Świat kolejek wąskotorowych SMF
22 Marzec 2019, 19:19:39 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czarna Białostocka 2017  (Przeczytany 15561 razy)
tomasz11
Mechanik
Długość toru:: 273 m

W terenie W terenie

« : 29 Maj 2017, 10:51:34 »
+3

Przejazd drezyną po szlaku kolejki 27.05.2017 /www.facebook.com/100009151578948/videos/1826857260962642/
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2017, 16:28:50 wysłane przez Paweł Niemczuk » Zapisane

pozdrowienia
robert
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 29 Maj 2017, 23:51:28 »
0

na którym odcinku odbywał się przejazd? Strasznie to zarosło przez 7 lat nieużytkowania torów
Juras XR4Ti
Młotkowy
**
Długość toru:: 86 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 30 Maj 2017, 07:15:46 »
0

Odważni ludzie. Tam przecież nie widać po czym się jedzie. No, ale jazda fajna i ten dreszczyk emocji...
A tak na marginesie, to wybieram się na urlop w te okolice, więc mam nadzieję coś ciekawego w Czarnej zobaczyć.

pozdrawiam - Juras
tomasz11
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 30 Maj 2017, 07:58:12 »
0

Jak dobrze pójdzie i nic nie wyskoczy to będziemy w Czarnej 1 i 2 lipca Uśmiech

pozdrowienia
CX MANIAK
Młotkowy
**
Długość toru:: 146 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 10 Czerwiec 2017, 11:54:43 »
0

Witam.
 Występowaliście o zgodę do nadleśnictwa na przejazd szlakiem, czy na " krzywy ryj" wstawiliście drezynę na tor? Jak ogólnie szlak wygląda? Ubytki jakieś są?
Pozdrawiam.
tomasz11
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 10 Czerwiec 2017, 14:46:17 »
+1

Otrzymaliśmy zgodę i mam nadzieję że będziemy dalej współpracować ,szlak zarośnięty całkowicie ale nie poddajemy się Uśmiech

pozdrowienia
CX MANIAK
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #6 : 10 Czerwiec 2017, 22:56:59 »
0

Witam.
 Robicie tylko przejazdy, czy też zamierzacie szlak po trochu oczyszczać z zielska. W sumie to dawno ktoś powinien tym szlakiem zacząć jeździć. Chociażby właśnie drezyną. Zapobiegło by to choć w jakimś stopniu, kradzieżom szyn. Ciekawe jak tor wygląda w puszczy. Czy nie ma ubytków, a jest to niestety bardzo prawdopodobne. Co by nie mówić to jednak Fundacja szlak do Kopnej Góry odbudowała.
tomasz11
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #7 : 11 Czerwiec 2017, 09:30:56 »
0

Bez oczyszczenia szlaku nie ma szans na jazdę maczety,sekatory piły i łopata to gadzety niezbędne do poruszania się po szlaku Uśmiech

pozdrowienia
CX MANIAK
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #8 : 11 Czerwiec 2017, 11:41:50 »
0

Przeczytaj PW ode mnie. Uśmiech
tomasz11
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #9 : 03 Lipiec 2017, 16:59:09 »
+2

Nowy film z akcji odkrzaczania szlaku kolejki,miały być dwa dni ale niestety w niedzielę od rana lało i niestety o 9 pojechaliśmy się do domu.Smutny   Szlak zarośnięty niesamowicie ,ale za trzy tygodnie jak pogoda będzie pewna jedziemy na dwa dni.https://www.youtube.com/watch?v=S-wrsd9KTaI

pozdrowienia
CX MANIAK
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #10 : 03 Lipiec 2017, 21:30:09 »
+1

Witam.
 Oglądałem właśnie najnowszy film z Waszej walki o szlak Uśmiech Dajecie panowie po robocie. Na przyszly termin prac postaram się  pojawić i pomóc w walce. Czas pokaże. Pozdrawiam.
tomasz11
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #11 : 06 Lipiec 2017, 09:03:00 »
+2

Może w przyszłym roku zorganizować na kolejce zlot drezyn na 600 mm,czy byli by jacyś zainteresowani.Od strony nadleśnictwa nie spodziewam się problemów no i oczywiście czy byłby ktoś chętny do pomocy w zorganizowaniu takiej imprezy.Uśmiech

pozdrowienia
CX MANIAK
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #12 : 06 Lipiec 2017, 15:27:22 »
0

Zgłaszam się! Bardzo fajny pomysł. Sadek remontuj szybciej swoją WLS-kę Duży uśmiech
dobrzyn
Minister
Długość toru:: 1334 m

