Świat kolejek wąskotorowych SMF
22 Styczeń 2022, 16:37:31 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stacja ROZALIN  (Przeczytany 11627 razy)
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 127 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #20 : 18 Grudzień 2021, 17:09:27 »
+3

Hej

Minęło kilka lat i odgrzewam trochę temat bo wpadły mi w ręce zdjęcia z czerwca 1973 roku na którym widać semafory wyjazdowe (!) w kierunku Poniatowej oraz maszt semafora wyjazdowego na Karczmiska, Jest to semafor jednoramienny (przynajmniej ten na Poniatową). Co Wy na to?

Pozdrawiam
Michał

* rozalin_semafor_wyjazdowy_na_naleczow.jpg (49.35 KB, 230x224 - wyświetlony 124 razy.)

* rozalin_semafor_wyjazdowy.jpg (51.4 KB, 226x243 - wyświetlony 119 razy.)
Jarek Franczyk
Zawiadowca
Długość toru:: 404 m

W terenie W terenie

prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...

« Odpowiedz #21 : 12 Styczeń 2022, 10:44:19 »
+1

Hej

Minęło kilka lat i odgrzewam trochę temat bo wpadły mi w ręce zdjęcia z czerwca 1973 roku na którym widać semafory wyjazdowe (!) w kierunku Poniatowej oraz maszt semafora wyjazdowego na Karczmiska, Jest to semafor jednoramienny (przynajmniej ten na Poniatową). Co Wy na to?

Pozdrawiam
Michał
Cześć Michał. Super, że publikujesz te "wykopaliska" Każda kolejna fotka z tamtych lat wiele wnosi do historii tej kolejki odkrywając kolejne zagadki i może stanowić źródło wiedzy w ewentualnych pracach modelarskich. Osobiście ROZALIN zaniechałem jako model makiety (ruchomej). Okazuje się zbyt duży, rozległy i tym samym kosztowny. Obecnie w planach mam wyłącznie (jeśli chodzi o model ruchomy) o wiele mniejszą stacyjkę (ładownię?) --> Niezabitów, którą mam już rozplanowaną. Rozalin przesunąłem w stronę dioramek nieruchomych /i tylko fragmenty stacji do wykonania w statycznych modelach.... np. motyw z budynkiem dworcowym, w którym była nastawnia semaforów/... Jak widać plany planami, a życie życiem. Pozdrawiam

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!