Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 11:36:59 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: A20D-P vs. A208P  (Przeczytany 20916 razy)
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #20 : 06 Kwiecień 2011, 20:48:37 »
0

Panowie, w związku z tematem przewodnim to chyba dobre miejsce, więc do rzeczy.
Czy któryś z szanownych userów mógłby poratować planami ww wagonów- niestety komp mi padł i poszło wszystko:/
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam...
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
WIĆUŚ
Mechanik
***
Długość toru:: 240 m

W terenie W terenie

kolejkowy zawrót głowy


WWW
« Odpowiedz #21 : 23 Sierpień 2011, 15:16:05 »
-2

Zajrzyj do książki Bogdana Pokropińskiego ''Kolej Grójecka''. Na 132 stronie jest plan MBxd2. Z tego co wiem to MBxd2 i doczepa rumuńska różnią się tylko detalami jak np. drzwi na środku, kabiny sterownicze. Wystarczy tylko pobawić się prostym programem graficznym, albo cokolwiek .
Zapisane

Blog o mojej kolei ogrodowej: http://kolejogrodowa.blogspot.com/
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #22 : 03 Marzec 2021, 18:02:47 »
+6

O dzień dobry, o właśnie grzebałem w dokumentacji fabrycznej i odkryłem, że nie tylko tematyczne A208P ale również A20D-P są błędnymi oznaczeniami.

Teraz uwaga! Achtung! Wnimańje!

Prawidłowa nazwa, czy też symbol wagonu doczepnego produkowanego dla Polski to A20DP-R <- eR pochodzi od rumuńskiego remorcat czyli holowany.
Wagon silnikowy ma oznaczenie A20DP-00 <- co te dwa zera (bądź podwójne "o") oznaczają - nie mam pojęcia, ale sama rodzina to według wytwórcy A20DP bez myślnika.

I na ten temat właśnie to chciałem powiedzieć. Dziękuję za tę wypowiedź.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1482 m

W terenie W terenie



bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #23 : 03 Marzec 2021, 22:02:31 »
0

A może 00 od... kibla? Może Rumunescu wiedzieli jakie g...o nam posyłają?

Powyżej stacja Płowce. Zdjęcie kradzione https://esandeckapultowicz.pl/symbole-wc-pulapki-dla-turystow/
Zapisane

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
Adam W
Dyrektor
*****
Długość toru:: 601 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #24 : 04 Marzec 2021, 18:08:46 »
0

A ja w temacie tych dwóch zer, a raczej liter "O". Wątek może i nie ten, ale skoro się już pojawiło to podzielę się moją koncepcją skąd to się w ogóle w krajobrazie wzięło. Szczególnie że zdarza się iż budzi zdrowe zaciekawienie. Otóż w przedwojennym piśmiennictwie trafić czasem można na określenie stanowiska ustępowego jako "oczka". W końcu ta dziura jakimś tam oczkiem jest. I teraz skrót od liczby mnogiej oczka to nic innego jak "oo.". Podobnie jak skrót od liczby mnogiej zakonnego sformułowania ojcowie - też oo. Może niezbyt chwalebne porównanie, ale logicznie poprawne.

Tak więc dwa kółka, z zatraconą wtórnie kropką, to zapewne nic innego jak właśnie przytoczone oczka, czyli ustępy.
Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!