W terenie W terenie

bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #13 : 06 Lipiec 2017, 22:34:53 »
+3

Ja tu czegoś nie rozumiem. Poprzednicy wysieśli się z Czarnej, bo był problem z nadleśnictwem a teraz Wy jeździcie, tniecie krzaki. Więc w czym tkwił problem, w Fundacji czy w nadleśnictwie? Czy Wy się z nadleśnictwem dogadujecie czy jeździcie na krzywego

CARTOON TRABANT CLUB POLSKA
Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Romet 100 '83 "Henio"
CX MANIAK
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #14 : 06 Lipiec 2017, 23:07:01 »
+1

Kolego, problemem nie było nadleśnictwo. Fundacja sama się że tak powiem pogrzebała. A szkoda bo włożony został ogromny nakład pracy i środków przy odbudowie szlaku. Nie mam zamiaru tu kogoś oceniać. To nie jest temat do publicznych dywagacji. Było, minęło. Na tę chwilę żeby kolejka w Czarnej ruszyła z prawdziwym ruchem turystycznym, trzeba by zainwestować na mój gust ponad milion, jak nie więcej. Koledzy udrażniają szlak, wkładając w to swój wolny czas i bardzo dobrze że ktoś sie tym zajął. Jak tylko będę miał wolne sam im w tym pomogę. Zmobilizuje jeszcze kilku ludków do pomocy.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2017, 23:48:47 wysłane przez CX MANIAK » Zapisane
Jsz
Zawiadowca
Długość toru:: 361 m

W terenie W terenie

Jakub Szadkowski
« Odpowiedz #15 : 07 Lipiec 2017, 00:38:31 »
+1

Ja tu czegoś nie rozumiem. Poprzednicy wysieśli się z Czarnej, bo był problem z nadleśnictwem a teraz Wy jeździcie, tniecie krzaki. Więc w czym tkwił problem, w Fundacji czy w nadleśnictwie? Czy Wy się z nadleśnictwem dogadujecie czy jeździcie na krzywego
Problemem był prezes.Na szczęście te czasy były i minęły.Mój pomysł jest taki żeby koleją w Czarnej zainteresować kolegów z Niemiec,wszak są oni bardzo skuteczni w swoich działaniach,wiem że dla nich to daleko ale tak pięknej i nieskażonej cywilizacją linii na pewno u siebie nie mają,więc mogłoby się im spodobać.Poza tym w tamtej okolicy jest jeszcze coś a mianowicie "duch puszczy" ,kto spróbował ten wie o co chodzi.

Wiem,że nic nie wiem.
tomasz11
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #16 : 07 Lipiec 2017, 09:42:19 »
0

Głównym problemem fundacji było brak dopuszczeń ,ubezpieczenia i przejazdu nad linią kolejową.W razie jakiegoś nieszczęśliwego wypadku fundacja byłaby niewypłacalna a roszczenia mogły by spaść na LP. My robimy odkrzaczanie i przejazdy na własną odpowiedzialność za zgodą nadleśnictwa lekką drezyną o niewielkiej wadze.Mam cichą nadzieję na pomoc w następnej akcji krzakobrania. Zjeść i przenocować jest gdzie w niewielkiej odległości od kolejki a nawet wcinając golonkę można patrzeć na drezynkę odpoczywającą na torach Uśmiech

pozdrowienia
Vincent
Nowicjusz
*
Długość toru:: 38 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #17 : 08 Lipiec 2017, 10:53:14 »
+3

Mój pomysł jest taki żeby koleją w Czarnej zainteresować kolegów z Niemiec,wszak są oni bardzo skuteczni w swoich działaniach,
No naprawdę świetny pomysł - rok bym myślał i bym nie wymyślił.
Już w naszej historii parę razy zapraszaliśmy sąsiadów z pomocą. Pomogli wygrać a później pomogli rządzić. Samemu trzeba działać, nawet wolniej ale samemu, a nie patrzeć i czekać że ktoś inny za nas zrobi.   
2xm
Minister
Długość toru:: 1499 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #18 : 08 Lipiec 2017, 19:09:42 »
+5

Słusznie! Nie oddamy ani kostyla! Nie będzie germański najeźdźca plugawił naszych prasłowiańskich torów! Polant stronk!

(To teraz bierz się za robotę...)
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec 2017, 19:18:07 wysłane przez 2xm » Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
tomasz11
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #19 : 08 Lipiec 2017, 22:01:40 »
+5

Dobra panowie ,zamiast bić piane zapraszam 22-23 lipiec na integracyjne krzakobranie na kolejce Uśmiech

pozdrowienia
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!