że arti281 ją zna) to nie ma sensu kupować kolejnej publikacji tylko i wyłącznie dlatego, że ma PKD w tytule (to właśnie zbieractwo). Szukałbym raczej pozycji, która przedstawia coś, co jest dla mnie nowe i nieznane. Tak więc masz słuszność, że naiwnością jest mniemanie, że każdy miłośnik winien zbierać wszystko co mu pod rękę podleci. Jeden to lubi a drugi nie i nie ma co forsować swojej koncepcji miłośniczenia.

To tak tytułem wstępu, a teraz zapraszamy do pisania
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2016, 21:01:54 wysłane przez kalito » Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #22 : 04 Listopad 2016, 21:01:40 »
0

Trafiłeś Kalito w sedno sprawy 
Zapisane
janeczek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 915 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #23 : 04 Listopad 2016, 21:26:05 »
+8

Historia PKD ma skończoną objętość i moim osobistym zdaniem, jeśli się ją dobrze zna (a podejrzewam, że arti281 ją zna)
Jestem innego zdania. Historia zarówno PKD jak i wszystkich innych kolei nie ma skończonej objętości i nie będzie jej miała ani po wydaniu książki, ani po obejrzeniu  albumu Kolegi, który ma informację od 83-letniego dawnego pracownika, ani nawet po połączeniu wszystkich znanych informacji od nas wszystkich. A jeżeli na swojej drodze spotkasz kogoś kto Tobie powie, że wie wszystko ... nie traktuj go poważnie.
Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #24 : 04 Listopad 2016, 22:40:36 »
+1

Miałem na myśli to, że jednak mimo wszystko ilość zdarzeń która miała miejsce na na PKD jest liczbą skończoną. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę informacje takie, że  24 czerwca 1974 roku kornik zjadł dokładnie 3,78 grama drewna z podkładu czwartego licząc od szopy na torze nr 3. Siłą rzeczy na dany temat nie może wyjść nieskończona ilość publikacji, z których każda jest niepowtarzalna. Nie mówię tu o wszechwiedzy. Mówię tylko o weryfikacji zawartości przed kupnem. Każdy ma do tego prawo bo nie każdy jest kolekcjonerem. I tylko to miałem na myśli. Jeśli zostałem źle zrozumiany to przepraszam.

Miłego weekendu!
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #25 : 05 Listopad 2016, 13:47:36 »
+4

24 listopada biblioteka miejska w Piotrkowie Tryb zaprasza na promocję i spotkanie z autorem wspomnianej książki o piotrkowskiej kolejce Panem Krzysztofem Hermanem. Będzie można powspominać stare czasy , nie zabraknie też anegdot. Szczególnie chodzi o zakaz zbierania grzybów podczas jazdy    Niestety godzina nie została podana. Jak się tylko dowiem umieszczę ją na forum.
Zapisane
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #26 : 05 Listopad 2016, 19:30:48 »
0

A ja zrobię taką małą dygresję i wychodzę z pytaniem, czy wie ktoś, w którym miejscu zostało zrobione zdjęcie wstawione wczoraj
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #27 : 05 Listopad 2016, 20:40:14 »
+1

A ja zrobię taką małą dygresję i wychodzę z pytaniem, czy wie ktoś, w którym miejscu zostało zrobione zdjęcie wstawione wczoraj

Ul. Sulejowska niedaleko Ul. Dzieci Polskich  
Zapisane
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #28 : 05 Listopad 2016, 21:02:27 »
0

Dziękuję!

Podejrzewałem, że to będzie gdzieś na Sulejowskiej
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #29 : 06 Listopad 2016, 08:46:58 »
0

W tym domu po prawej obecnie jakiś magik z Filipin przyjmuje 
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #30 : 06 Listopad 2016, 11:38:08 »
+4

24.11. godz. 17.00 – Spotkanie autorskie z Krzysztofem Hermanem. Promocja książki „Kolej wąskotorowa Piotrków-Sulejów”. Czytelnia dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29 Piotrków Tryb.
Zapisane
WIĆUŚ
Mechanik
***
Długość toru:: 240 m

W terenie W terenie

kolejkowy zawrót głowy


WWW
« Odpowiedz #31 : 07 Listopad 2016, 01:00:55 »
+4

Nie wiem czy już było.

źródło: https://www.flickr.com/photos/110691393@N07/27999522285/

Zapisane

Blog o mojej kolei ogrodowej: http://kolejogrodowa.blogspot.com/
Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #32 : 07 Listopad 2016, 23:03:29 »
+5

Już jest
http://www.km.com.pl/oferta.php?groupid=24&idk=321
Zapisane
Adam W
Dyrektor
*****
Długość toru:: 601 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #33 : 08 Listopad 2016, 12:34:09 »
+10

A ja powrócę na chwilę do filozoficznego, ale bliskiego mi wątku:
Siłą rzeczy na dany temat nie może wyjść nieskończona ilość publikacji, z których każda jest niepowtarzalna.
Wszystko zależy od tego jak potraktujemy książkę, jeżeli jako album z zachowanymi zdjęciami i rysunkami, to z pewnością nie da się tu zapewnić wielu wariacji które coś wnoszą. Jeżeli jednak dodamy do tego treść to już niepowtarzalność jak najbardziej można osiągnąć. Znam wąskotorowe publikacje które mimo niezłego materiału wsadowego nie dają się czytać i wprowadzają chaos. Klucz tkwi w przemyślanym zestawianiu wątków i komentarzach. Dla mnie dobra książka kolejowa jest napisana tak że zainteresuje nawet osobę która MiKolem nie jest.
Zapisane

kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #34 : 08 Listopad 2016, 21:40:42 »
+2

Otóż to Adam. Dlatego każdy ma prawo pytać o opinię nim kupi. Sam tytuł publikacji nie czyni z niej jeszcze "must have".
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1482 m

W terenie W terenie



bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #35 : 09 Listopad 2016, 16:46:07 »
+1

Ja zamówiłem, jutro odbieram. 40 zł to nie majątek.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2016, 20:27:17 wysłane przez dobrzyn » Zapisane

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #36 : 09 Listopad 2016, 18:00:16 »
0

To koniecznie się z nami podziel wrażeniem!
Zapisane
dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1482 m

W terenie W terenie



bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #37 : 10 Listopad 2016, 10:37:59 »
0

Książka Wydana starannie, jakość zdjęć dość słaba, brakuje mi zdjęć z ostatniego okresu funkcjonowania kolei za PKP i rysunków taboru. Są za to układy torowe. Tak Na pierwszy rzut. Mimo wszystko uważam, że to dobrze wydane 40 zł
Zapisane

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
Newkid
Nowicjusz
*
Długość toru:: 42 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #38 : 10 Listopad 2016, 11:51:25 »
0

Możesz wstawić jakieś fotki?
Zapisane
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #39 : 10 Listopad 2016, 12:40:27 »
+1

A ja zapytam czy to są przeważnie zdjęcia pochodzące z Archiwum i krążące po necie?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!