Świat kolejek wąskotorowych SMF
17 Grudzień 2017, 20:42:12 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spisy pojazdów trakcyjnych  (Przeczytany 1679 razy)
Paweł Niemczuk
Administrator
Długość toru:: 1492 m

W terenie W terenie

« : 28 Sierpień 2017, 01:36:42 »
0

Jak już wspomniałem w innym wątku - zakończyłem kolejny etap prac nad spisem pojazdów trakcyjnych w serwisie Enkol. Obecnie nie ma już konieczności wklepywana na piechotę tabelki ze spisem tego, co się na danej kolei znajduje - sprawę załatwia kwerenda.

Będę się w tym miejscu co jakiś czas zwracał do Was, drodzy użytkownicy TZF, z prośbą o pomoc w zweryfikowaniu tego, co mi z bazy danych wyskakuje.

Na "dzień dobry" zająłem się Rudami (i w tamtejszym wątku zamieściłem identyczną prośbę - wybaczcie pewne powtarzanie się):

Chciałbym uprzejmie poprosić o rzucenie okiem na tabelkę zatytułowaną "Lokomotywy typu WLs75, WLs150, WLs180, L30H oraz L45H" i sprawdzenie, czy się zgadza. A jeśli się nie zgadza, to o poprawienie (należy kliknąć numer taborowy, a następnie, po przejściu na stronę egzemplarza - na "edytuj korzystając z formularza").

Link do zestawienia

Z góry dziękuję za pomoc.

Paweł Niemczuk
Administrator

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 01 Wrzesień 2017, 18:41:24 »
0

Tym razem pozawracam Wam głowę lokomotywami nieistniejącej już kolei Kopalni Węgla Kamiennego "Janina". Otóż kolej, jak wiemy, nie istnieje gdzieś od roku 2004, a tym czasem, z zestawienia taboru wychodzi mi, że są tam nadal 4 lokomotywy, z czego 3 "sprawne". Jest to raczej nieprawdopodobne. Zwracam się niniejszym do Was z prośbą o, w miarę możliwości, zaktualizowanie danych.

Link do zestawienia lokomotyw spalinowych w/w kopalni

Z góry dzięki za pomoc. Jak zawsze, z resztą Uśmiech
Paweł Niemczuk
Administrator

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 01 Wrzesień 2017, 22:48:57 »
0

Ok, dzięki pomocy kolegów z SGKW (głównie Kamila Czarneckiego) oraz czytelników grupy Wąskotorwcy na FB udało się dane lokomotyw z KWK "Janina" zweryfikować i poprawić.
Zostaje tylko ustalić, czy te, które są w Gliwicach trafiły tam w roku 2016, czy 2017, bo dane mam ogólne: "zima 2016/2017".
Rocketfuel94
Młotkowy
**
Długość toru:: 51 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 08 Listopad 2017, 07:56:01 »
0

Możesz uściślić co znaczy trafiły do Gliwic? Uśmiech

Uczmy się kochać wąskotorówki, tak szybko odchodzą...
Paweł Niemczuk
Administrator

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 09 Listopad 2017, 20:22:17 »
0

Są własnością prywatną i są składowane na terenie Gliwickiej Fabryki Wagonów (dawniej znanej jako ZNTK Gliwice).
Paweł Niemczuk
Administrator

W terenie W terenie

« Odpowiedz #5 : 04 Grudzień 2017, 15:56:31 »
+3

Na Enkolu właśnie powstał spis wagonów silnikowych typu A20D-P. Dzięki fajnej współpracy kilku edytorów stało się to znacznie szybciej, niż zakładałem. Co więcej - przeważająca część wagonów nie jest "beztwarzowa" - w bazie mamy i starsze, i nowsze ich zdjęcia.

Chciałbym podziękować za włożoną pracę następującym edytorom:

* Kn31 - opracowanie informacji dot. poszczególnych wagonów
* SzymekJ - liczne zdjęcia
* Jacek Fink - Finowicki - usuwanie chochlików i doszlifowywanie
* nie będę się szczypał i sobie też za to i owo podziękuję Chichot

Ponadto podziękowanie należą się też użytkownikom fejsbukowych grup "Wąskotorowcy" oraz "pl.misc.kolej" za uzupełnienia i poprawki.

Spis wagonów silnikowych typu A20D-P - Enkol.pl

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!